info.cz

Popis:

Nejnovější a nejzajímavější trendy v životním stylu, cestování a ve stravování.

URL:

http://www.info.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

5,7 položek/den

V 83 letech zemřel masový vrah Charles Manson. Snil o rasové apokalypse, většinu života strávil za mřížemi

8:02
Ve třiaosmdesáti letech zemřel v neděli masový vrah Charles Manson. Ve věznici Corcoran, asi sto kilometrů severně od města Bakersfield ve střední Kalifornii, si odpykával doživotní trest za osnování vražd sedmi lidí a byl jedním z historicky nejznámějších zločinců. O jeho smrti informovaly The New York Times. Manson byl v posledních dnech v péči lékařů a jeho zdravotní stav se prudce zhoršil. ...

Krysí polévka jako lék na kocovinu. Tradiční mexický pokrm zažívá renesanci

7:02
Zatímco mnoho českých rodin vsadí během blížících se Vánoc na rybí polévku, v Mexiku se tamní politička Guadalupe Floresová snaží prosadit jiný pokrm. Tvrdí, že by lidé měli jíst krysí polévku. Chce tak razit osvětu, že krysy nejsou jen špinavá zvířata.

Chinaski ohlásili rozpad. Kapela překvapila po megakoncertě v O2 aréně

0:01
Před třemi dny si členové kapely užívali koncert před našlapanou O2 arénou. V tu dobu už ale věděli, že v takové sestavě je to téměř naposledy. Kapela v neděli na svém facebookovém profilu oznámila, že ve stávající podobě už dál pokračovat nebude.

Rok 2018 ve znamení zemětřesení. V ohrožení je miliarda lidí, vědci tuší pomalejší otáčení Země

20:01
Tým vědců z amerických univerzit varoval, že by v příštím roce mohlo dojít k většímu množství ničivých zemětřesení. Domnívají se, že k tomu dojde kvůli změně v rotaci Země. Otřesy mají postihnout především hustě osídlení tropické oblasti.

Pod nacistickou kuratelou: Prohlédněte si 30 snímků běžného života v Hitlerově Německu

19:01
Politická agitace na školách, všudypřítomná propaganda, sterilizace lidí s postižením, protižidovské zákony, ghetta, koncentrační tábory. Život v třetí říši Adolfa Hitlera se pro mnohé změnil v naprosté peklo.

Otce zabili nacisté, matku komunisté. Ten zlořád jsme po revoluci měli zakázat, tvrdí Mašínová

19.listopadu
Některých rodin se historické události dotknou jen zlehka. Rodinu Zdeny Mašínové ale zasáhly téměř všechny zlomové okamžiky 20. století. Její otec Josef Mašín sloužil v první světové válce jako legionář v Rusku. Ve druhé světové válce se angažoval v odboji a s Josefem Balabánem a Václavem Morávkem tvořil silnou odbojovou skupinu Tři králové. Před smrtí v roce 1942 zanechal svým dětem dopis, ve ...

I toto je Rusko: Fantastické snímky zapomenutých národů Sibiře, mnoho jich je na pokraji vymizení

19.listopadu
Ruská Sibiř je obrovské území, které je větší než celá Evropa, ale žije zde jenom kolem 40 milionů lidí. Většinu už tvoří Rusové, ale pořád zde přebývá velké množství původních malých národů. Potomky některých jiných národů sem zase násilím přestěhoval Stalin. Právě zástupce malých národů, z nichž se některé postupně asimilují a vymírají, zachytil ve svém projektu fotograf Alexander Chimušin.

Zrůdný průmysl s lidskými city: Indické sirotčince jsou pastí na turisty, děti si pronajímají

18.listopadu
Podmínky v indických domovech pro sirotky mají k těm ideálním opravdu daleko. Jídla ani vody se nedostává, stejně tak jako léků v případě nemoci. Nadbytek je naopak bití ze strany personálu. Nejhorší na tom však je, že samotné děti ani nejsou sirotci. Alespoň tedy ne v zařízeních, jež popisujeme a která slouží jako past na turisty.

Nešťastná smrt školačky: Ve spánku ji zabila podomácku opravená nabíječka iPhonu

18.listopadu
Prasklý kabel není něco, co by se mělo podomácku opravovat. Příkladem budiž smutný příběh mladé dívky, která si nabíječku k iPhonu zalepila izolepou. Jako izolace to však zdaleka nestačilo, ve spánku se poškozeného drátu dotkla…

Zemřel spoluzakladatel AC/DC Malcolm Young. V posledních letech bojoval s demencí

18.listopadu
Ve věku 64 let dnes zemřel spoluzakladatel australské hardrockové skupiny AC/DC Malcolm Young. Oznámila to jeho rodina. V prohlášení mimo jiné připomněla, že legendární kytarista trpěl v posledních několika letech demencí.

„No všichni kradli, ne?“ Příběhy 20. století nabízí unikátní vhled do světa normalizačních veksláků

18.listopadu
„Vzala by sis veksláka?“, ptá se reportér Televizního klubu mladých z roku 1985 mladé prodavačky. „Vzala, měla bych se dobře.“ Další díl televizních Příběhů 20. století vypráví o světě veksláků a šedé ekonomice normalizačního Československa.

GALERIE: V dobrém i ve zlém. Britská královna Alžběta II. a princ Philip jsou svoji už 70 let

18.listopadu
Šarm, humor a nezávislost. To byly vlastnosti, kterými okouzlil mladý kadet britského námořnictva Philip mladičkou princeznu Alžbětu. A to natolik, že si sňatek s ním prosadila přes vůli své rodiny. A byla to dobrá volba. Vytáhlý svérázný kadet jí stál věrně po boku, když ji osud obdařil nelehkou rolí panovnice. A stojí při ní dodnes. Už 70 let.

Obscénní vzkaz z nebeských výšin: Američtí letci pobouřili obřím penisem

18.listopadu
Příslušníci amerického námořního letectva si v rámci vzdušného cvičení zašprýmovali a pomocí zkondenzovaného plynu vytvořili na nebi penis. Právě tento „vzkaz“ z nebeských výšin pobouřil konzervativní obyvatele městečka Okanogan ve státě Washington na severozápadě USA. Matka od rodiny si tam stěžovala v místní televizi KREM 2, která následně požádala místní armádní složky o vyjádření.

Hrdinové, pro které válka ještě neskončila. Silné fotografie zmrzačených amerických veteránů

17.listopadu
Konflikt v Iráku již pro Američany dávno skončil, pro americké vojáky, kteří se účastnili tehdejší operace, však stále trvá. Invaze do Iráku tenkrát stála život téměř 5000 amerických vojáků, stovky z nich si z války odnesly zmrzačení. A právě těch se týká projekt světově proslulých fotografů Jamese Nachtweye a Davida Jaye.

Carské Rusko a Sovětský svaz, jak je neznáte. Prohlédněte si unikátní barevné fotografie

17.listopadu
Rodina cara Mikuláše II., Jurij Gagarin, konec druhé světové války nebo první jízda moskevského metra. Prohlédněte si sérii kolorovaných fotografí, které jste dosud neviděli a které vám více přiblíží carské Rusko a Sovětský svaz.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes