Ministerstvo kultury

Popis:

Ministerstvo kultury - oficiální stránky

URL:

http://www.mkcr.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

9,1 položek/týden

Vyjádření Ministerstva kultury k uzavření Libeňského mostu v Praze

19.ledna
Magistrát hl. m. Prahy oznámil, že soubor mostních objektů „Libeňský most“ bude vzhledem k jeho havarijnímu stavu uzavřen pro automobilovou a tramvajovou dopravu s tím, že bude nutné vyčkat na výsledek řízení o jeho prohlášení za kulturní památku.

Ministr kultury uctí památku Jana Palacha

18.ledna
Ilja Šmíd spolu s generálním ředitelem Národního muzea Michalem Lukešem a bývalým ministrem kultury Danielem Hermanem uctí v pátek 19. 1. 2018 ve 13,45 hodin památku Jana Palacha, od jehož úmrtí uplyne 49 let.

Ministr kultury Ilja Šmíd se zúčastní předávání cen CLASSIC PRAGUE AWARDS

18.ledna
Slavnostní večer, během kterého bude udělena křišťálová trofej ve všech kategoriích, proběhne 20. ledna 2018 ve Smetanově síni pražského Obecního domu.

Den památky obětí holocaustu v Terezíně

17.ledna
Ve středu 24. ledna uctí Den památky obětí holocaustu v Terezíně předseda saské vlády, saský premiér a místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Smyslem akce je předat odkaz obětí nacizmu mladé generaci.

V Muzeu umění vloni nejvíce lákala andělská křídla, zájem byl také o tajemství eucharistie či český hyperrealismus

17.ledna
V roce 2017 Muzeum umění Olomouc uspořádalo 41 krátkodobých výstav, a to včetně výstav přecházejících z roku 2016 a komorních výstav v kavárnách Café ´87, Amadeus a v Divadle hudby. Spolu se sedmi stálými expozicemi je zhlédlo 167 280 návštěvníků.

Vyrazte v sobotu s Masarykem do světa

17.ledna
Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy, kde se v sobotu 20. ledna 2018 od 13.00 do 17.00 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend.

Brno v květnu představí 169 talentovaných grafických designérů z celého světa

16.ledna
Tento týden zasedala v Moravské galerii v Brně odborná porota, která vybírala díla pro Mezinárodní přehlídku bienále grafického designu.

Jablonecké muzeum zve v sobotu na dílnu

16.ledna
Pokud jste ještě nikdy nedostali žádnou medaili, máte v sobotu 20. ledna 2018 jedinečnou šanci vytvořit si svou vlastní. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo od 9 do 17 hodin tvůrčí dílnu k probíhající výstavě Druhá strana mince.

Pražský filharmonický sbor a FOK oslaví 100. let výročí narození Leonarda Bernsteina

15.ledna
Na dvou koncertech k 100. výročí narození Leonarda Bernsteina se Pražský filharmonický sbor připojí k Symfonickému orchestru hl. m. Prahy FOK (Smetanova síň Obecního domu v Praze, 17. a 18. 1. 2018).

Ministr kultury Ilja Šmíd navštíví Brno, setká se zde i s řediteli příspěvkových organizací MK

11.ledna
Pracovní cestu zahájí 14. ledna 2018 návštěvou koncertu Slavné oratorní sbory v podání Moravské filharmonie Olomouc a Českého filharmonického sboru.

Malované opony divadel českých zemí II

10.ledna
Novou výpravnou publikaci vydává Národní informační a poradenské středisko pro kulturu - příspěvková organizace Ministerstva kultury.

Moravská zemská knihovna zahájila registrace do národní expozice na mezinárodních knižních veletrzích

10.ledna
10. ledna 2018 byla pro české nakladatele a další subjekty z oblasti knižního trhu otevřena registrace do národní expozice České republiky na knižních veletrzích v Bologni a Londýně.

Ministr kultury uctil památku obětí operace SILVER A

9.ledna
Ministr kultury Ilja Šmíd dnes ve 14 hodin na pardubickém popravišti Zámeček uctil památku obětí operace SILVER A, pardubického odboje i tragédie v Ležákách.

Aktivity proexportní kanceláře Soundczech za rok 2017

9.ledna
SoundCzech, česká proexportní kancelář v čele s ředitelem Mártonem Nárayem, zahájila svou činnost na jaře tohoto roku nabitým programem.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes