Ministerstvo vnitra ČR

Popis:

Ministerstvo vnitra České republiky

URL:

http://www.mvcr.cz

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

5,6 položek/týden

Ministr vnitra se sešel s vedením Hasičského záchranného sboru ČR

16.ledna
Dnes, 16. ledna 2017, se ministr vnitra Lubomír Metnar sešel s vedením Hasičského záchranného sboru ČR a všemi řediteli HZS krajů. Bylo to první setkání Lubomíra Metnara ve funkci ministra vnitra s širokým vedením Hasičského záchranného sboru ČR.

Ministr vnitra nevyhověl žádosti Mandátového a imunitního výboru o zbavení mlčenlivosti

15.ledna
Ministr vnitra Lubomír Metnar se dnes, v pondělí 15. ledna 2018, rozhodl nevyhovět žádosti Mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny PČR a nezbavil mlčenlivosti bývalého policistu Jiřího Komárka.

Ministerstvo vnitra uzavřelo smlouvu na softwarové produkty. Úřady ušetří až 630 mil. Kč

15.ledna
Rámcovou smlouvu na dodávku softwarových produktů uzavřelo Ministerstvo vnitra s firmou CISCO. Úřady tak ušetří za čtyři roky trvání této smlouvy až 630 milionů korun.

Ministr vnitra Lubomír Metnar jednal se zástupci Sdružení místních samospráv o GDPR

12.ledna
Ministr vnitra Lubomír Metnar se dnes, 12. ledna 2018, sešel s předsedou Sdružení místních samospráv ČR Stanislavem Polčákem a dalšími zástupci sdružení. Tématem jednání bylo obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

Prohlášení ministra vnitra k volbě prezidenta

12.ledna
V souvislosti s volbou prezidenta republiky jsou šířeny mylné a nepravdivé informace, ve kterých se konstatuje, že současný prezident automaticky postupuje do druhého kola, a voliči jsou tak vyzýváni, aby kandidáta na prezidenta Miloše Zemana nevolili.

Národní archiv zapůjčil cenné exponáty na výstavu V základech státnosti

8.ledna
Národní archiv, který náleží do kompetence Ministerstva vnitra, zapůjčil na výstavu V základech státnosti výjimečné originály pergamenových listin z 13. a 14. století, které symbolizují českou státnost. Od 10. do 15. ledna 2018 bude výstava v Císařské konírně Pražského hradu zdarma přístupna veřejnosti.

Vyjádření Ministerstva vnitra

7.ledna
Tvrzení senátora Doubravy, že ze SRN jezdí do ČR autobusy migrantů, kteří se v Praze rozptýlí, je dezinformace!

Prohlášení ministra vnitra k rezignaci náměstka ředitele ÚZSI Zdeňka Blahuta

5.ledna
Dnes jsem přijal informaci ředitele ÚZSI Jiřího Šaška, že jeho náměstek Zdeněk Blahut podal k 15. lednu 2018 žádost o ukončení služebního poměru příslušníka ÚZSI. Ředitel Jiří Šašek mě ujistil, že tato situace nebude mít na činnost ÚZSI žádný vliv.

Řízením odboru tisku a PR je pověřena Marika Vitnerová

2.ledna
Počínaje dnem 1. ledna 2018 je vedením odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra pověřena Marika Vitnerová.

Reakce ministra vnitra na výroky Tomia Okamury

28.prosince
27. prosince 2017 zveřejnil Tomio Okamura na stránkách SPD video s prohlášením, že Česku hrozí teroristické útoky. Prohlášení obsahuje několik závažných dezinformací týkajících se vnitřní bezpečnosti ČR.

Fotografování a natáčení v místnosti, kde okrsková komise sčítá hlasy - volba prezidenta republiky

20.prosince
Sčítání hlasů po ukončení hlasování ve volbě prezidenta republiky zahájí okrskové volební komise v sobotu 13. ledna 2018 ve 14.00 hodin. Sčítání hlasů po ukončení hlasování v případném druhém kole volby prezidenta republiky zahájí okrskové volební komise v sobotu 27. ledna 2018 ve 14.00 hodin.

Fotografování a natáčení v místnosti, kde okrsková komise sčítá hlasy - volby do Senátu

20.prosince
Sčítání hlasů po ukončení hlasování při doplňovacích volbách do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 39 Sídlo: Trutnov zahájí okrskové volební komise v sobotu 6. ledna 2018 ve 14.00 hodin. Sčítání hlasů po ukončení hlasování v případném druhém kole těchto voleb zahájí okrskové volební komise v sobotu 13. ledna 2018 ve 14.00 hodin.

Výsledky losování čísel pro označení hlasovacích lístků pro volbu prezidenta republiky 2018

15.prosince
Státní volební komise na svém 149. jednání dne 15. prosince 2017 vylosovala čísla, kterými budou označeny hlasovací lístky kandidátů pro volbu prezidenta republiky, jejíž první kolo se bude konat 12. a 13. ledna 2018.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes