Pardubický deník

Popis:

Moje Pardubicko - Pardubický deník (denik.cz)

URL:

http://pardubicky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

4,1 položek/den

Voda zůstane pod stálou kontrolou

6:52
Pardubický kraj - Kvalita vody v přírodních koupalištích na Chrudimsku i jinde v Pardubickém kraji bude také v letošní letní sezoně pod pravidelnou kontrolou hygieniků.

Kontroverzní Dům hudby čeká rozsáhlá modernizace

21.dubna
Pardubice - Po rekonstrukci v roce 2004 má sice hlavní sál pardubického Domu hudby akustické poměry srovnatelné s pražským Rudolfinem i ojedinělé koncertní varhany, interiéry i exteriéry však stále připomínají dobu osmdesátých let, kdy byl Dům hudby sídlem komunistů.

Spřežení vraníků doprovodí ostatky kardinála Josefa Berana

21.dubna
Kladruby nad Labem/Praha – V rámci slavnostního převozu ostatků kardinála Josefa Berana do České republiky vyjde v sobotu v 10 hodin od strahovské baziliky procesí s ostatky kardinála směrem k Arcibiskupskému paláci. Rakev bude vezena na pohřebním voze taženém šestispřežím starokladrubských vraníků ze slatiňanské pobočky Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Nekrolog: Zemřel dirigent Vlastislav Novák

20.dubna
Pardubice - „Ať žije duch a jeho zář!“ Odvěké pěvecké heslo znají velmi důvěrně ti šťastní, kteří měli možnost zpívat ve Vysokoškolském uměleckém souboru, či Pardubickém dětském sboru pod vedením docenta ing. Vlastislava Nováka.

Letišní sklady bránili záložáci. IT technik, učitelka i lékař

20.dubna
Pardubice – Krajské vojenské velitelství Pardubického kraje prověřilo na cvičení Hradba svou aktivní zálohu i v boji.

Holické náměstí bude patřit hasičům

20.dubna
Holice – Náměstí T. G. Masaryka v sobotu zaplní hasiči. Sbor dobrovolných hasičů Holice zde pořádá soutěž v požárním útoku.

Film Allar přiblíží život Keltů a pozve do skanzenu

20.dubna
Pardubice – Tajemný příběh z dob keltských předků ožil dnes (v pátek) dopoledne v sále Jana Kašpara.

V Pardubicích otevřou Včelí naučnou stezku

20.dubna
Pardubice - V pátek v 15.30 hodin bude otevřena Včelí naučná stezka v Pardubicích – Trnové, na konci ulice Jožky Jabůrkové.

V pátek fanoušci hokeje zamíří pro podpis, v sobotu do fan zóny

20.dubna
Pardubice - Město v těchto dnech hostí hokejové hry Carlson Hockey Games. V pátek sice čeští hokejisté nenastoupí do žádného utkání, ale fanouškům se budou vybraní reprezentanti podepisovat v Paláci Pardubice.

Středoškoláci v Pardubicích poměří síly v požárním sportu

20.dubna
Pardubice - Ve čtvrtek začalo v areálu Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích Středoškolského mistrovství České republiky v požárním sportu a pokračuje ještě v pátek.

Kraj koupí hlavní budovu Automatických mlýnů. Přesune do ní galerii

20.dubna
Pardubice - Dva roky se vlekla jednání o tom, zda město Pardubice od společnosti Goodmills za 25 milionů korun koupí památkově chráněné Automatické mlýny. Zastupitelé ale nakonec odkup neschválili.

V Kladrubech začaly závody spřežení

20.dubna
Kladruby nad Labem - V Národním hřebčíně Kladruby nad Labem ve čtvrtek začaly mezinárodními závody spřežení Rudolfův pohár. Do Kladrub se sjelo rekordních 92 účastníků z 10 zemí.

Přednášeli na téma péče o pacienta

19.dubna
Pardubice - Na Univerzitu Pardubice se ve středu sjeli odborníci z celé Evropy, aby se aktivně zapojili do mezinárodní konference nelékařských zdravotnických oborů s názvem „Kvalita a její perspektivy“.

Návštěvníci arény využijí nová parkovací místa

19.dubna
Pardubice – V centru Pardubic přibudou nová parkovací místa. Odstavnou plochu v ulici U Stadionu využijí především návštěvníci arény.

Pardubické letiště se uzavře na dva dny v květnu a na dva měsíce v říjnu

19.dubna
Pardubice - Dlouhá odstávka zanese cestující na jiná letiště. Civilní část pardubického letiště oznámila dvě chystaná přerušení provozu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes