OnBusiness.cz

Popis:

OnBusiness.cz

URL:

http://onbusiness.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

9,1 položek/týden

Čeští studenti a absolventi se chtějí stát manažery

6:57
Zatímco ve střední Evropě se touží téměř polovina (47 %) studentů a absolventů v budoucnu stát experty ve svém oboru, Češi chtějí být manažery (44 %). 38 % českých studentů a absolventů se chce stát odborníky v oboru a ostatní by se rádi vyvíjeli spíše horizontálně a získali tak různorodé zkušenosti. 75 % Čechů a 77 % Středoevropanů by bylo ochotno přestěhovat se za prací do zahraničí. Ukazují to závěry středoevropské studie Deloitte První kroky na pracovním trhu (First Steps into the Labour ...

Jaké služby chtějí lidé v rezidenčních projektech

19.dubna
Menší supermarket, restauraci, pekárnu, ale třeba i prádelnu nebo kadeřnictví by zájemci o bydlení měli rádi v nejbližším okolí svého bydliště. V moderních rezidenčních projektech chtějí nejen přespávat, ale mít také možnost si nakoupit a posedět v restauraci nebo kavárně. Vyplývá to z ankety mezi zájemci o nové bydlení, kterou pravidelně dělá největší rezidenční developer Central Group.

Varování HK ČR: Hrozí riziko zneužívání systému nemocenského pojištění

18.dubna
Karenční lhůta podle HK ČR prokazatelně splnila svůj účel, přispívá k větší odpovědnosti zaměstnanců především ke krátkodobým pracovním neschopnostem, umenšuje prostor pro fiktivní nemocnost a zabraňuje tak zneužívání systému při čerpání nemocenské. Hospodářská komora proto prosazuje zachování karenční doby, která podle ní byla v naší legislativě znovuzavedená právě k tomu, aby zamezila zneužívání dočasné pracovní neschopnosti.

Dalších 50 milionů dotací na podporu pro alternativní paliva

17.dubna
Do roku 2021 budou mít řidiči v České republice k dispozici až dvě desítky nových plnicích stanic na stlačený zemní plyn (CNG) pro vozidla osobní i nákladní dopravy. Jejich vybudování podpoří Ministerstvo dopravy z evropských prostředků. Z Operačního programu Doprava (OPD) na ně může putovat až 50 milionů korun v rámci podpory infrastruktury pro alternativní paliva.

50 zásadních doporučení pro rozvoj sdílené ekonomiky v ČR

16.dubna
Na základě kulatých stolů za účasti předních odborníků v oblasti digitální ekonomiky, regulace a státní správy, ekonomů a představitelů akademické obce Hospodářská komora ČR sestavila 50 doporučení pro rozvoj sdílené ekonomiky. Hospodářská komora v nich mj. upozorňuje, že z rozšiřování nabídky prostřednictvím digitálních platforem profitují zejména nízkopříjmové domácnosti, neboť si luxusní zboží mohou krátkodobě pronajímat a nemusejí je nákladně vlastnit.

Václav Šamša: Vůbec nejhorším zlem jsou dotace

16.dubna
Václav Šamša získal první zákazníky ještě před rokem 1989, a to MO a MV: Obě ministerstva si koupila jeho grafický terminál, a to tak, že u nich podal zlepšovací návrh a dostal odměnu ve výši předem dohodnuté ceny. Od té doby jeho podnikání úspěšně pokračuje. Co se mu podařilo a s jakými problémy bojoval a bojuje?

Nezaměstnanost v ČR je historicky nejnižší

13.dubna
Další rekord v míře zaměstnanosti a pokles nezaměstnanosti na historicky nejnižší úroveň. Tak lze shrnout aktuální údaje od ČSÚ. Průměrná mzda meziročně nominálně vzrostla o 8,0 %, medián ještě téměř o procentní bod více. Takové výsledky přinesly statistiky o českém trhu práce v posledním loňském čtvrtletí.

Milan Gába: Prošli jsme si několik slepých uliček, které byly dost nákladné

13.dubna
Milan Gába je spoluzakladatelem a spolumajitelem společnosti Pixie Crew Group, která svým produktem cílí na děti od 5 do 11 let. Společně s Viktorem Kolpakem v roce 2015 vytvořili značku Pixie Crew, kterou dodnes rozvíjí a budují. Vše kolem značky řídí, navrhují, realizují, vyrábějí a prodávají sami. Jak se jim daří? Jaké jsou jejich zkušenosti s podnikáním?

Spojení a akvizice firem: Loni padl rekord

12.dubna
Odhadovaná velikost českého trhu M&A (spojení a akvizic firem) vzrostla loni o 16 % a dosáhla 11,5 miliard USD. V Česku se loni uskutečnilo 246 transakcí, což je meziročně o 15 % méně. I tak lokální trh patří mezi tři nejaktivnější v regionu střední a jihovýchodní Evropy. Známe i další detaily z ČR i z našeho regionu.

Mzdy a platy v ČR: Přehled vývoje pracovního trhu v roce 2018

11.dubna
Nadprůměrný růst mezd, lepší nabídka benefitů, zlepšování firemní kultury, ale i snižování nároků a růst poptávky po zaměstnancích ze zahraničí - to jsou hlavní trendy na tuzemském trhu práce v současné situaci vysokého růstu ekonomiky a rekordně nízké nezaměstnanosti. Jaké jsou aktuální obvyklé mzdy a co čekat do budoucna?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes