iHNED.cz

Popis:

Zpravy.IHNED.cz

URL:

http://domaci.ihned.cz

Katalog:

Z domova

Publikuje:

15,8 položek/den

Zemanovy cesty na fotografiích. Jak vyvěsil na Hradě vlajku EU a v Číně se učil stabilizovat společnost

8:05
Miloš Zeman dosud podnikl 66 zahraničních cest. Mnohem častěji než jeho předchůdci létal do Asie. Německo navštívil stejně jako Kazachstán dvakrát. Oficiální návštěvy v Bílem domě se ale stejně jako Václav Klaus nedočkal. Přinášíme výběr fotografií z několika Zemanových cest.

Po čtvrteční vichřici zůstává bez proudu 700 domácností. Železniční tratě jsou už průjezdné

19:36
Bez proudu zůstávají lidé na Liberecku a Českém Švýcarsku. Důvodem je čtvrteční vichřice, která zasáhla Česko. Bez elektřiny je asi 700 domácností. Zprůjezdněny už byly všechny železniční tratě, zavřené jsou ale některé silnice.

Je to prasárna. Žijeme v zemi, kde si můžete objednat stíhání, řval Babiš před poslanci. Podle premiéra je jeho vydání politick

18:28
Poslanecká sněmovna znovu rozhodla o vydání premiéra Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Oba jmenovaní jsou podezřelí z dotačního podvodu a poškozování zájmů EU v případě stavby farmy Čapí hnízdo. Pro vydání hlasovalo 111 poslanců, proti jich bylo 69.

Ředitel Motola Miloslav Ludvík rezignoval na předsedu pražské ČSSD. Nahradit by ho mohl Petr Pavlík

18:28
Miloslav Ludvík se rozhodl rezignovat na funkci předsedy pražské ČSSD. V pátek by ještě měli rozhodnout delegáti, kdo ho v jeho funkci nahradí. Svou funkci nabídl Ludvík už po loňských říjnových volbách do sněmovny.

Prezidentský diář: Zeman se zaměří na debaty, Drahoš na regiony. Do boje se zapojí i první dámy

17:19
Miloše Zemana a Jiřího Drahoše čekají dva vzájemné televizní duely - na Primě a České televizi. Zeman vystoupí navíc na Nově a Barrandově. Jiří a Eva Drahošovi se věnují cestám do regionů, Miloš Zeman bude přijímat demisi vlády a ukládat korunovační klenoty. Podívejte se na "diář" obou kandidátů i jejich manželek.

Prezidentský kandidát Fischer podpoří Jiřího Drahoše ve volební kampani. V Brně se k němu připojí na setkání s voliči

16:10
Jiřímu Drahošovi vyjádřilo podporu už pět prezidentských kandidátů. Neúspěšný uchazeč o Pražský hrad Pavel Fischer podpoří Jiřího Drahoše ve volební kampani a připojí se k němu na setkání s voliči v Brně. Drahoš se Zemanem se příští týden utkají ve dvou debatách na Primě a v ČT.

Moje stíhání? Neuvěřitelná prasárna, sahají mi na rodinu, děti, manželku, říká Babiš

15:36
Že mi sahají na rodinu, na děti, na manželku, to je neuvěřitelné. Přeji všem, aby se to nikomu nestalo, aby si nikdo neobjednal vaše stíhání a stíhání vaší rodiny. Budu hlasovat pro svoje stíhání. Ale my budeme bojovat za tu pravdu, je to vylhaná věc. Pevně věřím, že pravda zvítězí, říká premiér Andrej Babiš.

Za Babiše s Faltýnkem bojovaly především ženy. Poslankyně mluvily o pokrytectví a zpochybňovaly vyšetřování

15:02
Poslankyně za hnutí ANO ve čtvrtek vystupovaly na plénu sněmovny a aktivně hájily své šéfy Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Poslankyně Taťána Malá obvinila kolegy z ostatních stran z pokrytectví a falešnosti, dále zpochybnila policejní vyšetřování. Věra Procházková řekla, že kauza Čapí hnízdo slouží jako nástroj pro diskreditaci úspěšného subjektu.

Inzeráty o migrantech na podporu Miloše Zemana si zadal zakladatel Mountfieldu. Firma se od jeho jednání distancuje

12:44
Inzeráty na podporu Miloše Zemana, které spojují jeho protikandidáta Jiřího Drahoše s imigranty, si zadala firma Euro-Agency Miroslava Schöna. Ten byl spoluzakladatelem společnosti Mountfield a je místopředsedou jeho představenstva. Firma se od jeho konání distancuje.

Krnáčová a Dolínek se hádají o úklid v Praze. Zakázku za 16 miliard zadal za mými zády, zlobí se primátorka

12:10
Technická správa komunikací vypsala šestnáctimiliardový tendr na úklid metropole. Praha ho přitom chce svěřit Pražským službám, které právě kvůli tomu ovládne a vyplatila z nich Křetínského. Podle primátorky Adriany Krnáčové je za vším její náměstek Petr Dolínek z ČSSD. Ten se brání tím, že zakázka byla vypsána pro jistotu pro případ, kdyby město nemohlo úklid stoprocentně svěřit své firmě.

Okamura si mě na chleba nenamaže, ujišťoval Drahoš na Plzeňsku a odmítal, že by byl "vítač" uprchlíků

9:17
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš vyrazil v rámci předvolební kampaně na Plzeňsko, kde v prvním kole získal téměř o polovinu méně hlasů než jeho protikandidát Miloš Zeman. Jedním z nejvýraznějších témat se stala kampaň proti němu, kterou někteří občané vnímají negativně. Další zastávka Jiřího Drahoše bude na Ostravsku.

Živě: Poslanci rozhodují o vydání Babiše s Faltýnkem. Proti bude hlasovat zřejmě jen ANO

8:43
Poslanecká sněmovna bude znovu rozhodovat o vydání premiéra Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Oba jmenovaní jsou podezřelí z dotačního podvodu a poškozování zájmů EU v případě stavby farmy Čapí hnízdo. Z vyjádření parlamentních stran vyplývá, že proti vydání Babiše s Faltýnkem budou hlasovat zřejmě pouze poslanci hnutí ANO.

Kandidáti na prezidenta mobilizují. Drahoš vystoupí s Horáčkem a Hilšerem, Zeman bude vidět při demisi vlády a v televizi

19.ledna
Jiří Drahoš a Miloš Zeman se příští týden utkají na Primě a v ČT. Už v neděli na veřejnosti společně vystoupí Drahoš s Michalem Horáčkem a Markem Hilšerem. V médiích se objevily inzeráty útočící na Drahoše a vyzývající k volbě Zemana.

Mladý vědec pomáhá lidem ovládat jejich mozkové vlny

19.ledna
Jakub Jílek chtěl pomáhat lidem z pozice politika, nakonec ho ale okouzlily neurovědy. Dnes působí po boku lékařů a vědců v pražském institutu, který rozvíjí metodu EEG Neurofeedback. Za sebou má studia na University College London, na něž získal stipendium od Bakala Foundation. Nadace nyní odstartovala sedmý ročník programu na podporu talentovaných studentů.

Chobot volí Zemana, blízké Hajany zase Drahoše. Rozumí obyčejným lidem, tvrdí jedni, měl by tam pustit někoho jiného, říkají dr

19.ledna
V obci Chobot na Strakonicku dostal Miloš Zeman v prvním kole prezidentské volby nejvíce hlasů z celého Česka. Místní věří, že je to nejlepší kandidát, který rozumí obyčejným lidem a mluví k nim otevřeně. V nedalekých Hajanech ale dali občané více hlasů Jiřímu Drahošovi. Převážně pravicové voliče při volbách zřejmě ovlivňuje i historická zkušenost.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes