Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

9 položek/den

Elektrická auta mohou být do sedmi let levnější než benzínová, tvrdí studie

21:44
Pokud budou nadále zlevňovat baterie do elektromobilů jako dosud, mohou být vozy na elektrický pohon do sedmi let levnější než jejich verze s tradičním benzínovým pohonem. Vyplývá to ze studie Bloomberg New Energy Finance (BNEF), kterou autoři představili ve čtvrtek v Londýně.

Trump si nedal říct a chystá cla proti Číně. Akcie oslabují

21:44
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek podepsal dekret, který by mohl vést k uvalení cel na dovoz čínského zboží v hodnotě 60 miliard dolarů (1,2 biliónu Kč). Opatření je reakcí na údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví. Prezident přitom čelí kritice ekonomů i některých členů vlastní republikánské strany, že jeho podobné kroky mohou vést k obchodní válce. Akcie v USA v reakc...

Mladá Boleslav prodala lukrativní pozemky Škodě Auto za 146 miliónů

20:36
Mladá Boleslav prodala lukrativní pozemky na třídě Václava Klementa automobilce Škoda Auto, která za ně zaplatí 146 miliónů korun. Vedení firmy se dohodlo s magistrátem, že v rámci obchodu také do roku 2020 investuje další stovky miliónů do rozvoje a zkrášlení města. Prodej ve čtvrtek schválili zastupitelé města, řekla mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

CEFC zaplatila první splátku za podíl v Rosněfti a pak „prostě zmizela”

17:42
Čínský holding CEFC zaplatil první tranši za koupi podílu v ruské ropné firmě Rosněfť předtím, než policie zatkla šéfa CEFC a poradce českého prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-minga. Následně CEFC přerušila veškerou komunikaci. Obchod za 9,1 miliardy dolarů (zhruba 188 miliard Kč) tak byl pozastaven, řekly agentuře Reuters tři informované zdroje.

Firma One Energy & One Mobile přestala dodávat zákazníkům plyn a elektřinu

16:33
Firma One Energy & One Mobile z Ostravy přestala dodávat zákazníkům elektřinu a plyn. Vyplývá to ze čtvrtečního vyjádření firmy a Operátora trhu s elektřinou (OTE). Podle dat OTE dodávala společnost na konci letošního února elektřinu 15 057 a plyn 8 326 zákazníkům.

Dánsko postaví 70kilometrový plot na hranici s Německem

16:33
Dánsko chce na hranicích s Německem postavit jeden a půl metru vysoký plot. Informoval o tom server televize NDR. Kodaň chce k tomuto kroku přikročit kvůli obavám z šíření afrického moru prasat. Plot by měl být zapuštěn 50 centimetrů do země a měl by být 70 kilometrů dlouhý.

Evropská unie dostala výjimku z amerických cel

16:33
Spojené státy vyjmou členské státy EU a dalších šest zemí ze zaváděných cel na dovoz oceli a hliníku. Podle agentury AFP to ve čtvrtek uvedl americký vládní zmocněnec pro obchod Robert Lighthizer.

Důvěra německých podniků v ekonomiku klesla kvůli Trumpovým clům

15:58
Důvěra německých podnikatelů a manažerů v ekonomiku v březnu druhý měsíc po sobě klesla. Vyplývá to z pravidelného průzkumu Institutu ifo, o jehož výsledcích ve čtvrtek informoval ředitel institutu Clemens Fuest.

Kaufland řešil výpadek pokladen. Zavřít muselo 24 obchodů

14:50
Obchodní řetězec Kaufland se ve čtvrtek několik hodin potýkal s výpadkem pokladního systému. Kvůli technickým problémům muselo být 24 obchodů zavřeno, v dalších byl omezen provoz. Po poledni již byly všechny prodejny znovu otevřeny, informovala firma.

Praha přidá 438 miliónů na opravu mostů a lávek

13:40
Pražský magistrát přidá Technické správě komunikací (TSK) na letošní opravy mostů, lávek a silnic přes 438 miliónů korun a 113 miliónů pak půjde na běžnou údržbu komunikací. Dalších víc než 200 miliónů dostane firma na provoz tunelu Blanka. Přidělení peněz ve čtvrtek schválili pražští zastupitelé.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes