Okolo bytu

Popis:

Aktuální informace pro společenství vlastníků (SV) a bytová družstva (BD). Legislativa, dotace, správa domu a rekonstrukce v článcích a diskusním fóru.

URL:

http://www.okolobytu.cz/

Katalog:

Lifestyle → Bydlení

Publikuje:

4,9 položek/týden

​Pojištění domácnosti a naše dvě zásadní a časté chyby

9:53
Nikdo si to nepřeje, ale nečekaná pohroma si nevybírá. Díky uzavřenému pojištění domácnosti ale očekáváme, že alespoň v penězích se nám způsobená škoda vrátí zpět. Ve výši vyplacené částky ale můžete být výrazně zklamáni. Hovoříme o desetitisících, nezřídka až statisících korun, o které může být pojistné plnění nižší. Na pojišťovnu se přitom ale zlobit nemůžete.

Hypotéka a rozvod

20.dubna
Hypotéka je často běh na dlouhou trať. V tom horším případě se dokonce může stát, že vydrží déle než manželství. A protože skoro polovina manželství končí rozvodem, nabízí se otázka, co si v takovou chvíli počít s hypotékou. Existuje mylný předpoklad, že v případě rozvodového vypořádání je z hypotéky automaticky vyvázán ten z manželů, který hypotéku nepřevzal. Pro banku však není rozvodové vypo...

Zvýšení nájemného – o kolik je přípustné a za jakých podmínek

19.dubna
Nájemní smlouva nám dává jistotu střechy nad hlavou. Kolik ale za ni budeme platit? Zvyšování nájemného nám může ze strany vlastníka bytu připomínat ruskou ruletu. Co všechno si může dovolit a existuje maximální hranice nájemného?

Poradíme vám, jak pěstovat bylinky na balkóně. Těšte se na bohatou sklizeň

18.dubna
Také se už těšíte na čerstvé bylinky? Kam ale pro pár lístečků bazalky, větvičku rozmarýnu nebo snítku tymiánu, když nemáte zahrádku? V případě, že bydlíte v bytě s balkónem či terasou, máte vyhráno. Pěstování bylinek na balkoně není nic obtížného a vy se už můžete těšit na bohatou a dlouhou sklizeň.

Dokonale vyprané prádlo? Tyhle tipy fungují!

17.dubna
Necháváte své nejoblíbenější kousky oblečení raději ve skříni, aby se častým nošením a praním neopotřebily a vy jste se s nimi nemuseli rozloučit? Pokud budete dodržovat několik základních pravidel, můžete si své oblíbené oblečení dosyta užít a životnost mu správnou péčí prodloužit. Jak na to?

​Rychlokurz: Jak zútulnit domov pomocí barev

16.dubna
Při zařizování domova se především zabýváme stylem a designem nábytku. Nezbytným prvkem jsou však i barvy, které jsou pro harmonické prostředí nezbytné a dokážou interiér proměnit k nepoznání. Navíc nám barvy dovolují opticky kouzlit s prostorem, který můžeme vhodně zvolenou barevností opticky prodloužit, rozšířit či prosvětlit.

Jenom svítit jim už nestačí. Chytré žárovky dnes umí věci, které byste od nich rozhodně nečekali

15.dubna
Chytré žárovky nedostaly své jméno zadarmo.Představte si osvětlení, které ovládáte ze svého telefonu, a které se přizpůsobí vašim potřebám. Osvětlení, které si zapamatuje vaše denní zvyky a každý večer s vámi usíná a ráno vstává. To jim ale nestačí. Teprve teď přicházejí na řadu jejich největší trumfy. Voní, hrají, hlídají!

Ekologické bydlení je trendy. S našimi tipy navíc ušetříte

13.dubna
Ekologický způsob bydlení je v posledních letech stále populárnější. Na druhou stranu kolem něho koluje řada mýtů. Přitom můžeme ekologicky a navíc i levněji bydlet i v obyčejném městském bytě.

Máte doma tisíc chlupů? Poradíme, jak zmírnit línání u psa

12.dubna
Pes v bytě se stává členem rodiny. Respektujeme jeho potřeby, ale na co si zvyknout nemůžeme, jsou jeho chlupy, které nás nejen doma provázejí na každém kroku. Nyní, v období jarního línání, je to ještě výrazně horší. Co s tím?

Jaké místo je pro uskladnění kola v domě nejbezpečnější?

11.dubna
Také jste si oblíbili cyklistiku? Pořízení kola není levnou záležitostí, a proto hledáme místo, kde bychom jej měli bezpečně uloženo. Bydlíme-li v bytovém domě, možností není mnoho. Krádeže kol jsou přitom mezi zloději na denním pořádku. Za rok policie řeší kolem sedmi tisíc krádeží jízdních kol se škodou kolem 123 milionů korun.

I balkón na sever můžete mít plný květů

10.dubna
Nebudeme si nic nalhávat. Severní balkón je pro vaše přání miliónů květů tak trochu oříšek. Ale nebojte se, i tady najdete hned několik severních jistot.

​Už nepotřebujete topit? Zavřením radiátorů se výdajů za teplo ještě nezbavíte

9.dubna
Venkovní teploty stoupají a možná i vy už máte vypnuté topení. Nenechte se mýlit! Bez ohledu na zavřené radiátory ale musí vaším domem dále kolovat teplo, které zaplatíte. Proč to tak je a kdy topná sezóna končí, případně kdy ji lze přerušit?

​Atraktivní na pohled, vybroušené na chuť. Pěstování chilli papriček vás bude bavit

8.dubna
Máte rádi pálivá jídla? Chilli papričky si snadno vypěstujete i doma. Splní hned dva úkoly současně. Řadu měsíců bude váš interiér zdobit atraktivní rostlina s barevnými miniaturními papričkami. A pak nastane doba sklizně, kdy si postupně budete užívat ten správný říz.

​Pojištění schopnosti splácet hypotéku: Výhodná služba, nebo marketingový trik?

6.dubna
Zní to opravdu lákavě. Při uzavírání úvěru vám v rámci výhodného balíčku bylo nabídnuto i pojištění neschopnosti splácet. Představa, že se můžete vyplatit z rizika je lákavá. Jak to ale bude ve skutečnosti?

Které květiny na balkón bez problémů snesou přímé slunce jižní strany?

5.dubna
Mít po celé léto krásně rozkvetlý balkón není nic těžkého. Platí to i pro tak exponované stanoviště, jako je orientace balkónu na na jih. Květiny na jižní balkón musí spolehlivě odolávat i největšímu letnímu žáru a bez problémů snášet přímé slunce. Mezi jakými rostlinami bychom měli vybírat a jakou péči budou vyžadovat?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes