Literární noviny

Popis:

Blogy | měsíčník pro kritické myšlení. Literární noviny vychází každý druhý čtvrtek v měsíci.

URL:

http://www.literarky.cz

Katalog:

Ostatní → Blogy

Publikuje:

12,6 položek/týden

Hošani ne tak zázrační

8:56
„Takový život může znamenat , že se nechá řídit zákonitostmi klasického rodinného provozu, v němž místo na psaní zbývá jen ve chvílích, kdy se člověk nevěnuje dětem či rutinní práci. Ve dvaceti vám takový životní režim přijde jako nekonečná středostavovská neproduktivní nuda, chcete měnit svět. Ve čtyřiceti je to často jediný způsob, jak přežít.“ Z doslovu.

Znovuzrození nového Tyrše v českých zemích?

8:55
Velké osobnosti vždy přijdou v pravý okamžik, když už si člověk myslí, že je vše „v pytli“, že přijde už jen tragédie. Syndrom Blanických rytířů skutečně v dějinách existuje, i když to mnohdy trvá dlouho, asi tak, jak s božími mlýny.

Svazek nových studií Antonína K. K. Kudláče

20.března
Navzdory tomu, že se populární kultura stala legitimním výzkumným tématem, většina literárních badatelů ji v Čechách a na Moravě i dál vyčleňuje ze spektra zájmu. Dělají to víc i méně vědomě a takříkajíc celostní chápání literatury zůstává doménou výzkumů v zahraničí. Je tomu už devět let, co vzniklo Centrum pro studium populární kultury , ale situace se mění zvolna. Publikací na téma každopádn...

Fotoblog Fr. Dostála: Poštovní panáček se zmenšuje

20.března
Poštovní zřízenci se prostě v některých případech vykašlali na doručení. To si pošta navíc dovolila zdražit. Snad proto, aby byly prachy na odměny.

15 let: Toxické dědictví americké invaze do Iráku

19.března
Vzápětí po 50. výročí masakru ve vietnamském My Lai přichází další významné výročí – 15 let od Bushovy agrese proti Iráku.

Rovněž „kolorit“ literárních regionů váhu má aneb Plzeňský kraj o Anglii

19.března
Ne palácovým či salonním převratem, ale stoprocentně regulérními volbami je od 16. března 2018 inovována Rada Střediska západočeských spisovatelů . Takže teď tuto pobočku Obce spisovatelů České republiky vede Peggy Kýrová a zástupkyní předsedkyně se stala Jaroslava Málková. Ta Středisko , připomínám, v jistém období už vedla, ale pak se rozhodla znovu nekandidovat.

I po skonu ctěný přítel. Pavel Francouz

18.března
V roce 1988 vyšla reminiscentní kniha próz Trochu jinak , kterou k vydání připravilo plzeňské Středisko západočeských spisovatelů za pečlivé redakce Karly Erbové. Prózy jsou z dílny Pavla Francouze (1932 - 1995).

Haiku na jezdce z chodníku

16.března
Literární noviny | měsíčník pro kritické myšlení. Literární noviny vychází poslední čtvrtek v měsíci.

Řetězový román Uzamčení, projekt Střediska západočeských spisovatelů

15.března
Řetězovou prózou se dá nazvat takový příběh, při jehož psaní se jako někde ve výkopu střídají autoři, a většinou víc než dva. Příkladem ze srdce evropského je dnes už kultovní Tajemství oranžové kočky (1968), iniciované před půlstoletím spisovatelem Zdeňkem K. Slabým (*1930). Tato detektivka s nezapomenutelnými ilustracemi Miloše Nolla není ovšemže jen o titulní šelmičce a chválím ji velice tím...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes