COT business

Popis:

Odborný portál pro cestovní ruch

URL:

http://www.icot.cz/

Katalog:

Lifestyle → Cestování

Publikuje:

2,5 položek/den

Míra ztrátovosti zavazadel v letectví klesla o 70 procent

10:00
Letecké společnosti za posledních deset let zlepšily manipulaci se zavazadly natolik, že se jim podařilo snížit míru ztrátovosti o více než 70 procent. Aerolinky z Mezinárodního sdružení pro leteckou přepravu (IATA) se nyní dohodly zahájit další etapu ve sledování zavazadel, od června zavádějí nový systém společné kontroly.

V Pardubickém kraji ubývá lůžek pro turisty

10:00
Kapacita hromadných ubytovacích zařízení v Pardubickém kraji se v předchozích letech snížila. V roce 2012 v nich bylo v regionu 22 671 lůžek, vloni jich existovalo 19 535, což je o 14 procent méně. V obdobném poměru se snížil také počet pokojů. Naproti tomu se zvyšuje kapacita kempů, vyplývá z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Blue Style oceněna jako nejlepší CK pro cesty do Tuniska

10:00
Cestovní kancelář Blue Style získala prestižní trofej Travel d’Or v kategorii „Tour operátoři do Tuniska ze zahraničí“. Cenu si na slavnostním galavečeru, který se odehrál 13. dubna v hotelu Four Season v Tunisku, převzal generální ředitel a zakladatel cestovní kanceláře Imed Jeddai z rukou ministryně pro turismus Selmy Elloumi Rekiky.

Letiště Praha ve čtvrtletí odbavilo o 12,4 procenta více pasažérů

19.dubna
Pražské Letiště Václava Havla odbavilo za první tři měsíce letošního roku na 3,06 milionu cestujících, což je meziroční nárůst o 12,4 procenta. Přispěly k tomu novinky jako je přímá pravidelná linka do Kataru, nabídka více spojů do oblíbených evropských destinací, ale i navyšování kapacit na již stávajících.

Češi během květnových svátků vyráží stále častěji do zahraničí

19.dubna
Češi stále častěji využívají květnové svátky jako prodloužené víkendy, které lákají nejen na do evropských metropolí, ale také na delší pobyty ve vzdálenějších destinacích. Dle Asociace cestovních kanceláří ČR rostou jak prodeje zájezdů, tak i samostatných letenek.

Croatia Airlines opět spojí Prahu se Záhřebem

19.dubna
Chorvatská letecká společnost Croatia Airlines v květnu obnoví provoz na sezonní lince mezi Prahou a Záhřebem, na které přepravoval pasažéry již v uplynulých dvou letech. Spojení bude k dispozici čtyřikrát týdně. Na tiskové konferenci o tom včera informovala Lucie Pinkavová ze společnosti Blue Sky Travel, která chorvatského dopravce na českém trhu zastupuje.

Airbnb loni k ubytování v Česku využilo přes milion turistů

18.dubna
Službu internetového zprostředkovatele turistických pronájmů Airbnb využilo v loňském roce k ubytování v České republice přes milion lidí, dalších více než 420 tisíc lidí s pomocí Airbnb vycestovalo z Česka do zahraničí. Vyplývá to z dat, které Airbnb zveřejnila v tiskové zprávě.

Počet zranění českých turistů v zahraničí byl v zimě vyšší

18.dubna
Pojišťovny zaznamenaly v letošní zimní sezoně mírný nárůst počtu zranění a škod českých turistů při lyžování v zahraničí. Více vzrostl objem škod, což je zapříčiněno drahou a kvalitní zdravotní péčí v soukromých zahraničních klinikách, uvedly pojišťovny.

Aerolinky musí odškodnit za zpoždění i při „divoké“ stávce

18.dubna
Letecké společnosti musí odškodnit cestující i při zpoždění způsobeném tzv. divokou stávkou, kterou způsobilo rozhodnutí vedení společnosti. Vyplývá to z rozsudku Soudního dvora Evropské unie.

Ikonická červená lanovka končí, nahradí ji moderní šikmý výtah

17.dubna
Čtyřhvězdičkový hotel NH Prague City na pražském Smíchově zahájil minulý týden provoz své nové lanovky, která spojuje dvě hotelové budovy, hlavní a exekutivní. Slavnostního křtu se ujal známý herec Michal Dlouhý, ve spolupráci s generálním ředitelem hotelu Petrem Nešpůrkem a vedoucím projektu Alešem Karbusickým.

Pražské letiště se stane od května nekuřáckým

17.dubna
Letiště Václava Havla Praha se od 1. května 2018 stane nekuřáckým. Od tohoto data nebude možné kouřit v žádném interiérovém prostoru a zároveň bude ukončen provoz dosavadních kuřáckých koutků v tranzitním prostoru. Zákaz se bude vztahovat i na elektronické cigarety. Cestujícím kuřákům budou nadále k dispozici vyhrazená místa před vstupy do budov.

V Brně překvapil zájem o festival nepřístupných míst

17.dubna
Turistické informační centrum města Brna pro nečekaný zájem zopakuje v příštím roce festival nazvaný Open house. Poprvé ho uspořádalo v sobotu a zpřístupnilo při něm 23 míst v Brně, na která se obvykle lidé nedostanou. Prvotní odhady o návštěvnosti přes 2000 lidí se nakonec znásobily na 8000 návštěvníků, řekla mluvčí centra Adéla Nováková.

Středočeský kraj bude mít svou destinační agenturu

16.dubna
Středočeský kraj založí certifikovanou destinační kancelář s názvem Střední Čechy, jejímž úkolem bude koordinace aktivit v cestovním ruchu na území regionu. Tento zapsaný spolek bude právnickou osobou, která bude moci samostatně působit v cestovním ruchu, uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Prague City Tourism bude od 1. července akciovou společností

16.dubna
K letošnímu 1. červenci se Prague City Tourism (PCT) stane akciovou společností, vyplývá z materiálu, který tento týden projednají pražští radní. Důvodem změny formy z příspěvkové organizace je zlepšení hospodaření PCT, zjednodušení zadávání veřejných zakázek nebo narovnání mzdy zaměstnanců. Základní jmění firmy bude 50 milionů korun.

Novela zákona o podnikání v cestovním ruchu byla schválena

16.dubna
Poslanecká sněmovna schválila novelu zákona o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Díky nové právní úpravě, kterou připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj, každý zákazník před zakoupením zájezdu obdrží informace nejen o nakupovaných službách, ale i o způsobu jejich zajištění pro případ úpadku cestovní kanceláře. Novelu nyní musejí posoudit senátoři a podepsat prezident.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes