Kolínský deník

Popis:

Informace a zprávy z Kolína a okolí

URL:

http://kolinsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

2,2 položek/den

Statistiky prozrazují, kdy a kde čekat na pachatele

12:21
Střední Čechy – Zní to jako policejní sen: dostat uniformy strážců zákona na místo zločinu dřív, než se tam objeví pachatel. Není to ale jen fantazie. Právě o tohle se v řadě středočeských lokalit snaží využíváním map kriminality. Jde o vyhodnocení údajů ze statistik o trestných činech, které již byly spáchány, spojené se snahou přecházet dalším. Líp pohlídat prostředí, kde je kriminalita páchána.

Den Země na Klepci se nesl ve znamení pohodového sousedského setkání

21:42
Přišimasy - Den Země oslavili v sobotu na území chráněné přírodní památky Klepec nedaleko Přišimas. Tuto tradiční akci pořádají obce, spolky, organizace, mateřské a základní školy z celého Českobrodska.

Kolíňáky velmi rozhořčilo kácení už zelených stromů

21:42
Kolín – Vlna emocí se mezi obyvateli města strhla poté, co se uskutečnilo předem avizované kácení stromů v Pražské ulici, která prochází velkou rekonstrukcí.

Čerstvý novomanžel musel uhasit darovaný včelín

21:42
Drahobudice – Vůbec jednoduchý neměl svatební den Václav Kolář z Drahobudic, který si v sobotu v parku v Zásmukách vzal za ženu Andreu Fendrychovou. Vzhledem k tomu, že je členem drahobudických dobrovolných hasičů, čekali na něj na cestě z obřadu jeho kamarádi oblečeni v dobových uniformách a s historickou stříkačkou, kterou musel ženich i se sedící nevěstou přesunout o notný kus dál, a to ješt...

OBRAZEM: V Komenského parku se hojně nakupovalo

22.dubna
Kolín - Druhý ročník série bazarů nazvaných Blešák na vzduchu odstartoval v sobotu v Komenského parku. Sešlo se více než padesát prodávajících, kteří zkrátka rozložili deku na trávu a nabízeli to, co jim doma přebývá a ostatním se naopak může hodit.

OBRAZEM: Mercedesy se sjely k Vodnímu světu

21.dubna
Kolín - Milovníci značky Mercedes Benz měli v sobotu svůj svátek v Kolíně. Do areálu Vodního světa Kolín se sjelo kolem stovky vozů této značky od opravdových veteránů až po nejmladší novinky.

OBRAZEM: Ve Stříbrné Skalici se běhalo pro Lukáška

21.dubna
Stříbrná Skalice - Charitativní běh Od nevidim do nevidim pořádal v sobotu již popáté nevidomý běžec a horolezec Jan Říha.

Kuchyň a jídelna jsou nutností. Jak nebudou mít školní děti kde jíst

20.dubna
Český Brod – Ve městě a spádových obcích přibývá mladých rodin s dětmi, pro které Český Brod potřebuje zajistit nejen dostatek míst ve školách, ale také dostatečnou kapacitu školního stravování. Podle demografického vývoje to vypadá tak, že pokud teď město něco neudělá, po roce 2020 by se všechny školní děti neměly kde stravovat.

Bývalé plicní sanatorium stále chátrá. Prodej vázne

20.dubna
Kostelec nad Černými lesy – Ačkoliv to před rokem a půl vypadalo, že se v otázce prodeje areálu bývalého plicního sanatoria konečně zablýsklo na lepší časy, v současné době není až tak jisté, jestli se plán se stávajícím zájemcem podaří dotáhnout do finále.

Školáci vyjeli po nově osvětlené cyklostezce

19.dubna
Veltruby - Děti z veltrubské základní školy byli prvními cyklisty, kteří se projeli po nově osvětlené cyklostezce mezi Kolínem a Hradišťkem I.

Pilíř gotické baziliky v Klášterní Skalici je monumentální

19.dubna
Klášterní Skalice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Je možné, aby v malé vesničce na Kolínsku, nedaleko Kouřimi, stál monumentální desetimetrový pilíř z tesaného pískovce? Přece zde nemohl stát objekt srovnatelný s nedalekým chrámem sv. Barbory v Kutné Hoře! Je to neuvěřitelné, ale je to tak.

Ošetří miliontý strom. Roste v Kolíně

18.dubna
Kolín – V Mnichovické ulici dojde ve středu k ošetření miliontého individuálně hodnoceného stromu v rámci portálu www.stromypodkontrolou.cz. Od 14 hodin pak bude probíhat komentované ošetření za přítomnosti zástupců města Kolína a odboru životního prostředí.

Na sídlišti přibude přes 60 parkovacích míst

18.dubna
Kolín – Parkování na sídlištích. Věčný evergreen, na který si lidé stěžují prakticky neustále. Snad trochu pomoci by v nejbližší době mohlo mimo jiné nové parkoviště, které chce radnice vybudovat v Březinově ulici.

Předškoláci si prohlédli výstavu o životním dřív

17.dubna
Kolín – Děti z mateřských škol nejen z Kolína, ale i z okolí, už v úterý dopoledne zaplnily prostory Městského společenského domu v Kolíně, aby si prohlédly ještě před oficiálním zahájením letošní výstavu O životním prostředí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes