KrajskeListy.cz

Popis:

Regionální zpravodajství z krajů a okresů České republiky.

URL:

http://www.krajskelisty.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

7,4 položek/den

RECENZE Dominik Dán, Kořeny zla

11:10
Korene zla (v originále) vyšly na sousedním Slovensku v roce 2017. Díky Slovartu se to pro letošek stihlo také v Čechách. KrajskéListy.cz nejnovější román Dominika Dána pročetly v předvánočním klidu během několika hodin. A opět přiznáme, že jak jsme se těšili, tak jsme byli spokojení.

Dospívání není nikdy snadné. Jaká úskalí ztrpčovala život teenagerů před půlstoletím?

11:10
Příběhy z dětství dnešních babiček připadají současným teenagerům nejspíš jako naprostá science fiction. Na ty své vzpomíná hrdinka románu Simony Bohaté Máňa a my druzí, který vydalo nakladatelství Plus.

Tragédie českého filmu. Nádherná herečka spáchala sebevraždu z nešťastné lásky k notorickému svůdníkovi

4:56
Patřila k nejkrásnějším a především nejtalentovanějším hvězdám, jaké česká kinematografie měla. A kdyby se v pouhých jednadvaceti letech nerozhodla spáchat sebevraždu, jistě by byla hvězdou mnoha filmů. Přesto jich Jana Rybářová během kratičké, pouze tříleté kariéry stačila natočit pět. Těsně před tím, než měla hrát ve slavném snímku Vlčí jáma, se otrávila plynem. Roli nakonec získala Jana Brejchová.

Pořádný trapásek: Režisér nepoznal velkou hvězdu. Komik a krásná blondýna

4:56
Renomovaný režisér (a v poslední době také populární herec) Miroslav Hanuš stále častěji dokazuje, že je novým a především neokoukaným českým komikem. V talkshow Karla Šípa Všechnopárty předvedl svůj mimořádný vypravěčský talent takovým způsobem, že se publikum nemohlo ani na okamžik přestat smát. Přitom pouze popsal malý trapásek, který se mu díky Všechnopárty přihodil v šatně.

Vlasto, nedělej krávu. Ten film kritici strhali, dnes je to kultovní snímek devadesátek. A hlášky frčí

4:22
Film Dědictví aneb Kurvahošigutntag Věry Chytilové vznikl na začátku devadesátých let. Šlo o její první porevoluční film, na který se čekalo s napětím. V pořadu Příběhy filmů na něj vzpomínal herec Arnošt Goldflam.

S náhubkem korektnosti zavádět cenzuru? V Německu už Internet musí mlčet. Komentář Štěpána Chába

4:22
Možnosti před dvaceti a více lety byly svým způsobem tristní. Lidé se spoléhali v referování o událostech ve světě na denní tisk, na televizi. Bylo nesmírně jednoduché jimi manipulovat. Ukazovat jim tu správnou cestu a nechat je, ať si přednatrávené informace zpracují někde u piva v hospodě. Informací nebylo příliš. Jen tolik, kolik bylo dovolené mezi lidi vypustit.

Když mi bylo 20, stál mi od rána do večera. Dekadentní fotograf zcela otevřeně o ´svátosti těla´

10.prosince
FOTOGALERIE Petr Jedinák slavil ´svátost těla´, pokřtil best of svých erotických aktů za 10 let, nazvanou Holy Body. Fotograf, širší veřejnosti známý svými snímky pro Reflex, chtěl být původně knězem, aby mohl odhalovat ženská zpovědní tajemství. Nakonec od tohoto záměru upustil a stal se fotografem. V neděli 26. 11. pokřtil za velkého zájmu seriózních, ale i bulvárních médií v prostorách DriveHouse fotoknihu svých nejlepších fotografických aktů, ve které se dotýká tajemství, jež mu svěřily j...

Žehlil průšvihy, řídil hvězdě život. Pak už nikdy nedokázal stín mrtvého bratra překročit. Tajnosti slavných

10.prosince
AUDIO/VIDEO Předčasně a úplně zbytečně zesnulého Jiřího Schelingera všichni zbožňovali tím víc, že byl neřízená střela. Málokdo věděl, že mu neustále kryje záda mnohem rozvážnější a racionálně uvažující muž, který se snažil jeho šílenou jízdu životem ze všech sil korigovat. Jeho mladší bratr Milan.

Nehodlám se zničehonic proměnit v Roda Stewarda jen proto, že beru 25 liber týdně. The Clash II

10.prosince
„Punk zemřel toho dne, kdy se The Clash upsali CBS,“ prohlásil Mark Perry, zakladatel londýnského fanzinu Sniffin’ Glue. Strummerovi ta smlouva dlouho ležela v žaludku, brzy si ale uvědomil, že ten žaludek má alespoň čím zaplnit a místo shánění peněz na jídlo se může věnovat hudbě… Prostě cesta ke slávě. Pokračování článku ze soboty.

Senátor si stěžuje, že Babišova hejtmanka řídí kraj jako firmu. Podaří se ji vyvést z aňáckého bludu?

10.prosince
Značnou nespokojenost s tím, jak řídí vedení Karlovarského kraje oblast školství, vyjádřil senátor a krajský zastupitel Jan Horník (STAN). V otevřeném dopise, který nám zaslal, si postěžoval, že hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) dělá vše pro to, aby se stala hrobařkou krajského středního školství v regionu. Připouští ovšem, že vinu na tom nese rovněž bývalé vedení.

RECENZE Andrew Taylor, Popel Londýna

9.prosince
S historickými romány nemáme zkušenost. Ačkoli jsme Taylora jako významného spisovatele znali, byla jeho nejnovější kniha alespoň pro KrajskéListy.cz jistou premiérou. Zdařilá? Musíme uznat, že jsme jeho hutný román, popisující požár Londýna roku 1666, opakovaně odložili. Abychom se k němu vrátili a dočetli. Ostatně totožně se vyjádřily i desítky laických recenzentů na internetu. Někoho Popel Londýny strhnul, jiného odradil. Délkou, detaily, složitostí, slabší pointou.

To padnete. Co obíhá na internetu o tragickém zřícení trojské lávky

9.prosince
S tím ´padáním´ máme na mysli spíše záchvat smíchu, i když tragédie z minulé soboty má na svědomí čtyři oběti, z čehož dvě byly zraněné vážně, jedna se navíc dosud neprobrala. Jak zjistil Blesk, šlo o letité přátele, muže a ženu, kteří se znali z radnice Prahy 6 a vyrazili v pěkném sobotním popůldni na procházku. Muž, údajně vysoce postavený úředník z ´šestky´ je už mimo kritický stav, jeho kamarádka, která již pro radnici nepracuje, živí se prý jako konzultantka, je ale stále ve vážném stavu...

The Clash aneb punkoví spratci s názorem: Příběh jednoho z nejzásadnějších alb rockové historie

9.prosince
Až se střetnou dvě sedmičky, nastane chaos. Alespoň tak to prorokoval jamajský politik a novinář Marcus Garvey. Chaos Velkou Británii roku 1977 opravdu zachvátil, naštěstí z něj povstala jedna z nejzásadnějších nahrávek 20. století. Debut The Clash slaví čtyřicet let, pojďme si připomenout jeho příběh.

Kde čeká kopec zlata a pozlátko slávy? František Mitáš o udílení cen Horác v jihlavském Horáckém divadle

9.prosince
FOTOGALERIE Celostátní udílení cen, ať už hereckých, hudebních, sportovních, všechny spojuje jediné. Neuvěřitelná nuda. Moderátor s naučenými a nicneříkajícími vtípky, které nikoho neurazí, ale ani nepobaví. Oceňovaní děkují svým matkám, svým producentům, svým týmům, svým fanouškům. V Jihlavském Horáckém divadle na to jdou trochu jinak. Přirozeně, neuvěřitelně nápaditě a hlavně, při udílení jejich divadelních cen Horác dostáváte záchvaty smíchu. Protože herci Horáckého divadla si dělají legra...

Tak tyto televizní klenoty si zaslouží pozornost a uznání. I ten švihák lázeňský Táborský

9.prosince
Již mnohokrát jsme se pozastavili nad tím, že Česká televize ukrývá skutečné klenoty své nebo zahraniční tvorby na méně sledovaných kanálech ČT 2 a ČT art, zatímco na jedničce vysílá nepříliš zdařilé seriály, reality show podle mustru komerčních stanic nebo další a další kriminálky. Příkladem tvorby, která si rozhodně zaslouží pozornost, je i dokumentární cyklus Národní klenoty. Představuje památky České republiky, zapsané na prestižní seznam světového a kulturního dědictví UNESCO či místa, j...
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes