Ostravská univerzita v Ostravě

Popis:

Ostravská vysoká škola.

URL:

http://www.osu.cz

Katalog:

Z domova → Student

Publikuje:

2,8 položek/týden

Historická budova na Českobratrské dostala novou tvář

12.dubna
Budova z konce 19. století na ulici Českobratrská 16 v centru Ostravy prošla rekonstrukcí za 120 milionů korun. Sloužit bude zejména Fakultě sociálních studií a Fakultě umění Ostravské univerzity, její galerie, koncertní sál a nádherná aula však budou k dispozici také veřejnosti. Na rekonstrukci dohlíží Národní památkový ústav i Útvar hlavního architekta města Ostravy.

Nabídka pro učitele - Přírodovědecká fakulta OU nabízí rozšiřující studium fyziky, chemie, geografie, informatiky, matematiky a

12.dubna
Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity nabízí učitelům pro akademický rok 2018/2019 rozšiřující studium fyziky, geografie, chemie, informatiky, matematiky, a dále specializační studium Koordinace v oblasti ICT. E-přihlášky jsou již otevřeny.

Seznamy kandidátů na členství v Akademickém senátu Ostravské univerzity pro volební období 2018-2021

29.března
Volební komise AS OU projednala podané návrhy kandidátů řádných voleb do AS OU do komory akademických pracovníků i do komory studentů.

Stěhování studovny Filozofické fakulty aneb "kulový blesk" přichází

12.března
Znáte český film Kulový blesk? Je totiž skvělým příkladem akce, která čeká nejen studovnu Filozofické fakulty, ale také některé katedry Filozofické fakulty. Studovna najde své zázemí v přízemí budovy DM, na ul. Reální v centru Ostravy.

Rektor Lata členem Research Policy Working Group (RPWG)

5.března
V lednu se stal rektor Ostravské univerzity profesor Jan Lata členem prestižní skupiny RPWG, která je poradním orgánem rady European University Association (EUA) v oblasti výzkumu a inovací.

Vyhlášení řádných voleb do Akademického senátu Ostravské univerzity pro volební období 2018-2021

22.února
Akademický senát Ostravské univerzity vyhlašuje řádné volby do Akademického senátu Ostravské univerzity pro volební období 2018-2021, které se uskuteční formou elektronického hlasování ve dnech 20. – 26. dubna 2018.

Dragonfly Hunter: Dan Bárta’s Brainchild Serves the Public

7.ledna
To identify a dragonfly, learn fun facts about its life and take part in scientific research leading to enhanced protection of this ecologically significant species – all this allows the new mobile application developed by the researchers from the University of Ostrava.

Study at the UO!

7.ledna
The University of Ostrava offers wide range of study programs at 6 faculties. Top quality research-driven education, leading figures in their fields of expertise, individual teacher-to-student approach, young and open-minded spirit and strong emphasis on individual growth of each student are some of the main advantages of the UO that attract students and academics from all over the world.

Rapid Re-Housing: social support model developed by Ostrava’s researchers was awarded European FEANTSA Prize

7.ledna
Researchers from the Faculty of Social Studies of the University of Ostrava (FSS UO) have prepared a model of so called ‘rapid re-housing’ for the city of Brno. The model is supposed to solve the problem of homelessness and other related issues, such as criminality. They have received RegioStar Award, awarded by the European Committee and FEANTSA – the European Federation of National Organisati...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes