Pardubický deník

Popis:

Moje Pardubicko - Pardubický deník (denik.cz)

URL:

http://pardubicky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

5,1 položek/den

Divadlo 29 představí Nejlepší kamarádky Jana Musila

11:28
Pardubice – Premiéru krátkometrážního filmu Nejlepší kamarádky, který natočil člen hereckého souboru Východočeského divadla Pardubice Jan Musil, uvede v neděli od 20 hodin Divadlo 29.

Pardubice plánují investice za 4 miliardy. Část pokryje úvěr

24.února
Pardubice – Balík více než 40 investičních akcí plánovaných do roku 2025 v celkové sumě zhruba 4 miliard korun schválili na svém čtvrtečním zasedání pardubičtí zastupitelé. Jednadvacet investic se týká dopravy.

Před policisty se „ukryl“. Zamkl se v kufru svého vozu

23.února
Černá za Bory – Pří spatření policejní hlídky se nemáte čeho bát, tedy pokud nemáte černé svědomí. Nějak tak to totiž měl třiatřicetiletý muž, kterého policisté zahlédli v Černé za Bory.

OBRAZEM: Fanoušci hokeje zaplnili některé bary a hospody

23.února
Pardubice - Nezvykle brzo se v pátek začaly v Pardubicích plnit některé hospody a bary. Mnoho fanoušků se vydalo sledovat semifinále olympijského hokejového turnaje mezi Českou republikou a Olympijskými sportovci z Ruska.

Přetížená škola ve Svítkově se dočká mavýšení kapacity

23.února
Pardubice – Dlouhá léta obyvatelé Svítkova volají po navýšení kapacity místní základní školy. Ta je nedostatečná, a tak desítky rodičů vozí své děti do pardubických škol, které už jsou však také přehlcené. Svítkovská základní škola (ZŠ) je přitom spádovou také pro obce Staré Čívice, Lány na Důlku a Opočínek.

Lídrem ODS bude Haas, na kandidátce je i Šebek

23.února
Pardubice – Lídrem ODS v Pardubicích bude při podzimních komunálních volbách Karel Haas. Nejedná se o žádné překvapení, jelikož Haas šéfuje v pardubickém zastupitelstvu kontrolnímu výboru a patří k nejaktivnějším opozičním politikům.

Vydejte se v sobotu za historií Pardubic i za magií kouzel

22.února
Pardubice – V sobotu se konají bezplatné prohlídky Pardubic, organizuje je Asociace průvodců České republiky.

Sladký festival se zaměří na dezerty s čokoládou a kávou

22.února
Pardubice – V pátek a v sobotu vrcholí v Paláci Pardubice sladký festival. Letošní ročník se zaměřil na pečení čokoládovo-kávových dezertů.

Jediná možnost tréninku je na letišti v Londýně...

22.února
Poděbrady – Měl to nahnuté, ale teď sedí pevně v křesle. Po neúspěšném Eurobasketu 2017 se na jeho hlavu snesla sprcha kritiky. Vedení federace ho však podrželo a on pokračuje na lavičce národního týmu. Jenže. Izraelský trenér RONEN GINZBURG musel splnit jednu podmínku.

S lektorem se vypraví za ledovými obry

22.února
Pardubice – V pátek se od 19 hodin uskuteční v sále Domu dětí a mládeže Alfa na Dukle přednáška, ve které lektor Jan Mocek zavede posluchače k samotným hranicícm sluneční soustavy, k ledovým obrům Uranu a Neptunu.

Dali si "jen" pár sklenek, domů už ale nikdy nedojeli

22.února
Hlinsko/Stéblová - Na silnicích v Pardubickém kraji se vloni stalo 247 nehod, u kterých měl viník v krvi alkohol nebo drogy. Dva z nich za to zaplatili daň nejvyšší.

Otázka spalovny rozděluje koalici i opozici

22.února
Pardubice – Vášnivé debaty týkající se odkupu spalovny nebezpečného odpadu v Rybitví stále neutichají. Jeho zastánci chtějí nechat založit transparentní sbírku a pokračovat v jednání s majitelem spalovny, kterým je společnost AVE CZ.

Ve čtvrtek se v divadle naposledy vydají do Dolního Bavorska

22.února
Pardubice – Ve čtvrtek se ve Východočeském divadle uskuteční derniéra hry německého dramatika Martina Sperra Lovecké scény z Dolního Bavorska, kterou s pardubickým souborem nazkoušel režisér Filip Nuckolls.

Ptáci mají rádi slunečnici a drcené vlašské ořechy

22.února
Pardubický kraj - Zima o sobě dává vědět. Ornitologové, ale i obyčejní lidé začali myslet na ptáky a plní jim krmítka za okny, na balkonech i na zahradách. Jak ale drobným opeřencům přilepšit, a přitom jim neublížit?
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes