Deník.cz

Popis:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/z_domova/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

13,7 položek/den

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

1:30
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. dubna 2018.

Do Beskyd se po letech vrátila vlčí smečka. Žije zde i desítka rysů a medvěd

0:21
Po téměř dvou desetiletích se na česko-slovenském pomezí opět pohybuje vlčí smečka. Potvrdilo to sledování velkých šelem, kterému se s pomocí dobrovolníků v takzvaných vlčích hlídkách věnuje Hnutí Duha ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR a Správou Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy.

Teplotní rekordy dnes padaly ve velkém, bylo až 28,6 stupně

22:05
V Česku dnes znovu padaly teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Praze na Karlově, kde meteorologové naměřili 28,6 stupně Celsia. Teplotní maxima pro 20. duben dnes padla na stovce ze 148 stanic, které měří alespoň tři desetiletí. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teplé počasí bude podle meteorologů pokračovat i o víkendu.

Kardinál Beran je již doma. Na kbelském letišti přistál letoun s jeho ostatky

18:41
/INFOGRAFIKA/ Po téměř pěti desetiletích se do rodné země navrátil muž, kterého nedokázali zlomit ani nacisté, ani komunisté. Josef Beran, jehož ostatky byly včera vyzdviženy ze Svatopetrské baziliky ve Vatikánu. Letoun dosedl na kbelském letišti krátce po 18. hodině, za zvuku kostelních zvonů.

Zeman bude mít nového poradce. Prezidenta Hospodářské komory Dlouhého

17:31
Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý přijal nabídku prezidenta Miloše Zemana, aby se stal členem jeho expertního týmu. Dlouhý to dnes oznámil ČTK. Uvedl, že nabídku přijal především jako představitel komory, která je největším reprezentantem malých a středních podniků i velkých průmyslových firem.

Centrum Olomouce provoní pět tun syrečků. Vyjeďte si na tvarůžkový festival

15:47
Nádherné letní počasí a spousta parádních akcí čeká o víkendu Olomoucko. Podívejte se na naše tipy, kam vyrazit.

Onderka: ČSSD dostala od ANO nabídku pěti resortů, včetně vnitra

15:14
Grémium ČSSD začalo v Lidovém domě jednat o obnovení rozhovorů o vládní spolupráci s hnutím ANO premiéra Andreje Babiše. Místopředseda strany Roman Onderka novinářům před jednáním potvrdil, že ČSSD dostala od ANO nabídku pěti resortů včetně ministerstva vnitra. Podle místopředsedy Martina Netolického bude ČSSD žádat vzhledem k Babišovu trestnímu stíhání, aby přímo v koaliční smlouvě stálo, že v...

Ministerstvo školství dostane v příštím roce 30 miliard navíc, slíbil Babiš

14:37
Rozpočet školství by se v příštím roce nejspíš mohl zvýšit o 30 miliard korun. Řekli to zástupci vysokoškolských a středoškolských studentů po jejich dnešním setkání s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). S ním na úřadu vlády jednali o rozhodnutí přesunout letos 400 milionů korun z resortu školství na slevy v jízdném. Studenti s tím nesouhlasí, premiér na tomto kroku trvá.

Zmírnění protikuřáckého zákona? ANO je v otázce nejednotné

14:37
Zmírnění protikuřáckého zákona zřejmě bude čelit ve Sněmovně návrhu na zamítnutí už v prvním čtení. Poslanci dnes úvodní kolo debaty o poslanecké předloze, jež by upravila zejména nynější úplný zákaz kouření v restauracích, nedokončili. Měli by v ní pokračovat na příští schůzi, která začne ve druhé polovině května.

Česko bude mít v Jeruzalémě honorární konzulát, řekl Babiš. Možná i centrum

14:37
Česko během několika měsíců otevře honorární konzulát v Jeruzalémě, uvedl na dotaz předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO). Zvažuje se také otevření Českého centra při plánované návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Izraeli na konci letošního roku, dodal. Česká republika podle Babišova vyjádření tímto krokem nenaruší společný postoj Evropské unie ani rezoluce OSN, které se vztahují k Jeruzalému.

Část dat v majetkových přiznání obecních politiků bude neveřejná

12:18
Údaje o movitém majetku a závazcích komunálních politiků mají být podle Sněmovny neveřejné. U představitelů malých obcí, kteří za obecní funkci nepobírají plat, budou veřejné jen údaje o nemovitostech a funkcích ve firmách. Změny má přinést novela zákona o střetu zájmů, kterou dnes dolní komora schválila.

Kardinál Josef Beran se po téměř půlstoletí vrací domů

10:34
/INFOGRAFIKA/ Po téměř pěti desetiletích se navrátí do rodné země muž, kterého nedokázali zlomit ani nacisté, ani komunisté. Včera byly ze Svatopetrské baziliky vyzvednuty jeho ostatky, ty dnes přiletí do Prahy.

Ministr Vojtěch: Dvě třetiny občanů jsou pro zákaz kouření v restauracích

10:00
Třiapadesát procent Čechů považuje podle výzkumu STEM pro ministerstvo zdravotnictví protikuřácký zákon za pozitivní opatření. Za negativní ho má třetina lidí, stejný podíl je v populaci kuřáků. Ostatní nemají názor. Návrh na zmírnění zákazu kouření v restauracích, který je součástí zákona platného od loňského května, bude dnes projednávat Sněmovna.

Sněmovna schválila úpravu pravidel pro užití genetických zdrojů

10:00
Zpřesnění pravidel pro využívání genetických zdrojů podle unijních předpisů přinese vládní návrh nového zákona, který dnes schválila Sněmovna. Předloha, jež nyní zamíří k posouzení do Senátu, upravuje pravidla pro zařazení sbírek genetických zdrojů do unijního registru, který spravuje Evropská komise.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes