Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/

Katalog:

Tech

Publikuje:

3,9 položek/den

Jakub Jedlinský z VŠE: Kryptoměna skončí až s posledním uživatelem

17:18
O minulosti i budoucnosti kryptoměn se v rozhovoru pro deník Právo rozpovídal Jakub Jedlinský z Katedry světové ekonomiky VŠE v Praze. Hovořil přitom nejen o nejznámějších bitcoinech, ale také o dalších kybernetických měnách.

Apple zařízne iPhone X předčasně, tvrdí uznávaný analytik

15:58
Společnost Apple udělala v loňském roce velmi ambiciózní krok – změnila design iPhonu doslova k nepoznání. Jak se ale nyní ukazuje, nebyl to krok úplně správným směrem. Tvrdí to alespoň podle serveru Apple Insider uznávaný analytik společnosti KGI Securities Ming-Chi Kuo, podle kterého se podnik chystá výroční jablečný smartphone předčasně pohřbít.

Šéf Applu: Zpomalování iPhonů jsme netajili, lidé akorát nečtou

14:36
Apple je v posledních týdnech terčem kritiky kvůli tomu, že v tichosti začal zpomalovat starší iPhony, jejichž baterie není ve 100% kondici. Šéf amerického počítačového gigantu Tim Cook však v rozhovoru pro ABC News prohlásil, že podnik o nové „funkci“ řádně informoval. Problém je podle něj v tom, že lidé nečtou.

Starší počítače se zpomalí výrazně, reagoval Microsoft na objevené chyby

13:15
Technologickým světem hýbe kauza nově objevené chyby v procesorech Intel a toho, že kvůli instalaci opravy zpomalí většina počítačů na světě. Intel situaci uklidňuje a tvrdí, že propad výkonu není nijak dramatický. Podle Microsoftu je ale problém velmi vážný a dotkne se především starších sestav.

Maže Facebook i YouTube. Weby odstraní 70 procent nahlášených projevů nenávisti

12:04
Velké internetové firmy jako Facebook, YouTube či Twitter nyní odstraňují 70 procent nahlášených nenávistných projevů. Hlášení o nelegálním obsahu přitom dokážou ve čtyřech z pěti případů prověřit do 24 hodin. Novinářům to minulý týden řekla evropská komisařka pro spravedlnost Věra Jourová na základě třetího hodnocení způsobu, jak firmy uplatňují kodex chování v této oblasti domluvený v roce 2016.

Za bitcoiny se už dá koupit prakticky cokoliv. Elektronika, domy i školné

10:43
Ve světě se těší stále větší popularitě virtuální měny v čele s bitcoinem. Zaručují majiteli anonymitu a lze za ně koupit kávu, elektroniku, rodinné domy a v zahraničí dokonce i zaplatit školné na vysoké škole. Jde zároveň o zajímavý prostředek k investici, i když, jak se opět ukázalo v posledních týdnech, značně rizikový.

Google hledá cestu do Číny. Uzavřel dohodu o sdílení patentů se společností Tencent

9:22
Americká firma Alphabet, která vlastní internetový vyhledávač Google, uzavřela s čínskou internetovou společností Tencent smlouvu o sdílení patentů. První dohoda tohoto druhu s čínským partnerem jí umožní expanzi na místním trhu. Finanční podmínky spolupráce americká firma ve svém prohlášení neuvedla.

Internet bude rychlejší. V Česku vznikne milión optických přípojek

21.ledna
V příštích letech by měl vzniknout v České republice zhruba milión optických internetových přípojek, které budou moci využívat výhradně domácnosti. Počítá s tím telekomunikační operátor T-Mobile, který chce přípojky vybudovat. Investuje kolem půl miliardy eur. Za vybudování jedné zaplatí mezi 400 a 600 eury, tedy 10 000 až 15 000 Kč. Uvedl to generální ředitel T-Mobile ČR a Slovensko Milan Vašina.

Italové bojují proti podvodným zprávám, lidé je mohou nahlásit na webu

20.ledna
Italská policie spustila necelé dva měsíce před parlamentními volbami web commissariatodips.it, kde mohou občané nahlásit podezření na „fake news”, tedy záměrně šířené nepravdivé informace. Informovala o tom agentura AFP. Policejní složka, do jejíž gesce spadá dohled nad internetem a telekomunikacemi, každé nahlášené podezření „v mezích možného” vyšetří, sdělila tisku šéfka útvaru Nunzia Ciardi...

Těžba bitcoinů spotřebuje stejné množství energie jako polovina Česka za rok

19.ledna
Virtuální měna bitcoin je fenoménem dnešní doby. Možnost těžby virtuálních mincí s pomocí extrémně výkonných počítačů láká tuzemské i zahraniční uživatele. Úměrně tomu ale roste i spotřeba elektrické energie, která je k tomu potřeba. A ta jen v loňském roce činila v celosvětovém měřítku zhruba tolik, kolik spotřebuje polovina České republiky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes