MoneyMAG.cz

Popis:

MoneyMAG.cz - Půjčky, Kurzy měn, Akcie, Hypotéky, Bydlení, Daně

URL:

http://moneymag.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

6 položek/den

Rakousko chce omezit dovoz elektřiny a plynu spalováním dřeva

16:46
Rakousko by mohlo omezit svoji závislost na dovozu elektřiny a zemního plynu tím, že bude v elektrárenství více používat dřevo a dřevní odpad. Pomocí tohoto paliva se nyní v zemi vyrábí asi pět procent veškerého proudu.

Komoditní výhled: Zlatí býci sbírají síly, inflace v centru pozornosti

16:46
Zlato má díky geopolitické nejistotě a zvýšené hrozbě korekce u rizikovějších aktiv potenciál pro skutečné dlouhodobé posílení. Všechny komodity nyní v podstatě využívají pozornosti, která se upírá k inflaci s tím, jak současný expanzivní cyklus směřuje ke své závěrečné fázi a roste tlak na ceny. Investoři tlačí komoditní indexy na několikaměsíční maxima, informuje Ole Hansen, hlavní komoditní ...

Českým rodinným firmám se daří. Proč je tento typ podnikání tak úspěšný?

12:08
Rodinné firmy se v byznysu těší zvláštnímu postavení. Často se s nimi pojí silné příběhy, dlouhá historie, jsou nositelkami tradice. Rodinnému podnikání v současné době pomáhá i trend nakupování u alternativních výrobců, lokálních producentů a hledání opravdové kvality. Proč jsou rodinné firmy obecně mnohdy úspěšnější než ty klasické?

Jak by se pojišťovny zachovaly v případě, kdy by se pojistník stal obětí teroristického útoku?

11:01
Terorismus řadily pojišťovny dlouhou dobu mezi výluky z plnění ať už v rámci cestovního, nebo životního pojištění. Časy se ale mění a i v tuzemsku působící pojistné ústavy svůj přístup k tomuto riziku, které se bohužel stalo realitou posledních let, upravily. Některá omezení pro vyplacení pojistného plnění ale zůstala. Jak by se vybrané pojišťovny zachovaly v případě, kdy by se pojistník, který...

Ministerstvo financí navrhuje nižší DPH. Čeho se významné snížení dotkne?

11:00
Ministerstvo financí předložilo do vnějšího připomínkového řízení návrh novely Zákona o DPH, která snižuje daňové zatížení v sektoru stravování, některých řemeslných a odborných služeb, vodného a stočného. K významnému snížení DPH dochází u kadeřnických a kosmetických služeb, oprav jízdních kol, obuvi, úpravy a opravy oděvů a textilních výrobků pro domácnost a prodeji točeného piva, kde by mělo...

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 22. března

11:00
Výběžek vyššího tlaku vzduchu zasahující k nám od západu bude slábnout. Během dne bude postupovat od severozápadu přes naše území okluzní fronta, informuje ČHMÚ.

Úrokové sazby na hypotékách dál rychle rostou

11:00
„Rostoucí úrokové sazby na hypotékách povedou ke snížení poptávky po nákupu nemovitostí. Důsledkem bude pomalejší růst cen realit než v minulých letech. Vzhledem k nedostatku nemovitostí ve velkých městech však zatím nelze očekávat propad cen,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Počet obyvatel Česka překonal 10,6 miliónu. Loni zemřelo nejvíc lidí za posledních 20 let

9:52
V průběhu roku 2017 vzrostl počet obyvatel České republiky o 31,2 tisíce. Překonal hranici 10,6 miliónu.

Vyplňujete si daňové přiznání sami? Chyby, kterých se lidé nejčastěji dopouštějí

9:52
Už jen do 3. dubna mají lidé čas na podání daňového přiznání za rok 2017. Krom podnikatelů se tato povinnost týká třeba zaměstnanců, kteří při zaměstnání podnikají nebo mají i další druhy příjmů. Řada poplatníků se při vyplňování přiznání spoléhá jen na sebe, což s sebou nese riziko vzniku chyb. Jaké jsou ty nejčastější?

Víte, co mají společného kavárny a zahrádkáři?

20.března
Víte, co spojuje zahrádkáře s kavárnami Costa Coffee? Lógr. Kávová sedlina, kterou si můžete v kavárnách vyzvednout zdarma, se dá totiž využít na zahradě, jako přírodní hnojivo. A nejenom tam, poslouží i pokojovým rostlinám. Nezapomeňte na jarní hnojení a zajděte si do kavárny pro lógr, ale i na šálek kávy, který vám dodá energii k práci.

Práce přesčas: Jaká máte práva a na co si dát pozor?

20.března
Společnost Vaše nároky.cz, která mimo jiné pomáhá zaměstnancům řešit finanční spory se zaměstnavateli, ročně zpracovává tisíce dotazů týkajících se práv občanů. Jelikož se v 5% z celkové počtu dotazů občané ptali na problematiku přesčasů, vydaly Vaše nároky.cz ve spolupráci s právníkem zprávu, která zodpovídá na 7 nejčastějších dotazů ohledně přesčasu. Na otázky odpovídá právník Mgr. Petr Novák.

Dívka odmítla konvertovat k islámu, brutální útok nepřežila

20.března
V Německu byla minulý týden zavražděna teenagerka. Policie se domnívá, že ji zabil její přítel – neúspěšný žadatel o azyl z Afghánistánu. Migrant už byl zatčen. Přátelé dívky tvrdí, že se naštval poté, co mu dívka oznámila, že nebude konvertovat k islámu.

Budoucnost českých důchodců: Kolik si spořit na penzi?

20.března
Každý třetí Čech středního věku nemá jasnou představu, jak se finančně zajistit na stáří. 22 procent z nich se na důchod dokonce nepřipravuje vůbec. Ačkoliv ne každý spoří, v průměru by lidé na stáří chtěli hospodařit s jedním milionem korun.

Hledáte novou práci? Tohle do životopisu nikdy nepište

19.března
Zvládnutí základních uživatelských programů typu Word, Excel a PowerPoint je v současné době považováno za součást obecného vzdělání a znalost práce s počítačem je vyžadována u tří čtvrtin pracovních pozic od těch administrativních výše. Přesto, že většina uchazečů o práci ve svém životopisu deklaruje, že tyto dovednosti má, zkušenost z praxe je jiná. Nejvýraznější je tento nepoměr u Excelu: bo...

Jízda na kole je pro muže velmi nebezpečná, varují vědci

17.března
Britská studie několika tisíc cyklistů zjistila, že muži, kteří pravidelně jezdí na kole, mají šestkrát větší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes