Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/finance/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

8,4 položek/týden

Hypotéky jsou po měsíci opět dražší, odráží se to i na poklesu zájmu

0:29
Průměrná úroková sazba hypoték roste s drobnými výkyvy už více než rok. V únoru se dostala na hodnotu 2,36 procenta. Zdražování hypoték se odrazilo i na poklesu zájmu klientů. Objemy i počty hypoték v únoru jak meziměsíčně, tak meziročně klesly.

Češi konečně tvoří finanční rezervy, jak dlouho jim vystačí, ale netuší

20.března
Češi šli do sebe a začali se více starat o to, aby měli vytvořenou nějakou finanční rezervu. Na horší časy si tak peníze ukládají tři ze čtyř českých domácností, vloni spořily tři z pěti. Ovšem, jak dlouho by s úsporami vystačili, kdyby přišli o příjem, vůbec netuší třetina lidí.

Modelový příklad: Jak správně vyplnit daňové přiznání řádek po řádku

19.března
Na modelovém příkladu přinášíme přehledný návod, jak správně postupovat při vyplňování daňového přiznání a nepřipravit se o žádné daňové výhody. Modelový příklad se bude týkat osoby samostatně výdělečné činné (OSVČ). Základní termín pro odevzdání daňového přiznání na finanční úřad za rok 2017 je do 3. dubna 2018.

Každý devátý Čech loni změnil banku

18.března
Být věrný jednomu peněžnímu ústavu se už mezi českými klienty příliš nenosí. Jen v loňském roce se každý devátý rozhodl svou hlavní banku změnit a přejít k jiné. Klienti nejčastěji přecházeli z velkých tradičních bank k novým bankám, jako jsou Air Bank, Fio banka a Equa bank.

Výhodnost stavebního spoření snižují poplatky

17.března
Pro Čechy je stavební spoření stále atraktivní díky státní podpoře i úrokové sazbě, vyšší než u většiny spořicích produktů. Ovšem jeho výhodnost podstatným způsobem snižují dva nejdůležitější poplatky. Úhrada za uzavření smlouvy, která vytáhne z klientovy kapsy několik tisíc korun, dále pak pravidelný poplatek za vedení vkladového účtu. Způsob, jakým ho spořitelny klientům účtují, je v každé z ...

Kdy při vyplňování daňového přiznání použít dvoustránkový a kdy čtyřstránkový formulář

16.března
Při vyplňování daňového přiznání za rok 2017 lze využít standardní čtyřstránkový daňový formulář nebo zjednodušenou dvoustránkovou verzi, která však není pro každého. Jaký typ formuláře zvolit se můžete podívat na praktických příkladech.

Výnosy účastnických fondů inflaci loni většinou nepřekonaly

15.března
Celkem 16 z 27 účastnických penzijních fondů nedokázalo v roce 2017 svou výkonností překonat inflaci, která činila v průměru 2,5 procenta.

Obliba stavebního spoření neklesá, penzijní spoření ho ale dotahuje

14.března
Podle aktuálního Barometru obliby spoření se na špici oblíbenosti stále neochvějně drží stavební spoření. V prvním čtvrtletí letošního roku se navíc zvýšila obliba i dalších spořicích produktů, přičemž stavebku se nejvíce přiblížilo doplňkové penzijní spoření.

Předkupní právo brzdí prodej bytů s garážemi

13.března
Prodej bytů s garážemi v bytových domech od letošního ledna vázne. Může za to nedomyšlené znovuzavedení předkupního práva spoluvlastníků do občanského zákoníku.

Dluh Čechů loni vzrostl o 178 miliard korun, lidé dluží víc než 2,1 biliónu

13.března
Češi ke konci loňského roku dlužili celkem 2,14 biliónu korun, o téměř 178 miliard korun více než o rok dříve. V meziročním srovnání se tak celkový dluh obyvatel České republiky zvýšil o devět procent. Čtyřmi pětinami se na něm podílí dlouhodobý dluh ve výši 1,7 biliónu korun. Na krátkodobý dluh pak připadalo téměř 440 miliard korun
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes