Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

18,3 položek/den

Ve Zlíně se točil klip k úvodní písni filmu Úsměvy smutných mužů

21:05
Snímek podle bestselleru Josefa Formánka zamíří za pár týdnů do kin. Štáb filmu, který se natáčel také ve Zlíně a okolí, se v pondělí vrátil na místo činu. Natáčel zde s čerstvým držitelem ceny Anděl Davidem Stypkou klip k písni Kříž. Ta se stane ústředním hudebním motivem filmu Úsměvy smutných mužů

Staré lidové písně s doprovodem heligonky lákaly k návštěvě Pivního večera v Ústí nad Orlicí

20:31
Ve středu 25. dubna se v improvizované hospůdce v místním muzeu uskutečnila přednáška o historických pivovarech navozující atmosféru bývalých sousedských besed nad pivem se společenskou i kulturní tematikou.

Celovečerní filmy, pohádka i seriál. Ve Zlínském kraji se bude brzy natáčet

18:13
S cílem oživit filmovou tvorbu v regionu rozhodl Zlínský kraj o udělení podpory šesti filmovým projektům. Dotaci v celkovém objemu 10 miliónů korun rozdělí mezi čtyři celovečerní snímky, pohádku a dětský seriál. První klapky na území Zlínska lze očekávat už letos v létě.

Má vlast doputovala na Svojanov

17:39
Hrad Svojanov se zapojil se do projektu nazvaného Má vlast cestami proměn, který pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Ještě do konce měsíce můžete dát oblíbené památce svůj hlas.

Na Ladronce bude hořet místo hranice obří čarodějnice

17:04
Již 13 let se slétají čarodějnice na louku v pražském parku Ladronka na tradiční Čarodějnice na Ladronce. Místo hranice však letos vzplane obří čarodějnice, kterou speciálně pro tuto příležitost připravil sochař z AVU Praha. Program se ponese v duchu říše kouzel a se zábavou pro celou rodinu.

Výtěžek benefice Vsetínské nemocnice překročil sto tisíc korun

15:55
Tři sta padesát diváků podpořilo koupí vstupenky benefiční akci Vsetínské nemocnice nazvanou Ondrášovské putování. Večerní program Vojenského uměleckého souboru Ondráš se uskutečnil ve středu 25. dubna v Domě kultury Vsetín. K výtěžku 120 tisíc korun přispěly také obec Halenkov a společnost Austin Detonator.

Letní sezóna u bohumínského Kališoku bude plná novinek

15:21
U Kališova jezera v Bohumíně naplno propukla příprava na nadcházející sezónu. Upravují se břehy jezera, z vody se tahají dřevěné kůly a odstraňuje se rákosí. Do května přibude nedaleko jezera i parkoviště. V plánech jsou také cykloboxy a místa pro grilování a piknik.

Igor Stránský uvede ve Slováckém divadle maďarskou tragikomedii Rodina Tótů

14:11
Režisér a dlouholetý ředitel Slováckého divadla v Uherském Hradišti Igor Stránský začal tento týden se slováckými herci připravovat tragikomedii Istvána Örkénye Rodina Tótů, známého u nás často uváděnou Kočičí hrou z roku 1963.

Zdevastovaný zámek v Uherčicích se pozvolna probouzí do bývalé krásy

14:11
Národní památkový ústav má nelehkou práci, musí se starat o naše kulturní dědictví, které je na většině míst ve špatném stavu. Dříve se o své objekty starali majitelé, po zestátnění péče přišla vniveč, pokud rovnou nebyla opominuta, a památky byly zdevastovány. Některé do té míry, že už zmizely.

Jak Napoleon změnil Brno

13:35
Na úspěšnou loňskou výstavu v galerii Celnice vily Löw Beer o proměnách města, navazuje další. Přibližuje počátek 19. století a pobyty Napoleona v Brně.

V Novém Městě na Moravě oslavili příchod jara módní přehlídkou

13:00
Studenti Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava-Helenín představili v Novém Městě na Moravě tři kolekce modelů vlastní výroby. Akce s názvem Krásy jara proběhla v úterý 24. dubna v novoměstském Kulturním domě.

Slovanská epopej na výstavě v Brně protne dva světy Muchovy tvorby

12:25
Festival Re:puklika připomene sté výročí vzniku Československa, ale také devadesát let od otevření brněnského výstaviště. Unikátní výstava Alfons Mucha: Dva světy bude zahájena 26. května a naleznete ji v historickém pavilonu H na brněnském výstavišti.

Nádherná akce pro všechny vodomily v Nymburce

11:50
Od pátku 4. do neděle 6. května pořádá zkušený organizátor v oblasti turistického ruchu Pavel Hlaváč (Technické služby Milovice) již 6. ročník akce Lodě na Labi, který je opět zaměřen na využití naší největší řeky Labe k vodní dopravě, a to zejména k vodnímu turismu.

Neodolatelné: pohltí nás zcela závislost na komunikační technice?

11:50
Dovolená, u stolu čtyřčlenná rodina, rodiče nevnímají děti, jsou ponořeni v displejích svých mobilů, děti nevnímají rodiče, zírají do tabletů, MHD, kontrola displejů mobilů u většiny cestujících je v několikasekundových frekvencích. Řidiči ponoření do smartphonu okolí nevnímají...

Modely stavebnice Merkur, které utíkají, předvedou v muzeu v Poličce

11:16
V sobotu 28. dubna poličské muzeum zahájí výstavu nestárnoucí stavebnice Merkur. Přítomen bude i její autor Jiří Mládek. Vernisáž bude doplněna ukázkou modelů ze stavebnice Merkur na dálkové ovládání Martina Stupňánka, který vám ukáže zmenšený UNC stroj, terénní auto nebo robotického pavouka.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes