Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

20,8 položek/den

Soud zablokoval Trumpův dekret namířený proti azylovým městům

23:27
Federální soudce v San Francisku v úterý zablokoval účinnost části nařízení prezidenta Donalda Trumpa. Prezident rozhodl, že nebude poskytovat federální dotace takzvaným azylovým městům, která jsou vstřícná k nelegálním přistěhovalcům a která omezila spolupráci s imigračními úřady. Informovala o tom agentura AP.

Soud v Turecku odmítl projednat stížnost na referendum, nemá prý kompetence

22:54
Turecký nejvyšší správní soud se odmítl zabývat stížností Lidové republikánské strany (CHP), která napadla regulérnost nedávného referenda o změnách ústavy v Turecku. Soud většinou hlasů rozhodl, že není kompetentní věc řešit, napsala dnes agentura Reuters. Změny ústavy posilují pravomoci prezidenta.

V parlamentu nám otevírají dopisy, stěžují si slovenští poslanci

21:12
Část opozičních poslanců na Slovensku tvrdí, že jim v podatelně parlamentu otevírají a čtou dopisy, a pokud jsou v nich vulgarismy a dehonestující obsah, skartují je. Opoziční hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti v úterý upozornilo, že se jedná o porušení listovního tajemství a porušení demokratických pravidel

Turci bombardovali Kurdy v Sýrii a Iráku, zabili přitom i irácké pešmergy

21:12
Letectvo turecké armády zaútočilo v noci na úterý v severním Iráku a v Sýrii. Podle armádního prohlášení byly terčem útoku pozice separatistické Strany kurdských pracujících (PKK), která v těchto oblastech působí. Irácké kurdské zdroje v úterý oznámily, že při těchto útocích byli zabiti také iráčtí pešmergové a příslušníci syrské kurdské milice YPG.

Voliči neúspěšných kandidátů podpoří většinou Macrona, ale ne všichni

20:05
V závěrečném duelu francouzských prezidentských voleb se od poražených kandidátů přelije k centristovi Emmanuelu Macronovi více voličů než k ultrapravicové nacionalistce Marine Le Penové, ne všichni však dají na doporučení poražených, kteří se většinou vyslovili pro Macrona. Ukázal to průzkum ústavu pro výzkum veřejného mínění Ipsos.

K útoku v Petrohradě se přihlásil Prapor imáma Šamila, hrozí dalšími útoky

20:05
K bombovému útoku v petrohradském metru, který si vyžádal 16 mrtvých, se přihlásila málo známá skupina Prapor imáma Šamila s tím, že jednala na rozkaz Al-Káidy. Na svém webu to oznámil americký institut SITE, který sleduje internetové aktivity džihádistických organizací. Prapor pohrozil dalšími útoky.

Neziskové organizace usnadňují práci pašerákům lidí, uvedl Frontex

18:40
Libyjským pašerákům migrantů usnadňuje jejich nezákonné aktivity činnost evropských záchranářů, kteří ve Středozemním moři v souladu s mezinárodními závazky vyprošťují trosečníky. Podle tiskové agentury APA to v úterý v Římě prohlásila mluvčí evropské pohraniční agentury Frontex.

Thajec v přímém přenosu na Facebooku oběsil 11měsíční dceru a pak sebe

18:40
Mladý thajský otec v přímém přenosu šířeném po internetu nejprve oběsil svou jedenáctiměsíční dceru a následně i sebe. Obě bezvládná těla byla nalezena v troskách odlehlého hotelu v provincii Phuket. Informoval o tom server Bangkok Post.

Nebuďte rasističtí. Oxfordská univerzita radí studentům, jak se chovat korektně

17:28
Oxfordská univerzita vydala pokyny, jimiž by se měli studenti řídit, aby se vyhnuli nařčení z „každodenního rasismu“. V nich například nedoporučuje ptát se ostatních, odkud pocházejí. Naopak radno je hledět druhému při rozhovoru zpříma do očí. Informoval o tom deník Telegraph.

Země EU schválily směrnici zpřísňující pravidla držení zbraní. Česko chystá žalobu

13:31
Členské země EU v úterý potvrdily směrnici zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi v osmadvacítce. Jde o poslední formální krok poté, co normu v polovině března schválil Evropský parlament. Česká vláda chystá proti směrnici žalobu. O jejím podání chce rozhodnout poté, co bude směrnice publikována v unijním věstníku.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes