Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

16,6 položek/den

Výbuch na Manhattanu zachytila bezpečnostní kamera

12:34
Okamžik pondělního výbuchu na autobusovém nádraží Port Authority Bus Terminal na Manhattanu v New Yorku zachytila bezpečnostní kamera. Explozi způsobila podomácku vyrobená trhavina, kterou chtěl sedmadvacetiletý Bangladéšan Akajíd Ullah spáchat teroristický útok. Bomba ale selhala a explodovala předčasně. Ullaha k atentátu mimo jiné motivovaly americké nálety na cíle Islámského státu v Sýrii.

Exploze zásobníku plynu na východě Rakouska: jeden mrtvý a 18 zraněných

10:49
Exploze východorakouského plynového terminálu v obci Baumgarten an der March u slovenských hranic si v úterý ráno podle záchranářů vyžádala jeden život. Osmnáct lidí utrpělo zranění, stav jednoho z nich je vážný, informoval mluvčí záchranářů. Příčina neštěstí zatím není známa.

Zemřel americký zběh, který se stal filmovou hvězdou v Severní Koreji

8:34
Ve věku 77 let zemřel někdejší americký voják Charles Jenkins, který v 60. letech minulého století zběhl do Severní Koreje a proti své vůli se ve stalinistické zemi stal filmovou hvězdou, informovala BBC. Jenkins sloužil na hranici demilitarizované zóny a ze strachu, že bude poslán do vietnamské války, se rozhodl v roce 1965 prchnout do KLDR. Doufal, že bude zajat a vyměněn za sovětské zajatce....

Maďarští majitelé obchodu zmlátili zaměstnankyni kovovou tyčí

7:27
Tři majitelé prodejny v maďarském městě Győr zmlátili vlastní zaměstnankyni kovovou tyčí, protože jim měla dlužit peníze. Prodavačka utrpěla zlomeninu žeber a pohmožděniny. Případ se stal minulý čtvrtek a webová stránka maďarské policie police.hu o něm informovala v pondělí.

Prezident Tanzánie omilostnil dvojici, která znásilnila desítku žákyň základní školy

6:54
Dvojici vězňů odsouzených na doživotí za znásilnění dívek ve věku od šesti do osmi let omilostnil v sobotu tanzanský prezident John Magufuli. Krok oznámený v projevu ke dni nezávislosti země pranýřovali ochránci práv dětí. V pondělí o tom informoval server BBC.

Prezident Zeman se odletí rozloučit na Slovensko

6:21
Český prezident Miloš Zeman v úterý absolvuje poslední zahraniční cestu ve svém funkčním období. S manželkou Ivanou přiletí na rozlučkovou návštěvu do Bratislavy, kde bude jednat se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou.

Chorý Francouz věznil 18 let vlastní dceru, snažil se ji změnit v nadčlověka

4:41
Dnes šedesátiletá Francouzka Maude Julienová poprvé veřejně promluvila o hrůzách, kterým ji po osmnáct let vystavoval její choromyslný otec. Usmyslel si, že z dcery vychová superhrdinku, která vydrží vše. Od osmi let ji proto vystavoval brutálním vytrvalostním cvičením. Dceru mimo jiné nutil dvakrát týdně svírat v rukou dráty pod elektrickým napětím, nebo například „rozjímat o smrti“ ve sklepě ...

Stalinský palác ve Varšavě je na odstřel

4:08
Po celá desetiletí se Poláci bavili hádankou. Ta zněla: Odkud je nejkrásnější výhled na Varšavu? Odpověď: Přece seshora z Paláce vědy a kultury v centru, protože to je jediné místo v metropoli, odkud není sám palác vidět.

Trump nařídil NASA připravit pilotované mise na Měsíc a na Mars

22:32
Americký prezident Donald Trump v pondělí vydal nařízení o přípravě nové americké pilotované mise na Měsíc a později i na Mars. Pokyn vesmírné agentuře NASA podepsal Trump na ceremoniálu v Bílém domě. Direktiva má vést k zahájení „inovativního programu průzkumu vesmíru”.

Jsem Putinův zajatec, prohlásil Saakašvili po propuštění

20:49
Kyjevský soud v odmítl žádost ukrajinské prokuratury o uvalení vazby ve formě domácího vězení na gruzínského exprezidenta a odvolaného ukrajinského gubernátora Michaila Saakašviliho. Ten čelí obvinění, že ve spolčení se zločineckou skupinou napomáhal na Ukrajině státnímu převratu. Proti rozhodnutí soudu je možné se do pěti dnů odvolat, uvedla agentura Unian. Saakašvili se označil za válečného z...
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes