Novinky.cz

Popis:

Rubrika Vztahy a sex. Vše o vztazích a sexu.

URL:

http://www.novinky.cz

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

4,2 položek/týden

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Láska jako geniální strategie přírody

18:53
Láska vzrušovala, provokovala a inspirovala lidstvo od nepaměti. A je jedno, jestli zalistujeme díly klasiků nebo sbírkami lidových moudrostí.

Proč ženy tolik touží po mužích, které nemohou mít

23.února
Stály jste někdy o muže tak, že jste ho nemohly za žádnou cenu vymazat z hlavy? I přestože bylo hned od počátku patrné, že ho nemůžete mít? A je jedno, zda z důvodu toho, že byl tzv. nad vaše poměry, či vás jednoduše nechtěl. Pak vězte, že na tom není nic neobvyklého, jedná se o přirozenou reakci vašeho mozku.

Většina žen má po porodu problémy s intimnostmi, chybí jim sebevědomí

22.února
Fakt, že se tělo žen při těhotenství a po porodu mění, není jistě pro nikoho žádným překvapením. Nicméně spousta žen si není svým tělem po narození dítěte jistá a jejich obavy a ztráta sebevědomí se odrážejí v ložnici. Intimnostem s partnerem se raději vyhýbají a hledají si různé výmluvy.

Způsob, jak překonat rozvod? Spalte své svatební šaty

21.února
Rozvedené ženy řeší svou bolest a smutek z ukončení manželství různými způsoby. Někdo si změní příjmení po svém choti zpět na rodné, nebo se snaží zamilovat do jiného muže. Někdy ale mnohem lépe zafunguje vcelku netradiční očistná metoda – pálení svatebních šatů.

Muži i ženy záměrně mlží o skutečném počtu sexuálních partnerů

18.února
Prozradit nebo neprozradit přesný počet sexuálních partnerů, pokud jste na něj v novém vztahu dotázáni? A existuje vlastně ideální počet? Nová studie se právě na toto zaměřila. Potvrdila však, že lidé o své sexuální minulosti dost často mlží.

Překvapivé výhody milování ve stylu erotické ságy Padesát odstínů

17.února
S příchodem dalšího dílu z trilogie Padesát odstínů do kin, se znovu otevírá téma lehčího pojetí tzv. BDSM praktik. Zatímco ještě v poměrně nedávné době byly tyto praktiky pro mnohé partnery naprosté tabu, dnes zažívají doslova boom. Odborníci na tom neshledávají nic špatného, naopak neustále přicházejí na další výhody, jež tento způsob milování přináší.

Každá příležitost k milování by se měla využít, radí francouzští kardiologové

14.února
O blahodárných účincích sexu na lidské zdraví, včetně funkce srdce, není sebemenších pochyb. Francouzská kardiologická federace proto vybízí všechny dospěláky, aby využili každé příležitosti k této činnosti. Za tu nejlepší pak považují právě svátek všech zamilovaných.

Jak si zpestřit Valentýna? Párovými masážemi

14.února
Zamilované páry vyrážejí na Valentýna na romantické večeře nebo do kina. Čím dál tím populárnější jsou ale i párové masáže. Salóny nabízejí speciální valentýnské balíčky. Jenže když si včas neuděláte rezervaci, nezbývá než svůj protějšek překvapit uvolňující masáží doma.

Jak zvýšit chuť na milování

13.února
Chuť na sex obvykle klesá s věkem. Přestože si mnozí myslí, že za to může především stereotyp ve vztahu či psychické problémy, podle doktora Erica Bravermana za to může i mozek. Velmi totiž záleží, jak reaguje na zprávy, které dostává z receptorů z celého těla. Pokud mozek funguje správně, produkuje dostatečné množství chemických látek, které rovnoměrně rozptyluje po těle. Když tomu tak není, d...

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Nesmyslné debaty kolem sexuální orientace

11.února
Je sexuální orientace vrozená, nebo ji rozhodujícím způsobem ovlivňuje okolí a výchova? Odborníci v tom mají jasno. Sexualita není naučená ani ji nevytváří okolní prostředí. To si ale nemyslí spousta radikálních feministek nebo organizací na ochranu sexuálních menšin. Hlásají různé nesmysly třeba o tom, že člověk má naprostou svobodu, jestli se chce cítit mužem, nebo ženou, a to zcela nezávisle...
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes