Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/kultura/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

8,7 položek/den

Zemřel Pavel Šrut

0:22
V pátek večer zemřel básník, autor knížek pro děti, textař a překladatel Pavel Šrut, bylo mu 78 let. Jménem rodiny to agentuře ČTK řekl publicista Jaroslav Veis. Šrut byl nositelem prestižní Ceny Jaroslava Seiferta, Ceny Karla Čapka udělované českým PEN klubem, Státní ceny za literaturu a překlad a ceny Magnesia litera za první díl populární knížky pro děti Lichožrouti.

Zemřel DJ Avicii, bylo mu 28 let

22:40
V osmadvaceti letech zemřel v Ománu švédský DJ Avicii, který spolupracoval s Coldplay či Madonnou. Jeho posledním hitem bylo Lonely Together s Ritou Orou, uvedla BBC. Jeho tělo bylo objeveno v pátek v Maskatu v Ománu.

Kombinuje funk, rap i rock. Novou desku doprovodí Monáe i filmem

17:31
Nadžánrová hudebnice a zpěvačka Janelle Monáe doprovodí své album i 44minutovým filmem, který poběží 26. dubna na MTV. Den poté vyjde napjatě očekávaná deska Dirty Computer.

RECENZE: Hastrman. Pohádkový příběh ve folklórním obalu

16:22
Podle první části románu Miloše Urbana Hastrman, oceněného Magnesií Literou, natočil hudebník a divadelní režisér Ondřej Havelka svůj stejnojmenný filmový režijní debut.

Film Metanol. Chtěl dům a chtěl bazén, tak zemřelo 48 lidí

14:37
Ke kauze z roku 2012 se vrací dvoudílný televizní film Metanol. Nejednoho diváka drastických zpráv tehdy napadaly otázky, jak mohlo někoho napadnout míchat jed do pití a jak si mohl myslet, že mu to projde? První díl, který uvede ČT1 v neděli večer, naznačuje, že hlavní roli hrály mimořádná tupost a hamižnost.

Původní verze hitu Nothing Compares 2 U je na internetu a zní skvěle

11:44
Jako ve stroji času si můžou připadat hudební fanoušci, kteří narazí na původní studiovou nahrávku Nothing Compares 2 U z roku 1984 doprovázenou záběry ze zkušebny zpěváka Prince.

RECENZE: Thirty Seconds To Mars se koncertem protrápili. A zase jen ve dvou

10:35
Americká skupina Thirty Seconds To Mars dorazila po čtyřech letech do Prahy. Na stejné místo, ve stejném počtu a ve zlé formě. Jestliže v roce 2014 v sestavě chyběl bubeník Shannon Leto, jenž tehdy kvůli jízdě pod vlivem alkoholu nesměl opustit Ameriku, teď se nedostavil baskytarista Tomo Miličevič. Pokud tedy jde o docházku, stoprocentní je v ní jen zpěvák Jared Leto.

Brněnské divadlo nasadí muzikál Monty Pythonů o králi Artušovi

8:52
Drsný humor, skvělé melodie a téměř pohádkovou scénografii slibuje Městské divadlo Brno v muzikálu Monty Python´s Spamalot. Muzikál volně vychází z filmového zpracování mýtu o králi Artušovi a rytířích kulatého stolu, jak jej v roce 1975 pojala britská komediální skupina Monty Python.

Okoř se šťávou oslaví 20 let s Mirai, Wohnouty i Hanou Zagorovou

8:17
Jubilejní dvacátý ročník festivalu Okoř se šťávou se letos koná v sobotu 2. června v tradičním prostředí pod malebnou siluetou hradu Okoř.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes