Naše Peníze.cz

Popis:

Ekonomika a finance pro každou rodinu i podnikatele.

URL:

http://www.nasepenize.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

8,4 položek/týden

Máte vysoké příjmy? Kdy se vyplatí jít do důchodu?

19.ledna
Lidé s vysokými příjmy mají relativně nízký náhradový poměr a odchodem do starobního důchodu jim klesá citelně příjem. Při volbě předčasného důchodu je příjmový pokles ještě vyšší. Vyplatí se odchod do předčasné penze při vysokých příjmech?

Letecké společnosti zavádějí další poplatky za zavazadlo. Kde si připlaíte?

18.ledna
Velké nízkonákladové aerolinky Ryanair od pondělka spustily nová pravidla pro palubní zavazadla. A změny se řadě cestujících nezamlouvají. Zmapovali jsme, jak je to se zavazadly i u dalších hlavních nízkonákladových leteckých společností.

Jak se skutečně zbavit dluhů?

18.ledna
Rozhodli jste se po svátečním utrácení udělat přítrž nerozvážnému rozhazování peněz a nedostávat se s kreditkou do mínusu? A pohlídat si vlastní nebo rodinný rozpočet obecně tak, aby byl krásně vyrovnaný, nic vás nezaskočilo a nemuseli jste řešit dluhy? Budete-li se řídit radami kolegů sdružení dTest, jistě se vám to povede.

Kdo musí zaplatit daň z nemovitosti do konce ledna?

17.ledna
Koupili nebo zdědili jste loni byt, dům, či jinou nemovitost? Určitě máte veškerého zařizování dost a jste rádi, že je to za vámi. Ale nezapomeňte ještě vyřešit daň z nemovitých věcí. Letos můžete daňové přiznání z nemovitosti podat nejpozději 31. ledna 2018.

Stavební spoření pro děti ožívá, i přes rizika

17.ledna
Omezení hypoték ze strany ČNB a nízké úrokové sazby hrály v loňském roce stavebním spořitelnám do karet. Rozpůjčovaly téměř 60 miliard korun. Přes pokles nově uzavřených smluv o stavebním spoření se ale většině daří i na poli dětského stavebního spoření.

Jaké jsou novinky v roce 2018 na silnicích? Není jich málo!

16.ledna
Minimálně jeden automobil má v domácnosti většina rodin v České republice. Jakákoliv změna nejen na tuzemských silnicích se tak dotkne většiny obyvatel. Jaké jsou novinky v roce 2018?

Na Slovensku vám za přestupek zabaví auto a mění daň za benzín

16.ledna
Od 1. ledna 2018 se na Slovensku mění spotřební daň jak na motorový benzín, tak i motorovou naftu. Jak známo, právě spotřební daní stát reguluje cenu paliva do běžných osobních automobilů. Základní otázka tedy zní – bude u našich sousedů dražší benzín a nafta?

Lyžařské permanentky – na co si dát pozor?

15.ledna
Ceny skipasů na českých horách zdražují, proto se lyžaři snaží nejrůznějšími způsoby ušetřit. V posledních letech se rozmohl jeden zajímavý fenomén. Lyžaři si koupí celodenní permanentku, ale lyžují pouze část dne a pak ji přeprodají nebo dají někomu jinému. Ve snaze tomu zabránit si lyžařské areály fotí své zákazníky, a pokud zaznamenají průchod jiné osoby na stejnou permanentku, zablokují ji....

V celé EU se mění pravidla pro platbu kartou

15.ledna
V sobotu vstupuje v platnost nová směrnice Evropské unie, která zakazuje obchodníkům účtovat si poplatek navíc, pokud zákazník platí běžnou platební kartou. Skončí tak praxe, kterou využívaly zejména některé menší eshopy, které na konci daly zákazníkovi na výběr několik způsobů platby, když si vybral platební kartu, naúčtovaly mu extra poplatek.

Rychlé nabíjení smartphonů funguje jen se správnou nabíječkou

14.ledna
Čím dál více chytrých telefonů nabízí možnost rychlého nabíjení, které doplní jejich baterii v rekordní čase. Někteří výrobci slibují doplnění až 70 % během 20 minut. Je to možné? Odborníci sdružení dTest se poradili jsme s francouzskými kolegy ze spotřebitelské organizace UFC – Que Choisir.

Stočení tachometru v Polsku bude trestné

11.ledna
Stáčení tachometrů bude v Polsku zřejmě trestné. Změnu zákona navrhuje polské ministerstvo spravedlnosti. Za porušení tohoto ustanovení zakazujícího manipulaci s tachometry, může hrozit vězení od tří měsíců do pěti let.

Více než polovina všech aut jsou poprvé SUV

10.ledna
Říkáme jim různě – mamuti, obři, bubliny, jeepy, teréňáky… zkrátka SUV. Právě tito „mamuti“ už definitivně ovládli nikoliv jen USA, ale nyní poprvé doslova celý svět. Podle JATO. Což je mezinárodní výzkumná společnost, právě „esúvéčka“ opanovala automobilový trh světa. Je to poprvé v historii, kdy tato kategorie představuje více než polovinu všech nově vyrobených automobilů.

Naše stravenka je benefit se spoustou výhod

9.ledna
Naše stravenka nabízí výhodné podmínky pro všechny strany. Pro zaměstnavatele nulovou provizi při objednání, pro zaměstnance možnost platit v restauracích a prodejnách Lidl a Kaufland a pro restaurace nízkou provizi při proplácení, pouze 2,5 %.

Příspěvek na bydlení v roce 2018 vzrostl. Kdo si polepší?

9.ledna
Rozpohybovaná inflace se promítla i do příspěvku na bydlení. Pro letošní rok příspěvek na bydlení vzrostl až o 250 Kč měsíčně. Kdo si přilepší nejvíce a kdo má naopak smůlu?

Podnikáte a máte nízký zisk? S důchodem nepočítejte!

8.ledna
Vzhledem k výpočtové formuli důchodu může být měsíční penze pouze např. 8 000 Kč. Živnostníci s nízkým ziskem budou mít tedy i velmi nízký starobní důchod. Rozhodně neplatí, že státní důchod musí být počítán alespoň z minimální mzdy.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes