Golf Hra, sport

Vztahuje se k

Golf: Sean O'Hair, Steve Stricker win QBE Shootout after O'Hair's eagle

Steve Stricker provided the pep talk and Sean O'Hair delivered the shot to secure victory Sunday in the QBE Shootout. Stricker and O'Hair closed with an 8-under 64 for a two-shot victory over Graeme McDowell and Shane Lowry, effectively clinching ...

Mastering Marriage Conflict with Mulligans

Mulligans aren’t only for the fairway—they can also be useful in managing conflict in marriage. The post Mastering Marriage Conflict with Mulligans appeared first on The Good Men Project .

Sergio Garcia on his 'best year ever'

21:09 » CNN.com
Sergio Garcia says 2017 has been his "best year ever" thanks to his first major triumph, marriage and impending fatherhood.

Trump talks tax cuts and budget on golf course with Sen. Graham

President Donald Trump sought Sunday to gloss over the difficult work ahead for lawmakers laboring to finalize tax cut legislation he can sign by his self-imposed Christmas deadline. Trump tweeted about the pending bill before he went to his golf ...

Golfer dies after being struck by lightning on the golf course

19:29 » GolfDigest
A golfer on vacation with her husband in Turkey died after being struck by lightning on the golf course

The Top 3 Rules For Navigating The Bitcoin, Blockchain And Crypto Craze

18:23 » Forbes
Cryptocurrency has woven its way into conversations at cocktail parties, on the golf course and everywhere in between. Investors must recognize the risks. To that end, here are my top 3 rules for navigating the crypto craze.

Golf: Sharma in command as weather pushes Joburg Open into Monday

17:11 » Reuters
JOHANNESBURG (Reuters) - India’s Shubhankar Sharma remained on course for his maiden European Tour victory as lightning, rain and hail forced the Joburg Open into a Monday finish.

Jamky vystřídaly lyžařské stopy. Golfové hřiště využívají v zimě běžkaři

Přes zimu vystřídají na golfovém hřišti na Ostravici golfisty milovníci běhu na lyžích. Jsou tady pro ně k dispozici hned čtyři okruhy, které jsou i osvětlené.

Jamky vystřídaly lyžařské stopy. Golfové hřiště využívají v zimě běžkaři

12:46 » iDNES.cz
Přes zimu vystřídají na golfovém hřišti na Ostravici golfisty milovníci běhu na lyžích. Jsou tady pro ně k dispozici hned čtyři okruhy, které jsou i osvětlené. Další články k tématu: Ostravice absolutně triumfovala v anketě o nejlepší české hřiště

R5 Turbo 2 za cenu malého bytu? Prečo nie!

12:11 » TopSpeed.sk
80. roky priniesli kvantum úžasných áut. Jeden by nepovedal, ale okrem čistokrvných superšportov zažila boom kategória hothatchov. O jej rozmach „zabojoval“ prvý VW Golf GTI, výrobcovia sa následne začali predbiehať, kto prinesie lepší model. Stač...
Tiger Woods - Golfista
Microsoft - Americká softwarová společnost
Hokej - Hra na ledě
ŠKODA AUTO a.s. - Automobilová výroba a výroba dopravních prostředků
Fotbal - Míčový sport
Tenis - Míčová hra, tzv. bílý sport

Tato informační stránka o Golf zobrazuje poslední internetové články, ve kterých se výraz "Golf" vyskytuje. Výsledný seznam není redigován.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes