Olomouc

URL:

http://www.olomouc.eu

Katalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publikuje:

6,3 položek/týden

Jednání o úpravách koryta řeky přinesla dohodu. Omezení budou menší a potrvají kratší dobu

16.února
Jednání o průběhu realizace v rámci tzv. II B etapy protipovodňových opatření Olomouce přinesla výsledky v podobě zkrácení doby uzavírky mostu Komenského i celkové doby výstavby. Povodí Moravy, město Olomouc i zástupci zhotovitele představí podrobný harmonogram prací i dopravních omezení na veřejném informačním setkání na konci února.

Olomouc chystá nejrozsáhlejší modernizaci varovných sirén v historii, získá na ni dotaci

15.února
Moderní, velmi účinný varovný a výstražný systém pořídí město Olomouc. Výraznou pomocí v tomto záměru bude dotace – město totiž nyní uspělo s žádostí a na modernizaci celého výstražného systému získá dotaci 55 milionů korun. Celkové náklady na kompletní modernizaci jsou 78 milionů korun. Současný systém je zastaralý a vyžaduje velké náklady na opravy a údržbu.

Hasiči radí ... Při volání na tísňovou linku zůstaňte klidní!

14.února
Tísňovým voláním rozumíme bezplatnou volbu čísel, která jsou určena pro nahlášení události ohrožující zdraví, život, majetek nebo bezpečnost. K těmto číslům je garantován bezplatný a nepřetržitý přístup, bez použití mincí či karet.

Změna jízdních řádů k 1. 3. 2018

14.února
S platností od čtvrtka 1. 3. 2018 vstupují v platnost nové jízdní řády vybraných autobusových linek DPMO, a.s., a to z důvodu změny veřejné linkové dopravy a jako reakce na podněty získané od cestující veřejnosti, komisí městských částí, firem a škol na území města Olomouce a obcí zapojených do IDSOK.

Zlaté světlo pro nemocné děti

14.února
Statutární město Olomouc se v sobotu podruhé znovu zapojí do osvětové akce, která má upozornit na problematiku dětské onkologie. Zlaté světlo se objeví na radnici i vedlejším domě na rohu náměstí. Rakovinou v Česku ročně onemocní na 350 dětí.

Sportovní ceny ovládli fotbalisté a šermířský rod Jurků

13.února
V aule Pedagogické fakulty UP Olomouc proběhlo vyhlášení ankety nejlepších sportovců okresu Olomouc za rok 2017. Pro ceny si přišli především zástupci Sigmy. Fotbalisté byli vyhlášeni nejlepším týmem, trenérem roku se stal Václav Jílek a objevem roku stoper Václav Jemelka.

Univerzita zahajuje spolupráci s olomouckými sportovními kluby

12.února
Univerzita pro sport. To je název projektu, který nastavuje nový rozměr komplexní spolupráce Univerzity Palackého a sportovních klubů v Olomouci. Projekt, který vznikl v rámci soutěže ‚Univerzita městu‘, má za cíl otevřít zajímavé možnosti a příležitosti nejen pro studenty, ale také pro fanoušky partnerských sportovních klubů a občany města Olomouce se zájmem o sportovní dění.

Požární hlásiče a detektory plynů zvýší bezpečí výherců soutěže

9.února
První pětice výherců soutěže, kterou na pokračování zveřejňují Olomoucké listy, dostala ve čtvrtek na radnici speciální ceny. Tématu soutěže, tedy bezpečnosti, odpovídaly i ceny – domácí detektory kouře a nebezpečných plynů.

Radnice hostila setkání poslanců a senátorů

9.února
První setkání poslanců a senátorů za Olomoucký kraj pro volební období 2017-2021 hostila olomoucká radnice. Pozvání primátora Antonína Staňka k debatě o prioritách města a regionu přijali poslanci Ladislav Okleštěk, Milan Feranec, Zuzana Majerová Zahradníková, Marian Jurečka, Vojtěch Pikal, Alexander Černý a senátor Lumír Kantor.

Příjemné změny v placeném parkování: nová aplikace i možnost platby za kratší dobu

7.února
Další rozšíření možností při placení parkovného v centru Olomouce a zvýhodnění těch, kdo parkují kratší dobu, to jsou novinky, které schválili olomoučtí radní. Doposud mohli řidiči platit buď mincemi v automatu či pomocí SMS zprávy, nyní přibude webová aplikace. Pokud navíc řidič nepotřebuje parkovat na místě celé dvě hodiny, ale například jen hodinu a půl, zaplatí za parkování méně.

Město plánuje nové přechody pro chodce i autobusovou zastávku ve Slavoníně

7.února
Chodcům a cyklistům pomohou nové přechody ve Chválkovicích a v Hejčíně, k lepšímu komfortu při cestování městskou dopravou přispěje nová autobusová zastávka ve Slavoníně.

Letošní opravy komunikací si vyžádají přes šedesát milionů korun

7.února
Rada města Olomouce včera vyhodnotila a schválila seznamy oprav chodníků a komunikací ve městě. Sedm hlavních akcí z posuzovaných sedmnácti získalo prioritu. Je na ně vyčleněno 22,4 milionu korun. Pro celoroční drobnější údržbu prostřednictvím Technických služeb města Olomouce se počítá s téměř čtyřiceti miliony a pět milionů korun zůstává jako nezbytná rezerva.

Město Olomouc vybuduje nové přechody pro chodce

7.února
Nový přechod pro chodce v ulici Jablonského v Černovíře chce vybudovat olomoucká radnice. Členové Rady města Olomouce v úterý 6. února rozhodli, že město podá žádost o dotaci z rozpočtu Olomouckého kraje. Přechod v Jablonského ulici není přitom jediným podobným opatřením, které je na letošní rok naplánováno.

Město chce vyvolat další jednání o organizaci protipovodňových opatření

7.února
Nejasný prozatím zůstává harmonogram prací na protipovodňových opatřeních v centru Olomouce. Nezměnilo na tom nic ani setkání, které se v úterý 6. února odehrálo při jednání Rady města Olomouce a na němž olomoucké radní informovali o přípravě této velké investiční akce zástupci investora, tedy Povodí Moravy, s. p. a představitelé sdružení zhotovitelských firem. Další jednání se z podnětu města ...

Více než 12 milionů na opravy mostů a lávek v Olomouci

7.února
Město opraví další mosty a lávky pro pěší. Na rekonstrukce celkem čtyř mostních objektů zamíří v roce 2018 více než 12,5 milionu korun.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes