MZV České republiky

Popis:

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky

URL:

http://www.mzv.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

4,3 položek/den

Zasedání panelu Východního partnerství (VP) k reformě veřejné správy – Tallinn (3.-4.10.)

12:02
Ve dnech 3. a 4. října 2017 proběhlo v Tallinnu 13. zasedání panelu Východního partnerství (VP) k reformě veřejné správy . Panel je jednou ze součástí Platformy VP pro demokracii, dobré vládnutí a stabilitu. Česká republika je vedoucím státem ve 3. oblasti Panelu zaměřené na místní a regionální úroveň. Celkové vedení Panelu zajišťuje Evropská služba vnější akce ve spolupráci s Evropskou komisí .

Diskusní fórum v rámci Česko-francouzského strategického dne

12:02
V návaznosti na jednání náměstka pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámka s francouzským protějškem Nicolasem de Rivièrem se v Paříži 12. 10. 2017 v rámci Česko-francouzského strategického dne konalo diskusní fórum, jehož se kromě představitelů obou ministerstev účastnili čeští a francouzští odborníci z vysokých škol a výzkumných institucí.

Rada EU pro zahraniční věci jednala o Íránu, Turecku, Venezuele, KLDR a dalších tématech

18:02
ČR na jednání 16. října 2017 zastupoval náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek (na snímku vlevo). Na programu byla rozprava o jaderné dohodě s Íránem, zavedení autonomních sankcí EU vůči KLDR, situace ve Venezuele či Turecku a rovněž debata o koordinaci EU v lidskoprávních otázkách.

Náměstkyně Červenková na prezentaci webové stránky Česko-lichtenštejnské komise historiků

19.října
Náměstkyně sekce pro řízení Úřadu ministerstva Ivana Červenková přednesla 19. října 2017 úvodní projev na slavnostní prezentaci nové webové stránky Česko-lichtenštejnské komise historiků na zámku Valtice.

Setkání náměstka Smolka s honorárními konzulárními úředníky cizích zemí

19.října
Dne 18. října 2017 se na MZV ČR uskutečnilo pracovní setkání náměstka Martina Smolka s honorárními konzulárními úředníky cizích zemí.

Memorandum o porozumění mezi ČR a Austrálií o Pilotním programu práce a dovolené pro mládež

19.října
Dne 19. října 2017 bylo v Canbeře podepsáno Memorandum o porozumění mezi vládou České republiky a vládou Austrálie o Pilotním programu práce a dovolené pro mládež.

Tříměsíční stáž u německé výzkumné instituce Stiftung Wissenschaft und Politik

18.října
Odbor politického plánování MZV ČR vyhlašuje výběrové řízení na kandidáta pro stáž v německé výzkumné instituci Stiftung Wissenschaft und Politik (SWP). Tato stáž v předním německém think-tanku, pohybujícím se mezi akademickou sférou a státní administrativou, se uskuteční v období leden - březen 2018.

Seminář ke konkurzům EPSO a pracovním příležitostem v institucích EU, 2.11.2017

18.října
Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s německou společností Euphorum pořádá dne 2.11.2017 od 9. do 14. h na rektorátě Univerzity Karlovy seminář o výběrových řízeních do institucí EU a o konkrétních pracovních příležitostech v těchto institucích, určený především vysokoškolským studentům.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes