info.cz

Popis:

Nejnovější a nejzajímavější trendy v životním stylu, cestování a ve stravování.

URL:

http://www.info.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

7,3 položek/den

„Skoč, to dáš,“ volali na zesnulého Třísku mladíci. Film, který už nenatočil, vznikne jako jeho pocta

19:02
Film Na střeše, který se měl dnes začít natáčet s náhle zesnulým hercem Janem Třískou, jeho autoři chtějí i přes tragickou událost dokončit. Rozhodli se jej vytvořit jako poctu. Mezitím se objevují další svědectví lidí, kteří Třísku viděli na Karlově mostě v osudných chvílích.

Ani Apple není bezchybný. Nové iPhony mají Achillovu patu, která uživatele přijde pořádně draho

17:13
Ačkoliv se nové telefony iPhone 8 a 8 Plus mohou chlubit nejnovějšími technologiemi a špičkovou výbavou, jedno slabé místo přeci jen mají. Elegantní zadní skleněná plocha, ke které Apple sáhnul po dlouhých čtyřech letech, je – v případě že se rozbije – extrémně drahá a její výměna není žádná hračka.

„Nevypadal zmateně ani naštvaně.“ Svědkyně mluvila s Třískou krátce před tragickým pádem z mostu

16:32
Herec Jan Tříska v sobotu odpoledne za dosud neobjasněných skutečností spadl z Karlova mostu do Vltavy. Dlouhé minuty ležel ve vodě, záchranáři ho ve vážném stavu převezli do nemocnice, kde svým zraněním podlehl. Podle svědkyně, která s hercem mluvila krátce před pádem, se zřejmě nejednalo o sebevraždu. Ke stejnému závěru se kloní i policie.

Čeští archeologové objevili nového dinosaura, jeho ostatky byly v lomu na Plzeňsku

15:32
Dinosauří stehenní kost, která byla před 14 lety nalezena na Kutnohorsku, patřila dosud neznámému živočišnému druhu. Dostal jméno Burianosaurus augustai a byl jedním ze skupiny ornitopodů, tedy býložravých dinosaurů, kteří mají nohy podobné ptačím. Výsledky svého zjištění zveřejnil tým vědců pod vedením paleontologa Daniela Madzia v odborném časopise Journal of Systematic Palaentology. ČTK to d...

Zemřela morbidně tlustá Egypťanka. Bývalá nejtěžší žena světa vážila až 500 kilogramů

14:32
Ve Spojených arabských emirátech zemřela na srdeční komplikace sedmatřicetiletá Egypťanka Ímán Atíová, která byla v minulosti považovaná za nejtěžší ženu na světě. Podle agentur to oznámila nemocnice, která o ni pečovala. Před lékařským zákrokem žena vážila až 500 kilogramů.

Sebevražda, nebo nehoda? Policie naznačila, co stojí za Třískovým záhadným pádem do Vltavy

13:32
Tragický pád herce Jana Třísky z Karlova mostu byl podle prvních zjištění policie pravděpodobně nešťastnou náhodou. ČTK to dnes řekl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Zároveň vyzval všechny případné svědky sobotní události, aby se přihlásili na tísňovou linku.

„Pro komunisty jsem byl zločinec, který unesl dvě děti.“ Jan Tříska o emigraci i životě v Americe

13:32
V noci ze neděle na pondělí zemřel herec Jan Tříska. Osmdesátiletý Tříska byl od soboty ve vážném stavu v pražské Ústřední vojenské nemocnici poté, co v sobotu za nevyjasněných okolností spadl z Karlova mostu do Vltavy. Tříska patřil k nejtalentovanějším hercům generace 60. let, po emigraci v 70. letech se prosadil i v Hollywoodu. Po listopadové revoluci v Česku hrál třeba ve Svěrákových filmec...

„Šílená shoda okolností“. Přátelé a spolupracovníci vzpomínají na zesnulého Jana Třísku

12:32
Výjimečný člověk a mimořádný umělec, který své okolí učil profesionalitě, je ve vzpomínkách spolupracovníků a přátel herec Jan Tříska. Zemřel dnes v Praze po sobotním pádu z Karlova mostu do Vltavy. Podle anglisty a překladatele Martina Hilského, který s Třískou léta spolupracoval při popularizaci a interpretaci díla Williama Shakespeara, herce charakterizovala profesionalita „od začátku do kon...

Emigrace kvůli Havlovi i triumfální návrat po revoluci. Připomeňte si život a tvorbu Jana Třísky

11:02
Jan Tříska (80), který dnes podlehl vážnému zranění po pádu z pražského Karlova mostu, patřil k nejoblíbenějším českým hercům posledních desetiletí. V roce 1977 se rozhodl pro emigraci z komunisty ovládané země. Usadil se v Kalifornii, dokázal prorazit i v Hollywoodu. Do vlasti však často jezdil, hrál zde v divadle i v řadě filmů.

Turista vyfotil Třísku na Karlově mostě krátce před pádem. Seděl na kraji a držel se sousoší

9:02
Co stálo za pádem herce Jana Třísky z Karlova mostu? Světlo do případu vnáší fotografie, kterou se INFO.CZ pokusil prodat turista, jenž se v tu dobu na místě pohyboval. Z fotky lze vyčíst, že Tříska před pádem seděl na kraji mostu.

Slavného sovětského brankáře zavraždila dcera, měsíc žila s jeho mrtvolou

8:02
V Moskvě byl zavražděn bývalý brankář sovětské hokejové reprezentace, předchůdce slavného Vladislava Treťjaka. Viktor Tolmačov byl nalezen mrtvý ve svém bytu. „Kvůli podezření z vraždy byla zadržena jeho dcera, která měsíc žila s mrtvolou,“ napsal list Moskovskij komsomolec na své internetové stránce.

Život na Marsu? Ne na Měsíci. První lidé tam mohou žít už za pár let

6:02
Když se mluví o osídlování vesmíru, nejčastěji zaznívá futuristický scénář obydlení Marsu. Podle vědců by už ale mnohem dříve mohli lidé žít na Měsíci. V časovém horizontu jen o trochu delším než jedna dekáda by mohla přirozenou družici Země obývat malá skupina pozemšťanů. V následujících letech by ji mohly doplnit stovky dalších. Představuje si to tak alespoň vědec z Evropské kosmické agentury...

Drsné záběry Třískova pádu z mostu: Minuty ležel bezvládně na hladině, turisté jen koukali a smáli se

23:02
Herec Jan Tříska měl v sobotu odpoledne skočit z Karlova mostu přímo do ledové řeky. Tyto zprávy v neděli šokovaly celé Česko. Jen těžko se věří, že by tento vitální herec spáchal sebevraždu. Ze záběrů, které získala TV Nova, se člověku svírá žaludek.

Čínští zubaři svěřili pacientku zcela do rukou robota. Úspěšně jí doplnil chrup o kousky z 3D tiskárny

24.září
Představa, že lékaře nahradí specializovaní roboti, už nezní jako sci-fi. Začíná to být realita současných dní. V Číně robot úspěšně provedl první zubařský zákrok zcela bez zásahu člověka.

Obchody v Bavorsku zaplavily banány s kokainem. Policie netuší, kde se tam vzaly

24.září
V nejméně deseti bavorských supermarketech se v pátek objevily krabice banánů, v nichž byly i balíčky kokainu. Policie zatím podle agentury DPA neví, jak se tam dostaly. Případu se má od pondělí věnovat speciální policejní tým.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes