Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7,7 položek/den

Odklon od čokolád. Nestlé v USA prodalo byznys se sladkostmi

22:42
Švýcarská firma Nestlé prodala své cukrářské aktivity ve Spojených státech italské společnosti Ferrero za 2,8 miliardy dolarů (58 miliard korun). Obchod je součástí strategie nového šéfa Nestlé Marka Schneidera, podle kterého se firma chce víc zaměřit na oblast zdravé výživy nebo vitamínů, uvedla agentura Reuters.

Drahoš vede u velkých firem, Zeman u drobných živnostníků

19:50
Jiří Drahoš má podporu spíše ve velkých firmách, zatímco Miloš Zeman mezi drobnými živnostníky. Řadu kritérií podnikatelů splňují oba kandidáti, kteří se utkají ve druhém kole. Vyplývá to z průzkumu Hospodářské komory ČR. Roli může sehrát i postoj kandidátů k přijetí eura.

Koruna trhá rekordy, je nejsilnější za pět let

18:07
Česká měna k euru ve středu zpevnila na nejsilnější úroveň za téměř pět let, když prolomila hranici 25,40 koruny euro. Vyplynulo to z dat serveru Patria.cz. K dolaru se česká měna dostala na 20,75 koruny, čímž se dostala na nejsilnější hodnotu od léta 2014.

Goldman Sachs se po šesti letech propadl do ztráty. Kvůli novým daním

16:22
Americká investiční banka Goldman Sachs Group Inc. zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ztrátu 2,14 miliardy dolarů (44,6 miliardy korun). Uvedl to list Wall Street Journal. Pro banku jde o první ztrátu po šesti letech. Důvodem je, že podle nové daňové legislativy musela zaplatit zhruba 4,4 miliardy dolarů (92 miliard korun) především na dani ze zisku v zahraničí.

Státy EU získají větší volnost při určování DPH

16:22
Státy Evropské unie získají větší prostor pro určování nižších sazeb daně z přidané hodnoty (DPH), případně ji pro některé zboží nebudou muset vůbec uplatňovat. Reformu centralizovaného mechanismu určujícího DPH obsahuje návrh nové legislativy. Zveřejněn by měl být ve čtvrtek.

V Praze je ve velmi špatném stavu 23 mostů, mezi nimi i Karlův

15:47
Tři lávky v Praze jsou podle nové zprávy o stavu mostů hodnoceny nejhorším, sedmým stupněm podle státní normy jako havarijní. Vedle dvou lávek pro pěší na železničním mostě mezi Smíchovem a Výtoní jde o lávku u stanice metra B Nové Butovice. Zprávu, podle níž je ve velmi špatném stavu i Karlův most, v úterý prezentovala Technická správa komunikací (TSK) městskému výboru dopravy.

Živnostníků v pohostinství ubylo nejméně za pět let. Navzdory zákazu kouření

15:13
V uplynulém roce v pohostinství ubylo 953 živností. To je nejméně za pět let. Vyplynulo to z analýzy společnosti CRIF. V loňském roce bylo v pohostinství založeno nebo obnoveno 16 420 živnostenských oprávnění, zatímco činnost ukončilo nebo přerušilo 17 373 provozovatelů hospod a restaurací.

Šéfové automobilek: Do roku 2025 skončí až polovina kamenných dealerství

13:28
Více než polovina šéfů automobilek se domnívá, že 30–50 procent klasických dealerství do roku 2025 zanikne. Stále víc aut se bude prodávat po internetu, lidé budou také mnohem více využívat sdílení vozů. Vyplývá to z pravidelného průzkumu poradenské firmy KPMG mezi představiteli automobilek z celého světa včetně Česka.

Koncern Volkswagen loni prodal rekordních 10,7 miliónu aut

10:31
Prodeje aut německého koncernu Volkswagen loni stouply o 4,3 procenta na rekordních 10,7 miliónu aut, informovala agentura Reuters. Automobilka, pod kterou patří i Škoda Auto, bojuje o první příčku v prodejích mezi světovými automobilkami.

Češi přestávají tolik chodit do hospod na točené pivo

16.ledna
Úbytek hostů a nižší tržby pociťují od loňského podzimu nejen tradiční české hospody, ale i pivovary, kterým klesá odbyt točeného piva. Některým pivovarům v posledních loňských měsících i o více než deset procent. Odborníci očekávají, že situace se nezlepší ani letos. Důvodů, proč už Češi tolik nechodí do restaurací a hospod, je hned několik.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes