info.cz

Popis:

Zásadní informace, rozhovory a reportáže z domácí politiky a společenského dění.

URL:

http://www.info.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

16,5 položek/den

Zeman schvaluje vládu ANO s ČSSD a podporou KSČM. „Jsem rád, že je tato varianta na stole,“ řekl

22:25
Spolupráce hnutí ANO, ČSSD a komunistů, která by umožnila vznik nové vlády, prezident Zeman schvaluje. Prezident ve čtvrtek na TV Barrandov řekl, že tuto variantu podporoval a je rád, že je na stole.

Měli o rozpadu Československa rozhodnout občané? Expremiéři se ani po 25 letech neshodnou

21:17
Bývalí premiéři Česka a Slovenska Petr Pithart a Ján Čarnogurský se dnes shodli na tom, že federativní uspořádání ČSFR bylo nepraktické. V diskusi k výročí 25 let od rozdělení Československa se však rozešli v názoru, zda o rozpadu státu měli rozhodovat občané v referendu. Podle Pitharta ano, a pokud by výsledek nebyl jednoznačný, měly být vypsány nové volby. Čarnogurský míní, že všelidové hlaso...

Metnar odvolal šéfa České pošty. Podniku chybí smysluplná vize, tvrdí ministr

20:10
Ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) odvolal ředitele České pošty Martina Elkána. Svoje rozhodnutí odůvodnil tím, že Poště chybí smysluplná vize fungování podniku. Metnar na místo ředitele vypíše výběrové řízení, zatím povede Českou poštu ředitel divize poštovní provoz a logistika Vít Bukvic.

Ze stravenek, které se vydávají místo dávek, se stává byznys, končí u překupníků

19:36
Část poukázek, v nichž úřady práce od prosince vyplácejí potřebným dávky v hmotné nouzi, končí u překupníků. Za peníze je u nich vyměňují lidé, kteří nemají tyto stravenky od státu kde utratit. Dostávají za ně ale většinou jen část hodnoty. V tiskové zprávě to dnes uvedly Platforma pro sociální bydlení a senátorka Renata Chmelová (za KDU-ČSL). Od loňského prosince dostávají 35 až 65 procent pří...

Okamura doplatil na skřípající účetnictví. SPD dostalo pokutu, že na účtu nenechalo ani korunu

18:28
Hnutí SPD Tomio Okamury musí zaplatit pokutu 45 tisíc korun za to, že na konci ledna vybralo z účtu pro kampaň všechny peníze. Podle serveru iRozhlas.cz je sankce pravomocná, hnutí proti ní nepodalo odpor.

Kauza Corbyn a StB: Signatáři Charty 77 odsoudili zneužívání starých záznamů „nevěrohodnými troskami“

17:53
Skupina signatářů Charty 77 v souvislosti s nedávným obviněním vůdce britských labouristů Jeremyho Corbyna ze spolupráce s československými špiony odsoudila zneužívání starých záznamů „nevěrohodnými bývalými příslušníky Státní bezpečnosti“. Podle nich doba, kdy StB mohla ovlivňovat životy lidí v Československu, měla skončit rokem 1989 a neměla by ovlivňovat současné politické poměry v jiných ze...

Nelichotivé vysvědčení pro armádu: Tři pětiny Čechů nevěří, že bychom se při napadení ubránili

16:46
Tři pětiny lidí se domnívají, že by se česká armáda při napadení neubránila. Polovina Čechů pak považuje otázku obrany ČR za zbytečnou, protože osud tak malé země je podle nich stejně v rukou velmocí. Přesto ale 88 procent dotázaných zastává názor, že suverenitu státu je potřeba bránit za každou cenu. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Babišovy běsy na Českou televizi aneb Nelžete, nebo vás zažaluju. Komentář Olivera Adámka

16:46
Premiér v demisi Babiš odmítá tvrzení, že prohrál soudní spor se slovenským Ústavem paměti národa o svém členství v StB. Na Facebooku před pár dny zveřejnil prohlášení, ve kterém vyzývá veřejnoprávní média, aby o jeho případu přestala lhát, a vyhrožuje jim žalobou. Video připomínající atmosférou film Kmotr je dalším krůčkem v prolamování hranic normálního v politice, a to z vícero důvodů.

Babiš chce zvednout důchody o 900 korun. Polepší si zejména ti, co mají nejmíň

16:46
Reforma důchodů z dílny menšinového kabinetu Andreje Babiše získala tento týden konkrétnější podobu. Premiér Andrej Babiš navrhne navýšení o 918 korun, jak o tom mluvil v České televizi. Reforma počítá s rychlejší valorizací důchodů u lidí, kteří teď mají nižší penze.

Neregistrovaní chovatelé v zamořené oblasti na Zlínsku musejí porazit prasata, pro člověka není nákaza nebezpečná

15:37
Oblast zamořená africkým morem prasat na Zlínsku se dnes zvětšila o 17 katastrů. Chovatelé musejí do 11. března porazit prasata v neregistrovaných chovech. Vyplývá to z mimořádného veterinárního opatření Státní veterinární správy (SVS). Nařízení se týkají 103 domácích prasat v 54 neregistrovaných chovech. ČTK to dnes řekl mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Stropnický: Pašerácký byznys zůstává stranou, inspirujme se s migrací u Australanů

15:37
Australský model migrační politiky může být pro Evropu inspirací, uvedl šéf české diplomacie Martin Stropnický po dnešním společném jednání ministrů zahraničí visegrádské čtyřky (V4) a Austrálie. Přistěhovalectví by hlavně mělo mít podle Stropnického jasné podmínky. Polsko a Slovensko, zastupovali ministerští náměstci. Setkání, jehož hlavním tématem byla migrace, hostil maďarský ministr zahrani...

Vildumetzová končí jako hejtmanka. Chtěla si rozmyslet, který post si vybere

15:37
Jana Vildumetzová (ANO) opustí funkci hejtmanky, nechá si pouze poslanecký mandát. Přijde tak i o místo předsedkyně Asociace krajů ČR. Do čela kraje chce najít náhradu maximálně do konce roku, věří ale, že to bude podstatně dříve.

Omluvte se taxikářům, vyzvalo Liftago Ťoka. Ministerstva prý zapomínají na svůj podíl na krizi

15:03
Ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) vyzvali provozovatelé taxi služby Liftago, aby se omluvil za své výroky, že za neutěšenou situaci v oboru si mohou podnikatelé v taxislužbě sami. Podle Ťoka jde o nedorozumění.

Starostové našli s Babišem shodu na programu, pro podporu vlády ale mají tyto tři závažné podmínky

14:28
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) našlo na dnešní schůzce s hnutím ANO programové shody. Trvá ale nepřekročitelná podmínka Starostů pro případnou podporu vlády, že v kabinetu nebude žádná trestně stíhaná osoba. Novinářům to řekl předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský, podle něhož ANO trvá na svém stíhaném předsedovi Andreji Babišovi jako na jediném kandidátovi na premiéra, a to i za cenu...

Jelen na Kvildě lehce zranil turistu. Za náklonnost k lidem ho čeká smrt a Češi zuří

13:54
Na adresu Šumavského národního parku míří ostrá kritika. V uplynulých týdnech tam jelen lehce zranil turistu, který ho v návštěvnickém centru na Kvildě pozoroval. Podle mluvčího parku zvíře už natolik ztratilo zábrany a sblížilo se s lidmi, že je potřeba radikální řešení: utratit ho. To se ale Čechům vůbec nelíbí – podepisují petici a nešetří kritikou na adresu parku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes