Ekonom iHNed.cz

Popis:

Web týdeníku EKONOM. Ekonom je prestižní nezávislý týdeník, který poskytuje objektivní a nezkreslené informace pro rozhodování podnikatelů, manažerů, investorů a veřejné správy.

URL:

http://Ekonom.iHNed.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

4,4 položek/den

Na víno do Ridiho banky

15.února
Ital Emanuel Ridi, který stojí za pražskou restaurací Manú, chystá další projekty. Na začátku února startuje vinná banka ve Zborovské ulici. Pro klienty bude mít otevřeno 7 dní v týdnu, 24 hodin denně.

Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2017

15.února
Týdeník Ekonom již tradičně pro své čtenáře připravil komplexní návod na vyplnění daňového přiznání. Co se oproti loňsku změnilo, kdo je povinen podat přiznání, kam a jak zaplatit daně?

Daňové přiznání praktický průvodce, jak vyplnit formulář řádek po řádku

15.února
Pokud patříte k těm, kteří nesvěřují přípravu daňového přiznání do rukou odborníků a raději si své přiznání připravují pečlivě sami, pak je tento praktický průvodce, jak vyplnit formulář řádek po řádku, určen právě vám.

Obchodník s prezervativy: Naším konkurentem jsou hormony

15.února
Tradiční značka prezervativů Primeros chystá expanzi. Vedle dobývání nových trhů nabídne i hračky pro dospělé. Posilovat chce firma i na úkor hormonální antikoncepce.

Mráz přichází ze Silicon Valley

15.února
Pět největších firem světa vládne nad našimi základními pudy, tužbami a sny. Tři z nich mají zároveň ve svém oboru monopolní postavení. Velká pětka díky obrovskému množství kapitálu stojí v cestě rozvoji nových firem.

Na českých vysokých školách studuje 14 procent cizinců a jejich počet stále roste. Stát za jejich studium platí miliardy korun,

15.února
Zahraniční studenty láká do Česka přijatelná kvalita vzdělání, pověst stabilní země a liberální vysokoškolský zákon. Naprostá většina cizinců studuje zdarma v českojazyčných programech. Státní rozpočet za ně letos zaplatí přes dvě miliardy korun. Stát zvyšuje finanční podporu školám na nábor cizinců, má ale jen velmi mlhavou představu o přínosech zahraničních studentů pro českou ekonomiku.

Spekulativní kapitál vybírá příštího vládce městských kol

15.února
Objem investic do sdílených kol se loni meziročně zvýšil desetkrát na 2,7 miliardy dolarů. Zatímco v minulosti systémy na sdílení bicyklů vznikaly za podpory municipalit, nyní dominuje soukromý kapitál.

Mezi kontinenty každý den putují biliony dolarů. Většina transakcí se odehraje na mořském dně

15.února
Kontinenty mezi spolu komunikují prakticky výhradně prostřednictvím podmořských kabelů. Ty se stávají cílem zájmu tajných služeb. Podezřelé jsou zejména aktivity Rusů.

Anglicky se musely naučit i paní v kantýně, říká prorektorka brněnské veteriny

15.února
Veterinární a farmaceutická univerzita má díky své exkluzivitě nejvyšší podíl zahraničních studentů v Česku. Zájem o studium v Brně mají kromě Slováků a Rusů i Norové a Švédové. Škola se přesto věnuje intenzivnímu marketingu v zahraničí a využívá podpory ministerstva školství.

Amazon ovládl zemi a vzduch, teď dostal chuť na moře

15.února
Investiční příběh o Amazonu má novou kapitolu. Globální e-shop je dokonalá logistická firma s vlastními cargo letouny, nákladními auty a poslíčky. Teď přišel čas dobýt námořní kontejnerovou dopravu. Amazon za hrozbu považuje také dánský rejdař Moller-Maersk.

Vítězslav Dostál absolvoval sedm velkých sólových cest na kole. Nejznámější tříletá vedla kolem světa

15.února
Chtěl spojit sport a cestování, tak se Vítězslav Dostál rozhodl pro cestu kolem světa na kole. Vyjel v roce 1994, ujel skoro 60 tisíc kilometrů přes 56 zemí. Trvalo to tři roky a tři dny. Se sdružením Ebicykl jezdí každoročně po Československu a pochvaluje si, že takových part přibývá.

Všechny denní nezbytnosti nosím na zádech, říká zakladatel společnosti Opálka Design Matúš Opálka

15.února
Mladý designér a podnikatel Matúš Opálka zásadně neopouští dům bez batohu. Nosí v něm spojku s okolním světem, laserový zaměřovač i talisman na čtyřech kolech. Oceňuje spojení vysoké kvality, minimalistického provedení a jednoduchého ovládání.

Sloupek Jana A. Nováka: Fotbalem proti suchu

15.února
Koukat na fotbal mě nikdy nebavilo, teď jsem ale narazil na informaci, která by tento poněkud nudný sport mohla učinit zajímavějším. Podobnou míčovou hru měli i předkolumbovští Aztékové (hráč se taky nesměl míče dotknout rukama), ale v pravidlech byl takový drobný rozdíl: poražené mužstvo bylo...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes