Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/domaci/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

14,9 položek/den

Kardinálovi není nic do toho, jaký má prezident program, řekl Zeman k Dukově kritice

20:45
Kardinálovi není nic do toho, jaký má prezident program, řekl Miloš Zeman ke kritice kardinála Dominika Duky na jeho adresu. Duka poukazoval na to, že v den, kdy se převážely ostatky komunisty pronásledovaného kardinála Josefa Berana do Katedrály sv. Víta, se prezident účastnil sjezdu komunistů.

Fotopast odhalila v rezervaci u Milovic vlka

20:11
V rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice na Nymbursku se objevil vlk. V lokalitě, která je nyní známá především díky zubrům, praturům a divokým koňům, kteří tu žijí, šelmu zachytily fotopasti. Podle odborníků by se mohlo jednat o družku vlka, který byl počátkem dubna sražen na dálnici D10 u Brodců na Mladoboleslavsku.

V Brně léčí bolest výpary z konopí. Nejsme hulírna marjánky, říká lékař

19:36
Brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny (FNUSA) nabízí pacientům možnost tlumit bolest vdechováním výparů z konopí, a to pod dohledem zdravotníků. Jak upozorňují místní doktoři, nejedná se o doupě „huličů trávy”, ale seriózní lékařské pracoviště.

Vláda odvolala jen nezodpovědné ředitele, kteří byli někdy i na hraně zákona, říká Babiš

19:02
Vláda v demisi z vedení státních podniků odvolala jen ředitele, kteří se chovali nezodpovědně a na hraně zákona. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) tak reagoval na slova Pirátů, že jeho vláda odstraňuje z vedení firem nepohodlné lidi a dosazuje za ně ty, kteří jsou napojení na Agrofert. Piráti se kvůli tomu snaží ve Sněmovně prosadit tzv. nominační zákon, který by „personálním čistkám” podle n...

Policie obvinila dva manažery firmy Explosia

17:53
Policie stíhá dva klíčové manažery pardubického výrobce výbušnin Explosia kvůli podezření z nezákonného vývozu technologie do Azerbajdžánu. Obvinění čelí celkem šest lidí. O případu informoval web Ekonomický deník.

V uzavírkách na D1 čekají na řidiče radary

17:19
Dodržování maximální povolené rychlosti v uzavírkách na opravované dálnici D1 opět kontrolují radary úsekového měření. Zatím je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nasadilo mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Kamery v budoucnu budou na čtyřech z pěti momentálně opravovaných úseků nejstarší tuzemské dálnice.

Ministerstvo vybralo vojákům dodavatele příleb a bot

16:44
Armáda si pro vojáky zajistila na následující roky přílby a boty za více než miliardu korun. Helmy dodá společnost STV Group, obuv společnost Prabos. O zakázkách informovalo v úterý tiskové oddělení resortu.

Agrofert a lidé kolem Babiše prorůstají do státní správy, varují Piráti

14:59
Piráti chtějí zprůhlednit výběr lidí do kontrolních a správních orgánů státních a polostátních firem. Reagují tak na personální změny vlády premiéra v demisi Andreje Babiše. Ve Sněmovně v úterý předložili návrh tzv. nominačního zákona, kterým by lidé měli být vybíráni až na výjimky ve výběrových řízeních tak, jak je doporučí personální výbor vlády. Pro ministerstva by byl tento výběr závazný.

Lékaři v Olomouci přišili ženě napadené psem prst z nohy na ruku

14:25
Lékaři z Fakultní nemocnice Olomouc (FNO) v polovině letošního března úspěšně provedli akutní přenos prstu z nohy na ruku ženy, kterou napadl pes a ukousl jí část prostředníčku na pravé ruce. Tato operace patří podle nich k ojedinělým v českém i světovém měřítku. Čtyřiapadesátiletá pacientka má díky ní velkou naději, že se bude moci vrátit ke svému povolání zdravotní sestry.

Chovanec: Soc. dem. školácky řeší problémy za Babiše

14:25
Pojistky, který si chce ČSSD vyjednat v koaliční smlouvě s ANO, k ničemu nebudou, říká v rozhovoru pro Právo poslanec a bývalý statutární šéf ČSSD Milan Chovanec, který v únoru prohrál boj o křeslo předsedy s Janem Hamáčkem.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes