iHNed.cz

Popis:

Life.IHNED.cz

URL:

http://life.ihned.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

13,3 položek/týden

Firmy HR digitalizují, ale zatím jen opatrně

16.října
Ačkoliv byznys firem často stojí na technologiích, v oblasti HR se nové nástroje příliš neprosazují. Nejpokrokovějším odvětvím HR je, co se týče práce s technologiemi, nábor. Například v Rockaway Capital kandidáti při prvním pohovoru mluví s robotem.

Na věku nezáleží. Důležité je umět vstřebat nové informace

16.října
Na pracovním trhu a ve firmách se střetává několik generací. Stává se, že sedmdesátiletí lidé musí spolupracovat s náctiletými. Společnosti by měly brát ohled na generační rozdíly.

Českým zákazníkům nezáleží na značkách zboží

16.října
E-shop s kosmetikou Notino má nového komerčního ředitele. Je jím Jan Vraný, bývalý obchodní ředitel Googlu pro Českou republiku. Podle Vraného jsou si Google a Notino podobné třeba důrazem, který kladou na technologie. Nový komerční ředitel si také myslí, že největší výhodou českých e-shopů je rychlost dodání zboží, neumějí ale správně pracovat s emocemi zákazníků.

Manažerům nad padesát mnohdy chybí sebevědomí

16.října
Personalista Ladislav Kučera se specializuje na hledání práce pro zkušené manažery. Ti si podle něj příliš nevěří a své znalosti a zkušenosti při pohovorech neumí dostatečně "prodat". Řada firem se bojí najmout staršího zaměstnance, který je v jejich očích překvalifikovaný. Starší zkušení lidé ale mnohdy hledají jen méně náročnou pracovní pozici.

From Praskovějskoje With Love: Ruská whisky překvapila irskou chutí

14.října
Tu a tam se mi stane, že mě nad některou sklenkou whisky popadne ”obrozenecký přístup”. Nadšen, že někde − a je lhostejno kde − někdo − a je lhostejno kdo − nějak − a je lhostejno jak − také produkuje whisky, ztrácím schopnost kritického pohledu a bystrého...

Stres řeším meditací, říká ředitel slevového portálu Klido.cz

13.října
Už nejsme jen slevový portál, říká Petr Sýkora, ředitel Klido.cz. Společnost založil ještě coby vysokoškolák, dnes je největším konkurentem Slevomatu.

Po špercích s motivem okrasných slepic představí umělkyně městské kurníky. Zlatou klec se slepicemi vystaví na Letné

11.října
Tvořila hlavně mediální obrazy a fotografické cykly, před třemi lety jí však učarovala slepice paduánská a změnila její kariéru. Mladá umělkyně Tereza Janečková se stala vášnivou chovatelkou a ve své tvorbě dnes využívá motivy slepic, vajec a peří. Kromě designových šperků navrhla také 3D tiskárnu a designový kurník, v němž má každá slepice pohodlí včetně výběhu a relaxační zóny.

Zápisky protivného hosta: Nejpálivější zmrzlinu na světě vyrobí pražský zmrzlinář. Kdo bude ambasadorem nové Grand Kitchen?

11.října
Známý pražský zmrzlinář se chystá v říjnu připravit nejpálivější zmrzlinu na světě. A taky spoustu variací ze vzácných pepřů. Ambasadorem gastrozóny v nově rozšířeném pražském obchodním centru se stal Marek Raditsch. Kde si můžete dát jeho signature jídla? Bellevue cílí se svými obědovými menu na business schůzky. A je z čeho vybírat.

Když jste líný hovado, tak je to super. Podívejte se na to nejlepší ze stand-upů Ego Night

10.října
Vědci přišli na to, že když hodně prokrastinujete, jste nadprůměrně inteligentní. Podívejte se na sestřih toho nejlepšího ze stand-up comedy Ego Night. Vystoupení pořádá páteční magazín Hospodářských novin ego!.

Podívejte se, jak v restauraci V Zahradě připravují kroupy vařené v jablečném cideru s vepřovou kotletou

10.října
Tradiční česká kuchyně připravená v moderní podobě z těch nejkvalitnějších surovin - taková je filozofie čerstvě otevřené restaurace V Zahradě. Potěší uzený siven, výtečný tatarák i přeštická kotletka.

Narozeniny

2.října
V úterý slaví narozeniny Vlastislav Bříza, generální ředitel Koh-i-noor Holdingu. Kdo další tento týden slaví?

Společnost

2.října
O budoucnosti virtuální reality hovořil v centrále české technologické společnosti STRV Erich Owens, manažer z americké centrály Facebooku. Sven Elverfeld, šéf kuchař oceněný trojicí michelinských hvězd, vedl workshop pro profesionály v pražské MAKRO Akademii.

Přestupy

2.října
Sysel přebírá vedení slovenského Taxify Roman Sysel bude nově vedle českého trhu řídit Taxify také na Slovensku. Z estonské společnosti, která provozuje taxislužbu, plánuje v příštím roce udělat jedničku bratislavského trhu. Bogrová je šéfkou marketingu Moseru Lenka Bogrová vede nově vznikající...
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes