info.cz

Popis:

info.cz

URL:

http://www.info.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

7,9 položek/den

Trump z gruntu předělává Oválnou pracovnu. Co nechal vyhodit?

18:08
Během několika prvních hodin svého působení v Bílém domě stačil americký prezident Donald Trump nejen podepsat několik klíčových dekretů, ale také vyměnit dekoraci v Oválné pracovně. Když tam v v první den jeho působení přišli novináři, našli závěsy kolem oken ve zlaté barvě, vyměněný nábytek a také jiný koberec.

George W. Bush se během Trumpovy inaugurace utkal s pláštěnkou. Podívejte se na jeho urputný zápas

17:13
Během inaugurace Donalda Trumpa se za jeho zády odehrávala scénka jako z groteskního filmu. Zatímco se oči celého světa upíraly na 45. prezidenta Spojených států, který právě skládal americkému lidu přísahu věrnosti, bývalý šéf Bílého domu George Bush měl plné ruce práce s neposlušnou pláštěnkou. Neúprosný boj nakonec vyhrál.

Ze sirotčince mezi nejbohatší lidi světa. Senzační příběh krále brýlí Leonarda Del Vecchia

16:18
Když se tento týden italský výrobce oční optiky Luxottica dohodl s francouzskou společností Essilor na fúzi v hodnotě 1,2 bilionu korun, v Česku tato informace nikoho příliš neoslovila. Příběh zakladatele italské firmy Luxottica Leonarda Del Vecchia je přitom jako vystřižený z románu. Vyrostl v sirotčinci, byl chudý, ale pracovitý a dokázal vybudovat impérium s oční optikou. Právě jemu vděčíme ...

Air India zavedla speciální místa pro ženy. Chce je tak chránit před sexuálními útoky

12:47
Téma sexuálního obtěžování žen posuzují v Indii velice vážně, mimo jiné také proto, že se země těší nechvalné pověsti kvůli četným skupinovým znásilněním. Nové opatření zavedl i národní letecký dopravce Air India.

Pokračování Trainspottingu nejspíš nezklame. Potvrzuje to první recenze

11:52
Podle recenze Petera Bradshawa uveřejněné na serveru The Guardian není pokračování kultovního snímku z roku 1996 tak mimořádné jako originál. Přesto film, který se točí kolem rozčarovaných mužů středního věku, naplní většinu očekávání, které ve svých fanoušcích vyvolal jeho předchůdce – je děsivý, vtipný, ale i zoufale smutný.

Celebrity se loučí s Obamou. Podívejte se, co mu vzkázaly

1:41
Celebrity se na sociálních sítích loučí s teď už bývalým americkým prezidentem Barackem Obamou a jeho ženou Michelle, která se stala miláčkem Spojených států. Někteří Obamovi děkují za jeho působení v úřadu, jiní přidávají osobní vzpomínky. Herec Kal Penn, známý třeba ze seriálu Doktor House, připomíná, že je dítě imigrantů a pracoval v Bílém domě v kanceláři pro veřejné mínění. „Mnozí z nás js...

Vypůjčil si Trump od záporáka z Batmana? Jejich projevy se překvapivě shodují

21:58
Nový americký prezident za sebou má důležitý vstup do úřadu. Před tisíci lidí přednesl na washingtonském Kapitolu svůj inaugurační projev. Komentátoři se shodují, že zopakoval základní témata z úspěšné volební kampaně, která ho vynesla do Bílého domu. Někteří si ale také všímají zvláštní shody jeho hlavní myšlenky s projevem, který ve filmu Temný rytíř povstal z poslední batmanovské trilogie pr...

„Když Češi zahráli naši hymnu, Indové byli u vytržení.“ Rozhovor s dirigentem Debashishem Chaudhurim

20.ledna
Pár neuvěřitelných momentů přineslo první turné českého orchestru v Indii po víc než 50 letech. Violoncella měla v letadle vlastní sedadla v luxusní třídě. Indy nejvíc překvapilo, když uslyšeli zahrát svou hymnu čistě. A v ulicích Kalkaty pak zmizel všechen rum. Loňskou výpravu vedl dirigent Debashish Chaudhuri, který sám z Indie pochází, ale dlouhodobě žije v Česku. „Indy česká hudba nadchla, ...

9 pozoruhodných příběhů lidí a zvířat, která zázrakem přežila

20.ledna
Záchranáři našli v italských horách několik přeživších, které zavalila ve středu obří lavina v hotelu. Mezi přeživšími jsou i děti muže, který zavolal pomoc a už pomalu ztrácel naději, že svoji rodinu ještě někdy uvidí. Drama v hotelu Rigopiano se bezpochyby zařadí mezi neuvěřitelné příběhy lidí, kteří přežili navzdory všem prognózám. Vybrali jsme pro vás 9 takových příkladů.

Řeky pořádně zamrzají. Kam o víkendu vyrazit za přírodním bruslením?

20.ledna
Silné mrazy, které v posledních týdnech svírají Česko, mají i pozitivní stránku. Dostatečná tloušťka ledu svádí na mnoha místech k bruslení na přírodních plochách. Jaké jsou podmínky na známých tratích a kde si můžete bezpečně zajezdit?

Upíři sají krev i z člověka, tvrdí vědci. Můžou přenášet viry i vzteklinu

20.ledna
Že jsou upíři sající lidskou krev jen v béčkových hororech? Tým vědců z jedné brazilské univerzity podobná tvrzení vyvrací. Našel totiž druh upíra, který se skutečně může živit krví z člověka. Zvyšují se tak rizika přenosu některých nebezpečných nemocí.

Sexuální eskapády můžou stát prezidenta úřad. O Lewinské a Clintonovi natočí seriál

20.ledna
Kriminální seriál American Crime Story, který se zaměřuje na skutečné případy, představí v jedné z příštích sérií celosvětově známou sexuální aféru amerického prezidenta Billa Clintona se stážistkou Monikou Lewinskou. Vykreslí pokusy, které měly za cíl morální poklesek prezidenta zneužít a zpolitizovat.

Inaugurace, které se nepovedly: Protesty sufražetek nebo mrtvé holubice

19.ledna
U příležitosti prezidentské inaugurace Donalda Trumpa se chystají demonstrace, nebude to ale poprvé. Protesty sufražetek pokazily vstup do Bílého domu Woodrowu Wilsonovi. Richard Nixon otrávil ptáky v širém okolí a William Henry Harrison krátce po svém projevu zemřel.

Bicykly zaplavily čínské ulice. Obyvatelé je pohazují na hromady

19.ledna
V Číně se v posledních letech rozmohl byznys se sdílením bicyklů. Podobné služby fungují běžně po celém světě, v Číně ale musejí firmy o zákazníky víc bojovat. Proto je kol nadbytek a cyklisté je nemusejí při vracení zamykat do stojanů, ale můžou je nechat libovolně odstavené a mnoho z nich propadá dojmu, že s koly můžou nakládat, jak uznají za vhodné. Na ulicích proto vznikají doslova hřbitovy...

Planeta bez opic? Třem pětinám primátů hrozí vyhynutí, varuje studie

19.ledna
Pokud lidé výrazným způsobem nezmění svůj přístup k přírodě, nebude trvat dlouho a gorily, lemury, gibbony a jiné druhy primátů uvidíme už jen v zoologických zahradách. Dá se s tím něco dělat?
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes