MAITREA

Popis:

MAITREA | Inspirace srdcem

URL:

http://www.maitrea.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

3 položek/měsíc

Když stojíš na křižovatce, poslechni své srdce

29.června
S Monikou Sičovou, zakladatelkou cvičení Mohendžodára – tantra jógy pro ženy jsme se sešly u příležitosti jejich chystaných seminářů Vigian Bhairava Tantry v Maitrei. S nakladatelstvím Maitrea take spolupracuje na vydání knihy Mohendžodáro. Je to veselá, sympatická žena, se kterou vám povídání velmi rychle uteče.

Jsem žena velkých paradoxů

22.června
Hana Havlíčková působí nenápadným dojmem, přesto má za sebou zajímavý životní osud. Od dětských knih, přes divadlo Semafor až po nakladatelství MAITREA. Tím vším se jako červená niť prolíná její aktivní zájem o kraniosakrální terapii.

Jak vypadá opravdový muž?

15.června
Vede mužské kruhy, píše knihy, pořádá duchovní semináře. Sedmdesátiletý Američan Robert Masters po boku své ženy podle svých slov vstupuje do poslední blažené fáze života. Z vlastní zkušenosti muže učí, aby plakali a svou vnitřní sílu našli v transparentnosti k ženám i sobě samým.

3 knihy, které na dovolené nesmí chybět

8.června
Taky máte dovolenou spojenou s pohodou, relaxem a čtením knížek? Vybrali jsme pro vás tři osvědčené tipy. První dva jsou o práci s tělem, třetí je o snovém světě – kdy jindy si dovolit snít než na dovolené. Krásné letní dny a příjemné čtení!

BRÝLE? – děkuji, s radostí odkládám...

1.června
Na setkání s Janou Pozlovskou. lektorkou Centra zdravého vodění, jsem byla zvědavá. Téma zlepšení zraku si v sobě nosím už skoro třicet let. Po setkání s Janou už nenosím sluneční brýle. A víte co? Cítím se bez nich mnohem lépe! Těším se, až totéž udělám s těmi dioptrickými…

Kterému příběhu uvěříš, ten si prožiješ!

24.května
Jiří Charvát získává stále větší popularitu jako blogger a performer, je autorem čerstvě vydané knihy Eskejp. Jeho blog iwrite byl letos nominován na cenu Magnesia Litera. Na webu má motto „Všechno jsou jen příběhy. A kterému uvěříš, ten si prožiješ.“ Vítejte ve světě Jiřího Charváta.

Co doporučuji? Udělejte první krok!

17.května
S Gabrielou Filippi jsme si povídaly v příjemné kavárně v Braníku o jejím Léčivém divadle. Koncept, který jí přišel do života díky tomu, že si to dovolila. A dnes dokáže zaplnit sály a předávat silná poselství – nejlépe s humorem.

4 pohledy na téma matky a mateřství

10.května
Blíží se druhá květnová neděle a s ní Svátek matek. Napadlo nás blíže se podívat na to, jak nás vztah k naší matce ovlivňuje a formuje. Už pouhé slovo matka v nás může vzbudit spousty emocí – od hřejivého pocitu domova až po vzdor a rebelii. Existuje spousta terapeutických metod, ale většina z nich se shodne, že veškeré naše postoje a traumata se potřebují pročistit právě vyjasněním vztahu vůči...

Recept na opravdovost? Radikální upřímnost.

4.května
S Bradem Blantonem jsme se sešli v Maitrei den před jeho workshopem. V jeho silném americkém přízvuku se jako zřetelné údery ozývaly jadrné výrazy typu shit, bullshit, fuck. Co na srdci, to na jazyku. Taková je podstata metody Radikální upřímnost. Autor stejnojmenné metody i bestselleru rozhodně stojí za bližší seznámení.

Chcete změnu? Přijměte, co je!

26.dubna
Poznala jsem ji jako Annu z Duchovních lapálií. Věnuje se „nevěšteckému“ výkladu karet a její příjemný hlas doprovází řízené meditace na Youtube, především však pracuje s Metatronovou barevnou terapií. To vše stíhá vysílat z Londýna, kde právě žije. Zastihla jsem ji na návštěvě Prahy, v době proměny jejich webových stránek i osobního života. Těšte se na její nový projekt Žij své Světlo.

Moje meditace? Chci se radovat a žít!

20.dubna
„Dvacet let se meditaci věnuju intenzivně, jezdila jsem po světě, žila jsem v meditačním centru a pak jsem si uvědomila: ´Tak tohle už je moc, jsem úplně mimo realitu. Medituju, vizualizuju si, ale v podstatě vůbec nežiju. Z ničeho nemám radost, jsem zahořklá, protivná, už se neumím s lidmi normálně o něčem bavit. Řekla jsem si ne. Tohle už nechci. Já se chci radovat a žít normálně!´ Zůstala js...

Jak si srovnat vztah s mámou? A proč vlastně?

12.dubna
Co vás láká a k čemu cítíte odpor? To jsou dvě základní otázky při práci s australskými květovými esencemi. Barbora Zumotová se začala věnovat Australské květové terapii v době, kdy se jí díky těmto esencím zlepšil vztah s vlastní mámou. Od té doby nabízí lidem vztahové poradenství – především, aby si našli zdravý vztah k sobě. A esence se jí staly doplňkem při vědomé práci s klienty.

Zen Touch Shiatsu - léčba zenem

7.dubna
Se Seymourem Koblinem se známe dlouho. Působí v Kalifornii, v Praze a na Pardubicku. Je to člověk mnoha zkušeností z oblasti výživy, cvičení a feng shui. Jeho specializací je vlastní směr v shiatsu ošetření – tzv. Zen Touch Shiatsu. Jeho otec byl optometrista a možná proto dal svému synovi jméno Seymour, tedy foneticky see-more (vidět více). A zdá se, že se otcovo přání osobitým způsobem vyplnilo.

Bosé boty? Život pěkně od podlahy!

30.března
Manželé Patakyovi patří v rámci práce s reflexní terapií u nás mezi naprostou špičku. Není divu. Reflexologii se věnují už třetí desetiletí. Co všechno během své praxe zjistili? A proč se stali fanoušky barefoot (bosých) bot?

Žijte v domě naruby!

22.března
Petr Hájek je architekt, který zažil klinickou smrt a od té doby nahlíží na svět jinak. Jeho návrhy domů se vracejí od obřích betonových projektů zpět k lidem a lidé díky nim zpět k přírodě. Nyní přichází na svět jeho vize ekovesničky SoMA.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes