Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/finance/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7,7 položek/týden

V pojistných podvodech s úrazy jedou i lékaři

5:43
Přibývá podvodů v úrazovém pojištění, přičemž podle pojišťoven v nich jedou i lékaři, a někdy i docela známí.

Počet důchodců roste, penzi pobírá zhruba 2,4 miliónu lidí

17.ledna
Počet lidí pobírajících nějaký druh penze roste. V současnosti je to téměř 2,4 miliónu lidí. Doba strávená v důchodu se podle České správy sociálního zabezpečení prodlužuje. Češi nyní tráví v důchodu v průměru 24 let, což představuje zhruba čtvrtinu průměrné délky života. Na přelomu tisíciletí to bylo v průměru o čtyři roky méně.

Zájem o hypotéky mírně poklesl, sazby dále rostou

17.ledna
V prosinci loňského roku si do bank přišlo pro hypoteční úvěry méně lidí než o měsíc dříve. Celkem si ale na bydlení půjčili více než 20 miliard korun. Průměrná úroková sazba už čtvrtý měsíc za sebou vytrvale roste, v prosinci se zastavila na hodnotě 2,19 procenta.

Pojišťovny: Podvodníci jsou čím dál rafinovanější

16.ledna
Pojišťovny se potýkají se stále důmyslnějšími pokusy o podvod. Současně ale dokážou těmto hrozbám díky moderním systémům lépe čelit. V posledních letech sice počet podezřelých pojistných událostí rostl jen mírně, proti roku 2010 se přesto ztrojnásobil.

Češi vítají možnost propojit své bankovní účty

15.ledna
Valná většina Čechů má své peníze rozložené na několika účtech u různých bank. Propojit a ovládat je jednou aplikací by uvítaly tři pětiny z nich. Slibují si od toho především zjednodušení a lepší přehled o svých penězích.

Úrokové sazby hypoték porostou rychleji než vloni, nejspíš překročí tři procenta

14.ledna
Průměrné úrokové sazby nově poskytnutých hypoték dosáhly v prosinci 2017 podle odhadu Hypoteční banky hodnoty 2,20 procenta, což je o téměř půl procentního bodu více než o rok dříve. Sazby budou růst i letos, pravděpodobně výrazněji než v roce 2017. Na konci rok nejspíš překročí hranici tří procent.

Reklamovat můžete i jídlo v restauraci

13.ledna
Mnozí lidé nevědí, že reklamovat lze i pokažené a nechutné jídlo v restauraci. Přitom i zde uzavíráte kupní smlouvu jako kdekoliv jinde a pokud se vám nedostane adekvátního plnění, máte právo se ozvat. Ve spolupráci se spotřebitelskou organizací dTest přinášíme několik rad a tipů, co dělat s přesolenými polévkami, hodinovým čekáním či studeným jídlem.

Důchodci si letos polepšili víc než loni

12.ledna
Počínaje lednovou splátkou se zvýšily všechny druhy důchodů vyplácené z českého důchodového pojištění. Starobní důchody, které pobíralo ke konci loňského září bezmála 2,4 miliónu lidí, vzrostly od ledna v průměru o 475 korun. To je o 166 korun víc než loni v lednu.

O Vánocích si vyluxovali účty, teď nemají na placení

11.ledna
Někteří Češi se před Vánocemi kvůli nákupům dárků či vybavení, někdy i s lákavým odloženým splácením, tak neuváženě zadlužili, že během prvního kvartálu letošního roku budou mít potíže se splácením. Na stole jim pak navíc leží i neuhrazené složenky za běžný chod domácnosti.

Finanční poradna: Vyrážíte do zahraničí na hory? Užitečné tipy, co si ohlídat

11.ledna
Na dlouho plánovanou a očekávanou zimní dovolenou je třeba se řádně připravit, aby přinesla opravdu jen pěkné zážitky a potřebný relax. Ve spolupráci s pojišťovnou Uniqa přinášíme seznam důležitých instrukcí, které se vyplatí dodržet, a také řadu informací, aby vás na cestě nic nezaskočilo.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes