Ministerstvo kultury

Popis:

Ministerstvo kultury - oficiální stránky

URL:

http://www.mkcr.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

12,6 položek/týden

Ostatky kardinála Josefa Berana se dnes po bezmála padesáti letech vrátily z Vatikánu do vlasti

21.dubna
S kardinálem se ve čtvrtek 19. dubna 2018 loučili seminaristé z papežské české koleje Nepomucenum, kde Beran během svého nuceného exilu pobýval.

V Olomouci začíná největší výstava polské poválečné abstrakce

20.dubna
Panoráma polské abstraktní malby od roku 1945 po současnost ukazuje výstava Abstrakce.PL, kterou připravilo Muzeum umění Olomouc v rámci dlouhodobého úsilí představovat středoevropské umění. Podle uznávaného francouzského historika umění Andrzeje Nakova nezažilo přehlídku takového rozsahu ani Polsko.

Ministr kultury se zúčastní slavnostního zahájení projektu Národního památkového ústavu

20.dubna
Ilja Šmíd se v pondělí 23. dubna 2018 od 10,00 hodin zúčastní podpisu smlouvy a zahájení IROP projektu NPÚ s názvem „Hrad Karlštejn – klenot české země“.

Výstava Hynka Martince oslavuje přátelství současného umění se starými mistry

20.dubna
Tři desítky současných maleb Hynka Martince bude od 27. dubna do 26. srpna hostit sbírka starého umění Národní galerie v Praze ve Šternberském paláci. Martinec ve svých dílech reaguje na díla velikánů starého umění.

Foťte a poznávejte přírodu Prahy. Zapojte se do City Nature Challenge 2018: Prague!

20.dubna
Baví vás fotit? Máte rádi přírodu? Přidejte se k jedinečnému mezinárodnímu projektu City Nature Challenge 2018: Prague, který poprvé přivedlo Národní muzeum do Prahy jako součást programu oslav 200. výročí od svého založení. Ukažme světu, jak unikátní je pražská příroda!

V Římě byly vyzdviženy ostatky kardinála Berana k repatriaci

19.dubna
Ministr kultury Ilja Šmíd, v čele delegace složené ze zástupců české katolické církve i politických reprezentantů státu, se dnes v 17 hodin zúčastnil pietní ceremonie, při které byly vyzdviženy ostatky kardinála Berana z podzemní baziliky sv. Petra ve Vatikánu.

Pracovní návštěva ministra kultury Ilji Šmída u Svatého stolce

18.dubna
Ministr Šmíd povede delegaci, která má čestný úkol: převoz ostatků kardinála Josefa Berana z baziliky svatého Petra ve Vatikánu do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.

Ministr kultury Ilja Šmíd přijal předsedu Státní rady Sultanátu Omán J. E. Yahyu Mahfoodha Salima Al Manthriho

18.dubna
Obě strany vyjádřily potěšení z rozvoje vzájemných kulturních vztahů mezi Sultanátem Omán a Českou republikou, především v oblasti vážné hudby.

Historickým městem roku se staly Slavonice

18.dubna
17. dubna 2018 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2017.

Světový den duševního vlastnictví – 26. duben 2018

17.dubna
Každoročně 26. dubna se slaví Světový den duševního vlastnictví s cílem zdůraznit úlohu duševního vlastnictví v podpoře kreativity a novátorství. Pro rok 2018 byla Světovou organizací duševního vlastnictví jako téma oslav zvolena role žen - jejich geniality, vynalézavosti, zvídavosti a odvahy, které jsou hnací silou změn v našem světě při utváření naší společné budoucnosti.

Seminář k digitalizaci pro krajské knihovny VII.

16.dubna
Seminář k digitalizaci (nejen) pro krajské knihovny VII. pořádala Moravská zemská knihovna v Brně ve spolupráci se Sdružením knihoven (sekce IT).

V Železničním depozitáři NTM v Chomutově proběhlo 12. dubna slavnostní zahájení letní sezóny 2018

16.dubna
Hosté se seznámili se současnými novinkami v depozitáři a měli možnost si prohlédnout všech 94 vystavených kolejových vozidel, které do depozitáře lákají množství návštěvníků.

Vyjádření ministra kultury k úmrtí pana Miloše Formana

14.dubna
Celý svět filmu a jeho fanoušků zasáhla velice smutná zpráva: V USA náhle po krátké nemoci zemřel v pátek 13. dubna oscarový režisér Miloš Forman. Rodákovi z Čáslavi bylo 86 let.

Na Ministerstvu kultury jednalo odborné grémium složené z hudebních skladatelů, muzikologů, právníků a zástupců resortu kultury

13.dubna
Odborníci doporučují zachovat pro ceremoniální účely současnou podobu české státní hymny, vycházející z tzv. Jeremiášovy úpravy. Sešli se v Nostickém paláci k jednání také proto, aby reagovali na návrh Českého olympijského výboru na již nahrané nové varianty hymny.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes