Deník.cz

Popis:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

8,6 položek/den

Koruna opět trhá rekordy. Kurz spadl na 25,40 a je nejnižší za pět let

19:50
Česká měna k euru ve středu posílila a odpoledne nakrátko prolomila hranici 25,40 koruny za euro. Jedná se tak o nejnižší kurz za posledních pět let. Na této úrovni den zakončila proti úterku silnější téměř o desetník. Vůči dolaru koruna vylepšila maximum od léta 2014, když se v noci dostala až ke 20,65 koruny za dolar.

Kdo si letos vydělá více než milion korun? Zaměstnanců s vysokými platy přibývá

15:47
Roční celkový výdělek přesahující hranici milion korun je metou, kterou letos překonají pracovníci různých profesí. Na dříve magickou hranici vyhrazenou jen hrstce nejlépe placených zaměstnanců dosáhne stále více lidí.

Češi loni uzavřeli rekordní počet manželských smluv. Chrání je před dluhy

15:13
Pro manželskou smlouvu si loni k notáři přišlo celkem 10 188 párů. To je o téměř čtyři stovky více než v roce 2016 a celkově se jedná o vůbec nejvyšší záznam ve statistikách Notářské komory ČR. Smlouvy je možné podepisovat také během manželství a i tuto možnost Češi využívají.

Skanska zahájila restrukturalizaci. Propustit chce tři tisíce zaměstnanců

13:27
Švédská stavební společnost Skanska ve středu oznámila, že v nejbližších dnech zahájí komplexní restrukturalizaci. Během ní chce propustit přibližně tři tisíce zaměstnanců. Společnost zároveň upozornila své akcionáře, že její zisk za uplynulý rok bude nižší než se původně předpokládalo.

Škoda slaví rekordní rok na českém trhu. Meziročně si polepšila o osm procent

12:16
V uplynulých dnech završila mladoboleslavská automobilka Škoda další rekordní rok na domácím trhu. Během dvanácti měsíců roku 2017 bylo na území České republiky zákazníkům dodáno celkem 95 tisíc vozů s okřídleným šípem ve znaku, což je o osm procent více než v loňském roce. Škoda si zároveň i nadále drží třetinový podíl na tuzemském trhu.

V Ústí zuří válka pohřebnických firem. V krematoriu zasahovala policie

11:41
V jediné provozuschopné peci ve střekovském krematoriu v Ústí už se opět spalují nebožtíci. Zařízení TABO v úterý odpoledne spustil současný nájemce krematoria Jiří Šauer. Podle kupní smlouvy však pec vlastní firma Memory in Memory Antonína Cíchy. Na místě tak stejně jako v pondělí zasahovala policie.

V Chlumci na Českokrumlovsku je nulová nezaměstnanost

11:41
Nulovou nezaměstnanost, a to už dva měsíce po sobě, má obec Chlumec, úřad práce tu neeviduje ani jednoho člověka bez práce.

Scuderia Praha získala do svých řad novou posilu. Ředitelem týmu se stal Vegera

11:07
Společnost Scuderia Praha, která je výhradním distributorem značek Ferrari a Maserati v České republice, přivítala ve svém týmu Ferrari nového ředitele. Tím se na začátku letošního roku stal Richard Vegera.

Vitáskovou soud v Olomouci osvobodil. Jako jedinou

10:31
Vrchní soud v Olomouci ve středu ráno zprostil obžaloby bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou.

Znovu Hrdlička: zakázky jeho firmy čelí další kritice

8:48
Opoziční zastupitel z Prahy 11 upozornil na spornou zakázku. Týká se Hrdličkovy firmy Vistoria. Podnikatel označil kritiku za pomluvy.

Optimapharm, přední regionální výzkumná společnost, převzala českou MKS Research

16.ledna
Přední specializovaná firma v regionu jihovýchodní Evropy - Optimapharm, která provádí klinický výzkum (Clinical Research Organization – CRO), převzala českou CRO společnost MKS Research. Optimapharm o tom informovala ve své tiskové zprávě. Podle ní se tak stalo v návaznosti na celosvětový trend konsolidace postavení na trhu.

Partners otevřou novou pojišťovnu. Zaměří se i na on-line služby

16.ledna
Finanční skupina Partners plánuje příští rok otevřít vlastní životní pojišťovnu. Investovat do ní chce zatím 350 milionů korun, zaměří se i na on-line pojišťovnictví. Žádost o udělení licence podala u České národní banky.

Dobré vztahy se šéfem? Vyplatí se. Zaměstnanci mají vyšší platy téměř o pětinu

16.ledna
Lidé, kteří mají přátelský vztah se svým šéfem, mají v průměru o 18 procent vyšší plat než ti, kteří mají s nadřízeným vztah rezervovaný nebo nepřátelský. Platový rozdíl ve prospěch dobrých vztahů vyšel nejenom v Česku, ale ve všech evropských zemích, kde probíhal průzkum portálů Platy.cz a Paylab.com.

České dráhy urychlí odbavení. In Karta bude i v mobilu

16.ledna
Odbavení cestujících ve vlacích by se mělo zjednodušit. Zákaznická karta Českých drah (ČD) by měla nově fungovat v mobilu prostřednictvím aplikace a QR kódu. Noví zákazníci si vytvoří Virtuální In Kartu (VIK), ti stávající si do mobilního telefonu přenesou obraz své čipové In Karty (OIK).

Brněnský dopravní podnik prodává tramvaje. Kvůli obtížím je nevyužíval

16.ledna
Jedenáct let stály ve vozovnách, potom pár let i přes technické závady jezdily a teď je mají získat noví majitelé. Brněnský dopravní podnik prodává dva tramvajové vozy typu RT6N1, které byly dlouhodobě problémové.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes