iROZHLAS

Popis:

iROZHLAS - zpravodajský server Českého rozhlasu přináší ověřené zprávy z Česka i ze světa od svých zpravodajů.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

2,5 položek/den

Navzdory Babišovým slovům policie objednávky na trestní stíhání nepřijímá

20:11
Policie nepřijímá objednávky na trestní stíhání. Také tímto způsobem lze vnímat vyjádření mluvčí Policejního prezidia. Zkrátka občané by si měli uvědomit, že ne vše, co zazní z úst politiků, je třeba brát smrtelně vážně.

Komunisté a SPD v pasti uprchlíků

19.ledna
Tomio Okamura a jeho politická formace vyzývá, aby vláda premiéra Babiše odmítla při jednání Evropské rady reformu azylového systému Evropské unie neboli takzvaný Dublin IV. Chování SPD je nejenom nekonstruktivní, ale také postrádá logiku.

Nejen zednářské konspirace. EU zatím neví, jak na dezinformace

18.ledna
Vrcholící prezidentskou kampaň u nás už zpestřilo několik dezinformací, jako ty o zednářství nebo estébácké minulosti jednoho z kandidátů. „Fake news“ vyhlásil britský slovník výrazem roku 2017 a Francie na ně chystá zvláštní zákon. Záměrně šířené falešné zprávy jsou fenoménem, kterému čelí celá Evropská unie. I jako celek se s ním snaží bojovat. Právě na unijní úrovni tento boj ale zatím asi n...

Co mohla Donalda Trumpa naučit už Jackie Kennedyová

18.ledna
Donald Trump není jediný obyvatel Bílého domu, který se pustil do boje s literaturou. Padesát let před ním se tiskárenské stroje pokusila zastavit Jackie Kennedyová. Příběh toho, jak dopadla, mohl být pro Trumpa cenným poučením.

Politika, taktika a opisování

17.ledna
Když jsme svědky, jak se politik přesvědčený o své nevinně překvapivě hlásí o vydání k trestnímu stíhání anebo jak se jiný politik těší na televizní duely, které před tím odmítal, nejedná se o nic jiného, než o politiku.

Čapí hnízdo dostalo Babiše s Faltýnkem podruhé do téže řeky

17.ledna
Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek podruhé vstoupili do téže řeky. V ní v dohledné době poplují vstříc trestnímu stíhání, které se týká farmy Čapí hnízdo.

Zeman jednou jistě odejde, jeho voliči ale zůstanou

16.ledna
Miloš Zeman a Jiří Drahoš už urputně vymýšlejí taktiku jeden na druhého, aby za dva týdny právě oni byli zvoleni prezidentem republiky. Volba pravděpodobně dopadne těsným vítězstvím Miloše Zemana, nebo docela přesvědčivou většinou pro Drahoše.

Ruská sanitka a méně uražených Hudlerů

16.ledna
Pětadvacet profesionálních hokejistů zajásalo, že si pojedou zahrát sport, který je živí, na druhý konec světa. V příštím měsíci budou mít v hlavách ale také jeden nezanedbatelný úkol – nezranit se. Pod nominační čarou čekají další hokejisté, na které dostal trenér Jandač dost otázek. Jinak to ani být nemohlo. Jejich absenci ve výběru si ale v klidu obhájí.

Strany se letos prezidentského klání bály

15.ledna
Působilo až tragikomicky, jak se politické strany tentokrát odtáhly od prezidentské volby. Bály se zavdat si s kandidáty jako čert kříže. Když byly tázány proč, odkazovaly k volbě všemi občany a nechuti jim vést ruku.

Prezidentské drama: Zeman favoritem prvního kola, v druhém je jím Drahoš

15.ledna
Volba prezidenta nabízí drama. Potvrdila se prognóza, že Miloš Zeman je favoritem prvního kola. Ve druhém to neplatí. Otázka zní, zda je o vítězství jeho vyzývatele Drahoše rozhodnuto už nyní (přičtou-li se k jeho výsledku procenta dalších Zemanových soupeřů, pak není co řešit) anebo zda se o vítězi rozhodne v následujících dvou týdnech ve volebním boji.

Ani špína už není, co bývala

15.ledna
O prezidentovi rozhodne rychlá kampaň před druhým kolem, která nebude ani trochu rytířská, naopak – čekejme podlé útoky, záludné dezinformace a špínu, mnoho špíny. Na tom se shodují všichni, kdo se vyjadřují k výsledkům prvního kola prezidentské volby, z něhož postoupili Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Miloši Zemanovi dochází dech

14.ledna
Výsledek prvního kola prezidentských voleb ukázal, že gloriola stávajícího prezidenta pomalu, ale jistě bledne. Přestože Miloš Zeman získal téměř 39 procent voličských hlasů, jednoduchá aritmetika mu prakticky znemožňuje dosáhnout přesvědčivého vítězství v druhém kole. Když Zeman před pěti lety porazil místopředsedu nepopulární Nečasovy vlády, nebyl v tak obtížném postavení jako dnes, kdy volič...

Drahoš vs. Zeman. Jsem si jistý, jak to dopadne

14.ledna
I v mnohem horších časech, než nám právě nabízejí Miloš Zeman, Andrej Babiš a koalice okamurovců a babišovců v imunitním výboru, jsem byl klidnější, než ti, k nimž jsem patřil a patřím, jenom proto, že mě právě i vláda komunistů připomněla, že nesmím mít jen naději, ale být si jistý.

Vítěz nevítěz Miloš Zeman

14.ledna
Symbolem prvního kola prezidentských voleb zůstane provokace ukrajinské aktivistky hnutí Femen. Její nečekané zjevení ve volební místnosti vyvedlo prezidenta Miloše Zemana nejen z konceptu, zčistajasna ho představilo jako dezorientovaného a zmateného starého člověka, který musel být ze situace, se kterou si neví rady a možná ji ani nechápe, zachráněn svým doprovodem.

Komentátoři hodnotí volby: Drahoš má šanci Zemana porazit, rozdíl mezi Prahou a zbytkem se potvrdil

13.ledna
Podle komentátorů Českého rozhlasu má Jiří Drahoš šanci ve druhém kole porazit Miloše Zemana. Tvrdí to například Karel Hvížďala. Nebude to mít ale jednoduché. Rozhodující mohou být televizní debaty, kterých se oba postupující zúčastní.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes