Motejlek.com

Popis:

Co se jinde nedovíte

URL:

http://www.motejlek.com

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

3,5 položek/týden

Soukromý: Pár postřehů k vývoji na hliníku

15:25
Trh finální produkce registruje významný nárůst ceny, zpracovává zásoby a vyčkává, zda dojde ke korekci. Toto chování bude trvat do zpracování zásob a trh bude muset pod tlakem tento šok postupně absorbovat. V horizontu dvou až tří týdnů lze očekávat významný pokles objednávek ze segmentů, které jsou nastaveny na ....

Soukromý: Parádní globální PR firmy z Česka, která se nabízí k prodeji

19.dubna
Majstrštyk se podařil majitelům společnosti, která se už nějaký čas nabízí na globálním trhu investorům ke vstupu či kompletnímu odkoupení akcií. Reklama, jakou získali, je na české poměry takřka k nezaplacení.

Soukromý: Rušno kolem Equa bank

18.dubna
O menší českou banku Equa bank se zajímá více než jeden potenciální kupec. Scénář budoucnosti banky, která musí růst, aby měla investice ze strany private equity fondů smysl, s nimi ale v tuto chvíli vysoce pravděpodobně nepočítá.

Soukromý: První český dolarový milionář v legálním byznysu s kanabisem

16.dubna
Českou firmu, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem léčivých prostředků a potravinových doplňků z konopí (kanabisu), kupuje zaoceánská korporace. Osmatřicetiletý zakladatel se v kupující a velmi rychle rostoucí společnosti stává akcionářem.

Soukromý: Příležitost: Z českého trhu se chystá stáhnout zahraniční pojišťovna

12.dubna
Na pojišťovacím trhu v Česku se chystá majetkový přesun. Jeden ze zahraničních hráčů už rozjel proces prodeje svých zdejších aktiv.

Soukromý: Monstrózní palác v centru Prahy je už zase někoho jiného, ale stále na prodej

10.dubna
Pražský palác ze sklonku habsburské éry, v jehož útrobách se na konci minulého století kuly významné pikle, má od března jiného majitele. Je jím zahraniční fyzická osoba podnikající v Česku. Veliká nemovitost se ale nadále nabízí k prodeji.

Soukromý: Děripaska a Vekselberg odepíšou miliardy dolarů, Kreml nad nim posílí vliv

6.dubna
Akcie společností Rusal a En+ Group dnes na moskevské burze odepsaly shodně téměř 18 procent. Pro kontrolního vlastníka obou Olega Děripasku to znamená miliardovou ztrátu v dolarech.

Soukromý: Zdatný kapitalista nakonec po tuhých bojích kompletně ovládne holding v rodném kraji

6.dubna
Letité akcionářské neshody kolem multimiliardového holdingu mají pointu, k níž horko těžko spěly minimálně poslední dva roky. Jediným majitelem by se měl stát dvaačtyřicetiletý finančník.

Soukromý: Kapitán realit prodává osm nákupních center za desetimístnou částku

3.dubna
Koncentrace na větší projekty nakonec trochu nečekaně přispěla k tomu, že přední tuzemský kapitalista přistoupil v prodeji části svého portfolia. Kupcem je rostoucí štika. Jde o dosud její největší akvizici.

Soukromý: Trojice Slováků prodává svou 28 let pečlivě budovanou továrnu

3.dubna
Hned po revoluci se tři západoslovenští inženýři vrhli do soukromého byznysu v oboru, jemuž nejlépe rozuměli. Postavili schopnou firmu, která po čtvrtstoletí stále roste. Teď přišel čas na změnu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes