MZV České republiky

Popis:

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky

URL:

http://www.mzv.cz/

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

2,5 položek/den

USA: Výbuch v New Yorku

17:50
Dnes 11. 12. 2017 v 7:45 místního času došlo v New Yorku u frekventovaného autobusového terminálu Port Authority nedaleko Times Square na křižovatce 42. a 8. ulice na Manhattanu k explozi tzv. trubicové bomby.

Česká dodávka humanitární pomoci do Sýrie

16:06
Dne 11. prosince 2017 byla do Sýrie vojenským speciálem doručena další část humanitární materiální pomoci ve formě kojeneckého mléka. Dodávku zajistila Správa státních hmotných rezerv ve spolupráci s ministerstvy zahraničních věcí a obrany. Celkem bylo přepraveno 3,7 tun kojeneckého mléka v hodnotě 650 tisíc Kč. Na syrské straně dodávku převzali pracovníci Syrského arabského červeného půlměsíce (SARC), který navzdory pokračujícímu konfliktu pokrývá většinu syrského teritoria. Bude následovat ...

XV. Diplomatický salon s Junior Diplomat Initiative při VŠE

12:42
Projekt Diplomatických salonů vznikl v roce 2012, a to ve spolupráci Odboru veřejné diplomacie MZV ČR a studentské organizace Junior Diplomat Initiative (JDI), působící na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze.

Libanon: Bezpečnostní situace

10.prosince
V souvislosti s vyjádřením USA o statutu Jeruzaléma MZV ČR upozorňuje na možnost demonstrací v Libanonu, zejména dne 11.12.2017, kdy se očekává masivní účast na shromáždění svolané do hlavního města.

Maroko: Doporučení pro cesty

8.prosince
Na základě zprávy z marockých médií proběhne v neděli 10. prosince 2017 dopoledne v centru Rabatu manifestace na podporu palestinského lidu.

Prohlášení MZV ČR ke Dni lidských práv

8.prosince
Dne 10. prosince si svět každoročně připomíná Den lidských práv. U příležitosti 69. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv se nabízí řada důvodů k zastavení. Za téměř sedm dekád došlo k jedinečnému pokroku v naplňování, ochraně a prosazování lidských práv, která Česká republika vnímá jako univerzální a nedělitelná bez ohledu na historické či kulturní souvislosti. Objevila se však také řada nových výzev. Na ty se snaží Česká republika účinně reagovat.

Náměstek Šrámek na zasedání OBSE

8.prosince
Zasedání Ministerské rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), které se uskuteční 7. a 8. prosince 2017 ve Vídni, je vrcholnou akcí rakouského předsednictví OBSE v tomto kalendářním roce. Mezi hlavními tématy zasedání jsou role Ruska v konfliktu na Donbasu i v dalších nevyřešených konfliktech v oblasti OBSE, včetně gruzínské Abcházie a Jižní Osetie.

ČR podpořila brzkou aktivaci jurisdikce Mezinárodního trestního soudu pro zločin agrese

8.prosince
Ve dnech 4. – 14. prosince 2017 se v New Yorku koná 16. zasedání Shromáždění smluvních stran Římského statutu Mezinárodního trestního soudu. Vedoucí delegace ČR, ředitel mezinárodněprávního odboru MZV Petr Válek přednesl dne 7. prosince 2017 projev, ve kterém vyjádřil podporu ČR brzké aktivaci jurisdikce Mezinárodního trestního soudu pro zločin agrese. Dále zdůraznil potřebu spolupráce států s Mezinárodním trestním soudem a informoval o dobrovolných příspěvcích ČR do Svěřeneckého fondu pro ob...

Ministr Zaorálek na jednání NATO v Bruselu

8.prosince
Ve dnech 5. a 6. prosince 2017 se v Bruselu uskutečnilo zasedání ministrů zahraničních věcí zemí NATO. Českou delegaci vedl ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

Izrael: Doporučení pro cesty

8.prosince
S ohledem na aktuální bezpečnostní situaci upozorňujeme na možnost incidentů, nepokojů i teroristických hrozeb v Jeruzalémě.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes