Novysmer.cz

Popis:

Novysmer.cz - Zamlčovaná historie, neoblíbená pravda, ovládaná média. Neslušnost a upadající morálka. Ptáme se komu to vlastně prospívá?"

URL:

http://novysmer.cz/

Katalog:

Publikuje:

3 položek/měsíc

15. březen 1939

15.března
Dnes si připomínáme smutné výročí 15. března 1939 - nacistické okupace českých zemí a následné vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava.

MDŽ - jak to tenkrát bylo?

9.března
Dnes je díky historii naší země Mezinárodní den žen v ČR spojován s komunistickým režimem. Historie tohoto svátku však sahá hluboko do minulosti.

Josef Božek

19.února
Ve velké dopravní hale Národního technického muzea v Praze na Letné je mezi starými a novými automobily ve skleněné vitríně umístěn model prvního silničního „parovozu". Toto čestné místo si model Božkova parovozu zaslouží plným právem.

Nová kubánská družstva

19.února
Desetiletí po rozpadu Sovětského svazu vedla mnohé socialisty nejen ke snaze obnovit staré principy a myšlenky, ale i k přehodnocení samotných základů socialismu, jak se historicky vyvíjel.

Sedm mýtů o Stalingradu

19.února
Pokud bude existovat ruská armáda, bude i Rusko. Toto přísloví skutečně platí. Ale ani v současnosti nelze zapomínat na velké bitvy minulosti, ve kterých hrdinové bojovali za svobodu svou i jiných. Je třeba připomenout i obrovský stalingradský "kotel" v letech 1942-1943.

Bitva, která otřásla světem

19.února
V průběhu válek až do roku 1941 se opakovaly určité rysy, určitá pravidla a zásady. Dějiny vojenství je zachycovaly a zpracovávaly, vojenští stratégové a profesoři válečných škol je rozebírali a vyhodnocovali.

Bylo Polsko opravdu nevinnou obětí?

19.února
Máme tu zase sezónu prezentování Polska jako nevinné oběti Hitlera a Stalina, je na čase připomenout:

Serjoža Mao

19.února

Legendární agentka

19.února
Maria (Mariam) Alexandrovna (Abramovna) Fortus se vstala legendou vojenského zpravodajství. Prošla třemi válkami, se všemi tragédiemi osudu ženy.

Dělnický prezident

19.února
Když jsem byl v chlapeckém věku, pamatuji si, že mu říkali Toník nebo náš Toník , případně Tonda rachota , protože slovo rachota často užíval místo běžného slova práce.

Ach ty svatá antikomunistická (s)prostoto

19.února
V internetovém Neviditelném psu jsem se v článku jakéhosi Davida Lipky "Rudá mlha v ulici Politických vězňů" dověděl, že jsem člověk hloupý, intelektuálně nepoctivý či obojí. Důvod je jasný - věřím v socialismus a překonání soukromého vlastnictví.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes