iHNed.cz

Popis:

Life.IHNED.cz

URL:

http://life.ihned.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

4,1 položek/den

Nostalgická whisky: Proč je Johnnie Walker Black Label ztělesněním luxusních blended Scotch whiskies

13:50
Když se syn Alexandra Walkera postavil do čela firmy, přidal se k němu James Stevenson, autor nesmrtelné hlášky "Johnnie Walker, born 1820 - still going strong". Aby vynikla chuť, je potřeba vzít do úst pořádný doušek téhle nostalgické whisky a podržet ho co nejdéle.

A teď vám přečtu poslední vůli: Závěti sepisují už dvacátníci, majetky dědí milenky i zoologická zahrada

10:31
Už ve dveřích na notáře volají, že jdou vydědit potomka. Závětí přibývá. Výjimkou přitom není, když někdo odkáže svůj majetek charitě. A občas se stane, že milenka zdědí více než manželka.

Zpátky k neandertálcům. Umělkyně Karin Písaříková žije a tvoří v Japonsku a občas šokuje okolí

18.srpna
V Tokiu žije devět let. Vychovává tu děti, tvoří, učí a občas šokuje sousedy nebo kolemjdoucí. Karin Písaříková říká, že být cizincem je přitom výhoda.

Navždy skautem. Novými členy se často stávají dospělí, říká ředitel Skautského institutu Miloš Říha

18.srpna
Uzel na skautském šátku se prý nesmí rozvázat, dokud jeho nositel nevykoná dobrý skutek. "Náš stejnokroj původně stíral společenské rozdíly," říká ředitel Skautského institutu Miloš Říha.

Sociální sítě Miloše Čermáka: V práci pracujeme. Ale také jíme, čuráme, máme sex a... třeba kolegům ukazujeme děti

18.srpna
Drzost zaměstnanců je prostě nekonečná. Chodí si do práce a pak si tam dělají, co chtějí. Čtou noviny, jedí, chodí na záchod, souloží, a dokonce i umírají.

Manželé z Královéhradecka oživují tradici výroby podkrkonošského sirobu. Vaří ho celý den i noc

18.srpna
Manželé Stránští začali oživovat tradici vaření podkrkonošského sirobu. Hustou sladkou kaši lidé kdysi vařili, když neměli klasický cukr. Manželé začali s výrobou před třemi roky, letos chtějí uvařit až dva tisíce lahví.

V řeznictví, na ulici i v obchodě s nábytkem. Kde mají nejlepší hot dogy v Praze?

17.srpna
Párky v rohlíku není třeba podceňovat. Když totiž víte, kam na ně zajít, mohou být opravdovou pochoutkou.

Vláda psychopatů nad úzkostnými neurotiky

17.srpna
Poptávka, nabídka, cena, výdělek. Sotva jsme si uvědomili, že v samotném centru podnikatelského dění stojí také člověk, začali nám konkurovat roboti. Aplikace etických principů v soukromém sektoru se však podle psychologa Daniela Štrobla stále zlepšuje, a tak otázkou zůstává, zdali se psychopati nescházejí v sektoru veřejném, aby ze státu vytvořili korporaci pracujících neurotiků a výkonově ori...

Chrupavky Made in Czech Republic. Ochrannou známku mohou dostat i potraviny ze separátu bez jediného gramu masa

17.srpna
Spor o dvojí kvalitu potravin má ještě jednu stránku. V dánském lančmítu kuřecí separát vadí, v českých drůbežích uzeninách je to standard. Podřadná surovina vítězí cenou u některých výrobců i zákazníků.

Sex and The Business Julie Hrstkové: Svět hledá návod, jak zkrotit turismus

17.srpna
Přemíra turistů zdražuje bydlení, zvyšuje ceny služeb a jídla a znepříjemňuje život místním obyvatelům. Turismus je nejrychleji rostoucí odvětví ekonomiky na světě, roční obrat se blíží k deseti procentům světového HDP. Turistiku lze zpomalit prostřednictvím zákazů a zvyšování cen. Cílem by mělo být donutit firmy z turistického průmyslu, aby se finančně víc podílely na opravě a údržbě památek a...

Zápisky protivného hosta: Americké jižanské kuře, které připravují v Dejvicích

16.srpna
Na okraji pražských Dejvic otevřela minulý měsíc restaurace zaměřená na americkou jižanskou kuchyni. Chickin sází na udržitelnost a společenskou zodpovědnost, s níž přistupuje ke zpracování organického materiálu.

Nejsme žádní kolotočáři, ale světští, říkají Fialovi, výrobci autodromů a dalších pouťových atrakcí

16.srpna
Rodina Fialova se svojí firmou Fiala a syn provozuje pouťové atrakce mnoho desetiletí. Nyní už několik let vyrábí autodromy, střelnice a další atrakce. Jejich hlavními odbytovými trhy jsou země západní Evropy.

Designové drobnosti a události: "Vodopádový" kohoutek, mobilní kryt s čtečkou knih i týden módy

16.srpna
Tipy na designové drobnosti, které ozvláštní vanu, mobilní telefon i kuchyňské poličky. A také pozvánka na módní týden, který zanedlouho začíná v Praze.

Na kole alpskými průsmyky: Ötztaler Radmarathon míří mezi nejtěžší jednorázové závody silniční cyklistiky

15.srpna
Amatérští i profesionální cyklisté porovnají příští víkend svou výkonnost na jednom z nejtěžších jednorázových závodů v Evropě. Trasa dlouhá 238 kilometrů se vine přes čtyři alpské průsmyky.

V Praze se otevřela první česko-čínská školka. S angličtinou už dnes děti neoslní, říká její zakladatel

15.srpna
V pražských Modřanech se otevřela první bilingvní česko-čínská školka, kde učí rodilí mluvčí z Číny. Cílí na rodiče, kteří doufají, že jejich děti budou mít velkou výhodu, pokud se naučí čínsky. Ředitelka školky Daniela Černá věří, že čím dřív se začne s výukou cizích jazyků, tím líp.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes