Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

14,9 položek/den

Stonožka je na Vánoce připravena. V Ostravar Aréně v Ostravě se o tom může přesvědčit každý

15:47
Klub Stonožka Ostrava – Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí bude mít od středy 13. prosince do neděle 17. prosince svůj stánek na adventních trzích v Ostravar Aréně v Ostravě.

Oblíbený Vánoční cirkus oživí adventní Drážďany

15:47
Zdálo by se, že doba velkých cirkusů je minulostí, v Drážďanech to ale neplatí. Od 20. prosince do 7. ledna bude stát na břehu Labe nedaleko historického centra již po 22. oblíbený drážďanský vánoční cirkus Dresdner Weihnachtszirkus. Cirkus patří k Drážďanům stejně jako vánoční trh Striezelmarkt.

Advent ve Zlínském kraji obohatí ZUŠ Morava celou řadu koncertů

14:05
Základní umělecká škola Morava se sídlem ve Zlíně připravila pro předvánoční dobu celou řadu koncertů. Po celém Zlínském kraji vystoupí většina školních souborů i orchestr spřátelené družební školy Základní umělecké školy Rajec ze Slovenska.

Krušnohorský Schwarzenberg zapomněli za války osvobodit jak Rusové, tak Američané

13:31
Jako filmová kulisa středověku vyhlíží krušnohorské městečko Schwarzenberg. S naším knížecím rodem má stejné jen jméno, zasněžené s úzkými uličkami je ideálním adventním cílem. Má ale i pozoruhodnou nedávnou historii. Vítězové ve válce na něj zapomněli.

Činohra Národního divadla Brno nabízí atypickou iscenaci

12:57
Kde šumí bory? Hučí vody? Kde že to je, kde? Pětice etablovaných českých autorů vytvořila dílo na téma neuralgických bodů češství. Nekorektní oslavu české státnosti, završenou požárem Národního divadla, nastudovalo pět režisérů a předvedou ji během jediného večera.

Den pro Zuzanku vynesl přes 400 tisíc korun, přišli i tučňáci a Vojta Dyk

12:23
Rekordních 408 tisíc korun vynesl charitativní Den pro Zuzanku, který se uskutečnil v úterý 12. prosince ve Zlíně. Tato tradiční akce se koná každý rok před Vánoci na památku Zuzanky Oškerové, která v roce 2012 v necelých pěti letech podlehla akutní leukémii.

Uherskohradišťská nemocnice zve na benefiční adventní koncert v kostele

10:39
Jako každý rok i letos se uskuteční benefiční adventní koncert Uherskohradišťské nemocnice. Koná se v sobotu 16. prosince v 16 hodin v kostele sv. Františka Xaverského na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

Přijďte si vychutnat předvánoční atmosféru na Adventní trh v broumovském klášteře

10:05
V broumovském benediktinském klášteře se v neděli 17. prosince bude konat tradiční Adventní trh, večer následovaný Adventním koncertem. Prodej vánočních výrobků a regionálních produktů zpestří řemeslná výroba, živá hudba i Adventní dílny.

Členové klubu Za starý Bruntál pečují o vzácné technické památky

9:29
Přes 300 členů čítá klub Za starý Bruntál, na jehož založení se v roce 1990 podílel a sedmadvacet let ho vede Pavel Rapušák. Kolektiv profesionálních i amatérských historiků se věnuje obnově technických památek v regionu.

Nový operační stůl v nemocnici ve Zlíně unese 250kilogramového pacienta

8:55
Operatéři v Krajské nemocnici T. Bati začali používat nový vysoko zátěžový operační stůl Trumpf. Důvodem k pořízení takového zařízení je narůstající počet silně obézních pacientů. Na klasickém operačním stole s nosností do 135 kilogramů může být totiž akutní operace pro takové pacienty riziková.

Vánoční čas vstoupil do Ústí nad Orlicí

7:46
V úterý 12. prosince zahájením adventních trhů na Mírovém náměstí se v Ústí nad Orlicí rozhostila pravá vánoční atmosféra tisíců světel, které přináší výzdoba ulic, nabídky dárků, zábavy a svátečních melodií v doprovodu koled.

Na hradě Svojanov se výletníci svátečně naladí

12.prosince
Návštěvnická sezóna na Svojanově vrcholí. O víkendu jsou ještě na programu speciální prohlídky o zvycích. V sobotu 16. prosince i tradiční adventní koncert.

Střední zemědělská škola v Rajhradě připravila Voňavou výstavu

12.prosince
Zájemci o vánoční vazby, pokojové rostliny nebo okrasné dřeviny si je mohou přímo rajhradské na výstavě zakoupit. V nabídce bude rovněž prohlídka sbírkových a pěstitelských skleníků a okrasné části zahrady.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes