iROZHLAS

Popis:

iROZHLAS - zpravodajský server Českého rozhlasu přináší ověřené zprávy z Česka i ze světa od svých zpravodajů.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

2,5 položek/den

Filip se nerozbil o Skálu

14:12
Po výprasku ve sněmovních volbách to vypadalo na to, že KSČM bude mít v dohledné době nového předsedu. Vojtěch Filip pod tíhou nejhoršího výsledku od listopadu 1989 zvažoval, že se o post předsedy na mimořádném sjezdu nebude ucházet. 15 poslaneckých mandátů však při rozložení sil v dolní parlamentní komoře stačilo k tomu, aby se z KSČM stal žádaný partner ve vládní hře.

Telegram pro Putina: Jste banda břídilů

6:53
Doposud se považoval za největšího ruského odpůrce Putinova režimu Alexej Navalnyj. Případně se dalo mluvit o Michailu Chodorkovském. V obou případech však byla síla jejich protestů relativní.

Za OKD mají platit malé ryby

16:25
Není mnoho věcí, na kterých se shodnou Miloš Zeman s Miroslavem Kalouskem, natož Kalousek s Andrejem Babišem. Ale pokud jde o Zdeňka Bakalu, bývalého majitele OKD, pak slýcháme od těchto politiků týž refrén: že se Bakala dostal levně k atraktivnímu majetku, dokud byla cena černého uhlí vysoká, mohutně profitoval, pak se už nevýdělečné společnosti klidně zbavil.

#iROZHLAS_1: 12 měsíců, 20 932 příspěvků, 138 online reportáží, 156 citovaných zpráv a kauz

20.dubna
Zpravodajský server iROZHLAS.cz slaví první výročí: našel své místo v rozparcelovaném světě internetového zpravodajství?

V boji o vliv nad bezpečnostními složkami přituhuje

20.dubna
V souboji o získání vlivu nad bezpečnostními složkami v této zemi přituhuje. V médiích se totiž šíří spekulace o tom, že by v dohledné době mohl skončit policejní prezident Tomáš Tuhý.

Jak jsem poslal Prahu do exekuce

19.dubna
Exekuční řízení kvůli třem tisícovkám ukazuje na hlubší problém: městské firmy spolu s úředníky odmítají skládat účty veřejnosti.

Koho místo Jandače? Osobnost!

19.dubna
Stačí se podívat na vás, čtenáře. S kým chcete rozhovor. Něco s Aloisem Hadamczikem vždycky zabere. Vladimír Růžička také a to ani nemusí jít o tři roky starou kauzu. Jen na Josefa Jandače moc neklikáte.

Tuzemák žije. Další eurorumová krize v Česku zas za pět let

19.dubna
Česko zaznamenalo spolu se Slovenskem tento týden v EU další diplomatický úspěch. Podařilo se mu přesvědčit Evropskou komisi a ostatní členské státy, aby souhlasily alespoň s pětiletou výjimkou na používání rumového aroma při výrobě tuzemáku. Čeští producenti a vyznavači domácí náhražky pravého rumu jásali nad uhájením tradičního nápoje. Zatím to ale vypadá, že to u nás nebyla tuzemáková krize ...

Murín už nebude stát Babišovi v cestě

18.dubna
Šéf ANO Andrej Babiš není v pozici premiéra zatím příliš úspěšný. Řídí totiž vládu bez důvěry a nedaří se mu sestavit nový kabinet tak, aby ji získal.

Jitrnice, jakou svět neviděl - to je český basketbal

17.dubna
To takhle hrajete zápas ve čtvrtek a příští středu ho dohrajete. Mezitím ještě stihnete další dva zápasy... Co to je za nesmysly? Pardon, to je český basketbal! Je mi to líto, ale nijak přehnaně emotivní souboj čtvrtfinále play-off mezi Opavou a Olomouckem tak dopadl. A to kvůli rozhodčím zápasu a počínání svazových bafuňářů. Nikdo jiný v tom nejede. A svět si z toho tropí legraci.

Miloš Forman jako náčelník Bromden. Chtěl vidět, jak to vypadá na druhé straně

17.dubna
Jako Milan Kundera je náš první světově uznávaný romanopisec, tak Miloš Forman byl náš první v celém světě respektovaný filmový režisér. Škoda jen, že na světovou slávu dosáhli oba až jako cizinci: První je dnes Francouz a druhý byl Američan.

Revolucionáři. Nebo obchodníci s mocí?

17.dubna
Kdyby vojenský v Sýrii zásah nepomohl ničemu jinému, tak aspoň dokázal spojit české komunisty, v jejichž řadách to hned z několika důvodů vře. Ovšem pohled na zahraniční politiku je spojuje.

Babišovo vykrucování a hezká otočka

16.dubna
Krajinu podél trasy Průhonice - Lány dokáže předseda hnutí ANO Andrej Babiš brzy popisovat do detailů, jestliže jej čekají další a další jízdy za prezidentem, který jakoby se na Hradě už skoro nevyskytoval, aby ho informoval, že ho bude informovat.

Putin je pachan, šéf gangu. A utrpěl porážku

15.dubna
Vojenský zásah USA, Velké Británie a Francie proti syrským objektům je urážka ruského prezidenta Vladimira Putina. Urážet ruského prezidenta je nepřijatelné a nepřípustné. To plyne z prohlášení velvyslance Ruské federace ve Washingtonu Anatolije Antonova.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes