Magazín Legalizace

Popis:

První magazín pro konopnou kulturu.

URL:

http://www.magazin-legalizace.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

7 položek/týden

Užívání konopí souvisí s nižší úmrtností pacientů hospitalizovaných s vážným úrazem

2:02
S těmito poněkud překvapivými závěry přišli výzkumníci z Arizonské univerzity poté, co provedli analýzu dat týkajících se 28 813 dospělých pacientů zařazených do státní traumatologické databáze v letech 2008 až 2012. Z celkového počtu vybrali 2 678 jedinců, z nichž polovina byli pacienti, kteří měli pozitivní test na přítomnost konopí, a druhá polovina nikoli. Vyřazeni byli automaticky pacienti...

Recenze na knihu: Irvine Welsh – Extáze

16.října
Po fenomenálním úspěchu Trainspottingu ve všech jeho rozličných literárních, filmových i divadelních podobách se Irvine Welsh v Extázi přesunul z anonymního pološera literárního světa přímo do záře reflektorů.

Legalizace konopí v Kalifornii vytvoří desetitisíce nových pracovních míst

15.října
Vědci. Daňoví úředníci. Zapisovatelé. Analytici. Právníci. A další vědci. Od roku 2018 bude v Kalifornii legální, prodej, držení a konzumace konopí nejen k léčebným, ale i k rekreačním účelům. Už teď je ale jasné, že kromě této rostliny poroste v nejlidnatějším americkém státě i počet pracovních pozic spojených s konopným sektorem.

Flashback: Moravský evergreen

14.října
Obrovskou výhodu mají již tradičně obyvatelé v okolí Prostějova, kde k rozeznání nástupu podzimu nepotřebují změnu počasí, dozrálou úrodu ani otevřený kalendář. Bohatě jim totiž stačí, když se jim donese zpráva o dalším nástupu zásahové jednotky před farmou známého konopného aktivisty a pěstitele Dušana Dvořáka.

Válka proti drogám: Německé prohibiční ledy tají

13.října
Německo je další evropskou zemí, která pod rostoucím tlakem pacientů a odborníků letos na jaře zlegalizovala léčbu konopím. U našich sousedů tak vzniká obrovský trh pro desítky tisíc nemocných Němců, kteří se budou moct léčit i konopím vypěstovaným v Česku. Zároveň lze napříč německou společností i politickým spektrem sledovat, jak v posledních letech roste podpora pro ukončení prohibice konopí.

Alpha-CAT Puff Kit k předplatnému Legalizace

12.října
Tato novinka na českém trhu nabízí pohromadě vše, po čem jen uživatelovo srdce prahne. V neotřelém designu se snoubí všechny nezbytné propriety, na které si při své touze po odpočinku může člověk jen vzpomenout – vodní dýmka, čilam, kvalitní turbo zapalovač, magnetická drtička, papírky velikosti king size a filtry. K předplatnému našeho magazínu si nyní můžete tento set pořídit za zvýhodněnou c...

Dobrá zpráva ze Slovinska: Členové konopného společenského klubu Maribor byli zproštěni obžaloby z distribuce drog

11.října
Po relativně krátkém soudním stání byli Sanjin Jašar a Tomaž Zagoršak shledáni nevinnými ve věci pašování drog, které je ve Slovinsku trestným činem podle paragrafu 186 trestního zákona.

Děti a rakovina: Může konopí pomoci?

10.října
Sierra Riddleová podává svému sedmiletému synovi Landonovi vaporizér. Už jako batoleti mu diagnostikována agresivní forma leukémie a dnes je nejmladším držitelem průkazu uživatele léčebného konopí ve Spojených státech.

Konopí nesnižuje IQ mladých uživatelů, jak ukázala studie na britských dvojčatech

9.října
Cílem výzkumu britských a amerických dětských psychiatrů a odborníků na neurovědu bylo ověřit, zda dospívající mládež užívající konopí (ať už ojediněle nebo pravidelně) vykazuje zhoršení neuropsychologických funkcí před a po započetí konzumace. Výsledky této longitudální (dlouhodobé) studie na dvojčatech byly publikovány na začátku září v odborném časopise Addiction.

Polární noc na Islandu končí: připravuje se návrh zákona o legalizaci rekreačního užívání konopí

8.října
Island se chystá navrhnout zákon o legalizaci konopí pro dospělé v celé zemi. „Na tomto zákonu již od prosince intenzivně pracujeme. Zapojil jsem do toho také svou stranu, hnutí mladistvých Reforma,“ sdělil poslanec Pawel Bartoszek, autor zákona. „Usoudili jsme, že zákon je už připraven a chtěli jsme o něm teď na podzim vést diskuzi.“
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes