Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

23,4 položek/den

Trump vybuduje nejlepší jaderný arzenál, kapacita prý zaostává

23:33
Kapacita americké jaderné výzbroje zaostává, arzenál USA je třeba vybudovat tak, aby byl „nejlepší ze všech”, prohlásil americký prezident Donald Trump. Zároveň obvinil Rusko, že rozmisťováním raket s plochou dráhou letu porušuje odzbrojovací smlouvy. Hodlá o tom hovořit s prezidentem Vladimirem Putinem, jakmile se setkají.

Hlavním favoritem prezidentských voleb ve Francii je opět Macron, tvrdí nový průzkum

22:59
Hlavním favoritem nadcházejících prezidentských voleb ve Francii je opět nezávislý kandidát Emmanuel Macron. Nový průzkum potvrdil očekávání, že předběhne kandidáta umírněné pravice Françoise Fillona poté, co získal podporu hlavní osobnosti francouzských centristů - Françoise Bayroua.

Američtí muslimové se složili na opravu židovského hřbitova poničeného vandaly

22:25
Američtí muslimové pomohli shromáždit desítky tisíc dolarů na opravu židovského hřbitova na předměstí St. Louis ve státě Missouri. Více než 170 náhrobků na hřbitově, který na tomto místě stojí více než sto let, poničili o uplynulém víkendu vandalové.

Počet lidí žijících s depresí za poslední desetiletí stoupl o pětinu

21:51
Lidí trpících depresemi žilo na světě v roce 2015 o 18 % víc než v roce 2005. Před dvěma lety tak deprese sužovaly zhruba 4,4 procenta globální populace. To je více než 300 miliónů lidí všech věkových skupin. Upozorňují na to ve čtvrtek zveřejněné odhady Světové zdravotnické organizace (WHO).

USA neplánují masové deportace, tvrdí ministr Kelly

21:17
Spojené státy neplánují masové deportace imigrantů, ani zapojení armády do vymáhání imigračních zákonů. Uvedl to americký ministr vnitřní bezpečnosti John Kelly po jednání s mexickým ministrem vnitra Miguelem Ángelem Osoriem Chongem.

Maďarsko postaví na hranici se Srbskem další bariéru. Má stát tři a půl miliardy

20:09
Maďarská vláda vyčlenila v přepočtu 3,4 miliardy korun na výstavbu další bariéry na hranicích se Srbskem. „Příčinou rozhodnutí o výstavbě druhé linie bariéry je očekávaný tlak ze strany migrantů v průběhu roku 2017,“ řekl ve čtvrtek ministr šéf úřadu vlády János Lázár.

Když zjistíme, kde jsou, zabijeme je. Britové v tichosti likvidují své džihádisty v Sýrii

20:09
Drony a bojová letadla britského letectva se v Sýrii a Iráku zaměřují na britské džihádisty, kteří představují teroristickou hrozbu pro království, a systematicky je likvidují. Napsal to deník Daily Mail, podle něhož takto Britové pomáhají i Francouzům. Vláda o těchto úderech neinformuje, ani parlament.

Jednu z nemocnic se syrskými civilisty bombardoval Asadův MiG-23, ukázalo video

19:36
Analýza videí a vypovědí svědků, kterou provedla nezávislá organizace Forensic Architecture potvrdila podezření, že dvě nemocnice v Ma´arat Numanu loni bombardovala syrská a ruská letadla. Syrský nálet potvrzuje přímo záběr letounu odhazujícího bombu. Analýza byla provedena na žádost Lékařů bez hranic (MSF), kteří podporovali polní nemocnici u města. V té loni při náletu 15. února zahynulo pěta...

Irský premiér chce v dohodě o brexitu zmínku o sjednoceném Irsku

18:28
Irský premiér Enda Kenny požaduje, aby dohoda o odchodu Velké Británie z Evropské unie obsahovala ustanovení o návratu Severního Irska do Unie v případě sloučení s Irskem. Ve čtvrtek to uvedl server listu The Guardian.

Lepší být ateistou než pokryteckým katolíkem, řekl papež František

18:28
Papež František opět pálí do vlastních řad. Ve čtvrtek prohlásil, že je lepší být ateistou než pokryteckým katolíkem. A takových lidí je podle něj v řadách katolické církve mnoho. Další kritiku církve pronesl František ve čtvrtek během soukromé mše ve své rezidenci.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes