iUHLI.cz

Popis:

Váš průvodce světem uhlí

URL:

http://iuhli.cz/

Katalog:

Ekonomika → Specializované

Publikuje:

4 položek/den

Jaderné elektrárny jsou jako aerolinky

0:21
V následujících dvou třech dekádách není možné, aby obnovitelné zdroje převzaly většinu výroby elektřiny. Určitě ne, dokud nedojde k zásadnímu průlomu ve skladování této energie.

Horníci jdou na dlažbu, Bakala rozhazuje za hračky

0:21
Světem počítačových her hýbe novinka. Kingdom Come: Deliverance je nejdražší hra, která kdy vznikla v české produkci. Na jejím financování se podílel i bývalý vlastník OKD Zdeněk Bakala.

OKD chce letos vytěžit 5 milionů tun uhlí

0:21
Společnost OKD jde do restrukturalizace. Další postup osvětlil pro web Sdružení hornických odborů výkonný ředitel OKD Antonín Klimša. Rozhovor přinášíme v plném znění.

Trolejářské drezíně prodloužili život

18.února
Téměř na rok přesně vyjela z dílny železničních kolejových vozidel (ŽKV) v lokalitě Obránců míru další drezína po generální opravě.

ČEZ Energo investovala v Prostějove 100 milionů

18.února
Vytápění domácností, škol i dalších budov v Prostějově prochází díky aktivitě Domovní správy Prostějov (DSP) významnou proměnou. Velkou část tepelného hospodářství nyní zajišťují čtyři moderní kogenerační jednotky.

Island zachvátila bitcoinová horečka

17.února
Žijeme v opravdu zvláštním světě. Třeba na Islandu se v letošním roce spotřebuje více energie na tzv. těžbu bitcoinů a dalších virtuálním měn než kolik spotřebují domácnosti.

Česko láká zlatokopy

17.února
Česko zůstává v hledáčku světových těžařů. Vedle lithia je láká také české zlato. V podzemí je ho v několika lokalitách odhadem až 400 tun v ceně stamiliard korun.

Maďaři se vymaní ze závislosti na ruském plynu

16.února
Maďarsko by podle tamního premiéra Viktora Orbána mohlo v brzké době podepsat patnáctiletou dohodu o dovozu zemního plynu z Rumunska, která by pokryla zhruba polovinu maďarské spotřeby a výrazně snížila závislost země na dodávkách z Ruska.

Brabec: Piráti jen papouškují Hnutí Duha

16.února
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) odmítá návrhy Pirátů, kteří chtějí zrušit emisní výjimky pro uhelné elektrárny, a navrhují i větší pravomoci pro obce zakázat spalování nekvalitního uhlí.

Prisko převezme OKD do prázdnin

16.února
Státní společnost Prisko převezme zdravou část černouhelné těžební společnosti OKD, společnost OKD Nástupnická, nejpozději do poloviny roku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes