Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zena/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

2 položek/den

Diamantový bál aneb Celebrity a jejich honosné róby

12:02
Minulý týden se v americkém New Yorku uskutečnil již třetí ročník charitativního Diamantového bálu, který založila zpěvačka Rihanna. Události se zúčastnili přátelé zpěvačky i významné osobnosti módního průmyslu a showbyznysu. Výtěžek z akce pomáhá zlepšit zdravotní a vzdělávací podmínky ve znevýhodněných komunitách.

Hana Moučková: Sokol je sice spolek tradiční, ale s moderním obsahem činnosti

20.září
Historicky první starostkou České obce sokolské je už více než šest let atraktivní a energická žena - Hana Moučková. Snaží se změnit obraz Sokola na veřejnosti a žije přípravami na XVI. všesokolský slet. Bude to už její druhý ve funkci starostky. Ke spolku, který existuje už 155 let, a k jeho členům cítí podle svých slov ohromnou odpovědnost.

Hitem letošního roku je červená barva, k vidění je na přehlídkách i v ulicích

20.září
Je svůdná, tajemná, ikonická i trendy. Řeč je o červené barvě. Letos je doslova horkým hitem a objevuje se na všech přehlídkách i v módních časopisech po celém světě. Důkazem toho byl i newyorský Fashion Week, jehož návštěvníci zpravidla sahali při výběru oblečení právě po této barvě.

Zpěvačka Rihanna pojala svou módní přehlídku ve stylu motorkářské show

19.září
Barbadoská zpěvačka Rihanna uvedla na Fashion Weeku v americkém New Yorku v rámci spolupráce se značkou Puma další řadu oblečení. Nová kolekce Fenty X Puma Spring 2018 se nesla ve stylu motokrosové módy, samotná přehlídka se konala v areálu, kterému dominoval růžový písek.

Tradiční valašská kuchyně

19.září
Valašsko je hornatý kraj s málo úrodnou půdou. Na svazích Beskyd se odjakživa chovaly ovce, pěstovaly brambory, pohanka a trnky na slivovici. Z nich se pak vařila a dodnes i vaří tradiční jídla.

Soňa Červená: Byla jsem jako toulavá kočka. Šťastný bezdomovec

18.září
Jahodové tričko a rtěnka, ležérní široké kalhoty, vznosné držení těla, zkoumavé oči a milý úsměv, tak mě vítá legenda světové opery Soňa Červená ve svém bytě na pražském nábřeží. Vlevo velké Strettiho plátno Prahy a věšák pamatující kabaret Červená sedma, vpravo portrét jejího zakladatele Jiřího Červeného, asi patnáct drobných obrázků hus, soška boha spánku Hypnose a dechberoucí výhled na Hradč...

Jak nosit znovuobjevené nášivky

18.září
Nášivky letos zažívají comeback, jinak tomu nebude ani na podzim a v zimě. Ozdobené kraťasy, denimové mini a tílka postupně odcházejí a na scénu přicházejí cool denimové bundičky, rošťácké džíny nebo tenisky. Nášivky jsou zkrátka hravé a dodají šťávu každému kousku.

Trampové vytvářeli nový životní styl i módu

17.září
Ve třicátých letech 20. století se trampové u nás cítili poprvé vážně ohroženi. A zvučně protestovali. Dne 9. dubna 1931 vydal totiž zemský prezident Hugo Kubát zákon, který vyhlašoval zákaz sprostých popěvků pod pokutou a stejně vystupoval „proti společnému táboření osob různého pohlaví ve stanech a chatách, vyjímaje táboření rodinné“.

Václav Pačes: Vliv dědičnosti se dnes podceňuje

17.září
Můžeme „podědit“ po prapředkovi sklon k dlouhověkosti, k agresivitě nebo k alkoholismu? Má člověk podobný počet genů jako šimpanz či obyčejný brambor? Na tyto a podobně zajímavé otázky odpovídá profesor Václav Pačes, který letos oslavil 75. narozeniny. Ale nejen vědou živ je bývalý předseda Akademie věd ČR, dobře se cítí i v roli kuchaře. A svým čtyřem vnoučatům říkají se ženou 4A…

Kateřina Kněžíková: Opera je stále živý organismus, musí dostat šanci

16.září
Vyvrací mýty o korpulentních operních pěvkyních. Pětatřicetiletá štíhlá sopranistka přiběhne v krátké puntíkaté sukni, obvyklou kávu si však neobjedná. Jejím manželem je přední český basbarytonista Adam Plachetka, s nímž má čtyřletou dceru Adélku. Jak zvládá manželovo angažmá ve Vídni a svou nabitou operní sezónu? „Ukrajuju si z pohodlí,“ přiznává.
© 2000-2017 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes