iROZHLAS

Popis:

iROZHLAS - zpravodajský server Českého rozhlasu přináší ověřené zprávy z Česka i ze světa od svých zpravodajů.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

2,1 položek/den

Alternativní média potřebujeme, alternativní fakta rozhodně ne, vysvětluje novinář

17:19
Termín „alternativní fakta“ zpopularizovala administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa, když jedna z jeho spolupracovnic obhajovala počty účastníků inaugurace. „Je ve veřejném zájmu, aby se doplňovaly informace, které chybí v mainstreamu. Dezinformační může být i to, že se některá fakta v mainstreamu neobjevují,“ vysvětlil v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus předseda Asociace ne...

Novozélandská předsedkyně vlády čeká prvního potomka. Budu premiérka a matka, napsala na instagramu

12:55
Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v pátek na instagramu oznámila, že čeká prvního potomka. Má se narodit v červnu, doma s ním chce zůstat šest týdnů, pak ji zastoupí její partner, televizní moderátor Clarke Gayford.

Chystáte se do brazilského Sao Paula? Pozor na žlutou zimnici, zvažte očkování

18.ledna
Na turisty mířící do brazilské metropole apeluje Světová zdravotnická organizace, podle níž by kvůli nebezpečné nemoci měla v celé oblasti platit výstraha.

Fake news útočí na lidi, kteří nemají informace. Společnost se musí poučit, říká odborník

18.ledna
Fake news doslova hýbou světem. Podle Miloše Gregora, jednoho z autorů publikace Nejlepší kniha o fake news, ale nejde o nic nového. Falešné zprávy a dezinformace znali už obyvatelé antického Řecka a dnešní označení vešlo ve známost za studené války. V posledních přibližně dvou letech se ale toto sousloví začalo hojně používat jak v médiích, tak mezi politiky.

Británie spouští nové ministerstvo pro osamělé lidi. Samota trápí přes 9 milionů Britů

17.ledna
Problémy osaměle žijících lidí bude mít ve Spojeném království na starosti nové ministerstvo. Premiérka Theresa Mayová ve středu v Downing Street svěří tuto agendu do rukou současné ministryně sportu Tracey Croachové.

Exkluzivně z opravené historické kopule Národního muzea. Přístupná bude už na podzim

17.ledna
Téměř sedm let zavřená a necelé tři roky opravovaná historická budova Národního muzea by se měla veřejnosti znovu otevřít 28. října 2018. Jako první z médií vyzkoušeli výhled z opravené hlavní kopule redaktoři pořadu Mozaika Českého rozhlasu Vltava.

Superpotraviny jsou fenoménem moderních jídelníčků, lidskému tělu prospívá třeba černý rybíz

17.ledna
Superpotraviny jsou fenoménem současnosti. Hojně využívaný termín ale nemá žádnou ustálenou definici. Při nakupování bychom se ale podle specialistky měli mít na pozoru, jelikož prodejci rádi zboží nálepkují a jako superpotravinu si pak lze koupit třeba „bezlepkovou směs“ plnou škrobů a cukrů, která tělu ničím neprospěje.

Japonský supermarket prodal špatně upravenou rybu fugu. Proti jejímu jedu neexistuje protilék

17.ledna
Pochutnávání si na rybě fugu se dá přirovnat k ruské ruletě. Pokud se nepřipraví správně, může být konzumace této ryby pro člověka smrtelná. Tohoto adrenalinového zážitku se možná při pohledu na fugu na talíři chvíli dostávalo obyvatelům japonského Gamagori. Jeden tamní supermarket totiž prodal fugu, které neměl.

V 92 letech zemřel astronom Václav Bumba. Zabýval se studiem Slunce a magnetických polí

16.ledna
Ve věku 92 let zemřel v sobotu astronom Václav Bumba, který se zasloužil o rozvoj české sluneční fyziky a celého Astronomického ústavu Akademie věd. V letech 1975 až 1990 byl jeho ředitelem. O úmrtí v úterý informoval jeho syn Vítězslav.

Pražští radní schválili vznik sběrny nepotřebných věcí. Lidé zde budou moci odkládat nábytek i knihy

16.ledna
V Praze by měla nově vzniknout sběrna k odkládání nepotřebných věcí. Tzv. Re-Use centrum má sídlit v Holešovické tržnici v momentálně nevyužívané hale číslo 23, která se nachází na okraji areálu v blízkosti tramvajové zastávky. V úterý návrh schválili radní hlavního města.

Ženy mají strach, že nebudou respektované, říká k porodním plánům ředitelka unie asistentek

15.ledna
Roste počet žen, které přichází do porodnice s individuálním porodním plánem a jak zjistil Radiožurnál, mnoho z nich ho sepisuje s pomocí právníka. V takových dokumentech pacientky popisují svá přání lékařskému personálu a vysvětlují, jak mají či nemají postupovat při porodu. Podle primáře Ústavu péče o matku a dítě Hynka Heřmana ale mohou tyto kroky nastavit špatný kontakt mezi zdravotníky a p...

'Zdržte se nevhodných komentářů.' Porodní plán si některé rodičky nechávají sepisovat u právníka

15.ledna
Stále víc rodiček přichází do porodnice s porodním plánem. Tedy seznamem pokynů nebo přání, z nichž některá mohou být přinejmenším překvapivá. Plán si některé rodičky nechávají sepisovat i u právníka. Ministerstvo zdravotnictví některá přání kritizuje.

'Bagetu nám závidí celý svět.' Prezident Macron podporuje snahu dostat pečivo na seznam UNESCO

14.ledna
Francouzská bageta by měla být zapsána na seznam nehmotného kulturního dědictví Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO), prohlásil Emmanuel Macron. Francouzský prezident tak podle serveru BBC podpořil snahu národní asociace francouzských pekařů.

Je libo černého sněhuláka? Sníh má v Kazachstánu kvůli splodinám barvu uhlí

13.ledna
Zlověstně tmavé zbarvení nabrala v posledních dnech sněhová pokrývka ve městě Těmirtau jihovýchodně od kazašské metropole Astany. Ve skoro dvěstětisícovém městě sídlí největší ocelárna v Kazachstánu. Od začátku roku v oblasti panuje bezvětrné počasí a zplodiny z továrny se tak zřejmě usadily na sněhu. Ten teď připomíná spíše uhlí, píše zpravodajský web BBC.

Neobvyklý lup za čtvrt milionu: zloději si přilepšili 700 koly francouzského sýra

13.ledna
Nešťastná majitelka malé sýrárny ve střední Francii přišla o deset tisíc eur: tedy v přepočtu přes čtvrt milionu korun.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes