Liberecká Drbna

Popis:

Zprávy z Liberce a Libereckého kraje

URL:

http://www.libereckadrbna.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publikuje:

10,4 položek/den

Osobní vlak přejel muži obě nohy. Nikdo v soupravě střet s člověkem nezaregistroval

15:48
Nešťastná náhoda nebo nepovedený pokus o sebevraždu? Policisté vyšetřují událost, ke které došlo v sobotu po desáté hodině večerní v Zákupech na železniční trati. Třiatřicetiletému muži tam vlak přejel obě nohy. Kuriózní na celé události je to, že střet s člověkem nikdo ve vlaku nezaregistroval, ani strojvedoucí.

Tramvaje čeká prázdninová výluka. Budou se opravovat koleje

15:14
Dopravní podnik oznámil, že během prázdnin proběhne tramvajová výluka. Od poloviny července je v plánu oprava kolejí na Soukenném náměstí a také v Lidových sadech. Hotovo by mělo být maximálně do konce srpna.

Buďte opatrní, nabádají hasiči před pálením čarodějnic

15:14
Pro jedny radost, pro druhé starost. Nadšení z pálení čarodějnic nesdílí většinou hasiči, kteří mívají poslední dubnový den více práce než obvykle. Vítr, sucho, nevhodně vybrané místo. To všechno zvyšuje rizika rozšíření požáru. Hasiči proto apelují na všechny, kteří hodlají zažehnout vatry: „Buďte opatrní!“

Parkování na úkor zeleně? Na Kunratické vznikla i petice

14:38
Zachovat zeleň, nebo rozšířit parkování? Jenže jak? To je nyní jádrem sporu, který se rozhořel na sídlišti Kunratická. Tedy pouze v jeho části na souběhu ulic Olbrachtova a Sněhurčina. Na začátku byl požadavek na rozšíření počtu parkovacích míst, problémem je, že místní se nemohou s magistrátem dohodnout na ideálním řešení.

Krajský úřad zastavil řízení o výjimce pro těžbu na Tlustci

13:30
Krajský úřad v Liberci zastavil řízení o výjimce umožňující obnovení těžby čediče na kopci Tlustec na Českolipsku. O možnost dotěžit zásoby kamene dlouhodobě usiluje Kamenolom Brniště, právě sama firma ale žádost o výjimku stáhla. Na základě toho úřad řízení zastavil, řekla dnes mluvčí krajského úřadu Markéta Žitná. Odpůrci těžby na Tlustci to vítají, nevěří ale, že to znamená konec pokusů o ob...

Liberečtí bodovali v Krav Maga testování. Všichni zvládli tříhodinovou zkoušku

12:55
Velký úspěch slavili v neděli studenti libereckého klubu Krav Maga Global. V rámci historicky prvního Krav Maga testování v Liberci všichni úspěšně složili postupové zkoušky Practitioner 1.

Sníh roztál, o půlnoci se otevře silnice kolem přehrady Souš

10:38
Po zimní uzavírce se opět otevře silnice II/290 podél vodní nádrže Souš, v úseku Desná – Smědava. Silnice byla zavřená od 14. listopadu. Její otevření oddalovaly nefunkční lapoly, které byly zakryté sněhem.

Vítěznou ulicí kolem muzea neprojedete, začíná se opravovat

10:38
Od pondělního rána zakazují značky vjezd do části Vítězné ulice od kolejí směrem ke kasárnám. Začíná totiž pokládka nových inženýrských sítí. Uzavírka potrvá až do konce letních prázdnin. Na finální pokládku asflatu se pak uzavře i druhá část ulice směrem k Husovce.

Stovky žáků se v pátek dopoledne učily nejen bezpečnosti v silničním provozu

10:04
Prostory OC FORUM a před Domem kultury patřily v pátek stovkám žáků libereckých škol. Zkušení odborníci je seznamovali, jak se správně chovat v silničním provozu. Děti se dozvěděly, jak si správně vybrat a používat cyklistickou přilbu, jak bezpečně cestovat v osobním automobilu či autobusu a spoustu dalších užitečných informací.

Policisté znají totožnost cyklisty, který zemřel po pádu ve Smržovce. Nyní hledají svědky

8:21
Policistům se podařilo zjistit totožnost cyklisty, kterého našla v sobotních večerních hodinách náhodná kolemjdoucí zraněného v příkopu v obci Smržovka. Podle všeho se jedná o sedmatřicetiletého muže. Policisté i nadále žádají veřejnost o pomoc při objasňování nehody. Jakékoliv informace, které mohou pomoci při vyšetřování, přijmou policisté na lince 158.

Pořadatelé nepustili na stadion U Nisy patnáct podnapilých příznivců Slavie

7:47
Dvě stovky policistů dohlíželi během neděle na pohyb fanoušků fotbalové Slavie v Liberci. Příjezd zhruba dvou tisícovek „sešívaných“ se obešel bez větších komplikací. Policisté museli řešit pouze pár přestupků. Jeden z fanoušků se měl provinit násilím proti úřední osobě.

Coufal: Červená karta jasná, ale pod sprchy mohl jít i Hromada

7:14
Jelikož liberečtí fotbalisté dohrávali dnešní šlágr 25. ligového kola se Slavií v oslabení bez vyloučeného Matěje Pulkrab, bral kapitán Vladimír Coufal bod za bezbrankovou remízu jako zlatý. Pětadvacetiletý pravý obránce uznal, že červená karta byla jasná, ale předčasně do sprch podle něj mohl jít i hostující Jakub Hromada.

DRBÁRNA: Česká muzika je dobrá. Byl bych rád, kdyby ji fanoušci podporovali, říká zvukový inženýr Ecson Waldes

22.dubna
Víte, co obnáší práce zvukového inženýra? Ne? Tak přesně o tom vám v dnešním díle Drbárny povypráví Jiří Paška, kterého veřejnost zná především pod uměleckým jménem Ecson Waldes. Právě on stojí za zvukem Davida Kollera, J.A.R. nebo Monkey Business. Neváhejte a pouštějte další díl Drbárny.

Slovan i přes vyloučení Pulkraba vybojoval bod s pražskou Slavií

22.dubna
Pohledný fotbal plný šancí, příjemné počasí a téměř vyprodaný stadion. Kdo si našel v neděli večer cestu na stadion U Nisy, nemohl litovat. Liberečtí byli proti pražské Slavii hned několikrát blízko vstřelení branky, nakonec ale museli brát zavděk bezbrankovou remízu, která je posunula bod za příčky zaručující pohárovou Evropu.

Liberečtí policisté pátrají po třináctileté dívce

22.dubna
Poznáváte dívku z fotografie? Jmenuje se Julie Stříbrná a pátrají po ní liberečtí kriminalisté. Třináctiletá dívka odešla ve čtvrtek z domova a do této chvíle o sobě nikomu nedala vědět. Pokud ji někdo potkal, měl by kontaktovat linku 158.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes