iHNed.cz

Popis:

Life.IHNED.cz

URL:

http://life.ihned.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

4,6 položek/den

Odvaz s byznysplánem: Sprejerští podnikatelé mění šedivá místa na barevná a nápaditá

16:17
V osmnácti začal Vilém Strejček podnikat v designování pomocí sprejování. Do firmy přibral kreativní kamarády a jejich první zakázkou se staly malby na dvorku gymnázia. Od té doby pracovali Full colour třeba pro hotel Hilton, dlouhodobě spolupracují se Správou železniční dopravní cesty.

Zápisky protivného hosta: Ze společného talíře chutná nejlépe. V restauraci La Loca se hosté o jídlo dělí

12:51
Gourmetguru navštívil znovuotevřenou restauraci La Loca, která prošla celkovou rekonstrukcí. Novou tvář dostal interiér, kuchyně i menu v podání šéfkuchaře Radima Gerlicha. Ten zastává názor, že jídlo se má sdílet, hosté proto dostávají na stůl společný pokrm.

VIDEO Jak se vyrábí kolo z kapslí od kávy?

10:36
Reinkarnace ve jménu recyklace? Český výrobce bicyklů Festka postavil pro Nespresso hliníkové jízdní kolo z použitých kávových kapslí.

Dvanáct laskavých: Ve Stavovském divadle se završil první ročník dobročinného projektu Nadace Karla Janečka

25.dubna
Nadace Karla Janečka každý měsíc v rámci projektu #laskavec oceňuje lidi, kteří nezištně konají dobré skutky. V prvním ročníku představila dvanáct příběhů dobrosrdečných lidí. Ti se sešli v neděli 23. dubna na slavnostním večeru ve Stavovském divadle a představili se veřejnosti.

Nenápadná housenka by mohla zbavit svět plastů. Dokáže strávit igelitovou tašku a udělá z ní látku pro nemrznoucí směsi

25.dubna
Lidé po celém světě odhodí do oceánů ročně až osm milionů tun plastů. Vědci zjistili, že larvy zavíječe dokážou plasty strávit. Tyto larvy navíc vylučují ethylenglykol, který slouží jako hlavní látka pro výrobu nemrznoucí směsi.

Hady nemá rád ani z dálky, přesto v cizině podnikatel Jaroslav Zeman ochutnal jejich kůži

25.dubna
Majitel firmy Detoa na výrobu dřevěných hraček i komponentů do klavírů byl za obchodními partnery třeba v Japonsku, Číně, USA či Kazachstánu. Kuba se svým socialistickým retrem mu natolik učarovala, že tam vyrazil tři roky po sobě. Jeho velkou vášní jsou Jizerské hory, které brázdí v zimě na běžkách a v létě na horském kole.

Podívejte se, jak v restauraci Pizza Coloseum připravují italské sušenky Cantuccini s pistáciovým krémem

25.dubna
Řetězec restaurací Pizza Coloseum si zakládá na italských surovinách. Ochutnali jsme grilovaný steak z bílé tresky. Zaujala i unikátní pasta strozzapreti se sušenými rajčaty a chřestem.

66 otázek pro Rudolfa Biermanna: 12 Lvů Masarykovi uškodilo

25.dubna
Systém je jasný. 66 otázek připravených na tělo pro každého zpovídaného. Ten by měl odpovídat bez velké přípravy, odpověď může odmítnout, říci nevím. Nicméně 66 otázek Luděk Staněk položí za každých okolností.

Zápisky protivného hosta: Když manželé vaří společně a do Česka přichází skandinávská gastronomie

24.dubna
Manželé Marika a Jiří Kučovi z blogu Kitchen Story připravují kuchařku rozdělenou podle čtyř ročních období a tematických příležitostí. Gourmetguru se obzvlášť těší na další (nejen) gastronomickou příručku, tentokrát se skandinávským zaměřením.

Jak chutná škrtič farářů? V Coloseu ho zařadili mezi novinky letošního menu

24.dubna
Řetězec restaurací Pizza Coloseum si zakládá na italských surovinách. Ochutnali jsme grilovaný steak z bílé tresky. Zaujala i unikátní pasta strozzapreti se sušenými rajčaty a chřestem.

Ke klientům už s papíry nechodíme, říká Ondřej Kuchař, jednatel jazykové školy James Cook Languages

24.dubna
Spolumajitel a jednatel jazykové školy James Cook Languages nedá chytrý telefon z ruky. Kontroluje na něm poštu, poslouchá hudbu či využívá služby dětské chůvičky. K jeho největším zálibám patří muzika, sám hraje na elektrickou kytaru v kapele Hitfakers.

Narozeniny

24.dubna
Pondělí Vít Návrat (51) jednatel a šéf pro střední, východní a jihovýchodní Evropu DHL Freight Úterý Miluše Poláková členka představenstva Veolie Česká republika Jiří Sýkora (54) člen představenstva Kooperativa pojišťovny Richard Hodul (43) generální ředitel Tchiba Praha Daniel Kronďák (47)...

Manažerům říkám, že stojí za to překonávat překážky

24.dubna
Na konci letošní sezony chce nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek končit svou úspěšnou sportovní kariéru. Našel cestu, jak přetavit úspěchy do nové kariéry. Věnuje se dobročinným projektům a motivačním přednáškám pro firmy. Tvrdí, že za každou zlatou medailí je úspěšný příběh.

Smysl motivuje zaměstnance. Ukažte jim dopad jejich práce

24.dubna
Smysl práce je pro zaměstnance jednou z nejsilnějších motivací pro výkon. Manažeři si často myslí, že jejich zaměstnancům jde především o finanční ohodnocení. Ve skutečnosti lidé zvyšují výkon, když mají možnost vidět dopady své práce.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes