Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

19,9 položek/den

Další nepříjemnost pro Fillona. Justice začala oficiálně vyšetřovat jeho manželku

23:50
Francouzští vyšetřovací soudci v úterý zahájili oficiální vyšetřování manželky konzervativního prezidentského kandidáta Françoise Fillona. Penelope Fillonová je podezřelá z účasti na zpronevěře veřejných financí kvůli údajnému pobírání neoprávněných příjmů jako fiktivně zaměstnaná parlamentní asistentka. Podle agentury Reuters to uvedl zdroj z justice.

Italská policie překazila plán na krádež těla Enza Ferrariho

23:18
Italská policie odhalila skupinu zločinců, kteří si chtěli vydělat peníze únosem tělesných pozůstatků zakladatele automobilky Ferrari. Únosci hodlali požadovat za tělo Enza Ferrariho pohřbené před více než čtvrt stoletím výkupné od příbuzných či vedení automobilky. Informovala o tom v úterý policie z italského ostrova Sardinie.

Turečtí špióni chtěli od Němců pomoc se sledováním lidí, Berlín místo toho dotyčné varoval

21:39
Turecká tajná služba předala německým zpravodajcům informace asi o třech stovkách lidí sledovaných na území Německa, které považuje za příznivce duchovního Fethullaha Gülena. Spolková zpravodajská služba (BND) ale patrně reagovala jinak, než Turci čekali. Sledované varovala. Informovala o tom v úterý agentura DPA.

Trump zrušil část Obamových ekologických regulací. Končíme válku s uhlím, řekl

21:05
Americký prezident Donald Trump podepsal dekret, který ruší část regulace ochrany ovzduší zavedené bývalým prezidentem Barackem Obamou. Zrušil omezení emisí skleníkových plynů z elektráren či těžby uhlí. To podkope americkou snahu dostát závazkům v boji s globálním oteplováním. Podle Trumpa tyto kroky rozvážou ruce podnikatelům, podle ekologů je v ohrožení životní prostředí.

Skotští poslanci posvětili referendum o nezávislosti. O tom se nehodláme bavit, zpražil je Londýn

19:59
Skotský parlament v úterý vyslovil souhlas s vypsáním nového referenda o nezávislosti Skotska na Británii. Výsledek hlasování regionálního parlamentu poskytl mandát skotské první ministryni Nicole Sturgeonové, aby se s Londýnem dohodla na podmínkách a termínu nového plebiscitu. Britský ministr pro Skotsko David Mundell ale obratem prohlásil, že o tom teď vláda se Skoty vůbec nebude diskutovat.

Europoslanci chystají druhou šanci pro Británii v EU. Londýn předeslal, že o ni nestojí

19:25
Skupina poslanců Evropského parlamentu pracuje na rezoluci, která má dát Britům možnost zatáhnout za pomyslnou záchranou brzdu. Chtějí jim dát příležitost zastavit proces vystoupení Spojeného království z Evropské unie. Europoslanci to chtějí ostrovanům umožnit i poté, co britská premiérka Theresa Mayová ve středu aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy o vystoupení z EU.

Nebyla to sebevražda, říká o smrti Mečiarova kritika rodina. Policie mlčí

17:45
Rodina slovenského exposlance Františka Gauliedera (66), kterého v sobotu přejel vlak, tvrdí, že muž nespáchal sebevraždu. Podobně se vyjádřil také bezpečnostní expert Milan Žitný, který se s bývalým poslancem léta znal. Předseda hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič vidí za Gauliederovou smrtí politickou objednávku. Žitný mluví otevřeně o vraždě.

Amriho bylo možné zatknout ještě před útokem v Berlíně, řekl německý ministr vnitra

17:11
Berlínského atentátníka Anise Amriho bylo možné dopadnout ještě předtím, než zaútočil na vánoční trh v německé metropoli. V úterý to vyšetřovací komisi zemského sněmu v Severním Porýní-Vestfálsku řekl německý ministr vnitra Thomas de Maiziére.

Maďarsko přitvrzuje. Migranti budou drženi pod zámkem na hranicích

16:03
Od úterý platí v Maďarsku zpřísněný zákon, na jehož základě mohou migranti požádat o udělení azylu jen přímo na hranicích. Žádost o azyl mohou migranti podat v tzv. tranzitních zónách vybudovaných u obcí Tompa a Röszke na hranicích se Srbskem. Na vyřízení své žádosti musí migranti počkat v tranzitní zóně, kde budou zadržováni.

Britskému vojákovi zmírnili trest. Zraněného táliba zabil ve stresu, uznal soud

16:03
Britský voják, který v roce 2011 v Afghánistánu zastřelil těžce zraněného bojovníka Tálibánu, dostal po odvolání nižší trest a brzy by se mohl dostat na svobodu. Odvolací soud na závěr ostře sledovaného procesu přehodnotil jeho čin z vraždy na úmyslné zabití ve stavu zhoršených rozlišovacích schopností. V soudní síni se po verdiktu ozval jásot.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes