KrajskeListy.cz

Popis:

Regionální zpravodajství z krajů a okresů České republiky.

URL:

http://www.krajskelisty.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

8,1 položek/den

Její Rodinku lidé milovali, komunisté ji ale zakázali dvakrát. Aspoň že farář se nechal podplatit... Tajnosti slavných

4:46
Nejlepší filmová komedie třicátých let Eva tropí hlouposti a nejlepší český televizní seriál Taková normální rodinka – za oběma projekty hledejme jedinou autorku. Její literární tvorba byla mimořádně bohatá a milovníky dobrého humoru nikdy nezklamala. A mohlo toho být nejspíš mnohem víc, kdyby jí neustále někdo neházel klacky pod nohy.

Selhání justice. Ať už Kramný svou ženu a dcerku zavraždil, nebo ne, soud mu to neprokázal

4:46
V sobotu 17. února uplynuly již čtyři roky od zadržení a následného obvinění Petra Kramného z úkladné vraždy manželky a dcery, kterou měl spáchat elektrickým proudem v Egyptě buď 28. 7. nebo 29. 7. 2013. Případ Petra Kramného od počátku, a to bohužel i díky samotnému Petru Kramnému, provází obrovský mediální zájem, který zejména bulvárním novinám nepochybně vydělal desítky miliony korun.

Feminismem proti feminismu a obrovská naděje pro svět. Komentář Štěpána Chába

4:46
Íránské ženy na protest proti tyranii islámské ideologie na veřejnosti sundavají povinné šátky. Jejich odpor proti náboženské policii, proti středověkým doktrínám islámu, proti nesmyslným zákazům a příkazům, je skutečným vzedmutím skutečných feministek. Feministek, nemyšleno pejorativně, to jest hanlivě, jak se zavedlo v naší společnosti, kde feministka je jinak řečeno mstivá kráva.

Když jste ´sama doma´, dávejte si pozor na falešné zprávy. Hlavně v ČT. Tak jsme tam napsali

4:46
Naše milá veřejnoprávní televize se pustila do urputného boje s tzv. fake news, tedy falešnými zprávami. Kromě toho, že se tomuto fenoménu pravidelně věnuje v různých publicistických pořadech, například Newsroomu ČT 24, rozhodla se před ním varovat i ve vlídném poledním magazínu Sama doma, určeném především pro ženy. Jenže, jaksi přitom ignorovala, že jedním z největších šiřitelů falešných informací je právě Česká televize.

Komunitní život se na Praze 7 rozjíždí hlavně díky nadšení studentů a pedagogů Vyšší odborné školy cestovního ruchu

20:53
Když studenti a vedení pražské Vyšší odborné školy cestovního ruchu (www.voscr.cz) přišli před několika lety s nápadem pořádat zajímavé akce určené pro širokou veřejnost, šlo do značné míry o novinku. Tato forma podpory komunitního života je obvyklá v zahraničí, kde studenti pracují zejména se seniory.

Psí čenich nemá konkurenci. Desetiletý Cage našel pervitin tam, kde by to člověka ani nenapadlo

19:10
KRIMI Díky desetiletému psovi jménem Cage, který je cvičený na hledání drog, se podařilo kriminalistům ze Zlínského kraje objevit pervitin na takovém místě v autě, kde by to nikdo nepředpokládal. Z dobře utajované skrýše vytáhli 50 gramů krystalické látky.

Cítíte se s nimi jako doma? Při čtení jejich příběhů zjistíte, že jste vlastně úplně normální

20.února
V televizi si je nenecháme ujít, úspěšné bylo nakonec i nové filmové zpracování. Taková normální rodinka Fan Vavřincové je zkrátka česká sitcomová rodinná klasika. Její literární podobu, která byla sepsána až po uvedení televizního seriálu, nyní znovu vydalo nakladatelství XYZ.

Konec kontroverzním projektům? Vaňovskému přístavu v Ústí se blýská na lepší časy

20.února
Odvrátit hrozbu kontroverzních projektů v přístavu Vaňov chce vedení Ústí nad Labem. Jedná s vlastníky areálu o jeho možném odkoupení. Jak jednání dopadnou, se zatím neví, ale přístavu se blýská na lepší časy.

70 miliónů na hrad. Za to bude i noční les, či průchozí mraveniště - zážitkové formy vzdělávání

20.února
Kulturní památka, pozdně gotický hrad Roštejn, nacházející se na skalnatém výběžku uprostřed lesů přibližně 10 km od města Telč, jehož historické centrum je zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, prochází v současné době rozsáhlou rekonstrukcí.

V Olomouci mají radost. Do nominace na Ceny Thálie se probojovali dva umělci Moravského divadla

20.února
Herecká asociace vyhlásila nominace na Ceny Thálie 2017. Do širší nominace se probojovali sólista opery a operety Moravského divadla Olomouc Jakub Rousek za ztvárnění Manoliose v inscenaci Řecké pašije a sólista baletu Moravského divadla Olomouc Paul Oliver za ztvárnění Petruccia v inscenaci Zkrocení zlé ženy.

Není vyhráno. Olga Menzelová poprvé o manželovi v nemocnici, popsala i rodinu se dvěma otci

20.února
Oscarový režisér Jiří Menzel onemocněl ke konci roku meningitidou. O tom, jak bojoval o život a o své netypické rodině vyprávěla v magazínu Ona Dnes jeho manželka Olga Kelymanová Menzelová. Většinu rozhovoru ale zabralo téma jejích netradičních rodinných vztahů; ke zdravotnímu stavu manžela se vyjádřila jen krátce. „Ještě asi není vyhráno,“ okomentovala to chápavě redaktorka MF Dnes, který interview pořídila.

Okamurova pouť za cikány. Komentář Štěpána Chába

20.února
Okamura byl neustále nálepkován označením populista. Stavěl jsem se k tomu skepticky. Okamurova strana nejde tam, kam by chtěla jít Evropská unie, nejde ani tam, kam se má ubírat společnost podle ideologů současného politického režimu. A šlo čekat, že právě nálepky a odsudky budou Okamurovu pouť parlamentem lemovat. Ale jelikož téma imigrantů trochu ochladlo, pustil se Tomio Okamura výrazněji do cikánů. A v ten moment už je jeho nálepka populista reálná a skutečná.

Jedni obyčejní lidé nenávidí druhé obyčejné lidi. Dělal v neziskovce, žije na hipsterské Letné, přesto…

20.února
ROZHOVOR Tak vidí spor mezi tzv. „pražskou kavárnou“ a příznivci prezidenta Miloše Zemana pražský spisovatel David Zábranský. Ten na sebe již upozornil nejen tím, že za svůj první román získal cenu Magnesia Litera, ale rovněž divadelní hrou „Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny“, v níž vyjádřil částečné pochopení pro jednání Zemana. Jaroslav Polanský se Zábranského ptal na jeho vidění propasti mezi „elitami“ a „lidem“ v naší zemi, na vnímání odkazu Václava Havla i na to, kdo podle...

Lidé prý chtějí zpět stát, který jim ukradli kapitalističtí elitáři

20.února
FOTO Nedělní, mimořádný sjezd ČSSD, konající se tentokrát v budově Střelnice v Hradci Králové, byl skutečně netrpělivě očekáván. Dlouho dopředu se totiž počítalo s tím, že by mohl pomoci vyřešit současný pat na české politické scéně tím, že by ČSSD podpořila menšinovou vládu hnutí ANO, případně do ní vstoupila. Toto řešení přijel na sjezd osobně navrhnout i prezident Miloš Zeman, který ČSSD nabádal, aby nezůstávala v opozici.

Rozšířené vydání dějin Peru a Bolívie nelze než doporučit

19.února
Rozšířené a přepracované vydání Dějin Peru a Bolívie od nestora české iberoamerikanistiky Bohumíra Roedla mapuje mimo jiné pozoruhodné souvislosti mezi českými a peruánskými dějinami – pouhých sedm let dělí nástup Habsburků na český trůn v roce 1526 a jejich nástup na trůn Inků roku 1533. Nezbytnou součástí publikace je i kapitola o rozmanitém kulturním vývoji obou latinskoamerických zemí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes