Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/bydleni/

Katalog:

Lifestyle → Bydlení

Publikuje:

2,2 položek/den

Přihlášené stavby v soutěži Česká cena za architekturu

13:12
Ve třetím ročníku České ceny za architekturu (ČCA) se o titul uchází 145 děl. Zatímco loni bylo do poměrně nové soutěže o nejlepší architektonickou stavbu přihlášeno zhruba 250 děl, letos je jich zhruba o sto méně. V soutěži je i řada staveb, jejichž autoři zajímavě pracují s prosklenými plochami, které jsou zároveň výraznými dekorativními prvky.

Fasády moderních domů ožívají barvami

9:18
Fasády domů už nás nenudí fádní šedí, i když se změny netýkají jen barevného provedení. Moderní fasáda upoutá nejen svým vzhledem, ale plní i důležitou ochrannou funkci.

První 3D vytištěný rodinný dům ve Francii bude přidělen potřebné rodině

6:49
Ve francouzském Nantes otevřeli pro veřejnost první trojrozměrně tištěný rodinný dům v zemi. Na projektu pracovali studenti místní univerzity pod vedením profesora Benoita Fureta. Dům by měl už v červnu získat své první obyvatele z řad čekatelů na byt, další podobné budovy radnice města plánuje přistavět.

Renatu Retrovou-Brierley to táhne z Prahy do přírody

23.dubna
Je radost prohlížet si tvorbu malířky a módní návrhářky (dámské oblečení a kabelky) Renaty Retrové-Brierley, ale z jejího vyprávění o přestavování interiérů jejích dosavadních (i plánovaných) domovů by jednoho mohly ruce bolet! Tak je bývalá fotomodelka činorodá, odvážná a originální.

Okolí bazénu sluší designové prvky, základem je bezpečnost

23.dubna
Veškeré povrchy kolem bazénů vypadají v katalozích výrobců na první pohled krásně, hladce a – kluzce. Zdání klame. Kvalitní plochy u vody jsou vždy protiskluzové, navíc mrazuvzdorné.

Plevele je nejpraktičtější zbavit se v době, kdy teprve začíná růst

23.dubna
Jaro je časem, kdy trávník potřebuje nejvíce pozornosti a péče. Kdo ji zanedbá, bude se s následky potýkat po zbytek roku. Právě na jaře, kdy začínají rašit trávové rostlinky, raší společně s nimi i první plevel. Kdo se ho chce zbavit s předstihem, začne už nyní, než stačí vykvést a rozmnožit se.

Dopřejte oknům jarní očistu

22.dubna
Na jaře nás čeká mytí oken a jejich pravidelný servis. Natírají se dřevěné rámy, kontroluje a seřizuje se kování, těsnění. Péče se vyplatí, díky ní při otevírání křídla nedrhnou a okna mají delší životnost.

Když se zahrada promění v rozkvetlý ráj

21.dubna
Přijměte pozvání do rozkvetlého ráje zahradní architektky Kateřiny Pospíšilové, který je přímým důkazem toho, že ne vždycky musí kovářova kobyla chodit bosa.

Vhodným domovem se pro mladou rodinu stal přízemní byt v novostavbě

20.dubna
Byt v novostavbě ve středních Čechách si pro nové bydlení vybrali manželé s malým synkem. Zaujala je poloha v přízemí s navazující soukromou předzahrádkou, která jen přes plot sousedí s dětským hřištěm.

Zásady správné vertikutace

20.dubna
Na jaře je potřeba věnovat trávníku obzvláštní péči, má-li se z něj do léta stát pěkný, hustý zelený koberec. Práci na něm po jeho očištění je třeba začít správně provedenou vertikutací.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes