Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

23,6 položek/den

V Indii vykolejil osobní vlak, přes dvě desítky mrtvých a 150 zraněných

20:38
Tragické jsou následky nehody, která se stala v sobotu v severoindickém státě Uttarpradéš. Vykolejil tam osobní vlak, kvůli čemuž zemřely přes dvě desítky lidí. Na 150 dalších cestujících bylo zraněno.

V Berlíně zablokovali pochod několika set neonacistů včetně Čechů

19:33
Příznivci levice a obyvatelé Berlína v sobotu zabránili neonacistům, aby došli k místu bývalé věznice Rudolfa Hesse, blízkého spolupracovníka Adolfa Hitlera. Manifestace krajní pravice ve čtvrti Špandavě (Spandau), pořádaná u příležitosti 30. výročí Hessova úmrtí, se přesto obešla bez násilných střetů. Podle listu Potsdamer Neuste Nachrichten dorazili také extremisté z Česka a Maďarska.

Španělsko stupeň ohrožení nezvýší, pátrá po podezřelých z útoků

19:33
Po teroristických útocích v Katalánsku panuje nejistota, zda se podařilo dopadnout pachatele atentátu na barcelonské třídě La Rambla. Podle španělského tisku se totiž policie domnívá, že byl řidičem dodávky 22letý Younes Abouyaaqoub, po kterém nyní pátrá. Dříve označila za řidiče 17letého Moussu Oukabira.

Teroristovi ze Surgutu bylo teprve 19 let. Měl atrapu sebevražedného pásu

18:59
Sibiřskému teroristovi, který v sobotu ráno pobodal osm lidí v centru města Surgut v sibiřském autonomním Chantimansijském okruhu Jurga, bylo teprve 19 let. Prozradila to tamní policie s tím, že totožnost útočícího mladíka již zná. Upozornil na to server deníku The Daily Mail.

Bratislavou prošel Duhový pochod

18:26
Stovky lidí se zúčastnily v sobotu v Bratislavě na v pořadí už sedmém pochodu Duhový pride. Příslušníci slovenské LGBT komunity na akci požadovali stejná práva, jako všichni ostatní občané státu.

Ve Finsku útočil osmnáctiletý Maročan, zaměřoval se na ženy

14:34
Muž, který ve finském Turku zabil dva lidi a osm dalších zranil, je z Maroka a má osmnáct let. Do země přišel loni a požádal o azyl. I další čtyři zadržení jsou z Maroka. Útok finská policie vyšetřuje jako trestný čin teroristických vražd. Podle policie Maročan útočil především na ženy.

Teroristická buňka byla zlikvidována, oznámil španělský ministr vnitra

13:28
Teroristickou buňku, která stojí za atentáty v Katalánsku se 14 oběťmi, považuje španělská vláda za zneškodněnou, uvedl ministr vnitra Juan Ignacio Zoido. Nadále však bude v zemi platit druhý nejvyšší stupeň teroristického nebezpečí.

V Sydney zkolaboval řidič a vjel na chodník před obchodem, zranil pět lidí

12:55
Auto narazilo v sobotu do pěších na chodníku před obchodním střediskem Westfield na Victoria Avenue v Sydney. Zraněno bylo pět lidi. Policie potvrdila, že šlo o nehodu a ne o úmysl, řidič měl zřejmě zdravotní problémy, napsal list The New Sydney Morning Herald.

V sibiřském Surgutu pobodal muž sedm lidí

12:22
Nejméně sedm, ale možná až osm lidí pobodal neznámý pachatel v centru města Surgut v sibiřském autonomním Chantimansijském okruhu Jurga. Všichni skončili v nemocnici. Policie útočníka zlikvidovala.

V bitce s migranty zemřel Francouz

11:49
V bitce se súdánskými migranty, která vypukla v sociální ubytovně v Divionu ležícím 70 km jihovýchodně od přístavu Calais, byl bodnut srdce dvaadvacetiletý Francouz. Zemřel. Další dvě osoby utrpěly zranění, informovala s odvoláním na policii stanice FranceInfo.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes