Literární noviny

Popis:

Blogy | měsíčník pro kritické myšlení. Literární noviny vychází každý druhý čtvrtek v měsíci.

URL:

http://www.literarky.cz

Katalog:

Ostatní → Blogy

Publikuje:

10,5 položek/týden

Před sto deseti lety se narodil (i) „Bob Hurikán“

11:27
Peterků je hodně a Josefů Peterků bylo také dost. Jen jedinému však kamarádi říkali Bohumil a čtenáři Bob.Bobu Hurikánovi.

Fotoblog Fr. Dostála: Vejce místo parku?

9:45
Na mysli mám stavbu pod tímto vaječným názvem, která by měla vyrůst v místě, kde v Praze je zatím ještě zeleň. Naštěstí se tento přitroublý plán nelíbí ani pražské primátorce.

Realisté jako „béčko“ mainstreamu?

18.září
S blížícími se parlamentními volbami se již v podstatě všechny politické subjekty, které mají jakous takous šanci překonat pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny, odkopaly. Nejinak je tomu u Realistů. Snaží se prezentovat jako alternativa k establishmentu, ale v bledě modrém vlastně prezentují program ODS včetně zahraničně politické orientace.

Před sto deseti lety se narodil Zdeněk Peukert

18.září
Zdeněk Vojtěch Peukert (níže vpravo na snímku) je celkem právem ignorován dějinami ryzí literatury. A nedivím se, že jsem - i co sympatizant braku – opomněl počátkem letošního léta připomenout jeho nedožité sto desáté narozeniny.

Fotoblog Fr. Dostála: Na radnicích budou sedět už jen nemajetní?

17.září
Komunální radní se nějak vytrácejí a ještě zřejmě budou. Nepřejí si totiž zveřejňovat informace o svém majetku a o vlastnictví domů ještě před nástupem do funkce.

Umělci z jihovýchodní Moravy na Vysočině

15.září
Nejeden současný výtvarný umělec nemá v lásce jiné příslušníky své branže. Rivalita tvůrčích duchů je často za hranicí nepřátelství. Proto je příjemnou skutečností, když dva umělecké spolky se dohodnou, za moudrého organizačního vedení, na výměně výstav.

Vladimír Brabec byl prostě sympatický

15.září
Můj táta poslouchal za Husákovy normalizace denně Svobodnou Evropu, i co doktor filozofie se vyučil pekařem a tak bych mohl pokračovat. Navzdory tomu nezahořkl a uznával třeba seriály Jaroslava Dietla. Napjatý se mnou navíc usedl k obrazovce i při premiéře Smrti na jezeře , což je první díl slavného seriálu o majoru Zemanovi, nu, a dívali jsme se od začátku až do konce. Spolu. Tátovi se velmi l...

U Dejrizoru se bojuje proti Daeši, ale hlavně o geopolitiku

13.září
Boje o Dejrizor a „závod“ mezi syrskou armádou (a Rusy) a Kurdy (a Američany) o další oblasti na východě Sýrie určí, jaký bude budoucí vliv Spojených států v oblasti.

Jak se rodí bakaláři?

13.září
Také se již nemůžete dočkat, až rektor Masarykovy univerzity, Mikuláš Bek, bude jménem akademické sféry odsuzovat stávajícího prezidenta, M. Zemana? Či až nám bude M. Ženíšek vysvětlovat, že patříme „na Západ“, čemuž bude přizvukovat bývalý rektor Masarykovy univerzity – a současný předseda ODS, Petr Fiala?
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes