Horácké noviny

Popis:

List západní Moravy

URL:

http://www.horacke-noviny.com

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

2,6 položek/den

Skala: Franta je světový tím, že namaloval porod

23.března
Třebíč (ap) - Premiéra filmu Petra Skaly FRANTA MALÍŘ ČLOVĚKA byla hlavní součástí kulturního podvečera, jenž se 16. března uskutečnil v Expozici Franta a byl připomenutím 88. narozenin třebíčského rodáka, ve Francii žijícího malíře Františka Mertla, podepisujícího svá díla - FRANTA.

Jak je to s hlubinným úložištěm vyhořelého paliva

23.března
JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU (red) - Hlubinné úložiště vyhořelého paliva a jeho možné umístění na Jaroměřicku zcela logicky probouzí mezi lidmi nejrůznější vášně a emoce. V jaké je všechno fázi? Na to zcela výstižně odpovídá materiál na webových stránkách města Jaroměřice nad Rokytnou.

Žihadla ubodala horníky, čeká je Brod

23.března
MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (pch) - Play off II. hokejové ligy pro Moravské Budějovice nekončí. V úterním čtvrtém zápase udolaly Baník Sokolov v prodloužení a celou čtvrtfinálovou sérii vyhrály 3:1 na zápasy.

V Tyršových sadech začne další etapa obnovy

23.března
TŘEBÍČ (evu) - První etapa obnovy Tyršových sadů začala před deseti lety. V zadní části se instalovala socha plk. Švece, která se dokola osadila keři. Za sochou, podél hranice pozemku navazujícího sportovního areálu, byla vysázená izolační habrová stěna a v ohradní zdi sokolského stadionu byla obnovena březová alej. Nyní jsou výsadby již odrostlé a zcela plní svoji zamýšlenou funkci. Práce jsou...

Začíná budování Alzheimer centra

23.března
TŘEBÍČ (red) - Alzheimer centrum v Třebíči přivítá na přelomu roku dvě stovky nových klientů. Díky celkové investici ve výši 130 milionů korun vznikne i více než 100 pracovních míst.

Zachraňuje se s třiceti body, ví kouč Vašíček

21.března
Třebíč - Fotbalové jaro po odloženém prvním kole z minulého víkendu konečně startuje. Poslední tým tabulky skupiny D Moravskoslezské divize z Třebíče se v sobotu představí na vlastním hřišti v důležitém duelu s desátým Ždírcem nad Doubravou. Už první domácí zápas tak může hodně napovědět o tom, jestli Horáckému fotbalovému klubu celku svitne naděje na záchranu.

Žena z roku 1899, příběh o Třebíči

21.března
TŘEBÍČ (pch) - Mezi autory si stále větší oblibu získávají žánry, kdy fiktivní postavu postavíte do reálných kulis. Tak je tomu i v knize Žena z roku 1899 třebíčského autora Milana Krčmáře. Jeho kniha bude pokřtěna v pátek 23. března v 17.30 hodin v městské knihovně.

Fraberger: Člověk by se měl víc spoléhat na pocity

21.března
Třebíč (ap) - "Mým hlavním problémem není moje postižení, ale láska. A jako psycholog přemýšlím často o tom, co dělá člověka člověkem, co ho žene dopředu, jaká je jeho hnací síla," pravil v Třebíči ve čtvrtek odpoledne na úvod své prezentace uznávaný rakouský psycholog, vídeňský rodák Georg Fraberger (1973).

O hlubinném úložišti

21.března
Valeč (red) - Zajímá vás problematika hledání vhodné lokality pro vydolování hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva a vysokoaktivních odpadů? Máte možnost setkat se s odborníky ze Správy úložišť radioaktivních odpadů a prodiskutovat nové geologické poznatky z lokality pod Klučovskou horou.

Hasiče zaměstnala hořící lednička

21.března
TŘEBÍČ (pch) - Krátce před jedenáctou hodinou dopolední v pátek 16. března spěchali profesionální hasiči z Třebíče a Náměště nad Oslavou na ulici Marie Majerové v Třebíči. V jednom z bytů panelového domu tam začala hořet lednička. Při požáru byly zraněny čtyři osoby, které se nadýchaly nebezpečných zplodin. Škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena na padesát tisíc korun. Příčinou byla techn...

Ještě šest metrů vody ve Vranově chybí

21.března
Třebíč (ap) - Do Vranovské přehrady přitéká v těchto dnech čtyřikrát více vody, než z ní odtéká. Přehrada tak eliminuje desetimetrový pokles hladiny z loňského roku.

Studenti vyšli (zatím) jen před školy

21.března
TŘEBÍČ, MORAVSKÉ BUDĚJOVICE (evu, pch) - "Vyzýváme všechny občany a především studenty vysokých i středních škol, aby společně s námi ve čtvrtek 15. března - na Mezinárodní den proti policejní brutalitě - v pravé poledne vyšli ven ze škol, tříd a pracovišť na výstražnou stávku studentstva," tato výzva proletěla na sociálních mediích a vyzývala k připojení do této výstražné stávky po celé České ...

Florbaloví Snipeři postoupit nedokázali

16.března
Třebíč - Sezóna prvního týmu třebíčských Sniperů v Národní lize skončila. Třetí zápas čtvrtfinálové série s brněnskými Gullivers svěřenci trenéra Michala Pazderníka v nervydrásajících závěrečných nájezdech zvládli a vynutili si čtvrtý zápas. Ten ale v neděli lépe zvládli hosté, kteří slavili postup do semifinále.

Festival dokumentárních filmů Jeden svět začíná právě dnes

16.března
TŘEBÍČ (evu) - Festival se zvučným jménem Jeden svět, který je zaměřený na dokumentární filmy o lidských právech, se opět vrací do Třebíče. Letošní 7. ročník proběhne ve dnech 16. až 18. března v Městské knihovně a nabídne pestrý program včetně předfestivalového happeningu v Kavárně a Vinárně Salsa. Tento rok se festival zaměří na dezinformace a mediální manipulaci, které jsou jedním z největších problémů současného světa. Život v informačním věku na člověka klade vysoké nároky a není lehké r...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes