iHNed.cz

Popis:

Life.IHNED.cz

URL:

http://life.ihned.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

3,5 položek/den

Díky chytrým hodinkám jsem zjistil, že vůbec nechodím pěšky, říká ředitel společnosti HALLA Daniel Černý

10:20
Ředitele firmy HALLA technologie baví, ať už jako hračky nebo pracovní nástroje. V současné době testuje Daniel Černý využití virtuální reality ve výrobě designového osvětlení. Telefon takřka nepustí z ruky, ve volném čase rád fotografuje architekturu a sportovní zápasy.

Pivní trendy v Česku: Končí móda radlerů, velké pivovary jdou do ležáků a za studena chmelených piv

10:20
Roste spotřeba piva v maloobchodě, hospody se dále propadají. Vyšší je zájem o ležáky, cidery a nealko piva. Více piva se prodává v plechovkách.

Šest tipů, jak si na dovolené doopravdy odpočinout

0:18
Velká část lidí, kteří o dovolené pracují, to vůbec dělat nemusí. Pocit nepostradatelnosti si lidé ve firmách vytvářejí často sami. Čím více ztratí člověk kontakt se svou prací, tím lépe si odpočine.

I kytku radši z farmy: Nad těmi z "velkovýroben" vítězí vzhledem i vůní

17:37
Nedováží je z druhého konce světa, ale sbírají či pěstují vlastní. Květinové farmy se v Česku rozmáhají. Přinášíme příběh pěti z nich.

Ušák s vůní louky: Králík na řebříčku je ideální odlehčené jídlo pro letní dny

25.června
Má jemné bílé maso, a tak mu sluší trocha výraznějších chutí. Domácí králík vyrůstá na bylinkách. A když se mění v pečínku, kruh se uzavírá - bylinky mu sedí. Včetně pikantního řebříčku.

Praha zdraví Putina aneb Televize proti Kremlu, která vysílá z budovy Rádia Svobodná Evropa

24.června
Zatímco Zeman s Putinem vtipkuje o likvidaci novinářů, z Prahy už pátý měsíc vysílá televize, jež musí kremelským propagandistům hýbat žlučí. Podobně jako kdysi komunisty dráždilo Rádio Svobodná Evropa, pod které kanál patří. Jeho cílem je oslovit co nejvíce Rusů a bojovat s kremelskou státní propagandou.

Z vesnického stavení vznikla rekonstrukcí pozoruhodná palírna ovocných destilátů

24.června
Palírna v Javornici podle návrhu ateliéru ADR představuje klasickou destilérku ve zcela novém pojetí. Z původního vesnického stavení vznikl jeho rekonstrukcí a dostavbou pozoruhodný areál. Citlivě zde koexistují rustikální a industriální prvky a vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Krátkodobým trendům se vyhýbám, říká restauratér Tomáš Karpíšek. Podniky buduje s vizí nesmrtelnosti

23.června
Mluví se o něm jako o nejúspěšnějším restauratérovi v Česku. V gastronomii působí 22 let a na svém kontě má stejný počet fungujících projektů. Restaurace, pivnice, vinárnu, pekárnu, řeznictví i catering.

Povídka Petra Vydry: Úděl gauče

23.června
Už nějakou dobu zjišťuju, že v celé domácnosti má pro mě zvláštní přitažlivost, ba přímo magnetismus gauč. Ano, je to spíš magnetismus, protože přitažlivost pro nás mají lidé − v tom pojmu či spíš za ním je přítomen někdo, kdo nás přitahuje, kdo to způsobuje. Povídka pro ego! O jaru, slunci a...

Jsme aktivní na sociálních sítích, mladí lidé jsou naši budoucí cestující, říká ředitel Českých drah

23.června
Železnice má u nás hlubokou tradici ještě z dob Rakouska-Uherska. "Nejsme ale historický artefakt, jdeme s dobou," říká předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek. Poobědvali jsme s ním ve vlaku.

Sociální sítě Miloše Čermáka: Pět hvězdiček pro Podolku aneb Jak vypukla válka mezi youtuberem a restaurací a co z ní plyne

23.června
Sociální média dala některým lidem do ruky "zbraň", na kterou nebyli zvyklí. Hodnocení, která dávají na sociální sítě, mohou negativně či pozitivně ovlivnit třeba budoucnost živností. Někteří podnikatelé v tom umí chodit a pro zlepšení skóre dělají psí kusy. Od těch méně etických až po legitimní marketing.

Díky přírodním vínům lépe oceníte kvalitu, říká lektor Vinařského institutu Martin Procházka

22.června
Martin Procházka je oblíbený lektor Vinařského institutu, someliér, spoluorganizátor expozic vín z České republiky na zahraničních veletrzích a výstavách a jeden z garantů TOP vinařského cíle. Povídal si s námi o přírodních vínech.

Mlýnek na kávu pomůže dostat z ní to nejlepší. Jak vybrat ten správný?

22.června
Jak si doma připravit skvělou kávu? Hodně záleží na výběru mlýnku. Ten rozhoduje o tom, jaké chutě z kávy do šálku dostanete.

Bohemia Sekt či Becherovka se stáhly z některých řetězců. Slevy jim kazí image

22.června
Četnost a výše slev na zboží v obchodech vadí některým dodavatelům. Becherovka proto odešla z Kauflandu, Bohemia Sekt z Lidlu. Kromě toho, jak obchodníci se slevami pracují, vadí dodavatelům i další věci, které měla řešit novela zákona o významné tržní síle. Obchodníci ale žádné problémy nevidí.

Díky koním jsem zůstala normální, říká špičková amatérská hráčka póla Martina Lowe

21.června
Jako absolventka mezinárodního obchodu a diplomacie nastoupila v 25 do reklamní agentury a zaplatila si první hodiny jízdy. Špičkové amatérské hráčce póla a manželce anglického lorda je dnes nejlépe v sedle mladých koní mezi jihoamerickými kovboji na vlastní farmě v Argentině. "Koně jsou mojí terapií," říká Martina Lowe.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes