Literární noviny

Popis:

Blogy | měsíčník pro kritické myšlení. Literární noviny vychází každý druhý čtvrtek v měsíci.

URL:

http://www.literarky.cz

Katalog:

Ostatní → Blogy

Publikuje:

9,8 položek/týden

Pákistán s Čínou, Íránem, Tureckem a Ruskem

15.ledna
Jsme svědky zrychlení regionálního pohybu, který – mimochodem společně s celou jihovýchodní Asií – se točí kolem Číny a míří mimo vliv USA a Západu jako takového.

Ze středu Evropy k lidem stromovým

14.ledna
"Co nás čeká na druhém největším ostrově zeměkoule? Jaká hrozí nebezpečí v odlehlých a neprobádaných oblastech? Jaké klimatické podmínky, havěť a nemoce? Co budeme jíst, pít a co si vůbec vzít s sebou? Tyto a mnoho dalších otázek se stále vynořují a nedají mi spát. Oblast, která je vybrána za cíl naší výpravy, se nachází poblíž pomyslné čáry oddělující od sebe Západní Papuu (dříve Irian Jaya), ...

Fotoblog Fr. Dostála: O kterém prezidentovi budeme slýchat?

13.ledna
Asi jste to také někde zaslechli. Volí se prezident. V poštovních schránkách se objevily rovněž volební lístky.

Novoročenky? Rozhodně ano!

12.ledna
Přejeme si vzájemně k Vánocům, popřípadě posíláme a přijímáme přání do nového roku. Novoročenka má nejčastěji podobu papírové kartičky nebo e-mailové zprávy. V sociálních sítích je zřejmě možné popřát souhrnně (současně všem i nikomu). Ale té možnosti nerozumím, proto ji dál s omluvou pominu. Zajímají mne výhradně přání adresná.

Ze země Oz

11.ledna
Podívejme se dnes mezi knihy pro děti. Rozdílů mezi Lewisem Carrollem (1832-1898) a Frankem Lymanem Baumem (1856-1919) je řada, ale jeden z kardinálních se skrývá v jejich přístupu k logice příběhů.

O náletech (US?) dronů na ruské základny v Sýrii

10.ledna
Dokud budou USA pokračovat ve své „hybridní“ válce a tahat po syrském bojišti pěšáky z Al Kajdy nebo od Kurdů, jakákoli přímá ruská reakce se jaksi snad ani nenabízí.

Kniha Kláry Mandausové a Jana Hnízdila

10.ledna
O spisovatelce a novinářce Kláře Mandausové (*1968) jsme psali loni ( http://www.literarky.cz/blogy/ivo-fencl/24948-jak-ztratit-architekta-aneb-vrohodny-pibh-eske-kate-blanchett ), ale nedošlo na nejnovější její knihu Příběhy obyčejného uzdravení , jejíž titul byl inspirován skvělým filmem Petra Zelenky.

Ukončil protesty v Íránu režim silou, nebo USA a Izraelem svou politikou?

9.ledna
Teherán se nyní bude muset zabývat otázkou, zda uchovat své sílící regionální postavení, nebo nastartovat skutečný ekonomický růst provázený novými pracovními místy a eliminací chudoby.

Kompletní Juráčkovy Deníky I.

9.ledna
„Miluji tě, ale nesmíš to nikomu říct.“ Z filmu Případ pro začínajícího kata , který je adaptací třetí části Gulliverových cest.

Fotoblog Fr. Dostála: Kdy už se tak stane?

9.ledna
Druhý vánoční svátek na Slovanském ostrově proběhl další ročník otužileckého vystoupení. Spatřil jsem zde, stejně jako loni, starostu Prahy 1 pana Lomeckého.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes