KDU-ČSL

Popis:

Zprávy a aktuální informace KDU-ČSL

URL:

http://www.kdu.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

2,1 položek/den

KDU-ČSL: Vydání poslanců k trestnímu stíhání je nejlepší možnost k vyvrácení spekulací

16:21
Poslanci dnes rozhodli o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. O zbavení imunity požádala policie v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.

Pavel Bělobrádek: „Doufám, že se Miloš Zeman od hanebné inzerce distancuje a zarazí ji.“

12:55
Plakáty na podporu současného prezidenta Miloše Zemana, které zhotovil spolek Přátelé Miloše Zemana a na nichž je ústřední slogan „Stop imigrantům a Drahošovi, tato země je naše“ politici vesměs odsuzují.

Interpelace KDU-ČSL k azylu pro čínské křesťany

12:55
Ministerstvo vnitra brzy rozhodne o žádostech sedmi desítek čínských křesťanů o udělení azylu v Česku.

Pětice hejtmanů podpořila Drahoše. Další preferují i Zemana

11:12
Pětice hejtmanů ve druhém kole prezidentské volby podpořila bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše. Společnou fotografii doplnili textem "Hejtmani volí Jiřího Drahoše prezidentem".

Interpelace Jana Čižinského a Víta Kaňkovského na premiéra Andreje Babiše

18.ledna
Praha 18. 1. 2018 - O udělení mezinárodní ochrany z důvodu politického a náboženského pronásledování pro sedm desítek čínských křesťanů rozhodne ministerstvo vnitra v dohledné době. Na dotaz poslance KDU-ČSL Jana Čižinského to oznámil premiér Andrej Babiš v rámci interpelace, kterou vznesli právě poslanci KDU-ČSL. Poslanci KDU-ČSL se domnívají, že ze strany ministerstva vnitra došlo k neoprávně...

Ondřej Benešík: Jednání o reformě azylové politiky EU v 90´ na ČT 24

18.ledna
Sněmovna téměř jednomyslně odmítla evropskou reformu mechanismu pro přerozdělování uchazečů o azyl. Odpovědnost by si podle poslanců měly ponechat pouze členské státy.

Jan Bartošek k nezvolení Ondráčka do čela komise pro GIBS v 90´na ČT 24

18.ledna
Komunista Zdeněk Ondráček nebude předsedou sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Pavel Bělobrádek k novele insolvenčního zákona

18.ledna
Novelu insolvenčního zákona schválila vláda. Nově by lidé mohli být po sedmi letech oddluženi, bez ohledu na to, kolik peněz věřitelům nakoknec splatí.

Usnesení předsednictva KDU-ČSL k druhému kolu volby prezidenta

17.ledna
Praha 17. 1. 2018 - Předsednictvo KDU-ČSL apeluje na své členy a voliče, aby přišli k druhému kolu prezidentských voleb, protože počítání hlasů pro oba kandidáty začíná od nuly. KDU-ČSL doporučuje volit Jiřího Drahoše.

KDU-ČSL: Jednoznačně a dlouhodobě odmítáme trvalý přerozdělovací mechanismus

17.ledna
Praha 17. 1. 2018 – KDU-ČSL vítá, že poslanecká sněmovna zařadila takzvaný bod Dublin 4, který se týká uprchlických kvót, na dnešní jednání sněmovny.

Vláda Andreje Babiše důvěru nezískala

17.ledna
Menšinová vláda Andreje Babiše nezískala důvěru Poslanecké sněmovny, pro se vyslovili jen poslanci (78) z klubu hnutí Ano. Proti bylo celkem 117 zákonodárců z ostatních sněmovních stran.

KDU-ČSL: Vítáme rozhodnutí vlády nepřipojit se k žalobě Polska na limity znečištění

17.ledna
Praha 17. 1. 2018 – KDU-ČSL vítá dnešní rozhodnutí Vlády ČR nepřipojit se k žalobě Polska na limity znečištění. Ty Evropská unie schválila v loňském roce. K nepřijetí tohoto návrhu dnes vyzval vládu také místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.

Jan Bartošek v 90’ na ČT24

17.ledna
Jak dopadlo jednání mandátového a imunitního výboru, zbavil ministr vnitra plukovníka Komárka mlčenlivosti?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes