Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/koktejl/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

5 položek/den

Se svastikou na paži vstup zdarma, láká německé divadlo na představení o Hitlerovi

19:50
Divadlo v německé Kostnici na svých webových stránkách uvedlo, že každý, kdo přijde na představení s názvem Mein Kampf s hákovým křížem na paži, bude mít vstup zdarma. Zástupci divadla se dostali pod obrovskou palbu kritiky a celý incident je nyní předmětem vyšetřování. Podle vyjádření divadla se jedná o sociální experiment, píše server The Local.

Polský řidič předjížděl přes dvojitou plnou čáru a doplatil na to

17:34
Být pirátem silnic se nevyplácí. Své o tom ví jeden z polských řidičů, který bez problémů předjížděl přes dvě plné čáry. Ihned po prohřešku jej totiž stavěla polská policie, což od srdce rozesmálo muže, jehož palubní kamera celou situaci zachytila. Záběry pocházejí z října loňského roku, teprve v úterý je však na sociálních sítích zveřejnila slovenská policie.

Otec devíti dětí se nechal rozvést. Zjistil, že je už padesát let neplodný

12:58
Nepříjemné překvapení čekalo na muže z Maroka poté, co se podrobil běžnému urologickému vyšetření. Doktor našel na jeho varleti cystu, která ho sice neohrožovala na životě, ale způsobila, že byl prakticky celý život neplodný. Na tom by nebylo nic tak hrozného, kdyby nebyl šťastně ženatý a se svou ženou neměl devět dětí.

Návrat čápů do Česka zpozdila dlouhá zima

9:30
S návratem jara se do Česka na svá hnízda vrací i čápi. Kvůli úbytku přirozených hnízdišť čím dál častěji volí riziková hnízda na vrcholcích elektrických sloupů či komínů, se kterými si je lidé spojují nejčastěji. Jejich počet v Česku každoročně narůstá. Jeden z prvních letošních pokusů o páření zachytily začátkem dubna kamery v Tasově na Vysočině.

Mládě vodušky vyzrálo na smečku psů

6:05
Skupina turistů v jihoafrickém Krugerově národním parku se stala svědky marného lovu šelem, které si dělaly zálusk na mládě vodušky velké. Malá voduška prokázala pevné nervy a psi hyenovití nakonec odtáhli s nepořízenou.

Internet vymysleli starověcí Indové, tvrdí guvernér

18.dubna
Necelý měsíc po svém zvolení se o rozruch postaral šéf indického státu Tripura Biplab Deb. Během svého oficiálního prohlášení totiž sdělil, že internet Indové znali už v době zhruba 1000 let před naším letopočtem. Spíše úsměvná příhoda má i svou stinnou stránku. Poslední dobou totiž podobné výroky ze strany indických vládních představitelů přibývají, píše BBC.

Čmeláci v kabině, nahlásil kapitán a nařídil evakuaci letadla

18.dubna
Evakuaci letadla a devadesátiminutové zpoždění ve středu na mezinárodním letišti Vnukovo v Moskvě způsobilo několik čmeláků, kterým se podařilo uniknout z přepravního boxu v nákladovém prostoru letounu Boeing 737. Informovala o tom agentura TASS.

Lékaři voperovali chlapci čelist vyrobenou na 3D tiskárně

18.dubna
Unikátní a úspěšnou operaci má za sebou desetiletý Feng Čchuan-čung, při které mu lékaři nahradili část rozřezané čelisti umělou kostí vytištěnou na 3D tiskárně. Feng se stal prvním pacientem v dětském věku, který takovou operaci podstoupil.

Krysy mohou za pád třípatrového domu, úplně zničily jeho základy

18.dubna
Indické město Ágra ležící ve státě Uttarpradéš se potýká s přemnoženými krysami. Ty se v nedávné době usídlily v základech jedné z tamních budov a zničily je tak, že dům se v neděli zhroutil. Obývala ho devítičlenná rodina, která si všimla, že se dům bortí a raději jej opustila, napsal list The Times of India.

Na příští týden si nic nechystejte. Tedy věříte-li další naivní předpovědi apokalypsy

18.dubna
Naše planeta je odsouzena ke zkáze, nastane v pondělí 23. dubna. Tvrdí to David Meade, numerolog, astrolog a konspirační teoretik. Propadat panice ale nemusíte a výpověď z práce také radši nedávejte. Nestane se tak totiž kvůli živelné pohromě nebo vojenskému šílenství, ale proto, že „Slunce a Měsíc se bude nacházet v Panně, stejně jako Jupiter symbolizující Mesiáše“. Astrolog má navíc za sebou ...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes