Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

20,5 položek/den

Nevinného Američana pustili z vězení po 24 letech

22:40
Soud očistil po 24 letech ve vězení 43letého Američana Shaurna Thomase, který byl poslán do vězení za vraždu, kterou nespáchal. Na svobodu se dostal, když kancelář filadelfského prokurátora souhlasila s tím, že důkazy nepotvrzují vinu. O případu informovala BBC.

Detonátor, baterie a modrý batoh. Deník zveřejnil snímky bomby použité v Manchesteru

22:07
Bomba použitá při teroristickém útoku v Manchesteru byla velmi pečlivě složená a obsahovala silnou nálož. Na uniklých snímcích z vyšetřování, které ve středu zveřejnil deník The New York Times, jsou zbytky modrého batohu, který mohl být použit k přepravě výbušniny, a pravděpodobná rozbuška, již podle vyšetřovatelů pachatel zřejmě držel ve své levé ruce.

V Libyi zadrželi bratra a otce atentátníka z Manchesteru. Kvůli vazbám na IS a Al-Káidu

20:25
Libyjská policie zadržela v metropoli Tripolisu mladšího bratra pachatele teroristického útoku v Manchesteru, uvedla ve středu agentura Reuters. Zadržen byl podle AP i jeho otec, který měl blízko k Al-Káidě. Podle listu The Daily Mail byl také odpoledne zadržen pátý podezřelý ve Wiganu.

Trump chce zapojit NATO do bojů proti Islámskému státu, Aliance prý vyhoví

19:51
Podle amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona považuje americký prezident Donald Trump za důležité, aby se NATO zapojilo do bojů proti Islámskému státu (IS). Podporuje i článek pět Washingtonské smlouvy o tom, že útok na jeden členský stát NATO je útokem na všechny. Podle tiskové agentury AFP se NATO skutečně do koalice zapojí, uvedla to s odvoláním na diplomatický zdroj.

Skuteční Bondové chrání britské přístavy před útokem Islámského státu

19:18
Pomocí bomb umístěných na tankery mířící do Británie chce prý Islámský stát (IS) útočit na anglické přístavy. Oznámily to v úterý britské bulvární deníky The Sun a The Daily Mail.

Nové sídlo NATO se otevře, i když není hotové

19:18
Prsty sepnutých rukou má připomínat půdorys nové centrály Severoatlantické aliance v Bruselu, kterou prezidenti a premiéři 28 členských zemí slavnostně převezmou ve čtvrtek 25. května od belgické vlády, i když stavba ještě není zcela dokončena.

V Manchesteru nevraždil osamělý vlk, ale teroristická síť

17:03
Sebevražedný atentátník Salman Abedi z Manchesteru nejednal sám. Máme co do činění s celou teroristickou sítí, uvedla na středeční tiskové konferenci britská policie. Sebevražedný pás byl podle strážců zákona natolik sofistikovaný, že by jej Abedi sám vyrobit nedokázal.

Čech musel přenocovat na vrcholku hory v rakouském Ramsau, málem ho to stálo život

16:28
Český horolezec musel nedobrovolně přenocovat na vrcholku hory v Ramsau ve středním Rakousku, protože podcenil náročnost terénu a zrádnost počasí. Podchlazeného sedmatřicetiletého muže záchranáři ve středu převezli do nemocnice. Informoval o tom server rozhlasové stanice ORF.

Mučení, znásilňování a vraždy zajatců v bitvě o Mosul. Elitní jednotky čelí podezření

16:28
Elitní irácké jednotky rychlé reakce ERD, nasazené na západě Mosulu, čelí vyšetřování kvůli podezření, že jejich příslušníci při bojích s radikály z Islámského státu porušovali lidská práva. Televizi ABC to potvrdilo irácké ministerstvo vnitra.

Tchaj-wan je první asijskou zemí, která povolí sňatky homosexuálů

15:53
Tchaj-wan se stane první asijskou zemí, která legalizuje sňatky lidí stejného pohlaví. Rozhodl o tom ústavní soud, který konstatoval, že je odpírání svateb gayům a lesbám porušením rovnosti před zákonem, a tedy v rozporu s ústavou. Ve středu o tom informovala BBC.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes