Sport.cz

Popis:

Sport.cz - sportovní zpravodajský server

URL:

http://www.sport.cz/

Katalog:

Publikuje:

4,2 položek/týden

Na halové mistrovství světa v Birminghamu pojede i výškařka Hrubá

22.února
Výškařka Michaela Hrubá obdržela pozvánku na halové mistrovství světa. Atletický svaz její účast potvrdil, takže v Birminghamu bude závodit 23 Čechů.

Zemřel slavný ruský kladivář Litvinov

19.února
Ve věku 60 let zemřel v Soči slavný ruský kladivář Sergej Litvinov. Olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa podle webu ruského atletického svazu zkolaboval při jízdě na kole cestou domů z tréninku a přes rychlý zásah zdravotníků se jej nepodařilo zachránit. Možnou příčinou byly problémy se srdcem, kterými v poslední době trpěl.

Sprinter Coleman zaběhl halový světový rekord na 60 metrů

19.února
Jednadvacetiletý americký sprinter Christian Coleman vytvořil na národním šampionátu v Albuquerque časem 6,34 halový světový rekord na 60 metrů. O pět setin sekundy tak překonal dvacet let staré maximum 6,39 krajana Maurice Greenea.

Staněk na MČR překonal rekord šampionátu, šel jen tři pokusy

18.února
Koulař Tomáš Staněk na halovém mistrovství republiky výkonem 21,59 metru překonal o 69 centimetrů vlastní rekord šampionátu. Český rekordman a lídr světových tabulek plánovaně absolvoval jen tři pokusy. Domácí tituly získali i Jakub Holuša na 1500 metrů a Pavel Maslák na dvoustovce.

Sprinterka Seidlová překonala halový český rekord na 60 metrů

17.února
Sprinterka Klára Seidlová překonala halový český rekord na 60 metrů. Na domácím šampionátu v Praze zaběhla čas 7,23 sekundy, o setinu lépe, než byla hodnota dosavadního maxima Kateřiny Čechové. Ta čas 7,24 zaběhla ve stejné hale ve Stromovce před pěti lety.

Holuša splnil v Toruni limit na halové MS, rekord mu těsně odolal

15.února
Jakub Holuša doběhl na halovém atletickém mítinku IAAF v Toruni třetí v závodu na 1500 metrů. Časem 3:37,91 splnil limit pro start na březnovém halovém mistrovství světa a jen o 23 setin sekundy zaostal za svým českým rekordem z roku 2015. Koulař Tomáš Staněk poprvé v sezoně prohrál, výkonem 21,83 metru skončil druhý.

Ptáčníková popáté vyhrála Zimní pražskou tyčku

13.února
Jiřina Ptáčníková popáté vyhrála Zimní pražskou tyčku. Výkonem 455 centimetrů splnila svazový limit pro účast na halovém mistrovství světa, ale start v Birminghamu ještě jistý nemá. Vstupní požadavek mezinárodní federace IAAF je 471 cm, další závodnice s horším výkonem budou zvány podle tabulek. Ptáčníková v obchodním centru Metropole Zličín útočila i na 467 centimetrů, ale neuspěla.

Sprinter Stromšík se kvalifikoval na HMS

11.února
Sprinter Zdeněk Stromšík se na mítinku v Linci kvalifikoval na halové mistrovství světa v Birminghamu. Časem 6,60 sekundy si vytvořil osobní rekord a o tři setiny splnil účastnický limit. Na pouhé dvě setiny se přiblížil k českému rekordu Františka Ptáčníka z roku 1985.

Klučinová v rekordu šampionátu získala třetí titul v pětiboji

10.února
Eliška Klučinová získala potřetí v kariéře titul české halové mistryně v pětiboji. V Praze ve Stromovce výkonem 4663 bodů zaostala jen o 24 za vlastním národním rekordem z roku 2015. Druhá skončila Kateřina Cachová, šampiónka z let 2015 a 2016, se součtem 4464 bodů, bronz získala obhájkyně prvenství Kateřina Dvořáková v osobním rekordu 4042 bodů.

Australský oštěpařský rekordman Bannister zemřel ve 33 letech

9.února
Ve 33 letech zemřel australský rekordman v hodu oštěpem Jarrod Bannister. Vítěz Her britského společenství z roku 2010 byl ve čtvrtek nalezen mrtev ve svém domě v Nizozemsku, kde žil a trénoval. Podle australských médií nejsou kolem jeho smrti žádné podezřelé okolnosti.

Zase triumf! Koulař Staněk potvrdil skvělou formu

8.února
Koulař Tomáš Staněk po úterním českém halovém rekordu v Düsseldorfu potvrdil výbornou formu i na dalším mítinku IAAF v Madridu, kde suverénně zvítězil výkonem 21,69 metru. Za svým novým maximem zaostal téměř o půl metru, i tak porazil druhého Poláka Michala Haratyka jasně o 73 centimetrů.

Staněk zazářil v Německu! Svým vrhem překonal letitý český rekord

6.února
Přepsal historické tabulky. Český koulař Tomáš Staněk na mítinku v německém Düsseldorfu vrhl 22,17 m a o 38 cm vylepšil halový český rekord, který držel už od roku 1985 Remigius Machura.

Lasickeneová skočila na Slovensku 202 cm, Hrubá byla třetí

6.února
Výškařka Michaela Hrubá obsadila třetí místo na halovém mítinku Banskobystrická laťka. Devatenáctiletá česká reprezentantka zdolala 191 centimetrů, vítězná Ruska Marija Lasickeneová skočila 202 centimetrů.

Tyčkařka Stefanidiová si v New Yorku připsala 15. triumf v řadě

4.února
Nejlepší atletka Evropy za loňský rok Ekaterini Stefanidiová z Řecka prodloužila svou vítěznou sérii ve skoku o tyči o patnáctý závod. Olympijská vítězka a mistryně světa vyhrála v sobotu na halovém mítinku Millrose Games v New Yorku, i když měla velkou soupeřku v domácí Katie Nageotteové.

Atletický mítink v New Yorku přinesl dva světové rekordy na netradičních tratích

4.února
Bahamská sprinterka Shaunae Millerová-Uibová vyrovnala světový rekord na netradiční distanci 300 metrů. V americké metropoli zaběhla trať v čase 35,45 s. Další tentokrát už nejenom vyrovnaný světový rekord zaznamenala americká štafeta na 4x800 metrů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes