Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/

Katalog:

Tech

Publikuje:

6,5 položek/den

Webové tržiště společnosti IKEA je po útoku hackerů opět v provozu

13:20
Ve čtvrtek byl obnoven provoz serveru TaskRabbit, který je v podstatě webovým tržištěm drobných živnostníků, jenž patří nábytkářskému řetězci IKEA. Kvůli útoku hackerů a úniku citlivých dat byl web mimo provoz bezmála dva dny.

Ruská cenzura se snaží blokovat vzpurnou sociální síť Telegram. Marně

11:59
Navzdory masivním zákrokům ruské internetové cenzury se ani po třech dnech nepodařilo zablokovat provoz ruské komunikační sítě Telegram, kterou moskevský soud obvinil z porušování zákona. Vyplývá to z informací ruského tisku. Podstatná část sítě zůstává dál v provozu, i když dozorová agentura Roskomnadzor podle listu Vedomosti vede proti telegramu válku s použitím „kobercového bombardování”.

Podruhé a lépe. AMD uvedlo nové čipy Ryzen

10:38
Společnost AMD uvedla ve čtvrtek do prodeje nové procesory řady Ryzen. Jde v pořadí už o druhou generaci těchto čipů, které vrátily podnik zpět na výsluní. V první vlně mohou případní zájemci vybírat ze čtyř procesorů, další by měly přibýt v průběhu roku.

Evropský parlament si pozval šéfa Facebooku na kobereček

9:18
Po americkém Kongresu si pozval na slyšení šéfa Facebooku Marka Zuckerberga také Evropský parlament (EP). Europoslanci po něm budou chtít vysvětlení, jak se jeho sociální síť staví k ochraně dat a osobních údajů. Jedním z hlavních témat by mělo být také zneužití profilů jednotlivých uživatelů britskou společností Cambridge Analytica.

Írán zakázal státním institucím používat službu Telegram

7:59
Írán ve středu zakázal všem státním institucím používat šifrovanou komunikační službu Telegram. Někteří politici včetně duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího už své účty na telegramu zrušili. V Íránu má telegram 40 miliónů uživatelů, což znamená, že jej využívá každý druhý Íránec. Vláda tvrdí, že právě díky této komunikaci byly na přelomu roku organizovány protivládní protesty, při nichž...

Extrémně výkonný notebook od Aceru se chlubí šestijádrovým procesorem. Cílí na hráče

16:25
Společnost Acer oznámila novou generaci svého herního laptopu Nitro 5. Ten bude jako vůbec jeden z prvních strojů na trhu vybaven novými šestijádrovými procesory od společnosti Intel, bude tedy citelně výkonnější než předchůdce. Novinka navíc láká také na líbivý design.

Neidentifikovaný síťový provoz ohrožuje téměř polovinu organizací. A také samotné uživatele

15:02
Na 45 % světových organizací ohrožuje síťový provoz, který nejsou IT správci schopni identifikovat. Ve skutečnosti není téměř jeden ze čtyř správců IT schopen identifikovat 70 % síťového provozu. S takovýmito alarmujícími závěry přišla nejnovější studie antivirové společnosti Sophos.

Far Cry baví i po 14 letech. V pětce hráči čelí kultu náboženských fanatiků

15:02
Série Far Cry je s hráči již neuvěřitelných 14 let. S druhým dílem ale série přešla pod vývojáře z vydavatelského domu Ubisoft. Ten pravidelně přichází s novými díly a po posledním, ne moc dobrém Primalu, který byl zasazen do pravěku, se série vrací do přítomnosti.

Grafické karty budou pomáhat chránit počítače před viry

18.dubna
Antivirové programy čeká bez nadsázky malá revoluce. Nové verze totiž budou vůbec poprvé fungovat nejen díky výkonu procesoru, který je srdcem každého PC, ale také s pomocí grafické karty. Budoucnost ochrany počítačů demonstrovala společnost Intel.

Technologičtí giganti dávají od kyberútoků ruce pryč. Pomáhat nebudou ani státům

18.dubna
Více než 30 globálních technologických firem se tento týden společně zavázalo, že nebudou žádnému státu pomáhat v útočných kybernetických operacích. Prohlášení vydané v San Francisku podepsali zástupci společností Microsoft, Facebook, Cisco, Oracle, Nokia nebo Symantec, podpis řady jiných významných firem ale podle agentury Reuters chybí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes