Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/domaci/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

20 položek/den

Zeman: Migrační krizi je třeba řešit včas

22:06
Prezident Miloš Zeman byl v pondělí hostem volební debaty v Duelu na TV Barrandov, přišel však sám. Jeho protikandidát Jiří Drahoš již předem avizoval, že se nezúčastní. Zeman odpovídal na otázky moderátora Jaromíra Soukupa, které se týkaly migrace nebo domácí politiky. Podle Zemana je nutné migrační krizi řešit včas a ne, až když uprchlíci přijdou.

ANO podpořilo Zemana na prezidenta a Babiše na premiéra

21:32
Celostátní výbor hnutí ANO v pondělí večer doporučil svým voličům, aby ve druhém kole prezidentských voleb hlasovali pro Miloše Zemana. Také potvrdil předsedu hnutí Andreje Babiše jako kandidáta na premiéra pro vyjednávání o nové vládě. Babiš přitom v minulých dnech uvedl, že by nutně nemusel být předsedou vlády v novém kabinetu.

Loňský rok byl v Česku teplejší než obvykle

20:57
Loňský rok byl z pohledu meteorologů teplotně opět silně nadnormální. Srážkové úhrny naopak odpovídali dlouhodobým průměrům. V pondělí o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Každý hlas může rozhodnout, burcoval Drahoš na konci kampaně v Lucerně

19:14
Prezidentský kandidát Jiří Drahoš v pondělí v pražském kině Lucerna ukončil svou kontaktní kampaň. Před zaplněným sálem odpovídal na dotazy občanů z publika. Preference mezi ním a Milošem Zemanem jsou podle něj vyrovnané a každý hlas může rozhodnout. Odpovídal opět i na dotazy o strachu z migrační krize, který podle něj vytváření politici jako Tomio Okamura.

Poslance Baxu ve vedení Plzeňského kraje vystřídá exposlanec Vilímec

19:14
Poslanec Martin Baxa (ODS) ve vedení Plzeňského kraje skončí, jak avizoval po parlamentních volbách. Novopečeného poslance na postu náměstka hejtmana nahradí místostarosta Kdyně Vladislav Vilímec (ODS). V pondělí o tom rozhodla krajská ODS.

Menšinový akcionář majitele vepřína v Letech podal žalobu

18:40
Právní zástupce malého akcionáře firmy Agpi podal žalobu proti usnesení valné hromady o převodu areálu vepřína v Letech na Písecku na stát. Ten za to firmě zaplatí 450 miliónů Kč. Právník Jan Válek v žalobě podané ke Krajskému soudu v Českých Budějovicích kritizuje to, že představenstvo Agpi hospodaří neprůhledně. Minoritní akcionář Petr Vrba se obává, že peníze společnost vytuneluje, řekl v po...

Zeman začal vést kampaň, má i předvolební klip

14:01
V České televizi se v pondělí opět objevily klipy kandidátů před druhým kolem prezidentských voleb. Zatímco s klipem Jiřího Drahoše se již diváci mohli seznámit před prvním kolem, stávající prezident Miloš Zeman, který zprvu odmítal vést kampaň, nakonec svůj názorový obrat po prvním kole završil tím, že nasadil i propagační video.

Babiš jednal v Sofii s Borisovem o Schengenu, rozpočtu EU i migrační krizi

12:52
Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí dopoledne jednal v Sofii se svým bulharským protějškem Bojkem Borisovem. Debatu vedli o aktuálních evropských otázkách, jako je budoucí rozšiřování schengenského prostoru, rozpočet EU, brexit či problém migrace. Bavili se spolu i o spolupráci mezi oběma zeměmi v oblastech obchodu, investic či cestovního ruchu.

Lavinu v Krkonoších mohl uvolnit skialpinista, podle záchranářů ho zřejmě zavalila

11:41
Lavinu dlouhou 170 metrů, která se v pátek uvolnila v Dlouhém dole mezi Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou, uvolnil zřejmě neopatrný skialpinista. Lavina sjela mimo tradiční svah a skialpinistu pravděpodobně zavalila. Incident se nicméně podle všeho obešel bez zranění.

Meteorologové varují před ledovkou

11:41
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pondělí varoval před nebezpečím vzniku ledovky, která bude v Čechách hrozit od pondělního odpoledne až do úterního rána. Silnice mohou klouzat v šesti krajích.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes