COT business

Popis:

Odborný portál pro cestovní ruch

URL:

http://www.icot.cz/

Katalog:

Lifestyle → Cestování

Publikuje:

2,8 položek/den

Aerolinky British Airways investují do nového cateringu

10:33
Letecká společnost British Airways oznámila investice v hodnotě několika milionů liber do svého cateringového programu World Traveller v turistických třídách na dlouhých trasách. V nově rozšířeném menu nabídne cestujícím nejen větší množství pokrmů, ale i bohatší výběr hlavních chodů a menšího občerstvení. Nový catering nabízí British Airways od 17. ledna a jeho složení se společnost chystá měn...

Chorvatsko zažilo loni rekordní turistickou sezonu

10:33
Chorvatsko zažilo loni rekordní turistickou sezonu. Celkem zemi u Jaderského moře navštívilo 18,5 milionu turistů, o 13 procent více než před rokem. Počet přenocování pak stoupl o 12 procent na 102 milionů. Podle chorvatského ministerstva pro cestovní ruch jsou tyto výsledky „historické“, napsala agentura APA. Chorvatsko je již dvě desetiletí nejpopulárnější turistickou destinací pro české občany.

Loni ubylo v pohostinství 953 živností, nejméně za pět let

9:02
Počet aktivních živnostenských oprávnění v pohostinství za rok 2017 meziročně klesl o 953, což je nejmenší pokles za posledních pět let. Celkem bylo loni v pohostinství založeno nebo obnoveno 16 420 živnostenských oprávnění a 17 373 jich bylo ukončeno nebo přerušeno. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF.

ERV Evropská zahájila spolupráci s Českými aeroliniemi

23.ledna
České aerolinie nově zahájily od konce loňského roku spolupráci s ERV Evropskou pojišťovnou, díky čemuž si budou moci zákazníci společnosti koupit cestovní pojištění nebo pojištění storna rovnou s letenkou. ERV Evropská a její sesterské společnosti ze skupiny zvítězily v tendru vypsaném pro 11 evropských zemí.

Travel Service loni přepravil na svých linkách o pětinu více cestujících

23.ledna
Letecká společnost Travel Service v loňském roce opět rostla a jejích služeb využilo o pětinu více cestujících. Na pravidelných linkách pod obchodní značkou SmartWings a charterových letech společnost přepravila přes 5,5 milionu cestujících, což je o 20,3 procenta více než v roce 2016. Dalších 800 tisíc cestujících společnost přepravila na palubách svých letadel na letech pro jiné dopravce. Cel...

CK: Na únor je prodaná většina lyžařských zájezdů do Alp

23.ledna
Většina lyžařských zájezdů do Alp je na únorové termíny, tedy na začátek jarních prázdnin, téměř vyprodaná. Zbývá asi desetina kapacit. Tenčí se také nabídka tuzemských lyžařských pobytů. Jarní prázdniny začínají v některých okresech 5. února a trvají do 18. března.

Ryanair spustí v říjnu novou linku z Prahy do Paříže

22.ledna
Letecká společnost Ryanair od konce letošního října spustí novou linku z Prahy do Paříže. Na pařížské letiště Beauvais (BVA) bude z Letiště Václava Havla Praha létat Boeingem 737 třikrát týdně. Oznámilo to Letiště Praha.

Wizz Air zruší základnu v Praze a omezí linky na tři

22.ledna
Letecká společnost Wizz Air zruší v polovině června svou základnu (bázi) na Letišti Václava Havla v Praze a omezí počet linek na tři. Důvodem je nízká poptávka. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Vítěz soutěže o výklad zkratky COT vyhlášen!

22.ledna
Prosincový průzkum agentury STEM/MARK potvrdil, že časopis COT – Celý o turismu je nejlepším odborným periodikem v oblasti cestovního ruchu a čtenářům přináší cenné informace a inspiraci pro jejich práci. Součástí průzkumu byla i soutěž o nejoriginálnější výklad zkratky COT.

Třeboňské lázně měly loni 33 tisíc hostů

21.ledna
Slatinné lázně Třeboň, kam spadají Lázně Aurora a Bertiny lázně, navštívilo loni téměř 33 tisíc klientů. Je to meziročně skoro o tisíc víc. Největší zájem byl o týdenní lázeňské pobyty, řekl ekonomický ředitel Slatinných lázní Martin Blažek. Tržby firma neuvedla, podle ředitele nemá ještě fakturačně uzavřený rok. Slatinné lázně, jež mají 450 zaměstnanců, vlastní město Třeboň.

The Conversation: Skrytá cena selfie turistiky

20.ledna
Nové technologie změnily způsob, jakým cestujeme. Chytré telefony, komentáře a fotografie cestovatelů, vyhledávače a algoritmy nás mohou inspirovat a vybavit vším, co potřebujeme k naplánování i těch nejsložitějších cest po světě během několika minut.

V Brně o dronech, 3D modelech a dalších technologiích

20.ledna
I páteční doprovodný program veletrhů GO a REGIONTOUR 2018 byl z velké části věnován novým technologiím. Diskutovalo se třeba o možnosti využití dronů a potenciálu některých nových aplikací a dalších nástrojů.

Výhody a nástrahy cestování ve virtuální realitě

19.ledna
V pátek pokračoval druhý den odborného programu v rámci veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR v Brně. Jeden z přednáškových panelů tematicky navazoval na řečníky prvního dne, jelikož se věnoval představení dalších nových technologií, které v současné době proměňují a ovlivňují cestovní ruch. Hlavní slovo přitom měla virtuální realita.

Vídeňské letiště loni odbavilo rekordní počet pasažérů

19.ledna
Letiště ve Vídni navzdory krachu německých aerolinek Air Berlin a jejich dceřiné rakouské společnosti Niki loni odbavilo rekordních 24,4 milionu pasažérů. To je o 4,5 procenta více než v předchozím roce, řekl na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva Julian Jäger.

Zájem o Turecko je v předprodejích pětkrát vyšší než loni

19.ledna
Turecko se v letošních předprodejích letních zájezdů vrátilo do první trojky nejžádanějších destinací. Výrazně také vzrostl zájem o Bulharsko a Egypt. Nejpopulárnější destinací u leteckých dovolených je nadále Řecko, přestože jeho podíl klesl meziročně o pět procentních bodů na 23 procent. Vyplývá to z údajů cestovní agentury Invia.cz. O pětinu vzrostly i prodeje exotických zájezdů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes