Motejlek.com

Popis:

Co se jinde nedovíte

URL:

http://www.motejlek.com

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

3,5 položek/týden

Soukromý: Další exministrův nákup v jeho rodném kraji

19.ledna
Akviziční tažení českého exministra má další zářez. Jím spoluvlastněná investiční společnost kupuje už pátou společnost. Nikoli levně.

Soukromý: Tradiční industriální skupina má nového minoritáře

16.ledna
Za zásluhy a taky pro budoucí motivaci získal proměnlivý minoritní podíl v tradičním podniku, který nedávno akvizičně narostl, jeho ředitel.

Soukromý: Za kolik a co vlastně získal Petr Kellner a co s tím hodlá udělat

16.ledna
Nejzajímavější transakcí loňského roku byl bezpochyby prodej Škody Transportation. Že zůstala v českých rukou bylo dáno mimořádnými okolnostmi a jistě to tak nezůstane na dlouho. Nový majitel Petr Kellner není žádný industrialista, s podnikem má své další obchodní plány. Získal ho s přihlédnutím na některá vsktuku cenná aktiva opravdu levně a nepochybně na transakci dobře vydělá.

Co si slibujeme od Jiřího Drahoše

15.ledna
Když jsme v srpnu 2017 veřejně podpořili prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše a přispěli mu částkou 800 tisíc korun na jeho kampaň, neslibovali jsme si od toho vůbec nic, snad kromě naděje, že inspirujeme i některé další lidi z našeho širšího okruhu k finanční podpoře slušného člověka v jeho předem nerovném souboji se současným, pro tuto zemi neblahým prezidentem. Přesto jsme se jedné odměny dočkali...

Soukromý: Penta Investments je jako jediná ve hře o monstrprojekt

10.ledna
V Praze se cosi velkého chystá. Chtěli u toho být mnozí, ale zatím mají sanci jen Dospiva, Haščák a spol.

Soukromý: Selfmademan ze Slezska: Nejlepší rok v historii a teď další expanze v cizině

9.ledna
Jeden z mála českých velkotovárníků, který svůj byznys vybudoval takřka z garáže až po velký mezinárodní holding, kupuje další firmu v zahraničí. Má za sebou nejlepší rok, který předčil veškerá očekávání, a před sebou velké plány.

Soukromý: Zase o trošku víc český je rumunský obchod s plynem

8.ledna
Český byznysmen posiluje postupnými akvizicemi svou pozici na rumunském trhu. Aktuálně přebírá společnost za zhruba čtvrt miliardy korun.

Soukromý: Spor mezi bývalými spojenci o 200 milionů

5.ledna
Jeden v určitou chvíli přispěchal na pomoc druhému. Pak ho chtěl zničit, teď se to obrací proti němu.

Provinciál české provincie dominikánů Benedikt Mohelník ostře a pravdivě vůči Zemanovi

3.ledna
Dominik Mohelník, pokračovatel a nositel odkazu Svatého Dominika, Svatého Tomáše Akvinského či Svaté Zdislavy z Lemberka: "Miloš Zeman během pěti let svého prezidentského mandátu ukázal, že pravdu nepokládá za skutečně důležitou, že spravedlnosti si neváží a že svobodu druhých nerespektuje. Miloš Zeman jako prezident své spoluobčany k ušlechtilému jednání nevede, ale naopak svými vystoupeními základní občanské ctnosti zpochybňuje tím, že v lidech probouzí nízká hnutí a sobecké zájmy. Tímto zp...

Soukromý: Dvacet let a dost, dva majitelé prodávají svou zavedenou společnost

3.ledna
Jeden z klasických a největších hráčů na českém trhu ve svém oboru může brzy změnit majitele. Dva rovnocenní vlastníci nabízejí celou firmu na prodej.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes