Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

21,6 položek/den

Slovenská policie obvinila dva bratry z vraždy, tělo našli v ČR

14:03
Slovenská policie obvinila z úkladné vraždy dva bratry, kteří podle ní zabili člena svého gangu a tělo pak zakopali v České republice. Dvojčata, jež kriminalisté označili za nejvyšší členy zločinecké skupiny, jsou ve vazbě za jinou trestnou činnost.

Juncker „nejdůraznějším možným způsobem” odsoudil vraždu novinářky

14:03
Evropská komise v čele se svým předsedou Jeanem-Claudem Junckerem důrazně odsoudila pondělní vraždu maltské investigativní novinářky Daphne Caruanové Galiziové. Žurnalistku, která psala mimo jiné o kauze Panama Papers, zabila bomba nastražená v autě.

U Madridu spadla stíhačka španělské armády, už druhá během jednoho týdne

13:02
Nedaleko Madridu se v úterý krátce po startu ze základny Torrejon de Ardoz zřítil bojový letoun F-18 Hornet španělského vojenského letectva. Pilot se nestačil katapultovat a při nehodě zahynul. S odvoláním na španělské ministerstvo obrany o tom informovala agentura Reuters. Jde už o druhý pád španělské stíhačky během jednoho týdne.

Tálibán zaútočil na policejní středisko, 33 mrtvých

13:02
Nejméně 33 mrtvých a víc než 200 zraněných si vyžádal útok povstalců z Tálibánu na policejní výcvikové středisko ve východním Afghánistánu. Agenturu Reuters o tom informovaly místní policejní i zdravotnické zdroje.

Epidemie smrtícího plicního moru se na Madagaskaru vymkla kontrole

12:03
Madagaskarem se dál šíří epidemie dýmějového a plicního moru. Nakazilo se již více než 680 lidí a 57 jich už smrtící infekci podlehlo. Lokální epidemie moru jsou na Madagaskaru běžné, tentokrát je to ale jiné, varují podle CNN experti. Panují proto obavy, že by se obávaná nemoc mohla rozšířit i za hranice ostrovního státu.

Jezídové převzali kontrolu nad iráckým městem Sindžár

11:03
Ozbrojená skupina iráckých jezídů spřízněných s šíitskými milicemi v úterý převzala kontrolu nad iráckým severozápadním městem Sindžár, které leží blízko hranice se Sýrií a o něž vede Bagdád spor s iráckými Kurdy. S odkazem na obyvatele města o tom informovala agentura Reuters.

Velitelství Islámského státu v Rakce padlo

11:03
Bojovníci arabsko-kurdské koalice SDF podporované USA a jejich spojenci v úterý dobyli budovu nemocnice v syrské Rakce, někdejší baště Islámského státu v Sýrii (IS). Informovala o tom kurdská agentura ANHA, podle níž se v nemocnici nacházelo velitelství bojovníků IS. Rakka je dobyta téměř celá, těžké boje se ale nadále svádějí o místní stadión.

Uznání muslimských svátků nechceme, míní většina Němců

10:02
Více než dvě třetiny Němců jsou proti tomu, aby se v určitých oblastech Spolkové republiky zavedly islámské státní svátky, jak o tom minulý týden hovořil německý ministr vnitra Thomas de Maiziére (CDU). Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který v úterý zveřejnil deník Bild.

Jaderná apokalypsa je na spadnutí, máme právo zaútočit, varuje Severní Korea

10:02
Jaderná válka je na spadnutí. K útoku může dojít kdykoliv. Varoval před tím zástupce vyslance Severní Koreje při OSN Kim In Ryong. KLDR je podle něj jedinou zemí, kterou USA od 70. let vystavují „takovéto extrémní a přímé jaderné hrozbě“, a Pchjongjang má proto právo kdykoliv zaútočit atomovými zbraněmi z preventivních důvodů. V pondělí o tom informovala agentura AP.

Mongolský prezident šokoval, na přechodu zastavil na červenou a pustil pěší

8:03
Nový mongolský prezident Chaltmágín Battulga šokoval nejen své spoluobčany, ale i média v sousedních státech. Stačilo k tomu, aby prezidentská kolona zastavila „na červenou”, aby chodci mohli přejít po přechodu pro pěší.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes