iROZHLAS

Popis:

iROZHLAS - zpravodajský server Českého rozhlasu přináší ověřené zprávy z Česka i ze světa od svých zpravodajů.

URL:

https://www.irozhlas.cz/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

2,7 položek/den

Mileniálové mají hezké vztahy s rodiči. Nejdůležitější je pro ně zdraví, rodina a zajímavá práce

11:12
Mladým lidem mezi 18 a 28 lety se říká mileniálové. Čeká je vstup do samostatného života a věří, že i skvělá budoucnost. Zatím přesně nevědí, čím se budou živit, ale chtějí, aby je práce bavila. Rádi by také hodně cestovali, ale až polovina z nich se rozhodně nehodlá odstěhovat z místa, kde vyrůstali. Vyplývá to z průzkumu Česká spořitelny a společnost Kantar.

'Měla mít rysy podobnější Fridiným.' Mexiko zakázalo prodej panenky Barbie znázorňující malířku Kahlo

8:13
Americká společnost Mattel nesmí v Mexiku prodávat panenky Barbie, které jsou inspirovány ikonickou mexickou malířkou Fridou Kahlo. Rozhodl o tom soud s tím, že rodina umělkyně má výhradní právo na její komerční zobrazování. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Rádio kdysi stálo více než motorka, říká Milan Pokorný, autor knihy V hlavní roli rozhlas

20:44
Rozhlasové vysílání provází českou společnost v dobrém a ve zlém od první republiky až dodnes. A právě literární zrcadlo je pak zajímavou reflexí nejenom rozhlasového vývoje, ale celé společnosti. Možná proto také vznikla kniha V hlavní roli rozhlas, kterou napsal rozhlasový ombudsman Milan Pokorný.

Depresi nejde bez pomoci překonat, kritickými obdobími jsou jaro a podzim, říká psychiatr

17:46
Deprese nebo úzkostné poruchy se týkají milionu Čechů, ale polovina prochází životem bez léčení. Podle psychiatra Jána Pavlova Praška je třeba depresi destigmatizovat, a proto podpořil projekt Život za zdí. „Představa, že trpí poruchou z oblasti psychiatrie, je pro mnohé nepřípustná. Destigmatizace je nutná, aby vůbec vyhledali léčbu,“ zdůrazňuje.

Z telefonátů na Hrad jsem měl fobii, vzpomíná bratr Václava Havla Ivan Miloš

16:25
„Já měl fobii z telefonátů. Zejména, pokud to měly být telefonáty na Hrad,“ říká o potřebě mluvit do funkce prezidenta svému bratrovi Václavovi host Osobnosti Plus, vědec Ivan Miloš Havel.

Vrtulníkem 'na pivo'. Obyvatelé odlehlých oblastí v Austrálii létají za zábavou a do společnosti

21.dubna
Asi na každého přijde čas od času chuť vyrazit do společnosti a navštívit pár podniků. Prostě vyrazit na tah. Jenže jak to udělat, když nejbližší otevřený bar je desítky kilometrů daleko? Takový problém vážně řeší obyvatelé odlehlých oblastí Austrálie. A vyřešili ho. Do hospody létají vrtulníkem.

Česko má novou nejvyšší rozhlednu. Z vrcholu elektrárny uvidí lidé i Krušné hory

20.dubna
Česko má od pátku novou nejvyšší rozhlednu. Otevřela se na vrcholu elektrárny Ledvice u Bíliny na Teplicku. Návštěvníci budou mít výhled na Krušné hory, ale také do uhelného lomu Bílina, tedy nejníže položeného místa v zemi. Přístupná bude oficiálně od soboty.

Problém se štítnou žlázou? Endokrinologů ubývá, pacienti musejí na vyšetření čekat

20.dubna
Až několik měsíců si musí v Česku počkat na ošetření pacienti, kteří mají problémy se štítnou žlázou. Zatímco takových lidí v posledních letech přibývá, endokrinologů je stále méně. Vyplývá to z údajů České endokrinologické společnosti, která za poslední desetiletí eviduje úbytek specialistů až o pětinu. Společnost i praktičtí lékaři zároveň upozorňují na špatnou organizaci péče v endokrinologi...

Dali byste si zmrzlinu s příchutí vepřového? V Paříži máte možnost, píše britský deník

20.dubna
Dva francouzští farmáři přišli s revolučním gastronomickým výtvorem, který bude výzvou i pro ty nejdobrodružnější gurmány - zmrzlinou s příchutí vepřového bůčku, k níž je inspirovala tradiční francouzská pomazánka rillette, píše list The Daily Telegraph.

Byl to solitér a nikomu nesloužil, říká předseda Sdružení Ferdinanda Peroutky

20.dubna
Je to už 40 let, co zemřel Ferdinand Peroutka. K těm, kteří si tohoto významného novináře a spisovatele každoročně připomínají, patří především Sdružení Ferdinanda Peroutky. „To, že konáme pouť ke hrobu, s sebou nese nutnost na toho člověka vzpomenout a myslet na něj,“ vysvětluje předseda sdružení Martin Groman.

Pokřtěno a podepsáno. Na Koukalovou se stála fronta, biatlonistka vydání knihy nelituje

19.dubna
Fronta lidí čekala na podpis knihy Jiná biatlonové mistryně světa Gabriely Koukalové. Ta už na středečním křtu prohlásila, že otevřené zpovědi nelituje.

Viktor Preiss je Šarmantní osobností roku. 'Šarm buď máte, nebo ne. A nedá se koupit,' říká

19.dubna
Herec Viktor Preiss získal nejvíc hlasů ve 22. ročníku rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku 2017. Vítěze vyhlásili moderátoři Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura na galavečeru 18. dubna 2018 v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis.

Férovější Česko? Tři čtvrtiny lidí fandí manželství bez ohledu na sexuální orientaci, ukazuje výzkum

19.dubna
Tři čtvrtiny Čechů souhlasí s tím, že by lidé měli mít možnost uzavírat manželství bez ohledu na svou sexuální orientaci, pokud se mají rádi. Tři pětiny dotázaných jsou pak pro, aby páry gayů a leseb mohly adoptovat opuštěné děti z ústavů. Ukázal to únorový průzkum agentury Median pro kampaň za manželství pro všechny Jsme fér. Mluvčí kampaně Klára Kubíčková o tom informovala ve čtvrtek.

Policie znovu zkouší hybridní BMW i8. Tentokrát bude jezdit v Plzeňském kraji

19.dubna
Policisté testují další hybridní vůz BMW i8, který mají zapůjčený na půlroční testování. Vozidlo budou zkoušet v Plzeňském kraji. Proti předchozím modelům je auto nově vybaveno speciálním záznamovým zařízením, které umožňuje pořizovat záznam a zároveň měřit rychlost dopravních prostředků v silničním provozu, sdělila mluvčí policejního prezidia Iveta Skupien.

Novinář, spisovatel a účastník odboje. Před 40 lety zemřel Ferdinand Peroutka

19.dubna
Dílo novináře, spisovatele, dramatika a kritika Ferdinanda Peroutky, který zemřel 20. dubna 1978 ve věku 83 let v New Yorku, se stalo součástí zlatého fondu českého politického myšlení a publicistiky. Peroutka byl rovněž demokratickým politikem, účastníkem druhého odboje a předním činitelem politické emigrace po komunistickém puči v únoru 1948. Jako občan a bojovník za lidská práva výrazně ovli...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes