Ekonom iHNed.cz

Popis:

Ekonom.iHNed.cz

URL:

http://Ekonom.iHNed.cz

Katalog:

Ekonomika → Specializované

Publikuje:

2,1 položek/den

Ex-manažer ČSA přistává na nejnebezpečnějších letištích světa

8.prosince
Jiří Pruša se celý život zabývá letectvím. Mimo jiné působil několik let i jako viceprezident ČSA pro marketing. V posledních letech se věnuje především leteckým sólo expedicím po celém světě. S letadlem přelétal a fotil nad Aljaškou, New Yorkem, Grand Canyonem, ale také nad Austrálií nebo africkou Saharou. Přistál také na šesti z deseti nejextrémnějších letišť na světě.

Elon Musk pohřbívá spalovací motory: Představil elektrický kamion i sporťák s brutální akcelerací a dlouhým dojezdem

7.prosince
Elon Musk by rád skončil éru spalovacích motorů za pomoci svých dvou nových modelů. Představil elektrický kamion a luxusní sporťák. Oba vozy nabízejí dosud nevídaný dojezd na jedno nabití. A také ohromující akceleraci.

Analogové hodinky vyjadřují vkus. Jsou jako živý stroj, říká manažer kybernetické bezpečnosti PwC Michal Čábela

7.prosince
Michal Čábela řídí kybernetickou společnost firmy PwC, která se specializuje na poradenské, auditorské a daňové služby. "Ti, kteří tvrdí, že nové technologie nevyužívají a odmítají je, konzumují jejich benefity," říká. Sám se neobejde bez mobilního telefonu, sluchátek s redukcí hluku a zápisníku. Za nezbytný "šperk" považuje mechanické hodinky.

Ochutnali jsem střípky z království Jana Punčocháře

7.prosince
Téměř vše, co v Grand Cru ochutnáte, překvapí svou chutí i vizuální podobou. Za pozornost stojí taštička plněná olejem. Potěší i mořský ďas či zvěřina.

Přijel autobus. Bez řidiče

7.prosince
Svět zachvátila horečka autonomních vozidel. Autobusy bez řidiče za pár let budou zavádět v Oslu a spoustě dalších světových měst. Česko nemůže zůstat pozadu, vývoj autonomní dopravy v Ústí nad Labem je potřeba podpořit.

Konec anonymity svěřenských fondů: Nová evidence ukáže, kdo do nich schoval majetek

7.prosince
Od ledna začne fungovat evidence svěřenských fondů. Ta má prolomit dosavadní anonymitu jejich zakladatelů a beneficientů, a zabránit tak možnému zneužití těchto fondů k praní špinavých peněz nebo odklánění majetku. Nový rejstřík ale usnadní i fungování fondů samotných. To by mohlo zvýšit zájem o jejich zakládání.

Čechům chybí optimismus, vždy se mají "nic moc", říká skotský manažer Prazdroje Grant McKenzie

7.prosince
Na své první opravdu velké cestě byl Skot Grant McKenzie ještě jako dvacetiletý v USA. Učarovala mu rumunská Transylvánie, kterou brázdil ve svém Porsche. Když píchnul daleko od civilizace, náhradní kolo se nějak našlo. Má řadu zemí, kam by se chtěl ještě podívat. Ale nepatří k nim Indie. "Nikde jsem neviděl takové chudáky," říká McKenzie.

Dokud se to hýbe, zdaňte to!

7.prosince
Uplynul rok od spuštění elektronické evidence tržeb a ministerstvo financí bilancuje. Jak jinak − pro on-line odesílání informací o tržbách do ”centrálního mozku” finanční správy má jen chválu. Nepotvrdila se prý slova škarohlídů o zneužití systému, o jeho nestabilitě či o hromadném...

Sloupek Jana A. Nováka: Nesnesitelná lehkost věštění

7.prosince
Znát budoucnost představuje konkurenční výhodu, takže řemeslo věštců bylo lukrativní už v časech lovců mamutů. Začátky ovšem byly krušné, protože v oněch dobách chodili prognostici doslova s kůží na trh: pokud se nedostavila předpověděná stáda zvěře, ale hlad, místo mamuta skončil na rožni...

Řemeslo vzpírající se době

7.prosince
První taxi vyrazilo podle dostupných záznamů do provozu před 120 lety v německém Stuttgartu a brzy se nová služba začala šířit do dalších evropských metropolí. V roce 1917 už měli taxikáři mezinárodní asociaci. O sto let později to v řadě měst vypadá, že bojují o přežití. Takto se bouřili a...

Notebook Miloše Čermáka: Ukaž se!

7.prosince
Její výraz snoubí přísnost s rošťáckou vyzývavostí. ”No tak pojď, divochu, ukaž, co umíš! A ať ti to netrvá moc dlouho!” Nikoli, tahle slova mé ženy nejsou určena mně. Byť je pronáší ráno, když se probudí a já se probouzím vedle ní v naší posteli. Někdy spokojeně zamrká ”No vidíš, že ti to jde!” a...

Nechat bitcoin žít, ale taky je třeba jeho případný pád přežít

7.prosince
Kryptoměna bitcoin je jak na horské dráze. Pokořila hranici deseti tisíc dolarů a zase z ní spadla. Státy se už musí rozhodnout, zda ji považují za nebezpečnou bublinu, která zasluhuje zkrotit, nebo ne.

Babišova republika. Druhý nejbohatší muž v čele vlády je evropský unikát

7.prosince
Povolební jednání zastínily fakt, že premiér Andrej Babiš bude fakticky v ještě hlubším konfliktu zájmů, než když vedl ministerstvo financí. Koncern Agrofert a další aktiva sice šéf hnutí ANO převedl do svěřenských fondů, reálný vliv na ně ale neztratil. Ve střední a západní Evropě nemá takový fenomén obdoby. Velká část společnosti však Babiše akceptuje.

Rodinná tradice udělala z Adolfa Vondrky, bankéře vystudovaného ve Spojených státech, majitele rybářství

7.prosince
Vystudoval v USA ekonomiku a finance, pracoval roky v Praze jako bankéř, nakonec se ale vrátil k rodinnému řemeslu. Od roku 2013 Adolf Vondrka vlastní Rybniční hospodářství v Lázních Bohdaneč. V oboru středně velká firma by mohla podle něj vyvážet i třikrát tolik. "Ale rybníky nejsou nafukovací," říká Vondrka.

Změny v pravidlech ochrany osobních údajů přinesly právníkům a poradcům miliardový byznys

7.prosince
Zhruba čtyři miliardy korun zaplatí české firmy a státní instituce za služby advokátních kanceláří a poradců v souvislosti s novými evropskými pravidly pro ochranu osobních údajů. Objednat si mohou jednotlivá školení, služby pověřence pro ochranu dat nebo komplexní přípravu na míru. K dostání je i pojištění proti krádeži a zneužití osobních údajů.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes