libereckénovinky.cz

Popis:

Aktuální zpravodajství, nejdůležitější z politiky a byznysu - Liberecký kraj

URL:

http://www.libereckenovinky.cz

Katalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publikuje:

7,7 položek/týden

Na trh přichází první české nepasterované plechovkové pivo

7:57
Pivovar Svijany oficiálně uvedl do plného provozu novou automatickou stáčecí linku s roční kapacitou až sto milionů plechovek.

Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

23.března
Více než 30 tisíc uměleckých předmětů se dle médií „ztratilo“ z galerií a muzeí v České republice. Dochází k tomu údajně mimo jiné i díky záměně inventárních čísel u kusů zapůjčených do kanceláří čelných představitelů krajů.

Putovní výstava k Roku republiky míří do měst

22.března
Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea, kterou připravil Liberecký kraj, si mohli poprvé prohlédnout návštěvníci Eurocentra v Jablonci nad Nisou na veletrhu Euroregion Tour.

Vláda dá krajům čtyři miliardy na opravy silnic nižších tříd

21.března
Vláda v letošním státním rozpočtu našla v jednotlivých kapitolách úspory 8,4 miliardy korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Euroregion Tour 2018 byl pro Liberecký kraj úspěšný

21.března
Liberecký kraj tradičně představil svoje turistické regiony na veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour. Letos se uskutečnil už po osmnácté a jablonecké Eurocentrum mu patřilo v pátek a v sobotu 16. a 17. března.

Na kraji můžete ve středu 21. března pořídit velikonoční ozdoby

20.března
Ve středu 21. března od 10.00 do 13.00 hodin se v budově Krajského úřadu Libereckého kraje uskuteční Velikonoční prodejní trhy.

Již 59. ročník fyzikální olympiády se konal v Jablonci nad Nisou

19.března
Několik desítek studentů soutěžilo v Jablonci nad Nisou v celostátním kole 59. ročníku fyzikální olympiády.

Hejtman Půta se sešel s představiteli věznic Libereckého kraje

18.března
V budově Vazební věznice Liberec se setkal hejtman Martin Půta s řediteli věznic na území Libereckého kraje.

Severní propojení Liberce a Jablonce nad Nisou bude otevřeno od června

17.března
Na novou silnici mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou bude veškerá doprava puštěna1.června. Na termínu zprovoznění se včera shodli zástupci speciálního stavebního úřadu, investora, zhotovitele stavby a Policie ČR.

Na demolice v Ralsku může jít díky dotaci dalších 100 milionů

16.března
Liberecký kraj, který v roce 2007 převzal od státu část bývalého vojenského prostoru spolu s letištěm, letos plánuje srovnat se zemí dalších deset objektů.

Naděje pro ústav chirurgie ruky: Ministerstvo vypíše novou výzvu

15.března
Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou během programu vlády v Libereckém kraji představil náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka ministru Adamu Vojtěchovi.

Jubilejní Febiofest 2018 nabídne přes 170 filmů

14.března
Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest se uskuteční v Praze od 15. do 23. března 2018 a následně v dalších 15 městech od 26. března do 21. dubna 2018. Hlavním hostem festivalu bude francouzská herečka Catherine Deneuve.

Nejlepší sport je kafe a dort! Tím se řídí v Raspenavě

14.března
Citát oblíbené herečky a spisovatelky Haliny Pawlowské, že nejlepší sport je kafe a dort, zazněl v pondělí 12.března při slavnostním otevření nové kavárny Domov v Raspenavě.

Půta: Proč dopravní infrastrukturu řeší přímo ministr a celá vláda?

13.března
Andrej Babiš dnes navštíví s 11 ministry Liberecký kraj, je to tzv. pracovní výjezd. Alespoň se tak této návštěvě technicky říká v protokolech. Ano, je to vláda v demisi, píše v Prohlášení k návštěvě hejtman Martin Půta a pokračuje.

Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour v Jablonci nad Nisou

13.března
Ve dnech 15.–17. března 2018 se v Jablonci nad Nisou bude konat veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour. Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour 2018 přinese tipy na výlety i zábavu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes