ITPOINT.CZ

Popis:

Zpravodajství z IT a telekomunikací, hledání na internetu a další zajímavé informace ...

URL:

http://www.itpoint.cz

Katalog:

Tech

Publikuje:

2,4 položek/den

Praktické informace od předních IT odborníků na konferenci G2B TechEd

9:19
Efektivním způsobem, jak načerpat informace o nejnovějším vývoji, a zároveň se setkat s kolegy z oboru, jsou odborné konference. Počítačová škola Gopas, která má mezi IT odborníky dobré jméno, připravila v Brně jednu z nich už na konec ledna. GOPAS, a.s.

Jak se studenti vyznají džungli smluv českých mobilních operátorů

9:19
Vyznat se v mobilním světě a ještě jeho fungování vysvětlit vrstevníkům, to je nesnadný úkol pro dospělé, natož pro mládež. V letošním ročníku soutěže časopisu dTest musí studenti prokázat znalosti svých práv a povinností vůči mobilním operátorům. dTest, o.p.s.

WPA3 pro lepší ochranu bezdrátových WiFi sítí

9:19
Další generace ochrany bezdrátových sítí WPA3 má podstatné větší provázání se samotnou bezdrátovou technologií, díky kterému by mělo být mnohem obtížnější udělat chyby v nastavení zařízení nebo zabezpečení obejít. Sophos

M-Files 2018 přináší nové funkce a vylepšení

17.ledna
Nová verze DMS systému pro správu firemního obsahu patří mezi ty nejinovativnější, které finská společnost M-Files kdy přinesla. Mezi nejvýznamnější změny patří například Intelligent Metadata Layer či nové uživatelské prostředí. Digital Resources a.s.

Stolní dokovací stanice iTop udělá z iPadu inteligentní ovládací centrum

17.ledna
Univerzální stolní dokovací stanice iRoom iTop pracuje na principu Plug-and-play. Je kombinací elegantní vestavné dobíjecí stanice pro iPad s ovládáním automatizovaných procesů. AUDIOPRO s.r.o.

IT tunel na předražené vysílačky pro celníky

17.ledna
Generální ředitelství cel vypsalo soutěž na nákup vysílaček za téměř 60 milionů korun. O žádnou soutěž však nejde, zadávací podmínky jsou totiž ušity na míru konkrétnímu dodavateli - firmě KonekTel. Cílem Kverulanta je zrušení tohoto fingované výběrového řízení. Kverulant.org, o.p.s.

IoT zařízení budou letos čelit nárůstu útoků ransomware

16.ledna
Vlny ransomwarových útoků mohou zahrnout další zařízení internetu věcí - včetně aut, chytrých domácností, lékařských systémů i nositelné elektroniky. Zatímco pro počítače, notebooky a mobilní zařízení ochrana proti ransomwaru již existuje, jiná IoT zařízení jsou doposud zcela bez ochrany. Acronis

Udržitelné postupy a technologie tisku pro malé a střední firmy

16.ledna
Společnost Epson sestavila seznam nejlepších strategií, které pomáhají tisknout udržitelnějším způsobem a rychle získat zpět počáteční investice. Jsou výhodné pro životní prostředí i firmy, které je zavedou. Epson Europe

Registr smluv v praxi - jak vzkvétá podnikání poslance Radima Fialy

16.ledna
Analytické reportáže NFPK a Rekonstrukce státu představují praktické využití Registru smluv. V první reportáži se podařilo odhalit řadu podivností, které se týkají poslance Radima Fialy (SPD), jehož firmy získávají velké množství zakázek z opravdu zajímavých míst. Nadační fond proti korupci

Škodlivý kód zneužívá falešnou instalaci Adobe Flash Player

15.ledna
Kybernetická skupina Turla se snaží získávat citlivé informace z ambasád a konzulátů ve východoevropských zemích prostřednictvím sledovacího malware, jehož součásti ESET detekuje jako Win32/Turla.CP a Win32/Turla. ESET software spol. s r. o.

36 měsíců záruky na všechny produkty 2N

15.ledna
Společnost od začátku roku 2018 zavádí tříletou záruku na všechny produkty 2N a svým distributorům zaručuje, že výrobek bude bez vad vzhledu, zpracování a materiálu při běžném používání po dobu tří let od data prvního nákupu v tzv. záruční době. 2N TELEKOMUNIKACE a.s.

Podpora GDPR v produktech HELIOS

15.ledna
Většinu současných legislativních povinností řeší uživatelé HELIOSu pouhým využitím příslušné funkcionality v systému. Situace po aplikaci GDPR se však změní a bude vyžadovat analýzu souladu a realizaci celé řady individuálních opatření. Asseco Solutions, a.s.

Televize Seznam zahajuje vysílání na vlastním televizním kanálu

12.ledna
Klasický televizní kanál Televize Seznam dnes startuje vysílání v celoplošném multiplexu 3 Českých Radiokomunikací i u všech hlavních poskytovatelů kabelového, satelitního a IPTV vysílání. Seznam.cz a.s.

Katalog školení 2018 pro informační systém RIS a jeho nadstavbu TOP-RIS

12.ledna
Společnost Saul IS představuje nový katalog produktových školení pro rok 2018, která jsou připravena s cílem prohloubit znalosti uživatelů o možnostech systému a jejich využití v praxi. Typy školení - firemní kurzy se vzděláváním na zakázku a kurzy z katalogu. Saul IS spol. s r.o.

Technologie pro správu netradičních mobilních koncových bodů

12.ledna
Workspace ONE a VMware Pulse IoT Center poskytují nejširší pokrytí internetu věcí - společnost VMware je na prvním místě mezi dodavateli řešení pro správu odolných a IoT zařízení v analytické studii IDC. VMware INC
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes