KrajskeListy.cz

Popis:

Regionální zpravodajství z krajů a okresů České republiky.

URL:

http://www.krajskelisty.cz

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

5,6 položek/den

Z Hollywoodu ke slepicím. Z kdysi nejkrásnější ženy světa se stala troska bez špetky sebeúcty. Tajnosti slavných

4:56
FOTO To, jak dalece byl vztah Elizabeth Taylorové a Richarda Burtona osudový, nejlépe dokazuje skutečnost, že po rozvodu bez sebe dokázali žít pouhých šestnáct měsíců. A pak se znovu vzali. Mezitím si stále mimořádně krásná herečka začala románek s pohledným playboyem Henrym Wynbergem, především proto, že nikdy nedokázala být sama. Byl to však další z jejich partnerských omylů. Již šesté pokračování příběhu Liz Taylorové...

Zemřela ještě před dokončením kultovního alba Pearl. Královna klubu sedmadvacátníků, Janis Joplin

4:55
FOTO VIDEO „Janis Joplin byla mimořádná. Dokázala navázat úžasné spojení s obecenstvem, jaké jsem nikdy předtím neviděla. V ten moment jsem si uvědomila, že mi tím změnila osud. Od té doby jsem se snažila najít stejné propojení, jako měla Janis se svým publikem. Mrknutím oka mi změnila život,“ popsala hodně výstižně osobnost Janis zpěvačka, frontmanka kapely Fleetwood Mac Stevie Nicks. Pokračování ze soboty…

Cesta k pupíku Evropy. Kde přesně leží střed České republiky? Český poutník

4:55
FOTOGALERIE Při dnešním putování se zpronevěřím proti svému poutnickému přesvědčení a použiji zcela výlučně automobil. Důvod je prostý, veřejnou dopravou bych naplánovanou cestu během jednoho dne nezvládl.

´Dostal jsem podnět.´ Skandál znásilněné muslimky je sodovka, režisér oběsil papeže jako pedofila. A kdo je ten udavač?

4:21
FOTOGALERIE Moravská metropole na chvíli zapomněla na trable se stěhovavým nádražím a žije kulturou, přesněji divadelním festivalem. To je, co? Dokonce i katoličtí biskupové protestují proti divadelní hře Naše násilí a vaše násilí, která obsahuje scénu, jak Ježíš znásilňuje muslimku a která bude uvedena v květnu v rámci festivalu Divadelní svět. Brněnskému primátorovi Petru Vokřálovi z ANO rovněž oznámili, že nemohou převzít záštitu nad projektem Re:publika, který brněnský magistrát podporuje...

Taková normální rodinka. Vrrr, haf, bum a štěky, ´Štiky´ si nafackují před kamerou. VIP skandály a aférky

21.dubna
Na nebohé televizní diváky se valí formát, který tu fakt ještě nebyl, a to TV Barrandov vytváří podivuhodné pořady. Ovšem Prima jí tentokráte dala na frak a natočila něco snad ještě bizardnějšího. Televize Prima začne totiž už co nevidět (v pondělí 23. 4.) vysílat reality show Štiky - tedy Prima tomu říká telenovela, pojmenovaná po povedené rodince Štikových. Právě ti budou totiž hlavní hrdinové pořadu. Z toho si ani nejde dělat legraci, neboť realita všechny vtipy předčí.

Zazářila raketově, žila zběsile, zemřela rychle. Růže z Texasu, perla ze San Franciska. Janis Joplin

21.dubna
FOTO VIDEO Skutečně rockových zpěvaček v hudební historii mnoho nenajdeme. Ale jedna vyniká nade všemi. Nejen na hudebním poli. Zazářila rychle, žila rychle, jezdila rychle (byla výborná řidička), zemřela rychle. Pokud její hlas někdy uslyšíte, zapamatujete si ho a nikdy ho nezapomenete. Janis Joplin. V tomto článku se zaměříme na živé nahrávky, a to jak oficiální, tak bootlegy.

Vlasta Führichová zmizela před deseti lety. Její tělo se nikdy nenašlo. K vraždě se přiznal expartner. Zmizelí Češi

21.dubna
Dnešní pokračování seriálu Zmizelí Češi, v němž pátráme po dlouhodobě nezvěstných obyvatelích naší republiky, bude poněkud nezvyklé. Mapovat budeme osud ženy, která je s největší pravděpodobností po smrti a za jejíž zabití si odpykává dvanáctiletý trest vězení její bývalý přítel.

Ve dvou řekách našli dobrovolníci jednadvacet tun odpadu. Od zubní protézy až po záchodové prkénko

21.dubna
V letošním roce se již po třetí konala, opět pod patronací místních akčních skupin MAS Karlovarského kraje, akce Čištění řeky Ohře, která je součástí celorepublikového projektu Ukliďme Svět! Ukliďme Česko! V sobotu sedmého dubna se vydal obdivuhodný počet více než devíti dobrovolníků vyčistit řeku Ohři po břehu i po vodě, a to na úseku od Chebu až po Postoloprty. Zároveň zamířili i na řeku Teplá v Bečově nad Teplou.

Kandidátka na primátorku Eva Kislingerová: Penězi prostě všechno začíná i končí

20.dubna
Již u víkendu budou Pražané vědět, koho hnutí ANO pošle do čela své podzimní kandidátky. V těchto chvílích se rozhoduje mezi Patrikem Nacherem, Liborem Hadravou, Karlem Grabeinem Procházkou a konečně Evou Kislingerovou, která má v Praze na starost finance.

RECENZE Zkoumali jsme mimořádně povedené mapy pro děti

20.dubna
KrajskéListy.cz měly možnost prohlédnout zcela jedinečné nástěnné mapy, které v současnosti vydává nakladatelství Slovart. To znovu prokázalo svou libůstku v detailech a netradičních zpracováních všech svých publikacích. O těch jsme ostatně informovali mnohokrát: od posledního titulu Jana Saudka až po recenze kriminálek Dominika Dána.

Nenapravitelného hříšníka proměnil Troška ve velebníčka. V reálu ale bylo všechno jinak. Tajnosti slavných

20.dubna
Ochotně přijal podobu oddaného služebníka božího, i v civilu ho lidé oslovovali Velebnosti a on si to náramně užíval. Ve skutečnosti byl ale drobný, svižný chlapík s dobráckou tváří, pleší a nezaměnitelným hlasem velký hříšník a požitkář.

Žádám, aby byla ČR přejmenovaná na Středoevropská saharská holina plná hýkalů. Komentář Štěpána Chába

20.dubna
Hnutí DUHA už od převratu důrazně upozorňuje na to, že monokultura smrků našich lesů je ničivá pro celou přírodu. A že se musí přistoupit na systémovou změnu. Nevysazovat jen smrky, ale i další dřeviny. Ne nadarmo se na základních školách učíme, že žijeme v pásmu se smíšenými lesy. Soudruzi za bolševika nechápali co znamená slovo smíšený. Porevoluční soudruzi v tom zdatně pokračují a nechápou zdárně dál, ač průšvih je čím dál více citelný.

Nestydatá kráska obráží se svou skandální knihou média. Pochlubila se, komu poslala své kalhotky

20.dubna
Česko čelí již několik dní nepřehlédnutelné a nepřeslechnutelné reklamní kampani bývalé úspěšné české biatlonistky Gabriely Koukalové. Zrzavá kráska, která nejspíše skoncovala se sportováním a nezúčastnila se ani letošních olympijských her, nedávno vydala knihu, v níž kriticky popsala sportovní zákulisí, opřela se do svých blízkých či bývalých kolegů a v neposlední řadě prozradila i řadu intimních detailů. Ačkoliv tvrdí, že dostává tisíce nadšených reakcí, její zpověď vyvolává také mnoho spek...

Jak Japonci, pozorující kvetoucí sakury. V obou Těšínech, českém i polském, se procházejí místní a obdivují šácholany

20.dubna
FOTOGALERIE Móda magnólií (správně česky se jmenují šácholany) přetrvává v Těšínech již po více než dvě staletí. Nadšení Těšínských pro tyto nádherné keře a stromy vyvolal v 18. století místní osvícenec, jezuitský kněz, botanik Leopold Szersznik. Ve městě dokonce existuje magnoliová turistická trasa a s průvodcem muzea ji můžete projít tuto neděli.

Ztichlý les. Tenhle kouzelný ptáček již nejspíše vyhynul. Jiným ale můžeme pomoci, aspoň trochu

19.dubna
Máte doma na půdě nebo ve skříni starý, ale stále ještě funkční dalekohled? Pokud jej nikdo nepoužívá a můžete ho postrádat, zaneste jej do některé z níže jmenovaných zoologických zahrad, které se zapojily do kampaně Silent Forest (Ztichlý les) na záchranu zpěvných ptáků v Indonésii. Dalekohledy získají indonéské děti, které se zapojí do speciálních výukových programů na rozvíjení zájmu o životní prostředí a jeho ochranu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes