MoneyMAG.cz

Popis:

MoneyMAG.cz - Půjčky, Kurzy měn, Akcie, Hypotéky, Bydlení, Daně

URL:

http://moneymag.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7 položek/den

Předpověď počasí na noc a pátek 19. ledna

14:59
Tlaková níže postoupí z Polska nad Pobaltí. Na naše území bude od západu proudit chladný a vlhký vzduch, informuje ČHMÚ.

Přes 220 tisíc lidí si vloni zkontrolovalo své důchodové konto. Jak si zažádat?

12:38
Možnost ověřit si údaje, které nejen pro budoucí starobní důchod eviduje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), má každý občan bez ohledu na věk. Jednou za kalendářní rok může požádat o zaslání informativního osobního listu důchodového pojištění (IOLDP). Obdrží ho zdarma. Jen na žádost občanů ČSSZ v loňském roce vyhotovila a zaslala 105 060 IOLDP. Kromě toho, aniž by museli žádat, zasílá Č...

Daňové odpočty na životní pojištění? Pomůžeme vám se v nich zorientovat

11:27
Se začátkem roku se pro mnohé blíží uzávěrka účetnictví za rok 2017. Pokud splňujete níže uvedené podmínky a platíte si životní pojištění, nezapomeňte na jeho odpočet. Pojišťovna MetLife pro vás připravila stručný přehled nedávných změn a jednoduchý návod, jak se v nich vyznat.

Končí poplatky za platbu kartou. Pravidla pro ověřování identity klientů se mění

11:27
Mnozí z vás mají v živé paměti texty cedulek umístěných u pokladen. Stálo na nich, že si prodejce účtuje za platbu kartou poplatek ve výši několika procent. Spotřebitel zaskočený nedostatkem hotovosti chtě nechtě zaplatil účet i s přirážkou. Tomu je od 13. ledna tohoto roku učiněna přítrž, protože začal platit nový zákon o platebním styku, který poplatky u spotřebitelských koupí zakazuje. Banky...

Češi se vůbec nezajímají o stav nemovitosti, kterou si chtějí koupit. Proč tomu tak je?

10:17
V České republice se každým rokem uskuteční až 100 tisíc realitních transakcí, přičemž nezanedbatelnou část z nich tvoří prodej bytů či domů. Přestože pořízení nemovitosti je vysoká investice, nevěnují kupující dostatečnou pozornost kvalitě a technickému stavu kupovaného objektu. Zatímco v zemích západní Evropy by si kupující nekoupil žádnou nemovitost bez dokumentu dokládajícího jejího předcho...

Kdo si letos vydělá více než milion korun? Zaměstnanců s vysokým platem přibývá

17.ledna
Roční celkový výdělek přesahující hranici milion korun je metou, kterou letos překonají pracovníci různých profesí. Na dříve magickou hranici vyhrazenou jen hrstce nejlépe placených zaměstnanců dosáhne stále více lidí.

Hesla k online účtům: Kdo si je má všechny pamatovat?

17.ledna
Dnes a denně se přihlašujeme k bezpočtu internetových účtů, abychom převedli peníze z jednoho bankovního účtu na druhý, nakoupili v e-shopu, objednali si taxi a tak dále. Společnost Kaspersky Lab se ve svém nejnovějším průzkumu zaměřila na zvyky uživatelů, kterými se řídí při vytváření hesel ke svým účtům.

Někteří senioři by si mohli pohoršit? Jak bude řešit důchody nová vláda?

17.ledna
ROZHOVOR - Vláda Andreje Babiše představila své programové prohlášení vlády. V něm slibuje například zrušení superhrubé mzdy, růst důchodů i platů, či daňové výhody pro rodiny. Ustojí státní rozpočet takové sliby? A jak by změny pocítili občané v reálném životě? I na to odpovídal Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 18. ledna

17.ledna
Z Britských ostrovů bude postupovat k východu tlaková níže a s ní spojený frontální systém ovlivní počasí u nás, informuje ČHMÚ.

Češi více cestují a dopřávají si luxusu

17.ledna
Zájem Čechů o nákup výhodných letních dovolených i v letošním roce stoupá. Zájezd v režimu First Minute si dle údajů cestovní agentury Invia zakoupilo prozatím o 61 % více osob než loni ve stejném období. Největší zájem o nákup First Minute pobytů přitom odborníci očekávají až v druhé polovině ledna. Klasické evropské destinace letos dohánějí africké země, které stále získávají na popularitě. P...

Rušení stravenek? Jíme za ně už 25 let. Čeká je elektronizace a možná i konec

16.ledna
Ministerstvo financí oznámilo záměr jednat o zrušení daňového zvýhodnění stravenek a hypoték. Unie zaměstnavatelských svazů ČR to považuje za velmi nesystémové, protože k tomu neexistuje objektivní důvod.

Nákup ojetiny ze zahraničí? Rizika, která vám hrozí

16.ledna
Češi již delší dobu preferují nákup automobilů českého původu. Podle čerstvých statistik Sdružení dovozců automobilů (SDA) za rok 2017 mají Češi stále menší zájem o dovoz ojetin ze zahraničí a upřednostňují nákup vozů, které byly prvně registrovány v Česku a zároveň tu byly i celou dobu provozovány. Takové automobily mají zpravidla jasně doložitelnou historii, a zákazník tak nekupuje zajíce v p...

Rodiny s dětmi si letos přilepší. Novinkou je i placená týdenní otcovská dovolená

16.ledna
Rok 2018 přináší pro rodiny s dětmi hned několik příjemných novinek, díky kterým jim v peněžence zůstane více peněz. V prvé řadě se jedná o vyšší daňové zvýhodnění na první dítě, dále pak například vyšší školkovné. Další novinkou je i týdenní placená otcovská dovolená.

Na jaké daňové změny se musíme letos připravit?

15.ledna
Změny v zaměstnaneckých benefitech, zvýšení daňového zvýhodnění na první dítě či zpřísnění podmínek pro získání daňového bonusu. To jsou jen některé z hlavních změn, které se v roce 2018 dotknou firem, podnikatelů a zaměstnanců.

Neziskovky jsou osina v zadku? Expert prozradil, komu vadí nejvíce

13.ledna
Neziskové organizace působící v České republice často čelí tvrdé kritice. Mezi nejhlasitější odpůrce patří například i prezident Miloš Zeman. Jenže podle bývalého ředitele Agentury pro sociální začleňování a současného šéfa Institutu pro sociální inkluzi Martina Šimáčka je tato problematika mnohem složitější, než si řada kritiků uvědomuje.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes