Moravskoslezský deník

Popis:

Informace a zprávy ze severomoravské metropole

URL:

http://moravskoslezsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

5,7 položek/den

Malá Pajda v Mariánských Horách: voliči Drahoše sedí na samotce

14:48
/NOVÝ SERIÁL DENÍKU/ Čím žije uvnitř ostravská hospoda, respektive lidé v ní spíše častěji vysedávající? Na to Deník hledal odpověď poprvé v novém seriálu, tentokrát v Malé Pajdě na sídlišti v Mariánských Horách. Jde o malý podnik s několika stoly, vyhledávají ho prakticky jen ti stejní štamgasti.

Olympijský festival v Ostravě: Zóna Deníku pojede o víkendu na plné obrátky

10:21
Olympijský festival v Ostravar Aréně pokračuje dalším dnem a spoustu lákadel si na tento víkend pro všechny návštěvníky připravila také Zóna Deníku.

Nemocných přibylo, dva pacienti s chřipkou v našem kraji zemřeli

9:14
Chřipková epidemie v Moravskoslezském kraji pokračuje. V tomto týdnu došlo k dalšímu nárůstu nemocnosti na akutní respirační onemocnění (ARI), nemocnost dosáhla 2301 případů onemocnění na 100 tisíc obyvatel.

Osobitý bruslař Olympijského festivalu v Ostravě se jmenuje Karel Ligocki

9:14
Pokud uvidíte v rámci Olympijského festivalu na kluzišti bruslit staršího muže, který si kromě bruslení uprostřed ledové plochy i zatančí, věřte, že to není žádný podivín. Máte tu čest s opravdovým mistrem.

Olympijský festival: Vydařený pátek! Češi brali dvě medaile, fandila i Ostrava

16.února
/FOTOGALERIE/ Hned první den druhého týdne her byl z českého pohledu vynikající. Po bronzovém zářezu Evy Samkové si pro stříbrnou medaili dobruslila Martina Sáblíková! Její medailovou jízdu už sledovala i spousta návštěvníků Olympijského festivalu v Ostravě.

Jarek Nohavica v Opavě besedoval i o Baníku a paradoxech

16.února
/FOTOGALERIE/ Opavské KUPE ve čtvrtek večer hostilo na besedě s názvem Na vodárně písničkáře Jarka Nohavicu.

Nová naděje pro damany stromové. Dva nově sestavené chovné páry

16.února
Damany stromové chová ostravská zoologická zahrada od roku 2009. V současné době nejsou tito drobní příbuzní slonů v žádné jiné zoo na světě a pouze v Ostravě se je podařilo rozmnožit!

Bedřiška? Kdepak, lidi v Ostravě více zajímá kolonie Červený kříž!

16.února
/FOTOGALERIE/ Vedení obvodu Mariánské Hory a Hulváky se v ulicích Bílé, Cottonově a Hany Kvapilové zajímalo o přeměnu sociálně vyloučené lokality ve „studentské městečko“. Její sousedé však v souvislosti s rekonstrukcí vyslovili pochyby i obavy.

Víte, kde se v Ostravě čepuje tanková Plzeň?

15.února
V centru Ostravy máte hned tři možnosti - Pivnice u Rady, Slezska P.U.O.R, The Pub u OC Forum Nová Karolina. V Porubě pak to je restaurace Arrows a nově také plzeňská tankovna Viktorka.

Čtvrteční hokej: Na olympiádě zápas proti Koreji, na festivalu derby mládeže

15.února
Naše hokejisty ve čtvrtek čekal na olympiádě premiérový zápas proti domácímu mužstvu. Živo bylo ale i na Olympijském festivalu v Ostravě, kde proti sobě nastoupily mládežnické týmy HC Vítkovice Ridera a HC RT Torax Poruba.

Za vodu platíme v našem kraji méně, než je celorepublikový průměr

15.února
Průměrná cena vody v okresních městech za celou ČR je 84,71 koruny za kubík. Zákazníci Ostravských vodáren a kanalizací platí letos za kubík vodného a stočného celkem 77,30 koruny, zákazníci Severomoravských vodovodů a kanalizací Ostrava pak 81,07 koruny.

Novinky i stěhování. Úspěšné podniky v centru Ostravy mění adresy

15.února
/FOTOGALERIE/ Gastronomická mapa centra Ostravy doznala řadu zásadních novinek. Podívejte se, jakých.

Unikátní výstava v Ostravě: Aniho papyrus je k vidění v ostravském Knihcentru

15.února
/FOTOGALERIE/ Unikátní výstavu Aniho papyru, který je krásnou ukázkou takzvané Egyptské knihy mrtvých si mohou v těchto dnech prohlédnout zájemci v ostravském Domě knihy Knihcentrum.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes