info.cz

Popis:

Nejnovější a nejzajímavější trendy v životním stylu, cestování a ve stravování.

URL:

http://www.info.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

4 položek/den

Demence jako stigma: Drtivá většina nemocných v Česku nemá správnou diagnózu ani léky

12:26
Jen asi 15 procent Čechů, kteří trpí demencí, má správnou diagnózu a přiměřenou léčbu. Zlepšení včasného záchytu záleží hlavně na zapojení praktických lékařů. Institut sociálně zdravotních strategií dnes v Brně na konferenci Neurodeg prezentoval pilotní projekt časné diagnostiky Alzheimerovy choroby a podobných poruch.

Státní bezpečnost, radioaktivní lahve. Z nálezu záběrů se Slánským se stává detektivka

6:04
V místě nálezu zvukových a filmových materiálů ze soudního procesu s Rudolfem Slánským, v areálu firmy Panenských Břežanech, byl vloni objeven radioaktivní materiál. Komunistický úředník Václav Hlásek, který se po nálezu cenných archiválií označil za jejich majitele, byl v minulosti veden jako spolupracovník Státní bezpečnosti.

Přežili střelbu na škole, teď jim chodí výhrůžky od zastánců volných pravidel prodeje zbraní

21:56
Studenti, kteří byli svědky děsivé střelby na floridské střední škole v Parklandu, kde zemřelo 17 lidí, neustávají v boji za zpřísnění legislativy. Dva z nich přišli představit další plány hnutí #NeverAgain do pořadu televize CBS, kde se svěřili i s tím, že se jejich adresu hromadí výhružky smrtí.

Aťka Janoušková: Z Národního divadla mě vyhodili kvůli tomu, že jsem Židovka

19:28
Herečka, zpěvačka a dabérka Aťka Janoušková oslavila 16. března 88. narozeniny. Včelka Mája by bez jejího hlasu nebyla Včelkou Májou, večerníčky o Broučcích nebo Včelích medvídcích by bez přispění velké malé hvězdy českého dabingu jistě nebyly tak oblíbené. Málokdo ví, že jí rodiče odvlekli do koncentračních táborů, že ji jako Židovku vyhodili z Národního a že jí hormonální léčba nízkého růstu ...

Nefertiti, socha Davida a Venuše Mélská. Speciální rukavice umožní nevidomým osahat si slavné sochy

15:36
Tři slavné sochy patřící k nejvýznamnějším dílům v dějinách umění si mohou pomocí virtuální reality přiblížit nevidomí. Dnes a v sobotu jim jsou v pražském Anežském klášteře k dispozici speciální rukavice, jež dojem z trojrozměrných uměleckých děl umožňují. Rukavice jim ukážou tisíce let starou bustu staroegyptské vládkyně Nefertiti, Michelangelovu sochu Davida a Venuši Mélskou z helénské doby....

Vědci rozluštili záhadu tajemné mumie z pouště. Mimozemšťan to není, ukázaly testy DNA

14:50
Vědci po patnácti letech rozluštili záhadu, která obestírala mumifikovanou kostru nalezenou uprostřed chilské pouště Atacama. Dlouhé roky se spekulovalo, zda se jedná o ostatky primáta, člověka nebo dokonce mimozemské formy života. Testy DNA potvrdily, že se jedná o nedonošený lidský plod, který byl ale postižen několika genetickými mutacemi.

Mučením ke zdraví? Prohlédněte si šílené léčebné metody, které už naštěstí vymizely

14:03
Historie medicíny a jejích metod je plná divokých historek, které z dnešního pohledu připadají bizarní lékařům i pacientům. Realita minulého století ale byla jiná a často děsivě vypadající stroje měly zpravidla za úkol prostě pomoci pacientům. Více či méně efektivně. Kdo by se dnes nechal zavěsit do děsivě vypadajícího vztyčeného trojúhelníku, aby se mu narovnala páteř?

Poslední okamžiky nosorožce Sudána: Ošetřovatelé ho nechtěli opustit. Truchlí i DiCaprio

14:03
O smrti Sudána (†45), posledního samce nosorožce bílého severního, referují média napříč celou planetou a zasáhla i řadu celebrit v čele s Leonardem DiCapriem (43). Nejvíc zdrceni jsou ale Sudánovi ošetřovatelé.

Pacifik se mění ve skládku. Množství plastů za poslední roky mnohonásobně vzrostlo, tvrdí studie

23.března
Množství plastového odpadu znečišťujícího povrchové vody Tichého oceánu za poslední roky mnohonásobně vzrostlo. Tvrdí to studie mezinárodního týmu vědců, podle nichž se jen v oblasti mezi Kalifornií a Havajskými ostrovy nachází okolo 80 tisíc tun plastů. Některé z nich prokazatelně pocházejí dokonce z doby před více než 30 lety, uvedl web stanice BBC.

Čechům představil Conana i Zeměplochu. Zemřel překladatel Jan Kantůrek

22.března
Ve věku 69 let zemřel překladatel sci-fi a fantasy literatury Jan Kantůrek. Na sociálních sítích o tom informovalo nakladatelství Comics Centrum, které s ním spolupracovalo. Kantůrkovým nejznámějším překladem je cyklus Zeměplocha od Terryho Pratchetta či knihy o barbaru Conanovi od R. E. Howarda.

Dva roky od teroru v Bruselu. Nepřežilo 35 lidí, z fotografií stále mrazí

22.března
Přesně před dvěma lety zabila série teroristických útokům, ke kterým se přihlásil takzvaný Islámský stát, v Bruselu 35 lidí a přibližně 340 dalších zranila. Na letišti Zaventem a ve stanici metra Maelbeek se odpálili sebevražední atentátníci. Čtvrtému z útočníků nálož neexplodovala, policii se ho podařilo dopadnout 8. dubna. Následně vyšlo najevo spojení s útoky které se odehrály v Paříži v lis...

Globální uhlíkové emise po třech letech stouply. Může za to i vyšší poptávka po energiích

22.března
Emise oxidu uhličitého vznikající v energetice se vloni po třech letech stagnace zvýšily o 1,4 procenta na rekordních 32,5 gigatuny. Příčinou je jak nárůst poptávky po energiích, tak zpomalení růstu energetické účinnosti. Uvedla to ve své předběžné zprávě Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Známí čeští vědci Jiří Grygar a Rudolf Haňka o zesnulém Stephenu Hawkingovi

22.března
Časopis Reflex přinesl ve zvláštním vydání pravidelné rubriky Kyberpunk 12/2018 slova několika českých vědců o zesnulému fyzikovi a popularizátorovi vědy Stephenu Hawkingovi. O legendárním vědci promluvil astronom a astrofyzik RNDr. Jiří Grygar či prof. Ing. Rudolf Haňka.

Antidepresiva možná víc škodí, než pomáhají, naznačují některé studie

22.března
Ve Spojených státech užívá antidepresiva vyšší procento populace, než v kterékoli jiné zemi na světě. A přesto je jejich účinnost předmětem zanícených diskusí, napsal zpravodajský server The New York Times. Někteří lidé věří, že krátkodobé výhody jsou mnohem nižší, než se všeobecně předpokládá, a že z dlouhodobého hlediska mohou antidepresiva více uškodit, než prospět. Jiní naopak věří, že fung...

Kvůli pesticidům zmizela třetina některých druhů ptáků. „Situace je katastrofální,“ tvrdí vědci

22.března
Máte pocit, že v přírodě slyšíte prozpěvování a štěbetání ptáků stále míň? Není to jen váš dojem. Populace ptáků totiž rapidně klesá – například na francouzském venkově se jejich počet za posledních patnáct let snížil o třetinu, v některých případech to jsou dokonce dvě třetiny. Podle výzkumů je důvodem rozsáhlého vymírání nedostatek hmyzu, kterým se ptáci živí. Vědci tak přináší další důkaz o ...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes