iHNed.cz

Popis:

Life.IHNED.cz

URL:

http://life.ihned.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

4,1 položek/den

Zápisky protivného hosta: Café & bistro SmetanaQ oživuje dům v Divadelní ulici, který poničil výbuch plynu

16:23
Poničená budova v Divadelní ulici, kterou před čtyřmi lety otřásl výbuch plynu, znovu ožívá. Na podzim se zde otevřelo centrum pro české umění a design, teď se přidala kavárna SmetanaQ Café & Bistro.

Češi jsou desátí nejšťastnější zaměstnanci na světě. Jsou spokojenější než Němci i Švýcaři

14:08
Ve výzkumu zkoumajícím štěstí v práci se Češi umístili překvapivě vysoko. Jsou desátí nešťastnější zaměstnanci na světě. Nechali za sebou Němce, Kanaďany nebo Američany. Výzkumu Global Workforce Happiness Index se zúčastnilo na 200 tisíc mladých zaměstnanců do 35 let s vysokoškolským vzděláním.

Ohnivý steak na vlastní zodpovědnost. Ochutnali jsme nejpálivější jídla v Chilli Pointu

12:59
U nejpálivějších jídel musíte v Chilli Pointu podepsat papír, že jídlo konzumujete na vlastní odpovědnost. Potěší smažené papričky i kreativní verze chilli con carne. V restauraci pálí i zmrzlina.

Dům v Divadelní ulici, kde vybuchl plyn, bude patřit designérům. Dokud statici nerozhodnou, jak s ním naložit

11:52
Budovu v pražské Divadelní ulici, kterou v roce 2013 otřásl výbuch plynu, se majitelé rozhodli otevřít veřejnosti. V přízemí vznikla kavárna, zbylá dvě patra obsadí designéři a umělci. Majitelé dali domu nové jméno: Smetana Q. Více než polovina domu zůstává veřejnosti nadále nepřístupná a statici na místě provádějí měření. Teprve jejich výsledky určí, jak bude možné celou budovu do budoucna vyu...

Ceny Oscar v obrazech: Zmatené vyhlášení nejlepšího filmu, děkovačky a Stingova píseň o popraveném novináři

10:45
Z předávání cen Oscar neodešel s prázdnou favorizovaný muzikál La La Land ani film Moonlight. La La Land získal sošky za režii a představitelka hlavní role Emma Stoneová obdržela Oscara za herecký výkon. Nejlepším filmem však byl vyhlášen Moonlight.

Den s topmodelkou: Jak se dělá kampaň s Lindou Vojtovou

9:37
Když si na models.com zadáte do vyhledávání jméno Linda, objeví se dvě jména. Kanaďanka Linda Evangelista a Češka Linda Vojtová. Oběma patří titul topmodelka, označení používané pro ty nejlepší, nejkrásnější a nejdokonalejší ženy světa. My jsme byli ve společnosti slavné Češky, právě když fotila novou kampaň.

Tři příběhy: Já jsem dítě štěstěny. Měla jsem krásné dětství a krásně jsem se vdala. Moc ráda vzpomínám...

26.února
... na dobu, kdy jsem manžela potkala - než jsme se vzali, tak jsme spolu tři roky chodili. V pětadvaceti letech jsem se jednoho dne probudil a cítil, že se mi ten čas krátí. Říkal jsem si, že... Před dvěma lety jsem vyhořela v práci. Jsem zahradní architektka a předcházelo tomu to, že jsem třináct let pracovala sedm dní v týdnu...

Ostrá řež v hrnci: Co kraj, to jiný guláš. Všechny ale zasytí a uspokojí i gurmánské choutky

26.února
Maďarský, segedínský, vídeňský, perkelt, paprikáš, Fiakergulasch, tokáň, irské stew, francouzské ragú, chorvatský žgvacet... Kolem guláše je, pravda, trochu guláš. Jak má vypadat a jaký má rodokmen?

Když už nic nezbývá, bojujete s režimem třeba rtěnkou, říká íránsko-americká autorka Azar Nafísí

25.února
Od íránských dívek se spisovatelka Azar Nafísí naučila mnohé: narodily se do systému, jenž v nich probudil velkou odvahu. Režim se změnit může, ale k největší změně musí dojít v lidských hlavách, zdůrazňuje autorka, která nedávno navštívila pražské Centrum současného umění Dox. Její nejnovější knihou jsou memoáry popisující cestu k americkému občanství.

Sbližování ginu s vínem: Beefeater Burrough's Reserve "odpočíval" v sudech po bordeauxském

25.února
Na etiketě kdysi jediné varianty London Dry ginu vyráběného v Londýně je i tentokrát uvedeno Oak Rested Gin. Zatímco ale první varianta ležela v sudech po Lilletu, dnes ho nahradilo bordeauxské víno.

Dům "levitující" nad zemí: Útesová dřevostavba, která nemá běžné základy. Vše potřebné už bylo na místě

25.února
Nádherná parcela si říká o to, aby na ní vznikla výjimečná stavba. V případě domu nad lomovým jezírkem došlo k propojení místa a architektury. Nic se zde nemuselo kopat, hloubit a betonovat. Vše potřebné se nacházelo na místě.

"Dnešní minimalismus v bydlení je luxusní a velmi nákladný. A to je pokrytecké," říká designér Jiří Pelcl

24.února
"Pořád chci vymyslet nějaký nový předmět, ale užitečnou věc," říká klasik českého designu. Možná to bude vidlička, nůž, lžíce. "To jsou přesně ty předměty, které člověk drží v rukou, a to je to, co mě nejvíc zajímá."

První výstava v "Bílém pokoji" Pragovky: Podívejte se na umělecký experiment bez kurátora

24.února
V experimentální galerii bez kurátora v bývalé pražské Pragovce probíhá od 22. února do 5. března první výstava. Tu má na svědomí umělec Pavel Tichoň a nese název Merda'd artista. Prostor s názvem The White Room v areálu bývalé Pražské továrny na automobily od roku 2010 funguje jako umělecký ateliér.

Byl první, kdo se v Česku nechal zplnoletit kvůli podnikání: Baví mě to, ale svět už měnit nechci, říká

24.února
Ještě nejsou dospělí, ale požádali soud o předčasné uznání plnoletosti, aby mohli podnikat. Tehdy 16letý Michal Prachař podal k soudu žádost o zplnoletění v prvním týdnu, kdy to bylo možné. Aby mohl provozovat internetový obchod. Za rok své existence měla podle něj firma obrat tři a půl milionu korun.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes