Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/kultura/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

9,1 položek/den

Rocky je zpět. A s ním béčkový Lundgren a 111kilový Rumun

18:17
Akčního veterána Sylvestra Stalloneho novým kouskům nenaučíte. Jednasedmdesátiletý herec a scenárista chystá na konec roku 2018 premiéru Creed 2, kde už zase hraje Rockyho. V ringu ale stanou spíše ostatní, podstatně mladší postavy.

RECENZE: Zoufalé věci se dějí hlavně ve filmu. Režisér Filip Renč točil podle Haliny Pawlowské

17:07
Na základě vlastní knížky Zoufalé ženy dělají zoufalé věci napsala Halina Pawlowská scénář stejnojmenného filmu, který natočil režisér Filip Renč a jenž je od čtvrtka k vidění v českých kinech.

RECENZE: Vietnamka odhaluje život banánových dětí

15:25
V českém literárním prostoru se objevila kniha svým zaměřením neobvyklá. Duong Nguyen Jirásková napsala osobní zpověď Banánové dítě. Autorka vietnamského původu, žijící v Česku, přibližuje na svém osudu nejen fenomén tzv. banánových dětí, ale především svůj život v české společnosti.

Teorie velkého třesku upadá, lidé sledují Mladého Sheldona

14:16
Dekádu vládl americké televizi sitkom Teorie velkého třesku. Poslední dobou ale sledovanost pomalu padá, a ne bezdůvodně. Seriál už není tím, čím býval, a také se objevila svěží konkurence.

RECENZE: Brittenova opera o lásce, nenávisti, sexu a svědomí poprvé v Česku

12:32
Soubor Státní opery pražského Národního divadla uvedl českou premiéru opery Benjamina Brittena Billy Budd. Po Brittenově Peteru Grimesovi, Utahování šroubu, Snu noci svatojánské či Glorianě se tak na českou operní scénu po více než půl století od premiéry dostává jedno z klíčových operních děl 20. století britského klasika. A to v původní čtyřaktové verzi.

Tortharry pokřtí nové album

11:24
Od vydání minulé studiové desky hronovské deathmetalové kapely Tortharry uplynulo již pět let. Nyní na ni navazuje devátá studiovka Sinister Species, na které kapela zůstala věrná svému dlouholetému žánrovému směřování. Křest novinky proběhne v sobotu 20. ledna v Music Hall Zděřina na Náchodsku. Jako hosté dorazí Hypnos, Darkfall, Doomas a Steel Engraved.

Noví Lynyrd Skynyrd? Blackberry Smoke oživují uvadající southern rock

10:49
Skupina Blackberry Smoke je v současnosti za velkou louží na vzestupu. Nové album rockerů z jižanské Atlanty předznamenává singl Flesh and Bone.

Litomyšl s Plachetkou

9:06
Národní festival Smetanova Litomyšl uzavřel v úterý důležité smlouvy pro letošní i další ročníky. K šedesátému ročníku, který se uskuteční od 14. června do 7. července, podepsal ředitel festivalu Jan Pikna smlouvu o partnerství s Českou filharmonií na čtyři roky, jež zahrnuje maximálně dva koncerty ČF každý rok.

Umění, béčkové skvosty i koncerty nabízí žižkovské Aero, které oslaví dvacet let

9:06
Jedno z posledních jednosálových pražských kin, žižkovské Aero, od 1. do 7. února oslaví 20 let své novodobé existence. Zájemcům v těchto dnech nabídne filmové předpremiéry, koncert skupiny Tata Bojs, otrlou neděli s Festivalem otrlého diváka nebo cestovatelskou přednášku Diáky s Tomášem Šebkem z organizace Lékaři bez hranic, uvedl za organizátory informoval Jakub Fürst.

Nové knihy: Zafón, Croftová, Doehnertová a Koryta

19.ledna
Z plného proudu nově vydávaných knih vybíráme příběhy reálné, fiktivní a fantastické. Ze současnosti i dávnější minulosti. Nemohou chybět audioknihy ani komiks.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes