MAITREA

Popis:

MAITREA | Inspirace srdcem

URL:

http://www.maitrea.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

3 položek/měsíc

Minulý život? Vaše brána do budoucnosti.

22.února
Kiran Anumalassety pracoval jako softwarový inženýr. Skrze vzpomínky na minulé životy ale pochopil, že jeho posláním není programovat počítače, nýbrž lidské myšlení. Stal se spirituálním průvodcem, který své klienty pomocí metody regrese do minulých životů navrací ke spojení s vlastní duší. V dubnu pořádá seminář v Maitrei.

Ájurvéda je mocná

16.února
Gary Wright je u nás jeden z mála lidí, který ví, jak připravit správné ájurvédské jídlo podle konkrétních dóš. Stihla jsem jej zpovídat ještě před jeho cestou do Indie, kam odletěl na další výuku vaření.

Šaman? Cítím se spíš jako svobodný člověk!

8.února
„Vedu ceremonie, semináře, potní chýše, jsem průvodce lidem při psychospirituální krizi. Učím, jak se dostat skrze šamanské techniky do stavu rozšířeného vědomí a pracovat v něm,“ popisuje své aktivity Karel Fuller. Šamanismem se zabývá už od 80-tých let.

Pouť do Santiaga? Pocítí ji vaše tělo, mysl i duše.

1.února
Patnáct let dosahoval sportovních a akademických titulů. V honbě za úspěchy bývalému kulturistovi Lukáši Roubíkovi ale přestalo sloužit zdraví. Čas ve fitness centru po fyzickém a psychickém vyčerpání vyměnil za túry v horách. Loni na podzim sbalil dvanáctikilový batoh a vydal se na čtyřicetidenní Svatojakubskou pouť. Sám.

Jaké to je být obyčejnej táta?

26.ledna
"Vše je o mém přístupu ke mně." S Martinem Skaličkou, koučem, spisovatelem a otcem dvou dospívajících synů, jsme si za třeskutých venkovních mrazů povídali o přerodech v životě, které vedly k sepsání jeho inspirující knihy Obyčejnej táta.

Udělej si v životě pořádný detox!

18.ledna
„Mám pocit, že v dnešní době se lidi hodně zaměřují na to svoje, na ženství nebo mužství, ale trochu se odpojují od toho, jak být spolu v partnerství. I proto si přeji vzdělávat v celostním přístupu oba partnery zároveň.“ Se Soňou Hájkovou jsme si povídaly mimo jiné i o jejím projektu Centrum přírodní léčby.

Indie? Dostane tě až na dřeň!

11.ledna
V lednu 2016 se spontánně rozhodla, že do konce roku natočí film o duchovních učitelích v Indii. A povedlo se. Vyprávěla jsem si s Petrou Slancovou, novinářkou a bývalou televizní zpravodajkou, které její duchovní cesta zásadně změnila život.

“Proč se mi to děje?” Na to chce každý odpověď.

4.ledna
“Strach přitahuje zase strach. Takže pokud nejsou partneři vědomí, nevědí, že mají šanci si to navzájem vyřešit. Každý se ptá: 'Proč se mi to děje?' Člověk, když nemá v ruce scénář toho, co bude, bojí se. Život je ale i o překvapení a radosti. Jak víme, co nás může víc naplnit než to, co právě je?” Vyprávěla jsem si s koučem a autorem dvou knih o osobním rozvoji Michalem Brozmanem.

Máš tělo? Tak v něm žij!

21.prosince
Rozhovor s lektorem tance 5Rytmů Erikem Iversenem probíhal mezi Prahou a Kostarikou, kde se Erik právě účastnil jógového retreatu. Jako mladík začínal s hokejem, ale život ho přivedl na dráhu jiného pohybu – tance a vědomé práce s tělem. Kromě workshopu nabídne v Praze také rolfing či Hellerovu terapii.

Proč jsou peníze větší tabu než sex?

14.prosince
Co na srdci, to na papíře. Filmová scénáristka, režisérka a spisovatelka Julia Cameronová ve svých knihách už léta otevřeně sdílí osobní úspěchy i strasti s tvůrčí činností a po bestselleru Umělcova cesta přichází na český trh její příručka k finanční nezávislosti. V knize Od opojení penězi k vystřízlivění vyvádí čtenáře z bludného kruhu šetření a utrácení a západní civilizaci vybízí k jednoduc...

Orgasmus jako lék?

7.prosince
Jako náctiletá si četla o bohyních, teď švédská lektorka Åsa Kullberg působí jako ztělesnění bohyně samotné. Svůj život zasvětila šamanství a otevřeně hovoří o sexualitě jako o katalyzátoru pro vývoj lidské duše. Nevěří na staré modely vztahů a zbavuje lidi brnění, které si po generace vystavěli kolem svých těl. V únoru přijede do Prahy představit starobylé a hluboké moudrosti našich předků o t...

Spokojené partnerství? A jak na to?

30.listopadu
S Lucií Němcovou a Petrem Kochem jsme se sešli v kavárně ve stylu Jamese Bonda. V bondovkách se vztah mezi muži a ženami vykresluje krapet jednostranně. My jsme se zaměřili na pravý opak – na to, jak spolu muži a ženy můžou efektivně komunikovat a fungovat dlouhodobě. „John Gottman, psycholog a autor sedmi principů pro spokojená partnerství, se ze začátku ptal, co dělá třetina párů dobře, že se...

Chceš zažít Himaláje? Stačí se jen rozhodnout.

23.listopadu
Alena Aichlmanová strávila jako dobrovolnice půl roku v klášterech na úpatí Himalájí. Elektřina tam funguje jen na dvě hodiny denně, není tam teplá voda a člověk musí hodně slevit. I bez evropského komfortu dokázala učit mnichy a mnišky angličtinu a stihla o tom dokonce sepsat knihu.

Biodanza? Tanči, dokud můžeš!

14.listopadu
„Biodanza je určená pro všechny. Dokonce i pro lidi na vozíku. Existují různá odvětví – zaměřuje se i na práci s psychicky nemocnými lidmi, s tělesně hendikepovanými, se staršími lidmi, s dětmi… To spektrum je široké. Stále obdivuji, jak účinná Biodanza dokáže být, jak hluboké prožitky může navodit a jak se v tanci odehrává něco mystického, co nelze popsat slovy.“ Seznamte se s naší novou lekto...

Proč mít doma tibetskou mísu?

9.listopadu
S Františkem Horváthem jsem si povídala o jeho fascinaci tibetskými mísami. Prozradil mi, co mísy dokáží s naším tělem, emocemi i duší.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes