Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/vase-zpravy

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

13,6 položek/den

Brňané si odtrpěli dvě výhry s Prostějovem

20:49
Lídra tabulky, který zatím mockrát nezaváhal, letos už dvakrát obral o body, tentokrát však Prostějov brněnské korfbalisty příliš nepotrápil.

Recidivista po opuštění vězení vydržel nekrást jenom měsíc

18:35
Pouhý měsíc nekrást po propuštění na svobodu vydržel několikrát soudně trestaný třicetiletý muž ze Zlína, ale už je opět za mřížemi. Ve věznici si odpykával trest za krádeže, kterých se v minulosti dopouštěl.

Ani letos nechyběl v Pilníkově masopustní průvod

17:28
Letošní masopust se v Pilníkově konal v sobotu odpoledne 17. února. Již po jedné hodině přicházeli první účastníci masopustu, až se jimi zaplnilo téměř celé náměstí.

Noční stopu Valachy na poslední chvíli zachránilo počasí, vyhrál Jan Kváš

11:53
Přes dvě stě dospělých a k tomu 115 dětí se zapojilo do závodu Noční stopa Valachy, který se konal v sobotu 17. února u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích.

Josef Dvořák jako “hasič z kultovních Návštěvníků” při předání hi-tech vozíku z budoucnosti

11:19
Jaký je největší sen hasiče, kterého úraz vyřadil z běžného života? Co nejvíce se přiblížit životu před touto událostí.

Karel Berousek uvádí Originál cirkus Sultán

10:45
Do hanácké metropole dorazil jeden z největších a nejpopulárnějších tuzemských cirkusů, který nese jméno slavného cirkusového rodu Berousků. Stát tu bude do 4. března.

Českoskaličtí modeláři přivezou do Dobrušky unikátní model digitálního kolejiště

10:11
Na únorové výstavě ve Střední průmyslové škole elektrotechnické v Dobrušce vystaví Modelářské centrum Česká Skalice modulové kolejiště ovládané tablety a chytrými telefony, které napodobuje reálný provoz skutečné železnice. Výstava se uskuteční 24. a 25. února.

Studující senioři na další přednášce v kurzu s názvem Vzpomínky na 20. století

9:36
V pátek 16. února proběhla pro seniory Virt U3V (virtuální univerzity třetího věku) při Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity (OU) již druhá přednáška z celkem 11 témat, s názvem Ostravská průmyslová oblast v průběhu 20. století.

Evangelický kostel v Nymburce byl postaven před 120 lety

17.února
Před 120 lety, v roce 1898, byl v Nymburce, na prázdných parcelách zvaných U Spálené stodoly, dostavěn a dán do užívání zdejšímu evangelickému sboru kostel Českobratrské církve evangelické.

Moravskoslezská metropole vyhlásila 24. ročník soutěže Ostravský dům roku

17.února
Statutární město Ostrava již od roku 1994 každoročně vybírá a oceňuje stavby, které byly dokončeny nebo rekonstruovány na území města v hodnoceném období. Soutěží v ní investoři novostaveb nebo rekonstrukcí budov. V tomto ročníku se jedná o stavby, které byly dokončeny od 1. ledna 2016 do 31. prosince 2017.

Divadlo Šumperk uvádí slavnou Shakespearovu milostnou tragédii Romeo a Julie

17.února
I když měla Shakespearova hra Romeo a Julie měla premiéru už v roce 1595, osudový příběh nesmrtelné lásky milenců z Verony přežil celá staletí. Nyní uvádí inscenaci této hry také Divadlo Šumperk - premiéra proběhla 10. února. Druhou reprízu uvede divadlo v pondělí 19. února v 10 hodin.

Republikovou Grand Prix v moderních šipkách přivítali v Hostinném

17.února
Od pátečního odpoledne probíhá v hale Techtex Sport v Hostinném první ze tří letošních Republikových Grand Prix&TOP v moderních šipkách.

Běžecký okruh v Dolních Vítkovicích láká lyžaře z řad veřejnosti

17.února
Od neděle 11. února je v rámci Olympijského festivalu v Ostravě využíván školami a veřejností běžecký okruh s dvěma kopci v areálu Dolní oblasti Vítkovice (kde se mj. konal 6. ročník ČEZ City Cross Sprintu). V areálu se již projelo přes dva tisíce běžců.

Národní památkový ústav vydal knihu Nádraží Ostrava-Vítkovice

17.února
Ve čtvrtek 15. února Ing. arch. Naděžda Goryczková, generální ředitelka Národního památkového ústavu Praha, představila veřejnosti, spolu s ředitelem územního odborného pracoviště NPÚ v Ostravě Mgr. Michalem Zezulou, knihu Nádraží Ostrava-Vítkovice s podtitulem Historie / architektura / památkový potenciál.

Marie Rottrová, Slza, legendární Kelly Family nebo Lunetic budou hvězdami festivalu všech generací

17.února
Festival Happy Faces je snad jediným festivalem, na který můžete pozvat mámu, tátu, prarodiče, bráchu i kamarády ze základky. O největší hvězdy hudební scény nebude rozhodně nouze. Druhý ročník tohoto putovního festivalu se uskuteční ve dnech 31. srpna - 1. září v areálu Leteckého muzea v Koněšíně.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes