info.cz

Popis:

info.cz

URL:

http://www.info.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

8,8 položek/den

Neuvěřitelný kiks. Muž ve Švédsku našel ve schránce dopis pro Vladimira Putina

0:06
Asi každému se někdy stalo, že ve své schránce našel psaní, které patřilo někomu jinému. Dopis, který pošťák omylem doručil jednomu muži ve Švédsku, však poutá nezvykle velkou pozornost. Původním adresátem byl totiž ruský prezident Vladimir Putin.

GALERIE: „Vzhůru do nekonečna a ještě dál!“ Brexit pohledem karikaturistů

21:53
Odchod Británie z Evropské unie plní titulní stránky novin už devět měsíců, dnes se ale téměř nemluvilo i ničem jiném. Toto kontroverzní téma samozřejmě láká nejen politology nebo hospodářské experty, nosným tématem se stalo i pro karikaturisty. Podívejte se na ty nejlepší, které se dnes šíří po sociálních sítích.

Nestíháte se starat o hroby blízkých? V Číně našli způsob, jak to dělat virtuálně

17:58
Doba je uspěchaná a pracovně vytížení lidé marně hledají čas, aby vyrazili na hřbitov navštívit své blízké. Přiznejme si, často nejde o nedostatek času, ale roli hraje lenost. Hroby, o které se nikdo nestará, chátrají, svým blízkým bychom přitom chtěli dopřát důstojné místo pro poslední odpočinek. V Číně se proto rozhodli využít moderní technologie a nabídnout lidem řešení. Jeden z tamních hřbi...

Bohatí mladíci znásilnili dívku. Soud jednoho osvobodil, protože si to prý neužil

16:50
Mexikem otřásá kontroverzní rozhodnutí soudu, který osvobodil jednoho ze čtyř pachatelů sexuálního útoku na 17letou studentku. Podle verdiktu se ho totiž jednadvacetiletý Diego Cruz z prominentní mexické rodinydopustil „bez sexuálního záměru“. Lidskoprávní organizace zuří, píše list The Guardian.

Těžký návrat do civilizace. Účastníci britské reality show po roce v izolaci zjistili, že se pořad nevysílá

12:48
Představte si, že se po roce stráveném ve skotské pustině bez jídla a jakýchkoliv vymožeností moderní doby vrátíte zpět do civilizace a zjistíte, že vaše země vystupuje z Evropské unie a do křesla amerického prezidenta usedl miliardář Donald Trump. Přesně to se stalo účastníkům britské reality show Eden, která se začala točit loni v březnu. Do kolen je ale nakonec poslalo úplně něco jiného. Zat...

Island zažívá nečekaný baby boom. Přesně devět měsíců od slavného vítězství fotbalistů nad Anglií

11:40
Historické vítězství islandského fotbalového týmu nad Anglií má svůj dopad i s odstupem devíti měsíců. Euforie, která Vikingy po evropském šampionátu zachvátila, má za důsledek neuvěřitelný vzestup porodnosti v tomto měsíci. Informoval o tom web Foreign Policy.

Nejbizarnější loupež roku: Gangsteři chtěli ukrást ostatky zakladatele Ferrari a žádat výkupné

9:23
Italská policie zabránila bizarní krádeži. Skupina zlodějů plánovala ukrást ostatky zakladatele automobilky Ferrari Enza Ferrariho. S tělem se chtěli následně ukrýt v horách a požadovat za něj od rodiny tučné výkupné.

Cukr působí na mozek podobně jako kokain. 8 věcí, které s tělem dělá sladké

9:23
Kdo by neměl alespoň někdy chuť na sladké? Co taková čokoláda nebo limonády dělají s lidským tělem, popsal americký týdeník TIME. Některá zjištění vás jistě překvapí.

Vědci se spletli. Polární záři v Česku asi neuvidíte

28.března
Médii v pondělí proběhla zpráva, že v Česku bude mezi 27. a 29. březnem možné sledovat atraktivní astronomický jev, který je v našich zeměpisných šířkách viditelný zhruba jednou za dva roky. Nejnovější data ale ukazují, že u nás polární záře zřejmě viditelná nebude. „Občas se stane, že předpověď je jiná než skutečnost,“ říká pro INFO.cz Pavel Suchan z Astronomického ústavu Akademie věd ČR.

Antikoncepce tlumí chuť na sex. A dalších 9 lží, které vyvrátili vědci

28.března
Antikoncepce chrání ženy před nechtěným otěhotněním už víc než padesát let. Ačkoliv je dnes brána za tařka přirozenou součást života, zůstává stále obestřena řadou mýtů. Co všechno se o antikoncepci traduje?

Červený Kukiš aneb Sorry jako! Pražská divadla chystají satirický politický kabaret

28.března
Ostrá politická satira s aktuálními prvky. To slibují umělci z Vršovického divadla Mana, které připravuje společně s divadelním studiem Neklid novinku Červený Kukiš - aneb Sorry jako! Pobaví prý i toho, koho politika nezajímá. Půjde o interaktivní kabaret, při kterém se divák stane přímým účastníkem natáčení absurdní televizní debaty. Premiéra se bude konat 18. května.

Temnou heydrichiádu přibližuje unikátní česká počítačová hra. Chválí ji i autor legendární střílečky Doom

28.března
Historici Univerzity Karlovy ve spolupráci s Akademií Věd vyvinuli unikátní počítačovou hru o jednom z temných období českých dějin – nacistické okupaci. Hra kombinuje prvky interaktivního komiksu s osobními vzpomínkami přeživších a autentickými dobovými nahrávkami. Hráčům tak umožňuje prožít dobové události z pohledu těch, kteří si jimi sami prošli.

Rodiče chtěli dát dceři jméno Alláh. Dítě kvůli tomu může přijít o občanství

28.března
Rodiče z amerického státu Georgia se rozhodli dát dceři netradiční příjmení Allah. Pojmenovat dceru po islámském Bohu se ale americkým úřadům nelíbilo a rozhody se proto 22měsíčnímu dítě rodný list nevydat. Rodiče se tak obávají, že kvůli tomu dcera přijde o státní občanství, a ženou spor k soudu.

Vědci našli největší stopu dinosaura v historii. Vidět je jen občas

28.března
Vědci nalezli na severozápadním pobřeží Austrálie otisky stop 21 druhů dinosaurů. Některé z nich jsou až 140 milionů let staré, informovala agentura AFP. Byla zde nalezena i největší dinosauří stopa na světě - otisk nohy sauropoda měří 1,7 metru. Původně tomuto "Jurskému parku" hrozil zánik kvůli zpracování zemního plynu. Díky výzkumu však bylo místo vyhlášeno národním dědictvím.

Bývalý narkoman se nechal zakopat zaživa. V rakvi s internetem a toaletou strávil několik dní

28.března
Být pohřben za zaživa je pro většinu lidí nejhorší noční můrou, kterou nikdy nechtějí zažít. Bývalý narkoman a alkoholik John Edwards se ale rozhodl tuto otřesnou zkušenost dobrovolně podstoupit, a pomoci tak drogově závislým, kteří už neví, co s životem dál. V rakvi zakopané u kostela v Belfastu strávil celé tři dny. Informovala o tom BBC.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes