Naše Jablonecko

Popis:

Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

URL:

http://www.nasejablonecko.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publikuje:

8,9 položek/den

Jiskra Mšeno má skalp Vysokého Mýta

13:40
Spíše v zimních než jarních podmínkách si jablonečtí fotbalisté v prvním jarním mistrovském utkání připsali cennou výhru 3:1 nad druhým celkem divize C z Vysokého Mýta. Fotbalisté od jablonecké přehrady se až na druhý pokus dočkali své jarní premiéry. Po odloženém úvodním utkání ve Vykáni se tento víkend představili doma, ve šlágru kola měřili síly s druhým týmem tabulky z Vysokého Mýta. Ani tentokrát zrovna jarní počasí nepanovalo, hrálo se na sněhem pocukrované umělé trávě za drobného sněžení.

Jablonečtí házenkáři stále hledají formu

12:31
Jablonečtí házenkáři prohráli po statečném boji v hale extraligové rezervy Lovosic 28:23, když byli 50 minut vyrovnaným soupeřem, bohužel ke konci střetnutí již došly síly a výsledek je pro jablonecké až příliš krutý

Úkolem krajských muzeí a galerií je péče o sbírky

11:57
Více než 30 tisíc uměleckých předmětů se dle médií „ztratilo" z galerií a muzeí v České republice. Dochází k tomu údajně mimo jiné i díky záměně inventárních čísel u kusů zapůjčených do kanceláří čelných představitelů krajů. Zápůjčky uměleckých děl z Oblastní galerie Liberec Libereckému kraji však probíhají standardním způsobem, a stejně jako v jiných případech je tento vztah smluvně podložen.

(Pra)lesy jsou i v Krkonoších

11:57
Krkonošské lesy pokrývají 80 % celkové rozlohy území národního parku. Jejich druhové složení i prostorové rozložení v minulosti značně ovlivnil člověk, koncem minulého století pak znečištěné ovzduší. Rozloha dnešních lesních porostů je zhruba 31 015 ha na české a 4 000 ha na polské straně hor. Jsou domovem více než 60 druhů dřevin. Právě na 21. březen připadá Mezinárodní den lesů, který se slaví i u nás.

Jablonečtí Vlci postoupili do semifinále play off

11:23
Ke čtvrtému zápasu čtvrtfinálové série Jablonec - Vrchlabí za stavu 2:1 pro Vlky, odjeli v úterý jablonečtí hokejisté na led svého soupeře. Hosté tedy měli šanci zde rozhodnout o svém postupu, ale sestava nebyla úplná a tak naděje poklesly.

Zájemci o projekt potravinové pomoci se sešli na krajském úřadě

10:49
Informační setkání pro školy, které se chtějí zapojit do projektu potravinové pomoci dětem ze sociálně slabých rodin, zorganizoval minulý týden krajský odbor školství ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. Do úspěšného projektu se Liberecký kraj zapojí už po čtvrté a na základě nové výzvy ministerstva předloží projektovou žádost o finanční podporu.

Zlatá medaile pro Zlatého Slavíka Dalibora Jandu

10:15
Česká mincovna vzdává hold dalšímu Zlatému Slavíkovi v řadě, kterým je Dalibor Janda. V rámci sběratelské série Slavíci ve zlatě razí již sedmou zlatou medaili. Zpěvák, skladatel a textař oslavil své 65. narozeniny koncertem, kde mu jako překvapení Česká mincovna pamětní medaili předala. Sběratelská série již ocenila zlatými a stříbrnými medailemi Hanu Zagorovu, Lucii Bílou, Martu Kubišovou, Karla Gotta, Waldemara Matušku a Mira Žbirku.

Město Tanvald pořídilo nový koncertní klavír

10:15
Novým koncertním klavírem od českého výrobce firmy Petrof v hodnotě 2 095 000 Kč se může nově pochlubit město Tanvald.

Liberecký kraj jako Křišťálové údolí

8:31
K připravovanému projektu Křišťálové údolí se sešli ve středu 14. března na krajském úřadě zástupci firem z oblasti sklářství, bižuterie a šperkařství, vedení kraje a zástupci společnosti KPMG, která je zpracovatelem zadané studie. Hovořili o možnostech využití mnoha set let vytvářené tradice regionu v tomto odvětví.

Kokonínští se musí připravit na budoucí kanalizaci

21:53
Severočeská vodárenská společnost, a. s., (SVS) připravuje společně s Jabloncem odkanalizování Kokonína. Pokud se majitelé bytových či rodinných domů chtějí na nové stoky připojit, je třeba, aby už nyní zahájili přípravy na budování vlastních přípojek.

Krucipüsk zahraje v bozkovské sokolovně

20:44
Kapela Krucipüsk při své jarní tour zavítá v sobotu 21. dubna i do bozkovské sokolovny. Očekávat lze pravý rockový nářez, předkapelou budou Scoffers a afterparty po koncertě obstará DJ Baly.

Biały Jar – 50 let od největšího krkonošského lavinového neštěstí

20.března
Přesně před 50 lety spadla lavina v polském kotli Białého Jaru. O život tam tehdy přišlo 19 mladých lidí. Tato událost se stala největším krkonošským lavinovým neštěstím v novodobé historii.

Výstava k Roku republiky je v Jablonci, poté zavítá i do dalších měst

20.března
Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea, kterou připravil Liberecký kraj, si mohli poprvé prohlédnout návštěvníci Eurocentra v Jablonci nad Nisou na veletrhu Euroregion Tour. Výstava k 100. výročí vzniku samostatného československého státu se postupně vystřídá v dalších devíti městech Libereckého kraje a doprovodí ji besedy s veřejností.

Trávník a Masopust letí do Číny

20.března
Záložníci FK Jablonec Michal Trávník a Lukáš Masopust dostali dodatečnou pozvánku do národního týmu Česka od trenéra Karla Jarolíma na turnaj China Cup, který se hraje v Číně koncem tohoto týdne.

V Roztokách u Semil shořela hala v areálu pily, škoda je 2 miliony

20.března
Požár pily na úpatí Krkonoš a Jizerských hor v obci Roztoky u Semil byl hasičům ohlášen v neděli 18. března deset minut po půlnoci. Na místo vyslal operační důstojník celkem osm jednotek hasičů s osmi cisternovými vozy a jedním kusem výškové techniky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes