Deník.cz

Popis:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

10,6 položek/den

Mall.cz v Nových Butovicích zkombinoval e-shop s kamenným obchodem. A chce další

17:42
Internetový obchod Mall.cz otevřel v nákupní galerii Nové Butovice svou první prodejnu spojující výdejnu a showroom. Umožní zákazníkům vyzvedávat objednávky včetně objemných zásilek a zároveň bez nutnosti předchozí objednávky nakupovat vystavený sortiment.

Standa zvládne práci za pět lidí. Sberbank proto zaměstná druhého robota

16:33
Česká pobočka největší ruské spořitelny Sberbank rozšiřuje činnosti ovládané robotem. Vloni zaměstnala robota Standu, který zvládá sedm procesů a pracuje za pět lidí. Banka by ráda zautomatizovala dalších deset činností, rozšíří proto svůj zaměstnanecký kolektiv o druhého robota.

Na Dlouhých stráních už jsou dvě elektrárny. Vodu doplnilo slunce

15:58
Společnost ČEZ Solární vybudovala u horní nádrže vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně nejvýše položenou fotovoltaickou elektrárnu v zemi. Úhrnný výkon třiceti panelů představuje pouhou setinu promile energie, kterou je schopná dodávat sesterská přečerpávací elektrárna. Nová elektrárna tak poslouží spíš k osvětě.

Z Letiště Václava Havla bude od neděle přímé spojení do 157 míst po celém světě

15:24
V neděli 25. března vstoupí na Letišti Václava Havla Praha v platnost nový letní letový řád. V nadcházející sezóně, která potrvá do 27. října 2018, své služby v rámci pravidelné přepravy nabídne 67 dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 157 míst po celém světě. Na Letiště Václava Havla Praha budou létat tři noví dopravci a celkem bude Praha spojena se šesti novými destinacemi. Zároveň doch...

Většina živnostníků si na daně nešetří, každý osmý si pak na ně musí půjčit

11:22
Třetina živnostníků si průběžně šetří na zaplacení daní. Nejčastěji si dávají stranou částku do tří tisíc korun měsíčně. Přesto měl každý osmý živnostník alespoň jednou za poslední tři roky se zaplacením daní problém, který řešil půjčkou. Vyplývá to z průzkumu Equa bank.

Rakušané už nechtějí být závislí na české elektřině, budou proto pálit víc dřeva

10:49
Rakouský odpor k elektřině z jádra vede k tomu, že ve dnech, kdy je chladno a fouká vítr, musí alpská země dovážet až dvě třetiny potřebné energie z České republiky. Podíl této „neekologické“ cizí elektřiny chce nyní Vídeň razantně snížit tím, že v do elektrárenských kotlů pošle část svých lesů.

Nemocenská vzrostla. Stačí ale?

10:49
Nemocenská se od Nového roku zvýšila. Víte ale, kolik dostanete, když zůstanete v pracovní neschopnosti 30 dní, 60 dní, nebo celý rok? Příklady přináší finanční poradce Partners Václav Valášek.

Zhasínáme. Vláda řeší světelné znečištění oblohy

5:42
Evropu stále více zasahuje světelné znečištění. Ani Česko není výjimkou. Způsobuje je mnoho umělých zdrojů světla, což potvrzují vědci a jejich měření. Mnoho lidí proto trpí nedostatkem spánku, snižuje se tak kvalita jejich života. Zlepšení by měla přinést opatření, která včera schválila vláda v demisi.

Chytré domácnosti jsou budoucností Česka. Svým majitelům ušetří až 3500 korun

21.března
Vzhledem k rostoucímu počtu chytrých zařízení bylo jen otázkou času, než se obdobné systémy začnou výrazněji prosazovat také v českých domácnostech. Chytré zásuvky, žárovky či termostaty jsou na českém trhu běžně k sehnání již delší dobu, komplexní řešení se ale zákazníkům prodraží. Nebo ne? Na Smart region tour 2018 v Ostravě se dnes sešly desítky podnikatelů a starostů, aby jednaly o spoluprá...

Jak ochránit svůj domov? Jedině vhodnou pojistkou!

21.března
Vracíte se po těžkém dnu z práce s vidinou teplé sprchy. A ejhle, z promáčeného stropu v koupelně zjistíte, že stejný nápad měla i sousedka nad vámi. Jak předejít placení škod, vysvětluje Jiří Kubík, finanční poradce Partners.

Diskuze o czexitu znepokojuje 78 procent firem. Čtvrtina by zvažovala odchod

21.března
Nejistota spojená s diskuzí o takzvaném czexitu, tedy vystoupením Česka z EU, už pronikla do vrstev manažerů a investorů firem – znepokojeno je 78 procent z nich. Více než čtvrtina podniků by v případě opuštění EU zvažovala přesunutí svých investic do jiných zemí. Alespoň to vyplývá z březnového průzkumu Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK), kterého se zúčastnilo 150 firem.

Velké online firmy budou v Evropě platit daň z obratu, navrhuje Evropská komise

21.března
Velké technologické online firmy typu Facebooku, Amazonu či Google by měly na území Evropské unie platit daň z obratu. Tuto středu to navrhla Evropská komise. Daň by mohla vynášet až pět miliard eur (127 miliard korun) ročně.

Pražští strážníci budou od jara střežit metropoli na na nových motocyklech

21.března
/FOTOGALERIE/ Stejně jako ostatní motorkáři usednou na své stroje s přicházejícím jarem i strážníci v Praze. V současné době vozový park pražských strážníků sčítá celkem 95 motocyklů. Čtyřiačtyřicet nově pořízených nahradí 51 motorek, které byly nakoupeny v letech 2000 až 2010.

Mám signály, že financování nebylo v pořádku, řekl Babiš k odchodu Maradové

21.března
Avizovaný odchod Svatavy Maradové ze Státního pozemkového úřadu (SPÚ) může souviset se špatným hospodařením instituce. Alespoň to naznačil premiér v demisi Andrej Babiš. Maradová svou rezignaci na funkci ústřední ředitelky úřadu včera vysvětlila tím, že napomůže koaličním vyjednáváním o složení vlády.

Stát si ze zisku letových dispečerů vezme téměř 138 milionů korun

21.března
Ze zisku leteckých dispečerů letos stát získá takřka 138 milionů korun, tedy o dvě pětiny víc než loni. Celkem 100 milionů bude příjmem rozpočtu ministerstva dopravy a 38 milionů bude využitých na výcvik řídicích letového provozu armády. Převod peněz dnes schválila vláda, vyplývá z informací na internetových stránkách kabinetu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes