Ministerstvo vnitra ČR

Popis:

Ministerstvo vnitra České republiky

URL:

http://www.mvcr.cz

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

4,2 položek/týden

V Praze se konala mezinárodní konference k rozvoji dobrovolnictví

14:50
Odbor prevence kriminality Ministerstva vnitra pořádal ve dnech 20. – 21. března 2018 v Praze mezinárodní odbornou konferenci s workshopem na téma Rozvoj dobrovolnictví v České republice. Konference je součástí projektu „Koncepce rozvoje dobrovolnictví v České republice s akcentem na zajištění regionální a oborové dostupnosti dobrovolnictví v podobě dobrovolnických center“, který odbor prevence...

Avízo – Tiskový brífink ministra vnitra

18:30
Dovolujeme si Vás v pátek 23. března 2018 pozvat na tiskový brífink, který se uskuteční po jednání ministra vnitra s komisařem EK pro bezpečnostní unii Julianem Kingem. Tématem jejich jednání je boj proti terorismu a další bezpečnostní témata.

Vláda schválila návrh zákona o zpracování osobních údajů

21.března
Na návrh Ministerstva vnitra vláda dnes, 21. března 2018, schválila nový zákon o zpracování osobních údajů. Do českého právního řádu tak implementuje evropské Obecné nařízení k ochraně osobních údajů (GDPR). Ministerstvo také zveřejnilo další část informační kampaně související s tímto nařízením.

WiFi4EU spouští registrace pro financování bezplatných bezdrátových internetových hotspotů ve veřejných prostorách z prostředků

21.března
Iniciativa WiFi4EU pomůže orgánům veřejného sektoru nabídnout vysokorychlostní připojení k internetu pro místní komunity v centrech veřejného života (veřejných prostorách, veřejných budovách, knihovnách, zdravotnických zařízeních apod.), které bude zdarma a bez diskriminačních podmínek. To má přispět k pokrytí a digitálnímu začlenění i v odlehlých oblastech, posílení mobility a podpoře využití digitálních služeb veřejného sektoru.

Evropský soudní dvůr neodložil účinnost směrnice o zbraních

13.března
Evropský soudní dvůr 27. února 2018 usnesením nevyhověl návrhu České republiky na předběžné opatření, kterým se vláda ČR domáhala odkladu provádění směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní.

Výběrové řízení na pozici generálního ředitele České pošty

13.března
Ministerstvo vnitra České republiky vyhlašuje transparentní výběrové řízení na pozici generální ředitel státního podniku Česká pošta

Ministr vnitra Lubomír Metnar na jednání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci

9.března
Ministři vnitra jednali o směrnici o jmenné evidenci cestujících, o terorismu a radikalizaci i o spolupráci se zeměmi západního Balkánu, zejména v bezpečnostní oblasti.

Ministr vnitra k úmrtí Tomáše Haišmana

8.března
Informace o úmrtí PhDr. Tomáše Haišmana mne osobně hluboce zasáhla. Tomáše Haišmana jsem si vážil jako vynikajícího odborníka i čestného člověka. Proto chci vyjádřit jeho rodině a přátelům upřímnou soustrast a hlubokou účast. Jeho odchod je pro nás všechny velkou ztrátou.

Provoz datových schránek v příštích pěti letech zlevní

5.března
Ministerstvo vnitra poté, co obdrželo souhlas Evropské komise, podepsalo s Českou poštou, s. p., smlouvu na provoz systému datových schránek po dobu příštích pěti let. Díky novým podmínkám dojde do roku 2022 k úspoře v předpokládané výši 224 mil. korun. Uživatelé dostanou k dispozici modernější a vstřícnější rozhraní, díky integraci datových schránek do připravovaného Portálu občana bude možné i přihlašování pomocí občanského průkazu s čipem.

Ministr vnitra se setkal s ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky

2.března
Ministr vnitra Lubomír Metnar se v pátek 2. března 2018 setkal s ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky Josefem Šlerkou. Impulsem k setkání byla vražda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové a existence tzv. české stopy v tomto případu.

Výstava Labyrintem dějin českých zemí je otevřena

27.února
Včera, 26. 2. 2018, zahájil ministr vnitra Lubomír Metnar výstavu Labyrintem dějin českých zemí. V Císařské konírně Pražského hradu je ode dneška až do 1. července 2018 výstava přístupná veřejnosti.

Prohlášení ministra vnitra k situaci na České poště

22.února
Úkolem ministra vnitra je zajistit, aby všechny složky resortu fungovaly co nejlépe. Mezi tyto složky patří i státní podnik Česká pošta. Poté, co jsem se podrobně seznámil s chodem podniku a navštívil některé poštovní pobočky, mám jen slova uznání pro řadové zaměstnance, kteří v naprosté většině odvádějí ve své práci maximum.

Memorandum pro přístupnější elektronické služby pro zrakově hendikepované

20.února
Ministerstvo vnitra 16. 2. 2018 uzavřelo memorandum o vzájemné spolupráci se Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých České republiky. Cílem memoranda je navázání spolupráce s cílem zajistit požadavky na přístupnost stávajících a nově vznikajících elektronických nástrojů a služeb veřejné správy pro osoby s těžkým zrakovým postižením.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes