Naše Jablonecko

Popis:

Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

URL:

http://www.nasejablonecko.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

7,7 položek/den

Vzhůru nohama o laskavosti duše a uměleckých iluzích

12:32
Na svatomartinskou sobotu 11. listopadu 2017 ožila železnobrodská Kotelna tibetskými vibracemi při události, kdy mistr s indickými kořeny tvořil portrét svého učitele.

Hasiči zasahovali 17. listopadu u devíti požárů, hořela i Šámalova chata

22:02
Náročný večer měli v pátek 17. listopadu hasiči na Jablonecku, Českolipsku i v Liberci. Během 24 hodin likvidovali celkem devět požárů. Oheň v několika případech zasáhl rodinné domy, rekreační chatky i větší chalupy nebo vybydlené průmyslové objekty.

Strhující Želary

17:02
Strhující divadelní inscenace Želary, s níž přijelo do Jablonce Divadlo Rokoko Praha, patřila v divadelním bulletinu do kategorie náročného diváka a troufnu si říct, že na své si tu tentokrát přišel každý.

Hradišťan & Jiří Pavlica budou mít společný koncert s Janáčkem

18.listopadu
Smíšený pěvecký sbor Janáček připravil předvánoční dárek příznivcům hudby. Jeho hostem je Hradišťan & Jiří Pavlica, originální umělecké těleso, které s odkazem na lidové hranice překračuje hranice hudebních žánrů.

Chodci v Jablonci opět dostávali reflexní tkaničky a placky

18.listopadu
V Jablonci nad Nisou proběhla ve středu 15. listopadu opět další dopravně preventivní akce zaměřená na bezpečnost chodců v silničním provozu, a to především s důrazem na jejich viditelnost.

Památku 17. listopadu uctili i zástupci Libereckého kraje

18.listopadu
Tradičního setkání u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici v Liberci se v pátek 17. listopadu dopoledne v zastoupení Libereckého kraje účastnil náměstek hejtmana Přemysl Sobotka i radní Radka Loučková Kotasová. Vzpomínkového setkání u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii pořádalo Statutární město Liberec ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.

Oblíbené vánoční trhy se na krajském úřadě konají 22. listopadu

18.listopadu
Tradiční akcí předvánočních dnů, pořádanou na Krajském úřadě Libereckého kraje, je vánoční prodejní výstava. Pořídit si vánoční dekoraci, ozdoby, ale třeba i originální dárky pro své blízké, které pochází z dílny zařízení sociálních služeb Libereckého kraje, můžete ve středu 22. listopadu. Letošních trhů se účastní 33 organizací.

Vítězné loučení Daniely Polívkové

18.listopadu
V neděli dne 12. listopadu 2017 se v městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou sešly moderní gymnastky při 24. ročníku Jabloneckého poháru, jehož pořadatelem byl oddíl moderní gymnastiky TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou za finanční podpory města Jablonec nad Nisou.

I v Jablonci probíhala potravinová sbírka

17.listopadu
Pracovníci azylového domu Naděje za Plynárnou, jako dobrovolníci Potravinové sbírky 2017, spolu s přihlášenými zájemci o aktivní pomoc vybírali potraviny pro potřebné například v Kauflandu ve Mšeně.

Mladé operní naděje nezklamaly

17.listopadu
Koncert mladých talentovaných operních pěvců představil pod názvem Hurá do opery v Městském divadle v Jablonci trojici vybraných účastníků Burzy mladých pěvců 2017. Na pódiu se střídali Daniel Klánský (basbaryton), Petra Koliášová (mezzosoprán) a Soňa Godarská (soprán) v blocích, rozdělených dle země původu přednášených operních melodií.

Účastníci turnaje Unitop ČR v ledním hokeji 2017 se sešli v Liberci

17.listopadu
V překrásných prostorách Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, v secesní kavárně Pošta, se v úterý 14. listopadu uskutečnilo slavnostní poděkování policistům, kteří se zúčastnili Mistrovství Unitop ČR v ledním hokeji 2017.

ZUŠ Jablonec pořádá v listopadu žákovské večery i recitály

17.listopadu
ZUŠ Jablonec nad Nisou pořádá v listopadu několik zajímavých akcí. První z nich je ve čtvrtek 16. listopadu v sále ZUŠ Jablonec nad Nisou v Podhorské ulici, kdy si program pro své příznivce připravilo literárně - dramatické oddělení a nazvalo jej Poetický večer. Začátek je v 18 hodin a vstupné je dobrovolné.

V Josefově Dole uvidíte hru U Kočičí bažiny

17.listopadu
Spolek J. K. Tyl Josefův Důl zve do divadla v Josefově Dole. V pátek 17. listopadu zde od 19.30 uvede Rádobydivadlo Klapý hru irské dramatičky Mariny Carr U Kočičí bažiny.

Evropský testovací týden HIV nabídne možnost bezplatného testování

16.listopadu
Oddělení klinické biochemie a hematologie (laboratoř) jablonecké nemocnice se opět zapojilo do Evropského testovacího týdne HIV. Ten letos připadá na termín 17. až 24. listopadu. Jedná se o pátý ročník celoevropské kampaně s hlavním cílem zpřístupnit bezplatné testování na HIV infekci.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes