KarieraWeb.cz

Popis:

Kariéra - vše

URL:

http://Kariera.iHNed.cz

Katalog:

Ekonomika → Specializované

Publikuje:

11,2 položek/týden

ABSL: ČR má potenciál stát se vyhledávaným světovým centrem technologického vývoje

23.února
Podniková centra zabývající se službami v oblasti informačních technologií, R&D a logistiky rostla v uplynulém roce v rámci českého segmentu sdílených podnikových služeb nejrychleji. Celý obor vykázal v ČR za uplynulý rok 19 % růst a dosáhl na 89 000 zaměstnanců. Adopce moderních technologií sice tento růst v budoucích letech lehce zpomalí, na druhou stranu ale výrazně podpoří jeho rozmach v ob...

Robert Junek marketingovým ředitelem společnosti Mailkit

23.února
Na nově vytvořenou pozici marketingového ředitele ve společnosti Mailkit nastoupil Robert Junek. Jeho úkolem bude vytvořit a realizovat komplexní marketingovou strategii pro tuzemský trh i zahraniční aktivity v rámci Evropy.

Miroslav Augustin předsedou Rady ČTK

23.února
Na pondělním zasedání Rady ČTK proběhla volba jejího nového předsednictva. Do funkce předsedy Rady ČTK byl jednohlasně zvolen dosavadní místopředseda Miroslav Augustin (nominant hnutí ANO). Ve funkci nahradil Tomáše Mrázka, kterému vypršel mandát pro členství v radě. Novými místopředsedy byli zvoleni Jaroslava Wenigerová a Jakub Heikenwälder.

Západ Evropy nechce výjimky pro zahraniční zaměstnance. Deset států včetně Česka je ale požaduje

22.února
Debata kolem nových evropských pravidel pro vysílání pracovníků do zahraničí se vyhrocuje. Nedaří se najít rovnováhu mezi ochranou pracovníků před zneužíváním a zachováním konkurenceschopnosti firem z chudších států. Západní země zatím odmítají přijmout výjimku pro přeshraniční dopravce, přestože nová pravidla přináší plošné zvýšení nákladů.

Práci z domova je třeba plánovat a nepracovat do noci

20.února
Benefit práce z kanceláře řada zaměstnanců vítá, pro někoho ale může být noční můrou. Pracovníci využívající home office by měli mít jasno, na čem budou daný den pracovat, a dělat si pauzy. Pro někoho je práce z domova nevhodná. Mohou jej rozptylovat děti, domácí mazlíčci nebo nedokončené domácí práce.

Ján Živný ředitelem divize spotřební elektroniky ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

20.února
Ředitelem divize spotřební elektroniky ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak se od 1. února stal Ján Živný. Odpovědný bude za prodejní aktivity divize zastřešující AV, TV, IT produkty a domácí spotřebiče v České republice a na Slovensku.

Radomír Šlechta manažerem značek Margot, Koko a Milena ve společnosti Nestlé

20.února
Čokoládové tyčinky značek Margot, Koko a Milena bude ve společnosti Nestlé rozvíjet nová posila týmu čokoládových cukrovinek, Radomír Šlechta. Ten přichází do Nestlé ze společnosti Plzeňský Prazdroj. Mezi jeho hlavní úkoly bude patřit upevnění tržní pozice a celkové omlazení značky Margot.

Podle Randstadu bude tématem roku 2018 flexibilita. Trh práce výrazně ovlivní umělá inteligence a automatizace

19.února
Přetrvávající nedostatek zaměstnanců způsobí vyšší investice firem do lidského kapitálu a do automatizace. Zaměstnavatelé se také budou ve větší míře věnovat analýzám chování svých zaměstnanců, aby lépe pochopili jejich preference, a zajistili si tak jejich loajalitu. Očekávat se dá i rozšíření nabídky flexibilních pracovních úvazků. Vyplývá to z analýzy trendů pracovního trhu pro rok 2018, kte...

Martin Diviš předsedou představenstva Pojišťovny České spořitelny, Petr Zapletal z pozice odešel

19.února
Novým předsedou představenstva Pojišťovny České spořitelny (PČS) se stal Martin Diviš, který je zároveň předsedou představenstva pojišťovny Kooperativa. V PČS nahradil Petra Zapletala, který odešel z pozice předsedy představenstva PČS ke konci roku 2017.

Ursula Irwin a Zuzana Lošáková ve vedení středoevropského regionu společnosti Mars

19.února
Společnost Mars, globální výrobce v segmentu rychloobrátkového zboží, která je stále rodinnou firmou, loni oslavila 25 let na českém, slovenském i maďarském trhu. Počátek dalšího období úspěšného působení ve střední Evropě předznamenává příchod dvou posil do vedení regionu. Ursula Irwin bude v Mars Central Europe zastávat pozici ředitelky pro lokální trhy České republiky a Slovenska (Market Dir...

Jak přežít open space? Snažte si zvyknout a nezošklivit si ho

19.února
S rostoucím počtem zaměstnanců firmy řeší, jak je umístit do stávajících kanceláří. Svůj open space zahušťují lidmi, což není ideální. Zaměstnanci jsou nejčastěji vyrušovaní z práce srozumitelnou řečí. Podoba open spacu se mění, v řadě podniků obsahuje také klidové a relaxační zóny, kde si pracovníci mohou odpočinout.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes