iHNed.cz

Popis:

Dialog.IHNED.cz

URL:

http://dialog.ihned.cz/

Katalog:

Ostatní → Blogy

Publikuje:

5,3 položek/den

Od jisker z Facebooku hrozí požár

23.března
Největší sociální síť světa čelí skandálu. Data, která unikla z 50 milionů jejích uživatelských účtů, posloužila k pokusu ovlivnit americké prezidentské volby. Problémy Facebooku s ochranou klientských dat vyvolávají otázku, zda se něco podobného nemůže týkat i dalších sociálních sítí.

Komentář Petra Honzejka: Respekt pro Bohuslava Sobotku

23.března
Nasazovat Bohuslavu Sobotkovi psí hlavu je nespravedlivé - ať by ČSSD vedl kdokoli, dopadl by nejspíš podobně. Demokratická levice má vážné existenční problémy v celé Evropě. Sobotkův odchod z politiky je možná předzvěstí rozpuštění sociální demokracie v amalgámu módního "hnutí pro všechny".

Za únik dat z Facebooku si můžeme i my sami

23.března
Napříč médii i politickou scénou se v reakci na nynější únik dat z Facebooku a jejich zneužití ozývají nejrůznější volání, od potřeby větší kontroly po potřebu větší regulace. Facebook nese svůj díl viny, ale druhý, ten podstatný, jde na vrub každému uživateli Facebooku, který odkliká i to, čemu úplně nerozumí. A nemusíte to být zrovna vy, ale váš "facebookový" přítel. I proti jeho naivitě se m...

Fico rozehrál gambit, obětoval své křeslo, aby se do něj mohl vrátit

23.března
I přes masivní podporu v ulicích musel slovenský prezident Kiska nakonec udělat to, co chtěl Robert Fico. Jiný postup by byl porušením ústavy. Teď záleží na tom, zda nová vláda vydrží až do řádných voleb, nebo zda demonstranti v ulicích zůstanou a karty se budou rozdávat dřív.

Zázraky do šesti dnů, změny jaderné koncepce na počkání

23.března
Může nový jaderný blok v Dukovanech stát v roce 2035? To už je skoro vyloučeno. Realitě by se měla přizpůsobit i státní koncepce.

Sociální sítě Miloše Čermáka: Když má muž krizi středního věku, je buď směšný, nebo k pláči. Pro stand-upy ideální

23.března
Stand-upy, a speciálně ten o kávě, mi přinesly určitou, byť velmi omezenou slávu. Teď jsme s kolegou Luďkem Staňkem knižně vydali výběr z našich stand-upů za poslední tři roky. Minulý víkend jsme knihu pokřtili na představení ve Werichově vile.

Komentář Aleny Zieglerové: Z ubytoven vede cesta jen na úřad práce. Chystaný zákon o sociálním bydlení se to změnit ani nepokou

22.března
Ministerstvo pro místní rozvoj navrhuje zákon o sociálním bydlení postavit na rozhodování obcí o vině, či nevině za chudobu. Segregační ubytovny dotované státem mají dál být tréninkem dovednosti bydlet „normálně“. Nástupem do zaměstnání chudí zpravidla přijdou o střechu nad hlavou. A má to tak zůstat.

Komentář Petra Honzejka: 100 dní vlády vyhazovů, nejrůznějších slibů a spánkové deprivace

22.března
To, co Babišův soubor v průběhu prvních 100 dní vlády předvádí, je vlastně politický squatting. Andrej Babiš sice tvrdí, že je tady "pro všechny", ale ve skutečnosti vládne proti většině. Pokud něco nelze nynějšímu kabinetu v demisi upřít, tak je to horečná aktivita v jakoukoli denní či noční dobu.

Jiná realita Julie Hrstkové: Úzká místa českého zdravotnictví

22.března
Na tuzemské zdravotnictví nejvíc doplácejí ti, kteří jeho pomoc nejvíc potřebují. Politici se bojí přiznat reálný stav a neustále slibují nesplnitelné. Navíc stát mnohdy dává přednost krátkodobým ziskům před zdravím občanů.

V Itálii se rodí protiváha tvrdému jádru EU

22.března
V Itálii se rýsuje vláda, která by mohla stát v silné opozici vůči hlavnímu proudu EU, tvořenému Německem a Francií. V případě budoucích hospodářských potíží eurozóny tak kvůli velikosti Itálie hrozí ještě větší politický rozkol než v minulosti s Řeckem.

Karenční lhůta, test věrnosti zaměstnanců

22.března
Vláda v demisi Andreje Babiše podpořila návrh ČSSD na obnovu náhrady mzdy v prvních třech dnech nemoci. Podniky se obávají prudkého nárůstu nemocnosti, která po zavedení této tzv. karenční lhůty klesla o polovinu. Ve chvíli, kdy jsou zaměstnanci spokojeni s platem i přístupem zaměstnavatele, nemají důvod být zdraví nemocní.

Tři sloni v čínském porcelánu a rostoucí přítěž Miloše Zemana

22.března
Dosud formálně soukromou čínskou firmu CEFC převzal stát. Čeští politici angažovaní v této firmě se stávají zaměstnanci čínské státostrany. Bývalý předseda jejího představenstva upadl v nemilost a pro Zemana se coby jeho poradce stává čím dál větší přítěží u jeho čínských přátel.

Plnou parou krach aneb Když je růst tažen dluhem

22.března
USA jsou dnes na federální úrovni celkově více zadluženy, než byly před minulou krizí. A ne o trošku, ale o hodně. Až přijde krize, nebudou mít žádný polštář, kterým by se její dopady mohly mírnit. A Česko směřuje k něčemu podobnému. Je nejvyšší čas začít brzdit.

Český přístup k NATO: Slibem peněz neurazíš

22.března
Za čtyři roky na ministerstvu obrany a financí hnutí ANO zvýšilo armádní rozpočet o jedno promile, na 1,05 procenta HDP. Česko je tak na polovině aliančního závazku a mezi osmadvacítkou členských zemí páté ode dna. Andrej Babiš evidentně nechápe, že nejde o vnitropolitický problém, ale že tím poškozuje i zahraniční politiku.

Česká O2 má čtyři nové sestry. Proč se Kellner rozmáchl od Chebu až ke Kotoru?

21.března
Obchodem roku za 71 miliard korun se telekomunikační impérium v majetku PPF hodně rozrostlo. Dá se čekat, že nejprve Kellnerovi "finanční inženýři" najdou v získaných operátorech velké "rezervy". Ale hlavní je najít kupce na právě vznikající telekomunikační skupinu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes